Netěhotná

Unpregnant

Drama / Komedie

USA, 2020, 103 min

Road tripů není nikdy dost. Klasická témata náctiletých jsou zde nahrazena hlavně otázkou potratů. To hlavní, co podobné výlety přinášejí, však nechybí. V rámci rovnoprávnosti dostaly už i holky svou dávku dobrodružství a přátelství na druhou. Ve vedlejších rolích jsou opravdu trefně obsazeni Meyer a Esposito.(30.9.2020)

• Arsenal83

Mega libtardská propaganda, kde veriaci človek je automaticky záporák, samozrejme bežne väzní ľudí a naháňa ich s kamiónom a naopak, lesba je super cool a tehotná sedemnástka s jedinou intenciou ísť na výškrab je vrchol dobroty. Totálny top neľudskosti bol záver, kde si niekto po takej situácii povie, že ako mu odľahlo a ide sa nažrať.(27.10.2020)

• Aljak

Klasická road-comedy-drama, akurát cieľ cesty je v tomto prípade bizarnejší ako obvykle. Ale to je asi len jedna z mála vecí, ktorá odlišuje tento film od ostatných obdobných road trip žánroviek. Na môj vkus príliš obrovské tlačenie na pílu, keďže tie situácie čo sa tu diali, boli mimoriadne nereálne. Ale chápem, malo to pôsobiť vtipne... no toto nebol typ humoru, ktorý by ma oslovil. Podľa popisu som čakal niečo lepšie, no napokon ani len na hranici priemeru. Aj keď Veronica (Haley Richardson) aspoň o kus zlepšila vizuálny dojem z tohto filmu. Aj tak, 2*(19.10.2020)

Priemerný teenegerský road trip film, kde téma tehotenstva a potratu mladistvej nezohráva nejakú úlohu a skôr ide iba o vzťah dvoch detských kamarátok. Potešila ma prítomnosť Breckina Meyera, ktorého poznám z prvého Road Trip filmu, ešte aj s príznačným názvom, a Giancarlo Esposito, ktorý konečne hral trochu uletenú a komickú postavu. 6/10.(19.9.2020)

"Unpregnant" v jadre funguje celkom dobre. Ako komédia. Ako road-trip film a aj ako film s dobrým posolstvom. Obe hlavné hrdinky sú podľa mňa dobré a bavilo ma ich sledovať počas celej cesty. A niektoré časti sú spracované veľmi dobre. Občas to síce môže pôsobiť, že film akosi nechce dojsť do svojej cieľovej destinácie, no snaží sa tam nejako prepracovať. Ostatné postavy vo filme sú niektoré lepšie, niektoré horšie. A je škoda, že počas filmu sa k mnohým už viac nevrátime. Lebo ponúkli potenciál na celkom zaujímavú story. Ale sú to často celkom dobre zapracované odbočky. Filmu najviac len ubližujú klišé, ktoré sa tu samozrejme budú musieť natrepať, aby film nepôsobil moc neamericky. A tak sa dostaneme opäť cez klasické scénky, bez ktorých by to nešlo. Ako hádka našich dvoch protagonistiek, ktorá slúži len na to, aby sa k sebe potom opäť vrátili. Nič viac, nič menej. Ale musím uznať, že ma film vedel pobaviť na správnych miestach, mal v sebe dobré momentky a nenudil som sa pri tom. A občas mi to stačí. Hodnotenie: B(14.10.2020)