Film Netěhotná vypráví příběh sedmnáctileté Veronicy (Haley Lu Richardsonová), která si nikdy nemyslela, že bude chtít neuspět v testu – dokud se nepřistihne, jak zírá na kus plastu se dvěma silnými růžovými čárkami. Slibná budoucnost na univerzitě se zoufalé dívce rázem začne rozplývat před očima. Přestože by ji nikdy nenapadlo, že bude muset ve svém věku něco takového řešit, Veronica nyní stojí před zásadním rozhodnutím. To ji zavede na cestu dlouhou stovky kilometrů až do Nového Mexika. Během třídenního putování v doprovodu své bývalé nejlepší kamarádky Bailey (Barbie Ferreirová) zjistí, že jednou z nejdůležitějších věcí v životě je skutečné přátelství. (HBO GO)

Maximilianus

Priemerný teenegerský road trip film, kde téma tehotenstva a potratu mladistvej nezohráva nejakú úlohu a skôr ide iba o vzťah dvoch detských kamarátok. Potešila ma prítomnosť Breckina Meyera, ktorého poznám z prvého Road Trip filmu, ešte aj s príznačným názvom, a Giancarlo Esposito, ktorý konečne hral trochu uletenú a komickú postavu. 6/10. ()

Lacike

Road trip dvoch nezletilých dievčat za potratom. Z filmu mám dosť rozporuplné pocity. Má to svižné tempo a niektoré situácie sú tak absurdné až sú vtipné. Ústredné dievčenské duo je skvele obsadené a zahrané. Chémia medzi nimi funguje dokonale a bolo príjemné sledovať jak bývalé kamarátky po rokoch znova obnovia kamarátstvo. No a tým klady filmu končia. Hlavným záporom je posolstvo filmu. Potrat je cool a v pohode a celý čas do toho hrá povznášajúca hudba, takže po jeho absolvovaní je dievča usmiate od ucha k uchu a má hlad. A čo má do toho kecať otec dieťaťa alebo matka nezletilej? Veď to nedospelé 17 ročné decko má právo robiť, čo chce so svojím telom. No a nakoniec keď jej už nič iné neostáva, tak to konečne oznámi matke a to len preto, aby jej poslala prachy na cestu domov. Takže právo jednať nezákonne je v pohode, ale následky nech už riešia rodičia. Nádhera. Naviac celý film je vystavaný ako liberálno lavicová agitka, takže všetci konzervatívne alebo kresťansky založený zástancovia rodiny tu sú buď idioti alebo vymývači mozgov, ktorí vás chcú uniesť a donútiť porodiť dieťa proti svojej vôli. Výsledkom je rovnako trápna alternatíva ako sú tie kresťanské agitky, ktorým sa u nás našťastie všetci iba smejú. Akurát posolstvo tohto filmu mi pripadá nechutnejšie. P.S. vo filme nie je jediná kladná mužská biela postava. Cítim sa previnilo. 1/10. ()

BOURQUE

Ako tu jeden člen komunity ČSFD heslovite zhrnul, je to „roadtrip za potratom“. Samozrejme, je v tom trochu viac. Veronika, ktorá má sedemnásť rokov, sa dozvie, že je tehotná. Chce ísť na abortus, ale „bez nejakých povolení a papierovaní“ to robia v „NM“ (Nové Mexiko). Poprosí svoju starú „kamarátku“ Bailey, aby jej pomohla a odniesla ju na „svojej“ aute na kliniku (a to pri maximálnej tajnosti). Počas cesty samozrejme dozvieme viac vecí, medzi inými aj to, že problémy má aj jej kamarátka Bailye a prečo sa chová tak, ako sa chová. Z hľadiska „roadtrip“ to nie je zlý kúsok, režisérka Goldenberg prehľadom operuje jednotlivými prvkami daného žánru. Sú menšie výkyvy (odbočujúce scény), ale celkovo je to celkom kompaktný. Herecká „hra“ dua Haley Lu Richardson (z jej úsmevu naďalej zmäknem) / Barbie Ferreira uvoľnená – charakter jednej slečny dobre dopĺňa charakter tej druhej. Samotný príbeh, napriek tomu, že sa to snažia „odľahčiť“, je vážny. Určité odpovede (alebo spíš možnosti na riešenie jednotlivých vecí) na otázky, ktoré daný príbeh položí, síce dostaneme, ale je lepšie si spraviť vlastný názor. Pozoruhodný film o vážnej téme, ktorý sa dotýka aj také „pojmy“ ako zodpovednosť, priateľstvo, rodinné problémy alebo LGBT. Kvôli občasným zbytočným výkyvom v kvalite (a niektorých zbytočných scén) je to z mojej strany „len“ veľmi silná trojka. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Aljak

Klasická road-comedy-drama, akurát cieľ cesty je v tomto prípade bizarnejší ako obvykle. Ale to je asi len jedna z mála vecí, ktorá odlišuje tento film od ostatných obdobných road trip žánroviek. Na môj vkus príliš obrovské tlačenie na pílu, keďže tie situácie čo sa tu diali, boli mimoriadne nereálne. Ale chápem, malo to pôsobiť vtipne... no toto nebol typ humoru, ktorý by ma oslovil. Podľa popisu som čakal niečo lepšie, no napokon ani len na hranici priemeru. Aj keď Veronica (Haley Richardson) aspoň o kus zlepšila vizuálny dojem z tohto filmu. Aj tak, 2* ()

Arsenal83 odpad!

Mega libtardská propaganda, kde veriaci človek je automaticky záporák, samozrejme bežne väzní ľudí a naháňa ich s kamiónom a naopak, lesba je super cool a tehotná sedemnástka s jedinou intenciou ísť na výškrab je vrchol dobroty. Totálny top neľudskosti bol záver, kde si niekto po takej situácii povie, že ako mu odľahlo a ide sa nažrať. ()