Der Ring des Nibelungen

Hudební / Drama / Fantasy
Německo, 2009, 15 h 30 min (Minutáž: 165–277 min)

Epizody(4)

Zagros

Opera rozhodně není můj šálek kávy a na představení Prsten Nibelungův, v podání přímého přenosu Metropolitní opery z New Yorku v našem kině, jsem jen doprovodil mámu. Musím přiznat, že jsem byl unesen (nějak se to slovo k opeře hodí). Pěvecké výkony, o které jde především, z mého laického pohledu zhodnotím těžko, ale zdály se mi skvělé. Nejvíce mě ale dostala výprava a pak celá scénografie. To, co se na scéně dělo, bylo přímo neuvěřitelné. Kombinace pohyblivých prvků a světelných efektů vytvářela až magické obrazy. Jízdu Valkýr si dokáži vybavit do dnes. Navíc příběh prstenu byl sám o sobě poutavý a díky přiznané inspiraci Tolkiena mě to bavilo o to více. Celé epické přestavení mělo snad šest hodiny, a přesto mi uteklo jako voda, což bych si předtím rozhodně nemyslel. Jsem velmi překvapen, že jsem prozatím v hodnocení jako jediný, protože tenhle operní kus si rozhodně pozornost zaslouží. Za mě překročil hranice žánru, velmi mě oslovil a za sebe jej mohu jen doporučit a to i těm, kterým opera nic neříká. ()