Holka na roztrhání

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

• PALINO

Celá 3/4 filmu je slabá, beznápaditá, miestami nudná, dialógy slabé, skrátka je to niečo, čo si už na druhý deň nebudeme pamätať. Reese Witherspoon je síce fajn, podobne ako príjemná posledná 1/4 filmu, ale ani to nedokáže zmeniť môj pohľad, že v rámci romantického žánru sa Sweet Home Alabama moc nepodarila.(27.7.2004)

Tak copak to tu máme? Reese, která si užívá svou roli, ale v Pravé blondýnce jí to slušelo více (a teď nemyslím jen vzhledově). Lucas byl vcelku fajn, Dempsey by zřejmě uspěl i v konkurzu na příštího Boha, protože co on zde hrál, to snad nebyl ani člověk, to byl nadčlověk, vzhledem k té dokonalosti. Jako malé plus tu máme Rhonu Mitru a Melanie Lynskey. Celkově mi vychází, že Holka na roztrhání je průměr jako vyšitý. Moc se u toho nenudíte, čas uběhne vcelku rychle a podíváte se na pěknou Reese. Nic víc, nic míň.(5.6.2010)

Pro mě je tenhle film prostě super, rád se na něj podívám znovu a znovu. Nemohu nevidět že celý námět a dějová linie směřují zcela neodvratně k předem jasnému konci, ale kdo by si také přál aby to skončilo jinak, že? Ale to je případ všch romantických komedií, tato z nich ale vyčnívá díky prvotřídní Reese.(18.6.2005)

• myse

Hroznej film s předvídatelným dějem. Prostě nechápu, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak, jak se rozhodla. Jediný plus, který tu nacházím, je okouzlující a krásná Reese Witherspoon. Candice Bergen taky nehrála špatně. Film bych ale rozhodně nikomu nedoporučila (jen příznivcům primitivních, milostných, předvídatelných příběhů). Ač komedie, nijak mě nepobavila. Jinak Sweet home Alabama byla dobře zvolená ústřední píseň, nicméně úroveň filmu pochopitelně pozvednout nemohla.(25.3.2012)

• gudaulin

Nevím, do jaké míry šlo o promyšlený marketingový tah ze strany agentury zastupující Reese Witherspoonovou, nebo o spontánní tvrzení ze strany publicistů působících v oblasti filmové branže, kteří podlehli jejímu šarmu, každopádně od začátku její herecké dráhy o ní kolovaly řeči, které Reese charakterizovaly jako cílevědomou chytrou herečku, které jde o budování dlouhodobé kariéry, a tudíž si pečlivě vybírá náročné role. Je mi líto, ale už poněkolikáté musím konstatovat, že z téhle cesty, pokud to vůbec kdy byla pravda, zabloudila k tuctovým komerčním projektům. Holka na roztrhání je banální romantická komedie s tím nejpředvídatelnějším dějem, na které je sympatické snad jen to, že nepodlézá už tak nízkou laťku produkce pro odrostlejší puberťáky a cílové publikum Prima Love. Asi jí ty prachy stojí za to, mě ale na Holka na roztrhání nestojí víc jak za 2* a 40 % celkového dojmu.(28.8.2016)

• - Zmiňovaná jména psů (Bear a Bryant) jsou odkazem na legendárního fotbalového trenéra alabamské univerzity Paula W. "Beara" Bryanta. (Aknah)

• - Do role Melanie měla být obsazena Charlize Theron, ta ale nakonec dala přednost filmu 24 hodin, a tak byla obsazena Reese Witherspoon. (Greg)

• - Dakota Fanning (malá Melanie) se v tomto filmu poprvé líbala. Bylo jí tehdy osm let. (zajda404)