Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Jeden fešák, druhý fešák. Kterého si asi úspěšná módní návrhářka vybere? Respektive jeden ji požádal o ruku, druhý už její ruku dávno má, konkrétně zarputile odmítá rozvod. Po letech se tak úspěšné děvče musí vydat do jižanského městečka a urovnat několik věcí. A pochopitelně se vše solidně zkomplikuje. Jsme totiž na poli romantické komedie, klišé čeká na každém rohu a vyprávění je krapet rutinérské. Na druhou stranu to příjemně ubíhá a osobní kouzlo tria Reese Witherspoon, Josh Lucas a Patrick Dempsey má sakra co nabídnout.(16.4.2019)

Sice poněkud tápající a ne moc zrovna fungující romantika, ale velmi slušná komedie, při které se divák téměř vůbec nenudí. Film má určitý náboj a hlavně Reese Witherspoon má v sobě něco, co dokáže přitáhnout pozornost a zcela naplní prázdnotu, která by občas mohla z filmu zírat. Zkrátka povedená komedie s prvky romantiky, se kterou si scénarista evidentně nevěděl rady.(8.2.2005)

Pro mě je tenhle film prostě super, rád se na něj podívám znovu a znovu. Nemohu nevidět že celý námět a dějová linie směřují zcela neodvratně k předem jasnému konci, ale kdo by si také přál aby to skončilo jinak, že? Ale to je případ všch romantických komedií, tato z nich ale vyčnívá díky prvotřídní Reese.(18.6.2005)

• Dale

Z tohto filmu vyplývajú dve veci: 1. Ženy nevedia čo chcú, 2. Môžete byť dokonalý chlap bez chybičky, aj tak im to nemusí stačiť. :-) Nie príliš vydarená romantická komédia, síce koniec je dopredu jasný v každej romkom, ale tu to k nemu spelo akosi zvláštne a trošku nezmyselne. Ani Reese ma tu nebrala tak ako v iných filmoch.(18.10.2019)

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií v hlavní roli s další mojí oblíbenkyní Reese. Já si vůbec na nic zde nemůžu stěžovat, příběh mě velmi bavil, měl nápad a ducha, některé scény mě opravdu dostali (návštěva reportéra v domě Bobbyho Raye - ta stojí opravdu za to!) a taktéž výborné herecké obsazení. Ještě k tomu rozhodnutí na konci - jakožto milovnice doktora Shepherda bych si i přesto vybrala Jaka (Josh Perry).(24.2.2008)

• - Jezero Peachtree, kde natáčení také probíhalo, leží v rezervaci a jeho okolí proto podléhá přísným bezpečnostním opatřením kvůli případnému znečištění. Během natáčení na něm přistával Jakeův (Josh Lucas) hydroplán, za což si filmaři vykoledovali od místní policie pokutu 300 amerických dolarů. (Mr.Hudson)

• - První film, jehož štáb dostal povolení natáčet v New Yorku po teroristických útocích 11. září 2001. (Greg)

• - Navzdory původnímu anglickému názvu filmu Sweet Home Alabama leží dům, o kterém Melanie tvrdí, že patří její rodině, v městečku Mount Berry ve státě Georgia. Dům, který se správně jmenuje Oak Hill, je georgijskou národní památkou a patřil zakladatelce místní univerzity, Marthě Berryové. (Aknah)