Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Tuctová romantická komédia, ktorá ale poteší tým, že divák sa vcíti do situácie hlavnej hrdinky a aj on by sa len veľmi ťažko rozhodoval, ktorý z možných nápadníkov je lepší. Poteší aj výkon Reese Witherspoon (dobré výkony sa v tomto type filmov často nevidia). Škoda len toho záveru, ktorý scenáristi "zbúchali" zrejme za 5 minút (tak nelogické správanie postáv sa jednoducho prehliadnuť nedá)...(2.4.2007)

Kdybych měl být objektivní, tak za 3*, ale vzhledem k tomu, že jsem platonicky zamilovaný do paní Witherspoonové, tak nemůžu než ještě jednu hvězdu přihodit. Ona totiž film vytahuje z průměru. A zasmál jsem se taky dostkrát... Když nemáte na typickou romantickou komedii nesmyslné nároky, musíte být spokojeni.(14.10.2003)

Dokonalá oddychovka pre citlivé ženské očičko...Prečo??Noo takže má to viac dôvodov...Prvým je herecké obsadenie mužskej časti (stále rozmýšľam,či by som chcela byť na mieste Reese a vyberať si:-)) - výber Josh Lucas alebo Patrick Dempsey...fúúú...náročná to voľba:-))Ďalším dôvodom, aj keď už nie až tak dôležitým sú módne kúsky, ktoré si Reese oblieka počas celého filmu (nie je to ani Sex v meste, ani Diabol nosí Pradu, ale tie vecičky sú aj tak celkom pekné:-))A na záver - svadobné šaty patria k tým najkrajším filmovým (aspoň podľa môjho skromného názoru:-))Tento filmík mám skutočne rada, je to skutočná oddychovka s dvoma modrookými krásavcami, akurát pre ženské srdiečko:-))(27.12.2007)

• ajuska

Šedivě průměrný romantický snímek o tom, kterak se mladá žena vrací do svého rodného městečka a uvědomuje si tam, jak se hrozně změnila a co je vlastně v životě důležité. Příběh je skutečně tak jalový a tak jasně nalinkovaný, že hned víte, jak to celé skončí a že v tom nebude chybět rozhodnutí na poslední chvíli a závěrečná scéna v dešti, ale pokud do toho jdete s tímto očekáváním, tak vás film rozhodně neurazí a v rámci možností se i pobavíte. 2,5*(5.5.2007)

• myse

Hroznej film s předvídatelným dějem. Prostě nechápu, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak, jak se rozhodla. Jediný plus, který tu nacházím, je okouzlující a krásná Reese Witherspoon. Candice Bergen taky nehrála špatně. Film bych ale rozhodně nikomu nedoporučila (jen příznivcům primitivních, milostných, předvídatelných příběhů). Ač komedie, nijak mě nepobavila. Jinak Sweet home Alabama byla dobře zvolená ústřední píseň, nicméně úroveň filmu pochopitelně pozvednout nemohla.(25.3.2012)

• - Dostat se k Oak Hillu je docela obtížné, leží zhruba 45 minut od nejbližší státní silnice a filmaři museli cestu označit speciálními směrovkami, aby členové štábu zbytečně nebloudili. Studenti z místní univerzity si později cedulky rozebrali a nechali jako upomínku na natáčení. (Karlos80)

• - Skulptura, o které ve filmu tvrdí, že vznikla úderem blesku do písku, je ve skutečnosti ručně foukaný sklářský výrobek firmy Simon Pearce. Sklárny Simon Pearce sídlí ve Vermontu a byly založeny irským přistěhovalcem Simonem Pearcem. (Aknah)

• - První film, jehož štáb dostal povolení natáčet v New Yorku po teroristických útocích 11. září 2001. (Greg)