poster

Holka na roztrhání

 • USA

  Sweet Home Alabama

 • Slovensko

  Dievča na roztrhanie

 • Slovensko

  Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pingu
  ***

  Skvělá píseň Sweet home Alabama, kterou už nazpíval snad každý američan a kdejaký brit. Není to náhodou americká lidovka ??? Každopádně píseň je to vynikající, film už tak vynikající není. Ač mám Reese docela rád, tady mi přišla dost nevýrazná.... Myslím, že tak dobrá jako ve Velmi nebezpečných známostech už asi nikdy nebude....(5.1.2008)

 • lennyd
  ***

  Melanie (Reese Witherspoon) si žije přesně svým vysněným životem. Je uznávanou módní návrhářkou a přítelkyní syna starosty New Yorku. Než se naděje, stojí uprostřed klenotnictví u Tiffanyho, a její přítel jí žádá o ruku - prostě idylka. Ale nic není tak jednoduché - před mnoha lety v Alabamě se Melanie vdala, a stále není rozvedena - a co víc, její nový přítel o tomo nemá ani tušení. A tak se musí Melanie vydat zpět do svého rodného města, nalézt svého manžela, a donutit jej podepsat rozvodové papíry ... Tak tohle je přesně film, který by ve filmové příručce mohl být etalonem pro žánr romantické komedie. Je zde všechno přesně tak, jak si romantickou komedii představuji, včetně příjemných hereckých výkonů - ať Reese Witherspoon nebo Josh Lucas, zajímavé zápletky s - ne až tak - překvapujícím rozuzlením, co víc si přát. Pokud máte k ruce někoho milého, s kým tento filmeček shlédnout - plně doporučuji ...(24.1.2004)

 • PALINO
  **

  Celá 3/4 filmu je slabá, beznápaditá, miestami nudná, dialógy slabé, skrátka je to niečo, čo si už na druhý deň nebudeme pamätať. Reese Witherspoon je síce fajn, podobne ako príjemná posledná 1/4 filmu, ale ani to nedokáže zmeniť môj pohľad, že v rámci romantického žánru sa Sweet Home Alabama moc nepodarila.(27.7.2004)

 • lakikaki
  ***

  Tuctová romantická komédia, ktorá ale poteší tým, že divák sa vcíti do situácie hlavnej hrdinky a aj on by sa len veľmi ťažko rozhodoval, ktorý z možných nápadníkov je lepší. Poteší aj výkon Reese Witherspoon (dobré výkony sa v tomto type filmov často nevidia). Škoda len toho záveru, ktorý scenáristi "zbúchali" zrejme za 5 minút (tak nelogické správanie postáv sa jednoducho prehliadnuť nedá)...(2.4.2007)

 • Nathalie
  ****

  70% Sever proti Jihu? To teda. Synové Konfederace si hrají na válku, v níž Yankeeům zatnou tipec, americké zlatíčko Reese Witherspoon na nafoukanou módní bestii bez minulosti a Andy Tennant jako obvykle na city. Film, ve kterém je Dakota Fanning roztomilá a Candice Bergen trousí smrtelné hlášky, kde exceluje pes-potápěč, jižanští pošuci, homosexuální přítel a rodiče tak příšerní, že své vlastní začnete pokládat za zázrak přírody. A co je nejlepší? Jediná originalita scénáře: hrdinka si vybírá mezi Panem "sláma a charisma mi kouká z bot " Božským Joshem Lucasem a Panem " diamanty u Tiffaniho, růže v bytě, budu tě nosit na rukou" Dokonalým Patrickem Dempseyem. Roztrhejte si mě:) P.S. Dabing je neředěné peklo. Doporučuji mrknout na alternativní psycho-armageddon konec na DVD.(1.4.2007)

 • - Hydroplán, jenž vlastní postava Jakea, je model kanadského jednomotorového hornoplošníku De Havilland Canada DHC-2 Beaver. (Avalon820)

 • - Zmiňovaná jména psů (Bear a Bryant) jsou odkazem na legendárního fotbalového trenéra alabamské univerzity Paula W. "Beara" Bryanta. (Aknah)

 • - Navzdory původnímu anglickému názvu filmu Sweet Home Alabama leží dům, o kterém Melanie tvrdí, že patří její rodině, v městečku Mount Berry ve státě Georgia. Dům, který se správně jmenuje Oak Hill, je georgijskou národní památkou a patřil zakladatelce místní univerzity, Marthě Berryové. (Aknah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace