Holka na roztrhání

Dievča na roztrhanie

Sladká Alabama

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 112 min

Skvělá píseň Sweet home Alabama, kterou už nazpíval snad každý američan a kdejaký brit. Není to náhodou americká lidovka ??? Každopádně píseň je to vynikající, film už tak vynikající není. Ač mám Reese docela rád, tady mi přišla dost nevýrazná.... Myslím, že tak dobrá jako ve Velmi nebezpečných známostech už asi nikdy nebude....(5.1.2008)

Reese je fakt na roztrhání. Ta i kdyby hrála tu největší mrchu, tak by byla k sežrání. Tentokrát v romantické komedii, které chybí zajímavější zápletka i přesto jsem si ji užil. Nikdy jsem nechápal lidi, kteří se s klidného místa stěhují do velkého města. Já jsem si pořád říkal, odkud znám toho herce co hrál toho fotografa, a on je to Stuart z Big Bang Theory :D(28.6.2012)

Čekala jsem to horší, ale nakonec se z toho vyklubala celkem vyvedená romantická komedie, která není jenom o těch zamilovanejch slovíčkách a západech slunce, ale má i jiný přesah v tom, že v životě není nic zadarmo a některá rozhodnutí jsou velice velice těžká. A navíc vybrat si mezi frajery Joshem Lucasem a Patrickem Dempseym? Very complicated :-D(29.9.2013)

• Yardie

100x obemletá písnička, absence humoru a nulová atmosféra. V podstatě to byl jen film. 40% to má proto, že to nebylo vyloženě nudné a otravné a nedonutilo mě to vypnout. Romantickým "komediím" moc nefandím, ale kvalitní dokážu ocenit. Jenže tady bohužel nebylo moc co. Byl to prostě film, který nebyl otravný k vypnutí, ale nic víc. Howgh!(26.12.2010)

Hezká blondýnka z velkoměsta jede dát poslední sbohem své rodné hroudě, aby si uvědomila, že skutečně patří jen a jen tam. Nejkrásnější život bývá ten obyčejný a romantické filmy jsou přesně takové, jaké čekáte, že budou. Skvělí herci ani newyorské pozlátko ze Sweet Home Alabama neudělají víc, než je - pěkný romanťák na nedělní večer. Ale díky bohu, že takové filmy existují!!!!! Jinak bychom se museli po náročném týdnu trápit u dalšího intelektuálního snímku!(25.1.2008)

• - Kulisy použité na začátku filmu jsou tytéž jako ve filmu Malé dohazovačky. (Avalon820)

• - Do role Melanie měla být obsazena Charlize Theron, ta ale nakonec dala přednost filmu 24 hodin, a tak byla obsazena Reese Witherspoon. (Greg)

• - Dakota Fanning (malá Melanie) se v tomto filmu poprvé líbala. Bylo jí tehdy osm let. (zajda404)