poster

Shock Treatment

Komedie / Muzikál

USA, 1981, 94 min

 • bárbígrrrl
  ***

  Velké zklamání! Že to nepřekoná Rocky Horror bylo snad jasné, ale tohle... První má reakce byla "vraťte mi Bostwicka a Sarandonovou", nakonec jsem si uvědomila, že je nejspíš dobře, že tu nehrajou (to samé se týká Tima Curryho). Děj byl nezajímavý, postavy taktéž, nakonec mi přišel nejlepší Charles Gray. Tohle všechno by mohla zachránit už jen hudba, ale bohužel ani ta nebyla nic extra. Tři hvězdičky za úctu k Richardu O'Brienovi, protože po RHPS vím, že umí napsat něco mnohem, mnohem lepšího. Jinak se ztotožňuji s komentářem uživatelky GigaPudding.(24.7.2011)

 • Bluntman
  *****

  Faska, fajné frapantní filmek.(2.5.2007)

 • GigaPudding
  **

  Ve velmi volném pokračování Rocky Horror Picture Show, až tak volném, že tam jsou jen dvě postavičky z rocky horror picture show a ty navíc zahrané někým úplně jiným, si tentokrát autoři vzali jako téma televizi, reality show a reklamu a zase samozřejmě zpracování dopadlo co nejbizarněji jak to vůbec šlo. Ale narozdíl od Rocky Horror Picture Show to nedopadlo moc valně. Na Shock treatment jsem se docela těšila, ale hned záhy jsem zjistila, že je to taková splácaná nuda téměř bez příběhu a především bez výrazných herců a bohužel i bez zapamatovatelných nebo zábavných songů, protože takové tam byly tak tři a to ani ty se na songy z rocky horroru vůbec nechytaly. Z původní herecké sestavy zůstali jen někteří, jenže prostě neměli moc co hrát ani zpívat jak to bylo celé zmatené. Představitel Riff Raffa si tu sice zahrál v jedné scéně docela povedenou postavu šíleného doktora co vypadal jak vrchní vědec z koncentráku, ale třeba Little Nell měla jen takový štěk, který dost připomínal Rocky Horror... (no možná dost tím jejím výrazným hlasovým projevem :)), ale úplně jak kdyby zůstala ležet ladem, což je zrovna u ní dost škoda. Hlavní "záporák" nudnej a vůbec celé to bylo prostě zmatené, popletené a za každou cenu nějak bizarní až se v tom ztratilo všechno co bylo na Rocky horror picture show tak super. Prostě slabé a zklamání a to mám muzikály nejradši, dokonce jsem i uvažovala o *, ale tak že se tam objevili někteří herci z Rockyho tak dám dvě, ale doufám, že už to nikdy neuvidím, jinak to budu muset snížit :) No a hlavně tam chyběl Tim Curry :) (I když asi ani ten by tomu nepomohl, protože i když by to zahrál a zazpíval úžasně, tak ty songy prostě byly úplně bez nápadu až na ty tři které byly docela fajn)(15.10.2010)

 • DareDeer
  ****

  Richard O'Brien je pěkně extravagantní génius. Hudba je snad stejně dobrá jako v RHPS a moc se těším až zkouknu další O'Brienovi kousky! Začínám pomalu chápat jeho vyjádření, že si tak úplně není jist svým pohlavím, že je kombinací obojího. Takhle bizarní scénu a kostýmy v "normálním" muzikálu neuvidíte. Postavy mi přišli krapet výraznější a čitelnější v RHPS (Riff Raff, Magenta, Columbia). Obsazení ale super, a vidím jako velké plus že Sarandon si řekla o půl mega a našli si za ní náhradnici- Harper je hezčí ženská i lepší zpěvačka. Cliff De Young coby Farley Flavors mi výrazem připomínal Jacka Nicholsona a že má ve filmu double roli jsem ani nepostřehla. Navíc se objeví hned několik oblíbených tváří z RHPS, což potěší každého fanouška. Chybí tomu jediné... jediné, ale zcela zásadní. Tim Curry. To by byl Flavors jak vyšitý.(27.2.2016)

 • Valentin
  ****

  Problém je, že tento film nemá naprosto nic společného s RHPC než čtyři herce, dvě jména hlavních postav a tvůrce. Hlavně, ale lidé zkrátka NECHÁPOU, že nejde o pokračování RHPC a nemá to s tím mít nic společného. Myslím, že O'Brienov;v muzikál zabývající se reality programy je v dnešní době velice aktuální a jeho písničky více než chytlavé (Bitchin' In The Kitchen nebo Little Black Dress jen tak z hlavy nedostanete). Škoda, že film neměl úspěch, určitě by pak O'Brien natočil další díla.(12.3.2012)

 • - Cliff De Young si za vzor pro roli Brada Majorse vybral Davida Eisenhowera a pro roli Farleye Flavorse Jacka Nicholsona. (Machete)

 • - Role Brada Majorse a Farleye Flavorse byla nabídnuta Barrymu Bostwickovi, který ji z důvodu jiných filmových závazků nemohl přijmout. Stejná role byla nabídnuta také Timu Currymu, ten však roli odmítl, jelikož se domníval, že by jeho americký akcent nebyl přesvědčivý. Susan Sarandon za pokračování v roli Janet požadovala půl milionu dolarů a byla tak přeobsazena Jessicou Harper. Susan Sarandon prohlašuje, že snímek dodnes ani jednou neviděla. (Machete)

 • - Johnathan Adams se odmítl podílet na pokračování Rocky Horror Picture Show a z toho důvodu byla ze scénáře vyškrtnuta postava Dr. Everetta Scotta. Postavu nahradil Bert Schnick, kterého ztvárnil Barry Humphries. (DareDeer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace