Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (666)

MM11 

všechny recenze uživatele

Tvůrce Trainspottingu Danny Boyle tentokrát šlápnul hodně vedle. Odpustím si výhrady směřující k obsazení(hlavně k tentokrát žalostnému DiCapriovi) a přejdu na scénář. Scenérie, za které by tuzemské cestovní kanceláře platily zlatem v úvodu působí i příjemně nejednoznačně a vše bylo jen v rukou tvůrců. Jenže ti kapitálně přestřelily. Po půlhodině Vám dojde, že dřepíte na mrtvém bodě s něhož už se film nevyhrabe. Všechno další je jen slátanina. Tvůrcům asi nedošlo, že sázka na prostředí vydrží jen něco po úvodních titulcích a pokud nechtějí sledujícího uspat, tak by mělo přijít ještě něco dalšího. Nepřišlo. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Je "Pláž" najhorší film z dielne režiséra Dannyho Boylea, čo som mal možnosť vidieť? Zrekapitulujem si to: Jeho debut "Plytký hrob" sa mi hodne páčil. Kultový "Trainspotting" mi doslova vyrazil dych. Netradičný zombie horror "O 28 dní..." tiež nebol špatný. "Milionár z chatrče" dostal osem Oscarov. Toho hovorí za všetko. A ešte som videl aj "127 hodín" a bol som nadmieru spokojný. Takže, ano. Vyhulená "Pláž" s nevhodne obsadeným Leonardom DiCapriom je ten najslabší Boyleov film, čo som doposiaľ videl. *** ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Hádám, že cesta hlavní postavy za idylickou pláží měla symbolizovat cestu generace "osvobozené" z industriální společnosti za jednou nekonečnou pááárty a životem, který není svázán pravidly (a dřinou). Tento rozměr filmu chápu, ale nejsem schopen jej plně docenit, pokud je jádro filmu tak nějak nedomrlé. Přímočarý příběh rozetne pouze jedna nečekaná událost. Chybí v něm něco víc, nemluvě o tom, že z charakterů je nejzajímavější ten, jehož cameo skončí ve třetí minutě filmu. Na druhou stranu, Pláž úspěšně zvládá nenudit... 6/10 ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické... ()

castor 

všechny recenze uživatele

V tomhle ráji, který za nás Leo hledá, je dovoleno vše. Tedy to tak alespoň na první pohled vypadá. Existenciální opus autorů Trainspottingu totiž zdaleka nelákají na zapovězenou lagunu, trávu nebo trochu nezávazného sexu. Francouzský baťůžkářský pár a lehkomyslný subtilní Američan se seznámí v laciném bangkokském hotelu, kde on získá od zkouřeného démonického chlapíka mapu, která je zavede na místo, kam nevedou žádné turistické šipky. Myšlenkově je to sofistikovanější, než se na první pohled zdá, panenská lokalita bere dech, filosofie komunity (nechat ubíhat čas) sakra láká, ač málokomu dojde, že to taková slast nebude: protože člověk!! DiCaprio už tehdy herecky bavil.. fajn soundtrack.. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (30)

  • Sám režisér Danny Boyle přiznal, že s konečnou podobou filmu není spokojený. Mrzí ho, že mu ani jedna postava není sympatická. (Karlos80)
  • V scéne, keď sa Richard (Leonardo DiCaprio) snaží ujsť pred žralokom, má na hlave potápačkské okuliare a trubicu, v ďalšom zábere mu však trubica chýba a v nasledujúcom zábere ich už opäť má. (Isomut)

Související novinky

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)

Reklama

Reklama