poster

Pláž

 • USA

  The Beach

 • Velká Británie

  The Beach

 • Slovensko

  Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Timberlák hovorí niekde na začiatku Kamarád taky rád, že hollywoodski producenti sa nás snažia na konci priemerných filmov presvedčiť piesňou, že sme videli dobrý film. Ja si z Pláže okrem niekoľkých vydarených momentov pamätám, že na konci povie Caprio niečo veľmi múdre a nato začne hrať záverečná pieseň. Ostala mi z toho na jazyku mierna pachuť. Zaujalo ale trhanie zubu, žralok a mimozemšťanka Swinton.(28.5.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Už od prvních minut filmu, jsem začal přemýšlet o svém způsobu života, o svých prioritách, svých závislostech a téhle planetě na které je přemnožen tvor, který ztratil respekt ke svému okolí - člověk . Čím více se příběh vyvíjel, čím více se proměňoval Richard, tím více jsem hostil ve své mysli depresi. Jedna myšlenka vyvracela druhou a nepomohla ani okouzlující hudba, ani nádherná příroda s mimořádně krásnými záběry kamery, abych nepřemýšlel nad hledáním neexistujícího. Mimořádný snímek, po jehož skončení můj mozek začal pracovat přesčas a ještě ke všemu velmi rád .(20.4.2008)

 • MM_Ramone
  ***

  Je "Pláž" najhorší film z dielne režiséra Dannyho Boylea, čo som mal možnosť vidieť? Zrekapitulujem si to: Jeho debut "Plytký hrob" sa mi hodne páčil. Kultový "Trainspotting" mi doslova vyrazil dych. Netradičný zombie horror "O 28 dní..." tiež nebol špatný. "Milionár z chatrče" dostal osem Oscarov. Toho hovorí za všetko. A ešte som videl aj "127 hodín" a bol som nadmieru spokojný. Takže, ano. Vyhulená "Pláž" s nevhodne obsadeným Leonardom DiCapriom je ten najslabší Boyleov film, čo som doposiaľ videl. ***(6.10.2016)

 • sinp
  **

  Tvůrce Trainspottingu Danny Boyle tentokrát šlápnul hodně vedle. Odpustím si výhrady směřující k obsazení(hlavně k tentokrát žalostnému DiCapriovi) a přejdu na scénář. Scenérie, za které by tuzemské cestovní kanceláře platily zlatem v úvodu působí i příjemně nejednoznačně a vše bylo jen v rukou tvůrců. Jenže ti kapitálně přestřelily. Po půlhodině Vám dojde, že dřepíte na mrtvém bodě s něhož už se film nevyhrabe. Všechno další je jen slátanina. Tvůrcům asi nedošlo, že sázka na prostředí vydrží jen něco po úvodních titulcích a pokud nechtějí sledujícího uspat, tak by mělo přijít ještě něco dalšího. Nepřišlo.(3.3.2006)

 • D.Moore
  *****

  Těžko přesně říct, jak se jí to podařilo, ale Pláž mě naprosto pohltila. A to jsem se jí přitom kvůli ne zrovna dobré pověsti poměrně dlouho vyhýbal. Leonardo DiCaprio se mi nakonec líbil více než v řadě novějších snímků a Danny Boyle (ačkoliv říká, že s Pláží také není stoprocentně spokojen) potvrdil, že je mistrem svého oboru a opět vytvořil až neskutečnou, postupně houstnoucí a v závěru infarktově vygradovanou atmosféru. Samozřejmě - jako vždy - za pomoci výborného soundtracku. A film má navíc dobrou myšlenku.(20.1.2015)

 • - Danny Boyle tvrdí, že na film měl zbytečně moc peněz a že s dnešními zkušenostmi by film natočil za méně peněz a lépe. (Dino07)

 • - Hra na GameBoyi, kterou Richard hraje je "Rampage World Tour". (don corleone)

 • - Jako hlavní lokace pro natáčení oné bájné a nádherné pláže se stala pláž Hat Maya nacházející se na thajském ostrově Phi Phi Leh. Tento ostrov je dostupný trajektem z Phuketu či z ostrova Krabi. V obou případech cesta trvá přibližně 90 min. Scény s vodopádem se natáčely v národním parku Khao Yai. Jedná se o druhý největší park v Thajsku. Vodopád se jmenuje Haeo Suwat a nachází se na konci silnice Thanarat v centru parku. Samotný park je asi tři hodiny jízdy od Bangkoku. Scény v Thajsku se dále natáčely v Phuketu a na ostrově Krabi. (Posheidon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace