Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Timberlák hovorí niekde na začiatku Kamarád taky rád, že hollywoodski producenti sa nás snažia na konci priemerných filmov presvedčiť piesňou, že sme videli dobrý film. Ja si z Pláže okrem niekoľkých vydarených momentov pamätám, že na konci povie Caprio niečo veľmi múdre a nato začne hrať záverečná pieseň. Ostala mi z toho na jazyku mierna pachuť. Zaujalo ale trhanie zubu, žralok a mimozemšťanka Swinton.(28.5.2012)

Už od prvních minut filmu, jsem začal přemýšlet o svém způsobu života, o svých prioritách, svých závislostech a téhle planetě na které je přemnožen tvor, který ztratil respekt ke svému okolí - člověk . Čím více se příběh vyvíjel, čím více se proměňoval Richard, tím více jsem hostil ve své mysli depresi. Jedna myšlenka vyvracela druhou a nepomohla ani okouzlující hudba, ani nádherná příroda s mimořádně krásnými záběry kamery, abych nepřemýšlel nad hledáním neexistujícího. Mimořádný snímek, po jehož skončení můj mozek začal pracovat přesčas a ještě ke všemu velmi rád .(20.4.2008)

Je "Pláž" najhorší film z dielne režiséra Dannyho Boylea, čo som mal možnosť vidieť? Zrekapitulujem si to: Jeho debut "Plytký hrob" sa mi hodne páčil. Kultový "Trainspotting" mi doslova vyrazil dych. Netradičný zombie horror "O 28 dní..." tiež nebol špatný. "Milionár z chatrče" dostal osem Oscarov. Toho hovorí za všetko. A ešte som videl aj "127 hodín" a bol som nadmieru spokojný. Takže, ano. Vyhulená "Pláž" s nevhodne obsadeným Leonardom DiCapriom je ten najslabší Boyleov film, čo som doposiaľ videl. ***(6.10.2016)

• sinp

Tvůrce Trainspottingu Danny Boyle tentokrát šlápnul hodně vedle. Odpustím si výhrady směřující k obsazení(hlavně k tentokrát žalostnému DiCapriovi) a přejdu na scénář. Scenérie, za které by tuzemské cestovní kanceláře platily zlatem v úvodu působí i příjemně nejednoznačně a vše bylo jen v rukou tvůrců. Jenže ti kapitálně přestřelily. Po půlhodině Vám dojde, že dřepíte na mrtvém bodě s něhož už se film nevyhrabe. Všechno další je jen slátanina. Tvůrcům asi nedošlo, že sázka na prostředí vydrží jen něco po úvodních titulcích a pokud nechtějí sledujícího uspat, tak by mělo přijít ještě něco dalšího. Nepřišlo.(3.3.2006)

Těžko přesně říct, jak se jí to podařilo, ale Pláž mě naprosto pohltila. A to jsem se jí přitom kvůli ne zrovna dobré pověsti poměrně dlouho vyhýbal. Leonardo DiCaprio se mi nakonec líbil více než v řadě novějších snímků a Danny Boyle (ačkoliv říká, že s Pláží také není stoprocentně spokojen) potvrdil, že je mistrem svého oboru a opět vytvořil až neskutečnou, postupně houstnoucí a v závěru infarktově vygradovanou atmosféru. Samozřejmě - jako vždy - za pomoci výborného soundtracku. A film má navíc dobrou myšlenku.(20.1.2015)

• - Danny Boyle tvrdí, že na film měl zbytečně moc peněz a že s dnešními zkušenostmi by film natočil za méně peněz a lépe. (Dino07)

• - Hra na GameBoyi, kterou Richard hraje je "Rampage World Tour". (don corleone)

• - Jako hlavní lokace pro natáčení oné bájné a nádherné pláže se stala pláž Hat Maya nacházející se na thajském ostrově Phi Phi Leh. Tento ostrov je dostupný trajektem z Phuketu či z ostrova Krabi. V obou případech cesta trvá přibližně 90 min. Scény s vodopádem se natáčely v národním parku Khao Yai. Jedná se o druhý největší park v Thajsku. Vodopád se jmenuje Haeo Suwat a nachází se na konci silnice Thanarat v centru parku. Samotný park je asi tři hodiny jízdy od Bangkoku. Scény v Thajsku se dále natáčely v Phuketu a na ostrově Krabi. (Posheidon)