Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (660)

Matty 

všechny recenze uživatele

Pláž není tím nejlepším příkladem existenciálního dramatu. I přes jeho mnohovrstevnatost lze děj shrnout do jediné věty: Týpek hledající dobrodružství se zcela náhodou dostane na pozemský Ráj (tj. plno slunce, holek a konopí), kde zjistí že žádné místo nemůže za přítomnosti člověka existovat zcela bez konfliktů, následkem čehož mu začne harašit v mozkovně. Toť vše. Fanynky božského Letce ať si bod přidají a fanoušci Dannyho Boylea nechť si jej odeberou. 60% Zajímavé komentáře: A.Kesher, Tomesh ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tak tohle se docela dost nepovedlo. Váhal jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkam, ale nakonec dávám dvě, hlavně kvůli výbornému soundtracku. Ani ten však nemohl vytáhnout film z bahna. Scénář je totiž tak tragický, že by to snad ani žádný jiný režisér nedokázal přetvořit v nějaké smysluplné dílo. Tudíž je jasné, ža Danny Boyle byl od počátku postaven před neřešitelný úkol a tenhle film byl odsouzen k nezdaru ještě před svým vznikem. No a ještě slůvko k hlavní postavě - Di Caprio je naprosto zoufalý, je to bezkonkurenčně jeho nejhorší role. Ale i tohle souvisí s tím zmíněným scénářem. Jinak stála za zmínku už jen kamera - ta nechávala místy pěkně vyniknout krásy místní přírody, hlavně při záběrech zezhora. Jinak mě celkem "pobavila" pasáž, natočená ve stylu videohry. Na tohle lze říct jen: "Hmmm..." ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pláž, neskutečně známý a oblíbený film, řekl bych si, ale když pak vidím zdejší hodnocení, nepochopitelně kroutím hlavou. Sice v té době Leonardo DiCaprio nebyl tak precizní jako je dnes, ale rozhodně dokázal pobavit i jinde než v Titanicu, když na přídi lodi držel Kate Winslet a nenápadně a romanticky plul na vodě, držíc jí za ruce. Pláž je prostě pojem, hlavně tedy co se muziky týče. Ta do něj výborně zapadala a jak je uvolněný celý film svým příběhem, tak se tváří i muzika, kterou jsem znal a která mi do filmu dokonale zaplula jako kostička puzzle do skládačky. Díky tomu všemu je Pláž tak povedený film. Také ale dávám tak vysoké hodnocení, protože se mi ta příroda neskutečně líbí a máloco s palmami by mě zklamalo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Už od prvních minut filmu, jsem začal přemýšlet o svém způsobu života, o svých prioritách, svých závislostech a téhle planetě na které je přemnožen tvor, který ztratil respekt ke svému okolí - člověk . Čím více se příběh vyvíjel, čím více se proměňoval Richard, tím více jsem hostil ve své mysli depresi. Jedna myšlenka vyvracela druhou a nepomohla ani okouzlující hudba, ani nádherná příroda s mimořádně krásnými záběry kamery, abych nepřemýšlel nad hledáním neexistujícího. Mimořádný snímek, po jehož skončení můj mozek začal pracovat přesčas a ještě ke všemu velmi rád . ()

Lima 

všechny recenze uživatele

(Psáno před deseti lety, v době, kdy bylo mezi "filmovými fandy" modním zesměšňovat DiCapria, který si nesl dlouhá léta nesl své "bravíčkovské" dědictví po premiéře Titanicu)) - Všeobecná móda nadávat na Capria šla naštěstí mimo mně, a tak jsem si bez přesudků, na rozdíl od mých mnohých přátel, vychutnal tenhle sympatický film. Zajímavý příběh s hlubším posláním, pro oko velmi atraktivní prostředí a skvělý soundtrack. Mnozí to ani nechtěli vidět z pochybného principu "protože tam je ten magor". Jejich chyba. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (25)

  • Během natáčení došlo k nehodě lodi, která ohrozila život několika členů štábu, včetně režiséra Dannyho Boylea a Leonarda DiCapria (Richard). Nikdo naštěstí nebyl vážně zraněn. (don corleone)
  • V alternativním konci poté, co všichni prchnou, když Sal (Tilda Swinton) ukáže, že by pro zachování komunity bez zaváhání i vraždila, spáchá Sal sebevraždu. (PanzerMTG)

Související novinky

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)

Reklama

Reklama