poster

Pláž

 • USA

  The Beach

 • Velká Británie

  The Beach

 • Slovensko

  Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • meave
  *****

  Možno preto 5*, že som našla, čo ani sám básnik nevedel, že tam je. Pre mňa to bola vzorka spoločnosti. A náš strach z utrpenia, čo všetko sme schopní urobiť pre zdanie - či už dokonalosti, alebo vlastnej autority. A ako sa niekam trepeme, aj keď vieme, že nás tam nechcú a že je tam sra*iek po kolená. Ale my si musíme ušpiniť aj vlastné topánky a keď sme v tom až po krk, tak by sme fňukali. K tomu skvelá hudba a skvostné exteriery nezabudnuteľnej matky prírody...mňam(6.11.2005)

 • Boss321
  ***

  Ani pořádně nevím, co si o tomhle snímku myslet. Ale vím určitě, že dlouho ve mě žádný film nevyvolal takové rozporuplné reakce. Do poloviny jsem si říkal, že je to prostě úžasné a uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách. Ovšem ke konci se to vše začalo obracet a výsledné tři hvězdičky jsou při přihmouření obou očí, maximem co můžu udělit. Pro mne další film, ve kterém jsem se přesvědčil, že DiCaprio je výborný herec!(15.8.2009)

 • Květula
  *****

  Už první minuty filmu ve mně vždycky probudí touhu hodit na záda batoh a vyrazit...kamkoli. Hlavně co nejdál od civilizace. Málokterý film má tak úžasnou atmosféru, že téměř cítíte pod nohama jemňoučký bílý písek a na tváři kapky ledové průzračné vody... Když se k tomu přičte ještě vynikající hudba a skvělé herecké výkony, není co řešit. Jedna z mých filmových lásek na první pohled.(12.8.2006)

 • Fiftis
  *****

  Pláž patrí k filmom, ktoré si dokážem pozrieť zas a znovu. Vždy keď ho dopozerám túžobne snívam o tom, že sa raz na takúto pláž dostanem. Film vás vtiahne do svojho deja vďaka krásnemu prostrediu a cestou na tajnú pláž o ktorej vám povedal neznámy psychoš. Reakcie na film ľudí z môjho okolia sú rôzne, niektorým sa nepáčil, pripadal im hlúpy. Iným sa zdal v pohode ale nič extra. Niekoľkým tento film učaroval ako mne. Nebude to ale asi filmom, ako takým, samým o sebe. Mám tým na mysli, herecké výkony, scenár, réžiu. Menované elementy sú síce slušne splnené a navyše podfarbené úžasným soundtrackom. Zaujímavá scénka je aj v momente kedy sa Richard na chvíľu trocha zblázni a premení sa na počítačovú figúrku, ktorá kosí nepriateľov. Fajn oddychovka, ku ktorej sa vždy rád vraciam. Nádherné miesto, krásna lagúna a život ničnerobenia. Takýto film mi dlho chýbal a mám rád filmy, ktoré by som chcel zažiť na vlastnej koži. DiCaprio je už len čerešničkou na tejto pre mňa neodolateľnej torte.(10.12.2012)

 • Radyo
  **

  Tak tohle se docela dost nepovedlo. Váhal jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkam, ale nakonec dávám dvě, hlavně kvůli výbornému soundtracku. Ani ten však nemohl vytáhnout film z bahna. Scénář je totiž tak tragický, že by to snad ani žádný jiný režisér nedokázal přetvořit v nějaké smysluplné dílo. Tudíž je jasné, ža Danny Boyle byl od počátku postaven před neřešitelný úkol a tenhle film byl odsouzen k nezdaru ještě před svým vznikem. No a ještě slůvko k hlavní postavě - Di Caprio je naprosto zoufalý, je to bezkonkurenčně jeho nejhorší role. Ale i tohle souvisí s tím zmíněným scénářem. Jinak stála za zmínku už jen kamera - ta nechávala místy pěkně vyniknout krásy místní přírody, hlavně při záběrech zezhora. Jinak mě celkem "pobavila" pasáž, natočená ve stylu videohry. Na tohle lze říct jen: "Hmmm..."(9.7.2003)

 • - Sám režisér Danny Boyle přiznal, že s konečnou podobou filmu není spokojený. Hlavně ho mrzí, že mu ani jedna postava není sympatická. (Karlos80)

 • - První volbou na hlavní roli režiséra byl Ewan McGregor, ten se s ním ale kvůli neshodám rozešel. (don corleone)

 • - Po zotmení sa Richard (Leonardo DiCaprio) a Francois (Virginie Ledoyen) prechádzajú po pláži a potom spolu skočia do vody, kde svieti planktón. Plávajú v celkom veľkej hĺbke, začnú sa bozkávať, vyplávajú nad hladinu a zrazu je im voda len po pás. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace