Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Už první minuty filmu ve mně vždycky probudí touhu hodit na záda batoh a vyrazit...kamkoli. Hlavně co nejdál od civilizace. Málokterý film má tak úžasnou atmosféru, že téměř cítíte pod nohama jemňoučký bílý písek a na tváři kapky ledové průzračné vody... Když se k tomu přičte ještě vynikající hudba a skvělé herecké výkony, není co řešit. Jedna z mých filmových lásek na první pohled.(12.8.2006)

• B!shop

Naprosta kravina, nechapu jak reziser Trainspottingu moh natocit takovou sracku. Film je zbytecne dlouhej, zapletka filmu by vystacila ani ne na hodinu. Porad jsem cekal, kdy konecne pride neco zasadniho a proto me film udrzel jakz takz v napeti, jenze kdyz se nakonec nic nestalo, tak jsem byl akorat nasranej, ze jsem se na to dival. Leonardo DiCaprio mi tu prekvapive moc na nervy nelez a kdyz pak zacal bydlet sam v dzungli tak byl docela drsnej. Poslednich zhruba 30 minut je fakt nejlepsich z celyho filmu, az na scenu z videohrou, to musel bejt reziser zrovna nalitej. Dve hezdicky davam za docela dobrej soundtrack, hezkou prirodu a par slusnejch scen - vsechny sceny s Daffym (vynikajici Carlyle), sceny se zralokem a par dalsich. Boyle se mozna snazil o kultovni film, ale stvoril naprostou blbost bez poradny zapletky a bez poradnyho deje.(13.11.2005)

• Legas

Tak tohle ne, přátelé. Když se chce někdo trhnout od turismu na záhadně zapomenuté pláži, která jako by právě vypadla z katalogů nejluxusnějších zájezdů, které hlavní hrdinové (oblečeni jak na módní přehlídce a vybeveni odlakovači na nechty atd.) nesnášejí... S tímto námětem se nedá dělat absolutně nic. Ze začátku to vypadá, že si Danny Boyle dělal zálusk na další kultovku alá Trainspotting, ale šlápl úplně vedle. Zlatý Zemeckisův Trosečník.(26.3.2003)

Chvílemi je to našláplé a napětí je velmi dobré, pak se ale dostaví dlouhé minuty nudy. Poměrně dobrý dobrodružný thriller s lamačem dívčích srdcí Leonardem DiCapriem. Super scény jsou např. plavání na ostrov, schovka v trávě nebo útok žraloka. Je na co se koukat, ale chvílemi to prostě moc nefunguje. 55%(4.1.2008)

Kdysi dávno vlastnila moje rodinu opuštěnou prvorepublikovou vilu v lesích. Na víkendy jsem tam jezdil s nejlepšími přáteli. Časem se kouzlo místa rozkřiklo a každý chtěl to místo jež naše okolí znalo z vyprávění někomu ukázat. Tak se tam dostali i lidé co tam nikdy neměli co pohledávat. Naše - Pláž - byla prozrazena. Parta se rozhádala, rozdělila na skupinky. Kouzlo místa, punc něčeho vyjímečného, vzácného a tajemství bylo náhle pryč. Boylova Pláž je film o podobném místě. * * * *(31.8.2011)

• - Během natáčení se odehrál vážný incident na lodi, v ohrožení života byl údajně jak režisér, tak i DiCaprio. Je ale fakt, že takové zprávy se objevují při natáčení čím dál častěji, spekuluje se o umělém upoutání pozornosti na film. Každá reklama dobrá. (don corleone)

• - Dvě pláže, na kterých se film natáčel v Thajsku byly zničeny v prosinci 2004 během Tsunami. Obě byly pak obnoveny jak po Tsunami, tak po filmařích. (don corleone)

• - První volbou na hlavní roli režiséra byl Ewan McGregor, ten se s ním ale kvůli neshodám rozešel. (don corleone)