poster

Pláž

 • USA

  The Beach

 • Velká Británie

  The Beach

 • Slovensko

  Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Pláž, neskutečně známý a oblíbený film, řekl bych si, ale když pak vidím zdejší hodnocení, nepochopitelně kroutím hlavou. Sice v té době Leonardo DiCaprio nebyl tak precizní jako je dnes, ale rozhodně dokázal pobavit i jinde než v Titanicu, když na přídi lodi držel Kate Winslet a nenápadně a romanticky plul na vodě, držíc jí za ruce. Pláž je prostě pojem, hlavně tedy co se muziky týče. Ta do něj výborně zapadala a jak je uvolněný celý film svým příběhem, tak se tváří i muzika, kterou jsem znal a která mi do filmu dokonale zaplula jako kostička puzzle do skládačky. Díky tomu všemu je Pláž tak povedený film. Také ale dávám tak vysoké hodnocení, protože se mi ta příroda neskutečně líbí a máloco s palmami by mě zklamalo.(6.4.2008)

 • Stegr
  ****

  70% - Očekávání od tohoto filmu a hlavně od DiCapria jsem měl obrovská, protože Pláž byla prvním filmem, který jsem s ním viděl po Titanicu, kde mě Leo nadchl. Nakonec mě Pláž celkem bavila, hlavně proto, že DiCaprio zde hrál diametrálně odlišnou roli, než v tom okouzlujícím Cameronově slaďáku a dokázal (stejně jako v mnohých následujících filmech), že toho umí zahrát opravdu hodně...(3.6.2007)

 • Hogun
  **

  Nuda, nuda a ešte raz nuda. Ku tomuto filmu sa dá povedať jedine "ale príroda tam bola pekná" :-) a ešte samozrejme hudba. Uznávam, že DiCapria moc nemusím, ale toto bol vrchol nemohúcnosti, či už jeho, alebo scenáristu. Keby sa to zostrihalo na cca 20 min. mohla to byť celkom pekná prezentácia pre nejakú Cestovnú Kanceláriu.(12.6.2005)

 • Bauer
  ****

  Velmi zdařilý film a to hlavně díky příjemnému prostředí, kde se odehrává , k tomu krásná hudba a sympatické herecké obsazení. Leonardo DiCaprio je frajer a umí hrát opravdu dobře. Výbornou i když malou roli měl skvělý Robert Carlyle. Ovšem jisté zklamání zde je. Od režiséra nezapomenutelného Trainspottingu Dannyho Boylea bych si představoval trošku něco jiného, protože konec, kdy se DiCaprio zblázní a například se zabaví " svou hrou " , která vypadá jako na gameboyi, tak to mně nezaujalo a hlavně poseldních zhruba 30 minut bylo docela slabých. Ale i tak jde o dobrý dobrodružný film, který mně zabavil skvěle.(27.4.2007)

 • Květula
  *****

  Už první minuty filmu ve mně vždycky probudí touhu hodit na záda batoh a vyrazit...kamkoli. Hlavně co nejdál od civilizace. Málokterý film má tak úžasnou atmosféru, že téměř cítíte pod nohama jemňoučký bílý písek a na tváři kapky ledové průzračné vody... Když se k tomu přičte ještě vynikající hudba a skvělé herecké výkony, není co řešit. Jedna z mých filmových lásek na první pohled.(12.8.2006)

 • - V scéne, keď sa Richard (Leonardo DiCaprio) snaží ujsť pred žralokom, má na hlave potápačkské okuliare a trubicu, v ďalšom zábere mu však trubica chýba avšak v nasledujúcom ich už opäť má. (Isomut)

 • - Fráze, "Sutra cu putovati mnogo milja biciklom" kterou pronesla Sonja (Zelda Tinska) znamená srbsky "Zítra pojedu na kole mnoho mil." (bfa)

 • - Jako hlavní lokace pro natáčení oné bájné a nádherné pláže se stala pláž Hat Maya nacházející se na thajském ostrově Phi Phi Leh. Tento ostrov je dostupný trajektem z Phuketu či z ostrova Krabi. V obou případech cesta trvá přibližně 90 min. Scény s vodopádem se natáčely v národním parku Khao Yai. Jedná se o druhý největší park v Thajsku. Vodopád se jmenuje Haeo Suwat a nachází se na konci silnice Thanarat v centru parku. Samotný park je asi tři hodiny jízdy od Bangkoku. Scény v Thajsku se dále natáčely v Phuketu a na ostrově Krabi. (Posheidon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace