Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (666)

teutates 

všechny recenze uživatele

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické... ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Filmy Dannyho Boyla mám rád, k pláži jsem však přistupoval obezřetně. Ve filmu se střídají dvě základní schémata - Idilické nic nedělání a ke konci pak zvláštně šílená pasáž (parafrázuje se tu Rambo, DiCaprio běhá po lese, jako ve videohře, volí se zvláštní úhly kamery,...). Obě tyto fáze jsou samy o sobě skvělé ALE v rámci jednoho filmu se navzájem natolik ruší, že kazí, do té doby jinak poměrně kladný dojem, definitivně zabitý koncem, kde se začnou strašně rychle řešit psychologické motivy, což s tímto tempem prostě nemůže fungovat. Takže škoda. DiCaprio je výborný, ostatní, až na Tildu Swinton celkem nestojí za řeč. ()

Reklama

k212 

všechny recenze uživatele

Pláž je nespíš něco jako generační film, ale příliš si neumí vybrat jestli jím skutečně chce být (tedy filmem pro zhulené teenagery). Je to film plný nedořečených a nakousnutých myšlenek, které už jsme kdesi viděli a slyšeli, od utopicko-idylického zdání komunity, žijící na nadpozemské pláži, až po zajímavý model chování této společnosti, přes užívání a zneužívání drog, přes samotu, která vede k šílenství atd. Ale jak jsem se zmínila výše, je to jen nepovedený mix všeho a nejspíšje jen samoúčelně efektivní (ta Apokalysa asi nejvíc, to mě hodně vadilo). Emočně je film docela studený a odtažitý. Asi je to tím, že jsem odrostla věku, kdy by mě měla nadchnou konopná pláň a techno/rave party v džungli. Leonardo Di Caprio se snaží jako lehce připitomělý amík, který rád hraje počítačové hry, navíc diváky provází celým dějem skrz kometáře (které mě pěkně štvaly, mimochodem), nicméně prim v téhle podivné směse hrají spíš Robert Carlyle a Tilda Swinton. Režie Dannyho Boylea mě moc nezaujala, jako spíš párkrát překvapila řádným úletem (výlet do vesmíru, počítačová hra), originální hudba Angela Badalamentiho se ztrácí za elektronickými hudebními kolážemi a kamera působí jak reklama na výlet do tichomoří. Vnímám to na 40%. ()

castor 

všechny recenze uživatele

V tomhle ráji, který za nás Leo hledá, je dovoleno vše. Tedy to tak alespoň na první pohled vypadá. Existenciální opus autorů Trainspottingu totiž zdaleka nelákají na zapovězenou lagunu, trávu nebo trochu nezávazného sexu. Francouzský baťůžkářský pár a lehkomyslný subtilní Američan se seznámí v laciném bangkokském hotelu, kde on získá od zkouřeného démonického chlapíka mapu, která je zavede na místo, kam nevedou žádné turistické šipky. Myšlenkově je to sofistikovanější, než se na první pohled zdá, panenská lokalita bere dech, filosofie komunity (nechat ubíhat čas) sakra láká, ač málokomu dojde, že to taková slast nebude: protože člověk!! DiCaprio už tehdy herecky bavil.. fajn soundtrack.. ()

Legas odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tohle ne, přátelé. Když se chce někdo trhnout od turismu na záhadně zapomenuté pláži, která jako by právě vypadla z katalogů nejluxusnějších zájezdů, které hlavní hrdinové (oblečeni jak na módní přehlídce a vybeveni odlakovači na nechty atd.) nesnášejí... S tímto námětem se nedá dělat absolutně nic. Ze začátku to vypadá, že si Danny Boyle dělal zálusk na další kultovku alá Trainspotting, ale šlápl úplně vedle. Zlatý Zemeckisův Trosečník. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (29)

  • V alternativním konci poté, co všichni prchnou, když Sal (Tilda Swinton) ukáže, že by pro zachování komunity bez zaváhání i vraždila, spáchá Sal sebevraždu. (Nick321)
  • Obrovská hora, která zakrývá pláž, byla přidána digitálně v postprodukci. Skutečná pláž ve skutečnosti nebyla tak skrytá. (don corleone)

Související novinky

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)

Reklama

Reklama