Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

70% - Očekávání od tohoto filmu a hlavně od DiCapria jsem měl obrovská, protože Pláž byla prvním filmem, který jsem s ním viděl po Titanicu, kde mě Leo nadchl. Nakonec mě Pláž celkem bavila, hlavně proto, že DiCaprio zde hrál diametrálně odlišnou roli, než v tom okouzlujícím Cameronově slaďáku a dokázal (stejně jako v mnohých následujících filmech), že toho umí zahrát opravdu hodně...(3.6.2007)

• Kimon

Tohle jest vpravdě pastva pro oči každého přírodou nadšeného cestovatele. Co do profesionality ovšem vyvedeno jen podprůměrně. Zpracováním mi připomíná nepovedený nízkorozpočtový snímek. Naivním mladým lidem (cestovatelům - baťůžkářům s prázdnou kapsou) ovšem může hóóódně napovědět a dát dobré rady do života. Tak do toho!!, mladí cestovatelé, pokud jste ještě neviděli, neváhejte a vyhýbejte se podobným dobrodružstvím. :-) Žádný peníz nestojí za to možné utrpení.(22.6.2009)

• ad-k

Badalamenti, Moby, Thajsko... všechno krásné. Marně však hledám onu hloubku všeho a uvěřitelnost existenčního vymezení Richardovy postavy. A že by mi stačilo pouze "just feel" sledování? Kdepak. Skoro jsem měl pocit, že sleduji jakousi kvalitními kamerami protkanou reality show, aneb kdo odežene Dannyho Boyla od konopného opojení na Thajských ostrovech zpátky k heroinu do domáckého Edinburghu. Mohlo to dopadnou mnohem lépe... 40%(12.2.2007)

Tak tento film som naozaj prežíval až do konca. Napínavý a dramatický príbeh, už vtedy skvelý Leonardo DiCaprio a nádherné prostredie a scenéria. Naozaj perfektný scenár, keby naozaj existoval takýto raj, kde vás nikto nemôže nájsť, tak neváham ani sekundu a balím kufre. Film, ktorý musím vidieť každý rok, aby som uspokojil svoje filmové cítenie. 5* 100%(12.3.2011)

Timberlák hovorí niekde na začiatku Kamarád taky rád, že hollywoodski producenti sa nás snažia na konci priemerných filmov presvedčiť piesňou, že sme videli dobrý film. Ja si z Pláže okrem niekoľkých vydarených momentov pamätám, že na konci povie Caprio niečo veľmi múdre a nato začne hrať záverečná pieseň. Ostala mi z toho na jazyku mierna pachuť. Zaujalo ale trhanie zubu, žralok a mimozemšťanka Swinton.(28.5.2012)

• - Jako hlavní lokace pro natáčení oné bájné a nádherné pláže se stala pláž Hat Maya nacházející se na thajském ostrově Phi Phi Leh. Tento ostrov je dostupný trajektem z Phuketu či z ostrova Krabi. V obou případech cesta trvá přibližně 90 min. Scény s vodopádem se natáčely v národním parku Khao Yai. Jedná se o druhý největší park v Thajsku. Vodopád se jmenuje Haeo Suwat a nachází se na konci silnice Thanarat v centru parku. Samotný park je asi tři hodiny jízdy od Bangkoku. Scény v Thajsku se dále natáčely v Phuketu a na ostrově Krabi. (Posheidon)

• - První volbou na hlavní roli režiséra byl Ewan McGregor, ten se s ním ale kvůli neshodám rozešel. (don corleone)

• - Obrovská hora, která chrání pláž byla dodána později jako počítačová animace. Pláž nebyla ve skutečnosti tak ukrytá. (don corleone)