Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Hádám, že cesta hlavní postavy za idylickou pláží měla symbolizovat cestu generace "osvobozené" z industriální společnosti za jednou nekonečnou pááárty a životem, který není svázán pravidly (a dřinou). Tento rozměr filmu chápu, ale nejsem schopen jej plně docenit, pokud je jádro filmu tak nějak nedomrlé. Přímočarý příběh rozetne pouze jedna nečekaná událost. Chybí v něm něco víc, nemluvě o tom, že z charakterů je nejzajímavější ten, jehož cameo skončí ve třetí minutě filmu. Na druhou stranu, Pláž úspěšně zvládá nenudit... 6/10(20.8.2015)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10///+soundtrack, malebná příroda, kamera, od Lea pěkně zahrané a zajímavý děj -DiCaprio na sebe poutá veškerou pozornost a to i díky měnší účasti áčkových hvězd, trošku by to chtělo vylepšit příběh./// Pěkný film skoro po všech stránkách, který můžete zhlédnout i vícekrát a to především díky výbornému soundtracku a nádherné přírodě. Děj je zajímavý avšak složitější, z tématu se dalo vykřesat více. Jinak Tilda Seinton je pěkná mrcha. A tak mě napadá, škoda že z toho neudělali teenagerskou vyvražďovačku :-)/// Celkem 78%///(29.6.2006)

Od knihy, která je téměř dokonalá se film dost liší, ale zachovává si atmosféru a to hlavně v části, kdy se "ráj" začíná hroutit! Leonardo mi ale do této role hodně nesedí a ač si ho vážím (protože Scorsese) tak tento film pro mě díky němu trpí. No a kapitolou samou prosebe je skvělá hudba, jak písničková, tak instrumentální.(22.4.2007)

Pláž patrí k filmom, ktoré si dokážem pozrieť zas a znovu. Vždy keď ho dopozerám túžobne snívam o tom, že sa raz na takúto pláž dostanem. Film vás vtiahne do svojho deja vďaka krásnemu prostrediu a cestou na tajnú pláž o ktorej vám povedal neznámy psychoš. Reakcie na film ľudí z môjho okolia sú rôzne, niektorým sa nepáčil, pripadal im hlúpy. Iným sa zdal v pohode ale nič extra. Niekoľkým tento film učaroval ako mne. Nebude to ale asi filmom, ako takým, samým o sebe. Mám tým na mysli, herecké výkony, scenár, réžiu. Menované elementy sú síce slušne splnené a navyše podfarbené úžasným soundtrackom. Zaujímavá scénka je aj v momente kedy sa Richard na chvíľu trocha zblázni a premení sa na počítačovú figúrku, ktorá kosí nepriateľov. Fajn oddychovka, ku ktorej sa vždy rád vraciam. Nádherné miesto, krásna lagúna a život ničnerobenia. Takýto film mi dlho chýbal a mám rád filmy, ktoré by som chcel zažiť na vlastnej koži. DiCaprio je už len čerešničkou na tejto pre mňa neodolateľnej torte.(10.12.2012)

Už první minuty filmu ve mně vždycky probudí touhu hodit na záda batoh a vyrazit...kamkoli. Hlavně co nejdál od civilizace. Málokterý film má tak úžasnou atmosféru, že téměř cítíte pod nohama jemňoučký bílý písek a na tváři kapky ledové průzračné vody... Když se k tomu přičte ještě vynikající hudba a skvělé herecké výkony, není co řešit. Jedna z mých filmových lásek na první pohled.(12.8.2006)

• - Když se mladý Richard (Leonardo DiCaprio) přihlašuje v thajském hotelu, na plátně v hale právě běží americký seriál Simpsonovi (od r. 1989). (liquidia)

• - Po zotmení sa Richard (Leonardo DiCaprio) a Francois (Virginie Ledoyen) prechádzajú po pláži a potom spolu skočia do vody, kde svieti planktón. Plávajú v celkom veľkej hĺbke, začnú sa bozkávať, vyplávajú nad hladinu a zrazu je im voda len po pás. (Raccoon.city)

• - Fráze, "Sutra cu putovati mnogo milja biciklom" kterou pronesla Sonja (Zelda Tinska) znamená srbsky "Zítra pojedu na kole mnoho mil." (bfa)