Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

70% - Očekávání od tohoto filmu a hlavně od DiCapria jsem měl obrovská, protože Pláž byla prvním filmem, který jsem s ním viděl po Titanicu, kde mě Leo nadchl. Nakonec mě Pláž celkem bavila, hlavně proto, že DiCaprio zde hrál diametrálně odlišnou roli, než v tom okouzlujícím Cameronově slaďáku a dokázal (stejně jako v mnohých následujících filmech), že toho umí zahrát opravdu hodně...(3.6.2007)

Tak tento film som naozaj prežíval až do konca. Napínavý a dramatický príbeh, už vtedy skvelý Leonardo DiCaprio a nádherné prostredie a scenéria. Naozaj perfektný scenár, keby naozaj existoval takýto raj, kde vás nikto nemôže nájsť, tak neváham ani sekundu a balím kufre. Film, ktorý musím vidieť každý rok, aby som uspokojil svoje filmové cítenie. 5* 100%(12.3.2011)

Velmi zdařilý film a to hlavně díky příjemnému prostředí, kde se odehrává , k tomu krásná hudba a sympatické herecké obsazení. Leonardo DiCaprio je frajer a umí hrát opravdu dobře. Výbornou i když malou roli měl skvělý Robert Carlyle. Ovšem jisté zklamání zde je. Od režiséra nezapomenutelného Trainspottingu Dannyho Boylea bych si představoval trošku něco jiného, protože konec, kdy se DiCaprio zblázní a například se zabaví " svou hrou " , která vypadá jako na gameboyi, tak to mně nezaujalo a hlavně poseldních zhruba 30 minut bylo docela slabých. Ale i tak jde o dobrý dobrodružný film, který mně zabavil skvěle.(27.4.2007)

V tomhle ráji, který za nás Leo hledá, je dovoleno vše. Tedy to tak alespoň na první pohled vypadá. Existenciální opus autorů Trainspottingu totiž zdaleka nelákají na zapovězenou lagunu, trávu nebo trochu nezávazného sexu. Francouzský baťůžkářský pár a lehkomyslný subtilní Američan se seznámí v laciném bangkokském hotelu, kde on získá od zkouřeného démonického chlapíka mapu, která je zavede na místo, kam nevedou žádné turistické šipky. Myšlenkově je to sofistikovanější, než se na první pohled zdá, panenská lokalita bere dech, filosofie komunity (nechat ubíhat čas) sakra láká, ač málokomu dojde, že to taková slast nebude: protože člověk!! DiCaprio už tehdy herecky bavil.. fajn soundtrack..(3.12.2015)

drogy,sex,šílenci,skvělá hudba...prostě klasická režie dannyho boyla.mě osobně trvalo 9 let,než sem se odhodlal si to pustit.největší prekážkou pro mě byl leonardo dicaprio,však překvapivě hraje skvěle,stejně tak výborně mě dostal v menší roli rober carlyle.boylovi se bohužel nepovedlo dostat se divákovi pod kůži,nádherné lokace a perfektní hudba bohužel nestačí,místo toho,aby napětí roztlo,zakrní a zůstane na jednom bodě,pak už boyle sází na čelisti a lidskou povahu,která je v tomhle filmu zobrazená jako sobecký,do sebe zahleděný hajzl,se schopností zradit a obětovat vše,jen pro své blaho.ano to už víme všichni dávno danny.(5.2.2010)

• - Fráze, "Sutra cu putovati mnogo milja biciklom" kterou pronesla Sonja (Zelda Tinska) znamená srbsky "Zítra pojedu na kole mnoho mil." (bfa)

• - Spoiler: Ve filmu zemřelo celkem 6 lidí. (J.Trinity)

• - V scéne, keď sa Richard (Leonardo DiCaprio) snaží ujsť pred žralokom, má na hlave potápačkské okuliare a trubicu, v ďalšom zábere mu však trubica chýba avšak v nasledujúcom ich už opäť má. (Isomut)