poster

Pláž

 • USA

  The Beach

 • Velká Británie

  The Beach

 • Slovensko

  Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ****

  Když trojice mladých turistů poprvé vstoupila do Ráje, do úžasný Thajský pláže, zavanul ke mě (skrz okno) první jarní vánek. Jediné na co jsem se v té chvíli zmohl, bylo slovo: ku*va. V té chvili to bylo zcela oprávněný. Nijak přikrášlený. Bylo to prostě obrovský vydechnutí, které jsem potřeboval. V ten okamžik jsem tam byl s nima. S lidma, kteří chtěli změnit svůj život. Hledali-našli. Chtěli- dostali. Leonardu DiCapriovi jsem věřil všechno. Od prvních eufórických stavů z Thajské kultury, až po finální zmagoření a procitnutí. Tomuto skvělému herci stál za zády profík. Jasně, Danny Boyle! I The Beach mě utvrdila v tom, že tenhle režisér vytáhne největší trumfy vždycky v závěru filmu. Triviální scéna s fotografií a Dicapriovým lehkým úsměvem, navíc podpořená výbornou hudbou, rozpumpovala můj mozek na maximum. Vzpomněl jsem si na Sunshine, na Jamala a na drogový týpky z anglickýho podsvětí. Vyštrachal ze mě všechno. Všechno, co mělo s ním spojitost. To bylo úžasný. Někdo připodobňuje tenhle film ke scéně, kdy se návštěvníci pláže rozhodují, zda skočí z útesu do vody či ne. Že je film strašně nerozhodnej v tom, co chce říct a jeho poslání je na půli cesty k divákovi. Mě se to nezdá. Boyle to vzal po svém, pokud to někdo nepochopil, jeho problém. Díkybohu, že jsem ve skupině těch "co to pobrali". Velmi intenzivní zážitek, který si nejvíc vychutnáte v tomhle ročním období...(8.4.2009)

 • D.Moore
  *****

  Těžko přesně říct, jak se jí to podařilo, ale Pláž mě naprosto pohltila. A to jsem se jí přitom kvůli ne zrovna dobré pověsti poměrně dlouho vyhýbal. Leonardo DiCaprio se mi nakonec líbil více než v řadě novějších snímků a Danny Boyle (ačkoliv říká, že s Pláží také není stoprocentně spokojen) potvrdil, že je mistrem svého oboru a opět vytvořil až neskutečnou, postupně houstnoucí a v závěru infarktově vygradovanou atmosféru. Samozřejmě - jako vždy - za pomoci výborného soundtracku. A film má navíc dobrou myšlenku.(20.1.2015)

 • Radyo
  **

  Tak tohle se docela dost nepovedlo. Váhal jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkam, ale nakonec dávám dvě, hlavně kvůli výbornému soundtracku. Ani ten však nemohl vytáhnout film z bahna. Scénář je totiž tak tragický, že by to snad ani žádný jiný režisér nedokázal přetvořit v nějaké smysluplné dílo. Tudíž je jasné, ža Danny Boyle byl od počátku postaven před neřešitelný úkol a tenhle film byl odsouzen k nezdaru ještě před svým vznikem. No a ještě slůvko k hlavní postavě - Di Caprio je naprosto zoufalý, je to bezkonkurenčně jeho nejhorší role. Ale i tohle souvisí s tím zmíněným scénářem. Jinak stála za zmínku už jen kamera - ta nechávala místy pěkně vyniknout krásy místní přírody, hlavně při záběrech zezhora. Jinak mě celkem "pobavila" pasáž, natočená ve stylu videohry. Na tohle lze říct jen: "Hmmm..."(9.7.2003)

 • ProjectAlice
  *****

  Tak tento film som naozaj prežíval až do konca. Napínavý a dramatický príbeh, už vtedy skvelý Leonardo DiCaprio a nádherné prostredie a scenéria. Naozaj perfektný scenár, keby naozaj existoval takýto raj, kde vás nikto nemôže nájsť, tak neváham ani sekundu a balím kufre. Film, ktorý musím vidieť každý rok, aby som uspokojil svoje filmové cítenie. 5* 100%(12.3.2011)

 • Stegr
  ****

  70% - Očekávání od tohoto filmu a hlavně od DiCapria jsem měl obrovská, protože Pláž byla prvním filmem, který jsem s ním viděl po Titanicu, kde mě Leo nadchl. Nakonec mě Pláž celkem bavila, hlavně proto, že DiCaprio zde hrál diametrálně odlišnou roli, než v tom okouzlujícím Cameronově slaďáku a dokázal (stejně jako v mnohých následujících filmech), že toho umí zahrát opravdu hodně...(3.6.2007)

 • - Obrovská hora, která chrání pláž byla dodána později jako počítačová animace. Pláž nebyla ve skutečnosti tak ukrytá. (don corleone)

 • - Thriller Pláž se sice nesetkal moc s ovacemi, ale na život Leonarda DiCapria měl nečekaný dopad. Film totiž vznikal v thajské rezervaci a filmaři čelili obvinění, že nabouravají místní ekosystém. Z Leonarda se od té doby stal učiněný aktivista, podporoval kampaň za čistou vodu pro všechny obyvatele Země, přestal létat soukromým tryskáčem a pořídil si auto na elektrický pohon. (Pumiiix)

 • - Když se mladý Richard (Leonardo DiCaprio) přihlašuje v thajském hotelu, na plátně v hale právě běží americký seriál Simpsonovi (od r. 1989). (liquidia)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace