Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (666)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Párkrát jsem se během sledování koukl na hodiny. Film je poměrně dlouhý, takže si neudrží vysokou poutavost po celou stopáž. Rozhodně mě však velmi mile překvapil a velmi potěšil. Leo je nejlepším hercem současné filmové scény. Danny Boyle má na svém kontě mnoho solidních filmů. Tahle vzájemná spolupráce jim vyloženě svědčí. Mladému Leovi to dokonce dost sekne a věřím, že nejedny kalhotky nezůstaly suché. Ouška zajisté potěšil luxusní soundtrack, který se dokonale měnil dle aktuální atmosféry. Atmosféra se místy dala krájet. Od úvodní mystické cesty za hledáním životního štěstí, kterou obklopovala neskutečně tajemná atmosféra. (Mimochodem, očekával jsem, že bude celý snímek o hledání tajemného ostrova. Leo se dostavil na pláž relativně brzy a snímek se od mých představ dost zásadně odlišil, což mě potěšilo.) Až po totální duševní rozpad, který byl opět velice krásně vykreslen. Jen jsem nečekal, že se na tak poklidném a idylickém místě zcela mimo civilizaci vůbec zbláznit lze. Sen se rázem změnil v boj o přežití a atmosféra se během pár minut přehoupla do úplně jiné roviny. Opět velice poutavé roviny. Moc velký dojem na mě neudělala ta vsuvečka se žralokem, který ročně usmrtí 1.5 člověka, což splnil jen na této pláži, neboť měl zřejmě velkou slabost pro švédské maso. Také mi malinko překážela ta přeslazená love story, kvůli které jsem musel nitrožilně několikrát přijmout inzulin. Snímek by si také určitě zasloužil silnější závěr, i když ten prezentovaný nebyl vyloženě špatný. Celkově vzato se jedná o dost kvalitní snímek s luxusní atmosférou, pěknou myšlenkou a pořádnou dávkou originality. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Pláž je nespíš něco jako generační film, ale příliš si neumí vybrat jestli jím skutečně chce být (tedy filmem pro zhulené teenagery). Je to film plný nedořečených a nakousnutých myšlenek, které už jsme kdesi viděli a slyšeli, od utopicko-idylického zdání komunity, žijící na nadpozemské pláži, až po zajímavý model chování této společnosti, přes užívání a zneužívání drog, přes samotu, která vede k šílenství atd. Ale jak jsem se zmínila výše, je to jen nepovedený mix všeho a nejspíšje jen samoúčelně efektivní (ta Apokalysa asi nejvíc, to mě hodně vadilo). Emočně je film docela studený a odtažitý. Asi je to tím, že jsem odrostla věku, kdy by mě měla nadchnou konopná pláň a techno/rave party v džungli. Leonardo Di Caprio se snaží jako lehce připitomělý amík, který rád hraje počítačové hry, navíc diváky provází celým dějem skrz kometáře (které mě pěkně štvaly, mimochodem), nicméně prim v téhle podivné směse hrají spíš Robert Carlyle a Tilda Swinton. Režie Dannyho Boylea mě moc nezaujala, jako spíš párkrát překvapila řádným úletem (výlet do vesmíru, počítačová hra), originální hudba Angela Badalamentiho se ztrácí za elektronickými hudebními kolážemi a kamera působí jak reklama na výlet do tichomoří. Vnímám to na 40%. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pláž, neskutečně známý a oblíbený film, řekl bych si, ale když pak vidím zdejší hodnocení, nepochopitelně kroutím hlavou. Sice v té době Leonardo DiCaprio nebyl tak precizní jako je dnes, ale rozhodně dokázal pobavit i jinde než v Titanicu, když na přídi lodi držel Kate Winslet a nenápadně a romanticky plul na vodě, držíc jí za ruce. Pláž je prostě pojem, hlavně tedy co se muziky týče. Ta do něj výborně zapadala a jak je uvolněný celý film svým příběhem, tak se tváří i muzika, kterou jsem znal a která mi do filmu dokonale zaplula jako kostička puzzle do skládačky. Díky tomu všemu je Pláž tak povedený film. Také ale dávám tak vysoké hodnocení, protože se mi ta příroda neskutečně líbí a máloco s palmami by mě zklamalo. ()

Stegr 

všechny recenze uživatele

70% - Očekávání od tohoto filmu a hlavně od DiCapria jsem měl obrovská, protože Pláž byla prvním filmem, který jsem s ním viděl po Titanicu, kde mě Leo nadchl. Nakonec mě Pláž celkem bavila, hlavně proto, že DiCaprio zde hrál diametrálně odlišnou roli, než v tom okouzlujícím Cameronově slaďáku a dokázal (stejně jako v mnohých následujících filmech), že toho umí zahrát opravdu hodně... ()

ad-k 

všechny recenze uživatele

Badalamenti, Moby, Thajsko... všechno krásné. Marně však hledám onu hloubku všeho a uvěřitelnost existenčního vymezení Richardovy postavy. A že by mi stačilo pouze "just feel" sledování? Kdepak. Skoro jsem měl pocit, že sleduji jakousi kvalitními kamerami protkanou reality show, aneb kdo odežene Dannyho Boyla od konopného opojení na Thajských ostrovech zpátky k heroinu do domáckého Edinburghu. Mohlo to dopadnou mnohem lépe... 40% ()

Galerie (57)

Zajímavosti (30)

  • Během natáčení došlo hned k několika velmi nebezpečným, potenciálně fatálním incidentům. Jeden z nich popsal režisér Danny Boyle takto: "Natáčeli jsme z moře scénu na břehu a neuvědomili jsme si, že plujeme těsně za útesem. V okamžiku, kdy se příliv změnil na odliv, se přes útes vymrštila asi osmimetrová přílivová vlna. Všichni ve člunu jsme se podívali jeden na druhého a v tom okamžiku jsme si byli jistí, že se náš člun potopí. Hodně drahá námořní katastrofa. Až na dno jsme sice neklesli, ale stejně jsme všichni radši vyskákali do moře. Kolem nás kroužily motorové čluny, jenže se k nám nemohly přiblížit, protože nás ve vodě plavalo dvacet, a stačil jeden nepatrný pohyb a vrtule motoru by kohokoliv roztrhala na kousky. Bojovali jsme o život a přitom jsme stejně mysleli na všechny kamery, světla a další techniu, která se teď s námi koupala ve vodě. Snažili jsme se plavat ke břehu, který byl víc než míli od nás. Do toho na nás všehchny řval potápěč, ať plaveme směrem do moře, protože plavání proti vlnám nás hrozně vyčerpá. Když jsme se dostali do klidnějších vod, vyzvedly nás čluny. Pak nás vyložili na pláži a všichni tvrdí hoši, jinak ironičtí a pevní v kramflecích, začali brečet jako malí kluci." A mimochodem... většina scény, při jejímž natáčení k tomuto došlo, nakonec ve filmu vůbec není. (NIRO)
  • Danny Boyle později prohlásil, že na film měl zbytečně moc peněz a že s dnešními zkušenostmi by film natočil levněji a lépe. (Dino07)
  • Věta "Sutra cu putovati mnogo milja biciklom", kterou pronesla Sonja (Zelda Tinska), znamená srbsky: "Zítra pojedu na kole mnoho mil". (bfa)

Související novinky

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)

Reklama

Reklama