Switched

Aljak

Tento námet "výmeny tiel" sa stal už trochu klišé, takže o nejakej originalite nemôže byť ani reč. Na druhú stranu, aspoň to prostredie strednej školy a výmeny populárnej a povýšeneckej "hviezdy" so šedou nepopulárnou "myškou", bolo určite zaujímavé a malo potenciál, ktorý bol čiastočne dokonca aj využitý. Dej samozrejme úplne predvídateľný a bez výraznejších prekvapení, no aspoň to malo vcelku vydarený teenage feeling s pekným posolstvom, takže napokon som mal z toho lepšie dojmy ako som prvotne očakával - čomu dopomohli samozrejme aj sympatické herečky v hlavných úlohách. Slabšie 3*. ()

silentname

Pointa filmu "Switched" je veľmi jednoduchá. V momente ako sa dostaneme do deja viete ako to bude pokračovať, čo sa bude diať a jedno s druhým. Je to film o tom, kde si dve postavy medzi sebou vymenia telo a potrebujú sa naučiť žiť životy tej druhej. Je to staré, no súčasne si myslím, že to vždy dáva celkom dobrý priestor na to priniesť schopnú komédiu. A pridať do toho prvky drámy. A tento film to veľmi schopne využíva vo svoj prospech. Obe hlavné hrdinky sú podľa mňa veľmi dobre zachytené. Postupne ich obe spoznávame, vidíme ich životy a ako si v podstate nevážia mnohé maličkosti, ktoré majú okolo seba. A vďaka tomu si myslím, že aj hlavná myšlienka filmu funguje. Dokonca film urobil aj jeden malý prekvapivý zvrat, ktorý ma dosť prekvapil. Nechcem toho prezrádzať veľa, no aspoň trošku niečo poviem. Ukáže sa, že aj naša hrdinka Cassandra sa môže vo svojom novom živote začať meniť. A trošku to viac odhalí jej charakter. A tiež si myslím, že koniec filmu je dobre spracovaný. Nemyslím si, že je spoiler, keď poviem, že na konci sa zase obe hrdinky ocitnú vo svojom tele. No páči sa mi spôsob, ktorým k tomu príde. A je to veľmi pekná myšlienka. Ak máte radi jednoduché filmy, ktoré ale fungujú a nebránia sa do svojho konceptu pridať aj Boha, tak si to užijete. Mne to stačilo. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Pre mňa príjemné prekvapenie, pretože som nečakal, že tak otrepaný nápad so zámenou postáv môže priniesť niečo vtipného. Ale naozaj prinieslo, celkovo príjemná podívaná aj s určitým posolstvom. Všetko je síce predvídateľné, ale ako taká oddychovka to ušlo. No a je zaujímavé konštatovať, že napriek hlavným postavám teenagerkám sú ich mamy atraktivitou ďaleko nad nimi, najmä teda 49-ročná Denise Richards. ()

Marze

Po pěti letech vznikl další film s názvem Switched. Myslím, že už byly natočeny horší filmy o výměně těl. Tento je na křesťanské víře založený teen film, s klišovitým příběhem , ale s pozitivním poselstvím. ()

bobstock

Srdičkový tutorial, který je tak lehoučce naivní jak od dvanáctiletých pro dvanáctileté, takže si milé dámy, maminky, dcerušky a babičky sedněte k odpolednímu kakavíčku se sušenkami a poučte se o zlém světě plných lajků, postovaných videí a followerů, ve kterém musejí dnešní děti vyrůstat a trpět. 20% ()

Prubner

Zase výměna těl... Asi takhle: scénář je zpracován podle osvědčeného schématu, jsou tu všechny příběhové ingredience, které tenhle subžánr vyžaduje, hlavní postavy projdou vývojem a poznají jedna druhou atakdále, tak jak to má být, hlavní herečky jsou půvabné....Ale nějak se zapomnělo na humor. Aspoň já jsem tu nezaznamenal jediný vtip (resp. jediný dobrý vtip). Což je u komedie problém, řekl bych, a to dost zásadní. ()

BlondJames

Nezapadá to sice do mé věkové kategorie, ale každá jsme byla mladá a tak si určitě dokážeme představit, jaké to je v dnešní době pro pubertální dívky, tudíž nevidím důvod proč by se na to nemohla podívat i starší generace.Každopádně já filmy, kde se lidé navzájem vymění absolutně miluju,dalo by se říct, že jsem jejich fanda a proto je nedokážu nikdy zkritizovat, protože mě prostě hrozně baví.Sice mi tady chyběl humor, ale díky tomu, že se tam zabývali problémem šikany, tak dám přece jenom hvězdu navíc.Souhlasím totiž s tím, že by se lidé k sobě měli chovat hezky, kor v těhlech hi-tech časech, kdy je všechno rychlejší a lidé mají k ruce přirostlý telefon. #STOPTROLLING :D ()

Grezocrusk

Prednedávnom som videl podobný film kde si chlapec s holkou vymenili rolu... vlastne tych filmov už je dosť a furt je to otom istom iba prostredie a dej sa meni.Ak ste už prekukaný s takýchto filmov alebo ste nedávno niečo podobné videli, tak vás to nejak nenadchne a počase to vypnete.Film neurazi ale ani nejak neprekvapi a nenadchne,Na jedno pozretie večer ak nevieš čo pozreť sa to dá. ()