Because of the Cats (Niet voor de poezen)

Brutalization

Drama / Krimi / Mysteriózní

Nizozemsko / Belgie, 1973, 98 min

• Karlos80

Tento film mi připomněl jednu italskou záležitost, kde byl také gang mladých delikventů (nedotknutelných děti, tzv "zlatá mládež" z lepších rodin), který se bavil velmi podobně, tedy znásilňováním rabováním, demolováním atd, přesně jako tihle-ti grázlíci, byla tam i podobná úvodní scéna, název filmu si ale teď nevybavím ani kdybyste mě mučili. Ano, trochu to připomínalo Itálii, ale nebylo to zase tak špinavé a tvrdé (krom úvodní scény explicitního znásilnění nebohé - manželky, kterému musí s odporem přihlížet její manžel, tato pasáž je stále dost silná a působivá a to i podle dnešních standardů) a ani herectví bych nesrovnával. Komisař v tomto filmu nebyl opravdu žádný tvrďák a neměl ani tak veliké charisma jako jeho italští kolegové. Film je jinak docela pomalý a místy nudný / k vidění tu jsou klasické policejní metody vyšetřování, policejní práce pak připomíná tzv hru na "kočku a myš" (detektiv a skupinka šesti mladých rebelů). Celkově zajímavé určitě pro pár svým scén (jednu tady zmiňuje kolega fragre, to je jednoznačně nejlepší část filmu, společně s výslechem) a pak pro docela odvážné erotické scény (kde je vidět úplně vše a to dokonce i u mužů). Herečky tady jsou nádherné. Je to sice jen průměr v oblasti a žánru euro-crime filmů, ale dobře natočený, inteligentní a pohodový.(9.11.2013)

Do blahobytu porodený dorast nemá v tej dobe k dispozícii , parkour , SK8ty , ani nepomyslí na car tuning...tak si nájde inú formu zábavy. Dajú dokopy prázdne hlavy , vymodelujú si klub s príznačným názvom " Ravens " a začnu prevádzať násilnu posteľnú " kultúru " s cudzími manželkami , naloženými v rovnakej " vate " ako oni. Ako bonus doprajú manželom byť pri tom. Po následných demolačných prácach na interiéry sa vracajú do tepla domova. Stopy žiadne mimo upravených manželiek a postelí. Svedok vidí len čierne masky...no zahryzne sa do toho zabudnutý inšpektor , ktorý toho časom vidí viac. Slušný "euro crime " s nádychom talianskej školy. Pohodová popoludňajšia káva.(5.12.2010)

Zločin jako adrenalinový zážitek pro znuděnou zlatou mládež. První přepadení je jistě silně inspirováno přepadením z Mechanického pomeranče. Leč tvůrci filmu jdou v ději dále, a zachovávajíce genderovou vyváženost, zapojují do hry i děvčata. Pasáž, která začíná jako erotická hra při plavání v moři a (pozor spoiler) přechází do vraždy, je jedna z nejpřekvapivějších. Ve své době zřejmě film nějaká tabu okopával. A opravdu, jak uvedl předhodnotitel Dellamorte, působí velice italsky. Jen ten inspektor není takový tvrďák jako jeho italští kolegové.(27.10.2013)