Emmanuelle

• Česko Emanuela (více)

Emmanuella je krásna mladá modelka, která žije v Bankoku spolu se svým mužem Jeanem, který je o několik roků starší. Oba jsou v manželství velmi tolerantní a proto manžel nenamítá když k nim domů přichází mladá Marie Ange, která chce od jeho ženy víc než jen rozhovory... Emmanuelle je ale víc fascinovaná starší Bee, s kterou odjíždí na výlet do divočiny... (oficiální text distributora)

Campbell

Série o Emanuellce mě nikdy nebrala(ne že bych ji vyhledával nebo bych viděl hodně těch děl), ale prostě mě to strašně nudí. Erekce nenastala a tak koukám jen na krásnou(byť chlupatou) krásku která řeší svý problémy(nojo jako bych jich neměl dost) a tak se vyspí s každým koho potká. Což je celkem nuda když prakticky nic nevidíme. Jedním slovem nuda. ()

MM11

Dneska po tom moc psů neštěkne, v tehdejší době ale zavyl nejeden vlk. Zkrátka, i Evropa chtěla svou erotickou nálož a podobně třaskavou jako za mořem, kde právě šíleně vydělávalo Hluboké hrdlo. V něm tehdy šlo o pospojování nesouvislých scén, význam chyběl docela podstatně. Na druhou stranu to mělo šmrnc a vtip. To Francouzi na to jdou skoro úplně opačně. Odlehčení jsem neregistroval snad ani v jedné scéně (maska smrtelné vážnosti je jim asi vlastní), zato profesionálně poměrně vybroušený film. Houpavá atmosféra a křivky svůdné Sylvie Kristel jsou kvalitní i po letech, erotická stránka už jen pro pamětníky. Je bohužel patrné i ze scénáře, že si Emmanuelle hraje na něco víc než je. A to v dnešním čase milionů hodin porna rozlezlém po internetu není sexy. Je to jen k pousmání. ()

Anderton

Je maximálne podivné, čo všetko bežalo v kinách s tým, že sa jedná o nejakú áčkovú psychologickú drámu. Emanuelle je iba typickým erotickým filmom sedemdesiatych rokov, kde každého zaujíma iba nahota Sylvii Kristel a aj tej je tu pomerne málo. Pre mňa trochu nepochopiteľný kult. Hlavne preto, ako vyzeral vtedy pornopriemysel (filmy mali dej a rozpočet). Koho potom mohlo toto osloviť? ()

MrPierc

Erotický příběh o mladé modelce Emanuelle. I když je vdaná a sdílí manželské lože, tak cítí, že její sexualita není naplněná. Něco jí chybí a pomocí svých nových přátel v Bankoku zkouší, ochutnává, objevuje. Na to, že je film z roku 1974, tak vizuálně vypadá nádherně. Není to žádné Vintage porno natáčené přes domácí kameru, kterou dostal režisér v osmi letech pod stromeček. Je to umělecky natočená erotika. Ano, je sice naivní, ale na druhou stranu má příběh o poznání a učení se o erotice. Zazní tam zajímavé moudro: "Definice pravé lásky je erekce a ne orgasmus" = což znamená, že vzrušení je to důležité a ne dosáhnutí uspokojení. Je to lehká erotika a erotické náznaky jsou vždy lepší pro fantazii než super detailní porno. ()

Renfield

Kult nekult, i v tomto žánru, by se jistě našlo mnoho lepších počinů. Většina filmu trpí na hloupý a tím také nezáživný děj, vlastně je to stejná nuda, jakou prožívá samotná Emanuela (divím se, že po tom celodenním nic nedělání, mohli tak často spát, dokonce i odpoledne). Co se kamery týče, čekal jsem alespoň pěkné záběry na ženské tělo, vždyť by to zde bylo tak příhodné, ovšem nekoná se a lépe na tom kamera není ani jinde. Hudbu raději ani řešit nebudu a herecké výkony? Žádné... snad jen Alain Cuny, i když ani on toho se svým démonickým výrazem nemusel hrát příliš. Každopádně s jeho pozdním příchodem je film přeci jen zajímavější, to filozofování mu sluší, akce při něm už tolik ne. 20% ()

• Honorár Sylvii Kristel (Emmanuella) bol šesťtisíc dolárov. Rolu prijala aj preto, že sa nakrúcalo v Thajsku, čo považovala za zaujímavý výlet a prázdniny ako pre ňu, tak aj vtedajšieho milenca, takmer o dvadsať rokov staršieho belgického spisovateľa Huga Clausa. (Raccoon.city)
  • Prvú verziu Emmanuelly, ktorá bola nakrútená koncom 60. rokov, vôbec nedovolili premietať v kinách. Sylvia Kristel, neskoršia predstaviteľka, bola presvedčená, že filmová cenzúra zastaví aj premietanie nového filmu. (Raccoon.city)
  • Díky erotickým scénám nedostal štáb povolení natáčet v Thajsku. Místní úřady to nepovolily. Filmařům se nakonec podařilo získat povolení k natáčení, a to když předstírali, že točí dokument pro turisty a úřadům byl předložen scénář, který nikdy nebyl použit. (Terva)

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

20.12.2023

Nová verze klasického eroticky laděného dramatu Emmanuelle z pera autorky thajského původu Emmanuelle Arsan je už nějaký čas na cestě na velká plátna. A zatímco nyní už by se první anglicky mluvený… (více)

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (více)