Emmanuelle

• Česko Emanuela (více)

Emmanuella je krásna mladá modelka, která žije v Bankoku spolu se svým mužem Jeanem, který je o několik roků starší. Oba jsou v manželství velmi tolerantní a proto manžel nenamítá když k nim domů přichází mladá Marie Ange, která chce od jeho ženy víc než jen rozhovory... Emmanuelle je ale víc fascinovaná starší Bee, s kterou odjíždí na výlet do divočiny... (oficiální text distributora)

Divočák

Emanuela - erotická bohyně mého dětství. I když nejde o nic víc než lehce lechtivý seriál pro dlouhé sobotní večery na Nově, správné erotické dusno tomu rozhodně upřít nejde, hlavní herečka je neuvěřitelně (typicky francouzsky) sexy a když už nic, tak výpravu musí ocenit každý. Komu seriál nestačí, můžu doporučit nepřekonatelnou knihu od Emanuelle Arsanové. ()

Lima odpad!

Stručně jasně - erotika žádná, řemeslně ubohé, Sylvia Kristel stojí za prd. Víc není co dodat. ()

Tosim odpad!

Mno hlavně je to blbé. Sylivia Kristel je taky blbá, nadává na Hollywood, přitom ten by se této srágory nedoktl ani zrezivělým drátem... ()

Radyo

Dějově chudinké, erotické nevýrazné (snad až na na "tvrdší" scénku s cigaretou), herecky zoufalé. Proč tři hvězdičky? Asi ze sentimentu. Hold, přece jen to byl snad první skutečně erotický film v našich kinech. ()

tron

Emanuela - len čo vyslovíte jej meno, vynoria sa spomienky na zakázané časy, kedy bola vzadu v knihovničke strčená útla knižka a rýchlo a hlavne nenápadne putovala pod vankúš. Hoci si užije v lietadle, sama so sebou, s dievčaťom i škaredým fúzatým manželom, porno nečakajte (až na cigarety). Je to skôr šteklivá erotika. ()

Karlos80

Ano, svého času za socíku ale i krátce po revoluci byl tento film pro dospělé, pro mě pochopitelně zakázaným ovocem-bohužel, dnes se však nato dívám už s úsměvěm a s jistou nadsázkou..Sylvia Kristel byla pěkná ale zaplať pánbůh nebyla jediná, daleko víc se mě líbily všechny ty Black Emanuelly s Laurou Gemser, společně si pak zahráli ve dvojce..Zajímavý komentář: Paascha ()

Mr.Apache

Přiznám se bez uzardění, že filmem jsem byl v podstatě nadšen, a do kina se vrátil i na pokračování, od kterého jsem si sliboval nápadité rozvinutí myšlenek sexuálního filozofa, jenž Emanuellu na konci zasvěcuje do nejhlubších tajů erotiky. Tzn. že jsem poněkud naivně a zcela proti svým zkušenostem očekával u sequelu vzestupnou úroveň. Až tak na mě tehdy první Emanuella zapůsobila. Škoda, že časy, které přály ambicioznějším erotickým filmům, jsou už nějaké tři desítky let minulostí. ()

paascha odpad!

Nemá to ani smítko šance na nějaké duchovno, i když si někteří myslí opak. Ubohá, trapná a "venezuelsky napínavá" slátanina. Není to ani porno ani umění, je to hovadina pro pseudo puritány, kteří nesnesou pohled na sex,a le u něčeho onanovat musí ()

HAL

Jako čisté porno Emmanuelle selhává takřka ve všech směrech (byť cigareta ve vagině je vtipná), jako nepovrchní, až spirituálně-intelektuální film o hlubších tajích erotiky a filosofickému přístupu k maximální rozkoši samozřejmě selhává ještě více, ba přímo brutálně... ale jako kombinacé obého, jakýsi hloupější skoropokus vytáhnout erotický film do vyššího umění, to překvapivě úplná sračka není. Místy nudná ano, místy směšná rozhodně ano, ale... nikoliv tragicky špatná. A samozřejmě nemůžu přejít i jistou nostalgii ke knize, kterou jsem ve svých třinácti letech náhodou objevil v knihovně rodičů. 5/10 ()

Anderton

Je maximálne podivné, čo všetko bežalo v kinách s tým, že sa jedná o nejakú áčkovú psychologickú drámu. Emanuelle je iba typickým erotickým filmom sedemdesiatych rokov, kde každého zaujíma iba nahota Sylvii Kristel a aj tej je tu pomerne málo. Pre mňa trochu nepochopiteľný kult. Hlavne preto, ako vyzeral vtedy pornopriemysel (filmy mali dej a rozpočet). Koho potom mohlo toto osloviť? ()

Fingon

70% Bohužel jsem viděl jen pětadevadesátiminutový americký sestřih s anglickým dabingem, ale vcelku se mi to líbilo, především první hodina. A Sylvia Kristel tu náhodou vypadá dobře, stejně jako většina ostatních žen zde. ()

Campbell

Série o Emanuellce mě nikdy nebrala(ne že bych ji vyhledával nebo bych viděl hodně těch děl), ale prostě mě to strašně nudí. Erekce nenastala a tak koukám jen na krásnou(byť chlupatou) krásku která řeší svý problémy(nojo jako bych jich neměl dost) a tak se vyspí s každým koho potká. Což je celkem nuda když prakticky nic nevidíme. Jedním slovem nuda. ()

Willy Kufalt

Bez problémů odpustím kamarádovi, který mě přesvědčil na společné odsledování Emmanuelle, protože sám film doposud neviděl a taky rozšířit si filmové obzory přeci nemůže být špatné, zvláště když se jedná o mezník daného žánru (byť žánru hodně choulostivého). Daleko hůře odpouštím mému oblíbenému skladateli Francisu Laiovi, že se propůjčil k tomu spáchat hudbu k něčemu tak ubohému, z tohoto snímku musela čouhat primitivní prasárna už dávno před výsledním sestřihem a ten film si tak zdařilou hudbu ani nezasloužil. Rok před tím natočil ve Francii erotický snímek i John Frankenheimer (viz. Story of Love Story), ten sice totálně zapadl, ale připadal mi umělecky zdařilý a rozhodně měl v sobě mnohem víc, než jen erotické a sexuální scény s prvoplánovým zaměřením. Jenže zde výsledku nemám co vyzdvihnout kromě hudby a pěkných lokací, neb viditelně špatné je skoro všechno od scénáře až po herecké výkony a natáčené se stejným účelem jako pornografie. Náhlé zbouření iluzí zamrzí, ale holt i ta francouzská kinematografie 70. let má svou obrácenou tvář... 20% ()

Crocuta

Ve své době na první erotický film který k nám zavítal po pádu totality stáli diváci před kinem fronty. Dnes je to už hodně úsměvná záležitost, ale z nostalgie za 3*. ()

MM11

Dneska po tom moc psů neštěkne, v tehdejší době ale zavyl nejeden vlk. Zkrátka, i Evropa chtěla svou erotickou nálož a podobně třaskavou jako za mořem, kde právě šíleně vydělávalo Hluboké hrdlo. V něm tehdy šlo o pospojování nesouvislých scén, význam chyběl docela podstatně. Na druhou stranu to mělo šmrnc a vtip. To Francouzi na to jdou skoro úplně opačně. Odlehčení jsem neregistroval snad ani v jedné scéně (maska smrtelné vážnosti je jim asi vlastní), zato profesionálně poměrně vybroušený film. Houpavá atmosféra a křivky svůdné Sylvie Kristel jsou kvalitní i po letech, erotická stránka už jen pro pamětníky. Je bohužel patrné i ze scénáře, že si Emmanuelle hraje na něco víc než je. A to v dnešním čase milionů hodin porna rozlezlém po internetu není sexy. Je to jen k pousmání. ()

Fleur6

No kto by povedal, že žena dosiahne stav sexuálnej vyzretosti až po tom, ako ju dá Thajčan zozadu? Mimochodom, tá krpaňa v bare, čo fajčila cigaretu vagínou, bola originálna. ()

Jansen

Emmanuelle, Emmanuelle, Emmanuelle. Nebavila mě v patnácti a nebaví mě ani teď. Ale v úvodníku před filmem říkali, že je tam nějaký skrytý filozofický podtext. Tak snad někdy duševně dospěju. [LFŠ 2009] ()

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

20.12.2023

Nová verze klasického eroticky laděného dramatu Emmanuelle z pera autorky thajského původu Emmanuelle Arsan je už nějaký čas na cestě na velká plátna. A zatímco nyní už by se první anglicky mluvený… (více)

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (více)