Je to Barcelona, ale stejně tak by mohlo jít o Boston nebo Bagdád Protože v každém městě existuje skupina přátel, kteří si utkali specifickou pavučinu vztahů, dostatečně jemnou, aby jim poskytla útěchu v případě potřeby, a zároveň dostatečně silnou, aby vydržela závist a žárlivost. Irene a Manu, kteří mají zdánlivě spokojené manželství, ostýchavý Mario, stále zamilovaný do své energické ženy Sáry, její nejlepší přítelkyně Sofia, žijící v nereálném světě se svými dvěma pejsky Osm mužů a žen kolem třicítky, kteří vedou neokázalý, normální život. Setkávají se v restauracích, barech a ložnicích. Někteří jsou manželé, jiní příbuzní. Ale jak dobře se doopravdy znají? Opravdu si říkají všechno? Snímek Ve městě vykresluje intimní portrét lidí, kteří k sobě mají velmi blízko, ale přesto si nedokážou navzájem svěřovat své nejniternější pocity. (oficiální text distributora)

yolana

Bohužel, španělská kinematografie se posledni dobou ubírá podle mě špatným směrem, a film "Ve městě" je perfektním reprezentantem této vlny. Zásadním tématem je neschopnost komunikace mezi lidmi, smůla ve vztazích, stereotypní život etc..! Prostě se mi tomu nechce věřit! I když film je natočený rádoby reálně a suše, nepřesvědčí. Já mám teda rozhodně zajímavější a plnější život - a to taky chodim do práce a mám různý povinnosti a starosti. Španělé se zjevně snaží předvést světu, že taky trpí, že nejsou samá fiesta, ale výsledek je dost křečovitý! ()