Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stavební tým čtyř lidí pracuje na znovuotevření opuštěného dolu na stříbro. 100 let po záhadném masakru, kdy ho musela armáda zavřít. Co nevědí je, že jejich hloubením, nechtěně uvolní některé obojživelné plazi číhající hluboko v důlních šachtách. (Hans.)

Recenze (12)

peter12 

všechny recenze uživatele

Toto je ďalší z monster hororov z osemdesiatich rokov, ktoré vznikli z cela zbytočne. Film určite  nemá originálny námet, takýchto podobných filmov je veľa. A film sa viac zameriava na dialógy, ako na dramatické sceny. I keď je tu slušné tajomno, čo sa týka monštier, keď ich dlho nie je vidieť a tak sa divák môže spoľahnúť, len na svoju fantáziu. Keď sa už konečne ukážu na par minút a aj to na konci, tak mi bolo ľúto, že sa neukázali oveľa skôr. Boli to slušné prepracované potvorky. Tak nedopadlo to až tak zle, ale mohlo to dopadnúť aspoň o niečo lepšie.  Čo sa, ale nestalo. Slabé 3*. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Boogens je další z řady filmů o monstrech kterých bylo v 80 letech natočeno velké množství. Tentokrát to ale není jako Critters nebo Gremlins nebo Humanoids from the deep. Tentokrát zrůdu prakticky nevidíme, což je dobře ale zároveň i špatně. Dobře je to protože to dodává napětí a dává nám to celkem solidní atmosféru. Špatně to je proto že to taky může bejt celkem nuda. Já dávám nadprůměrné hodnocení protože po dlouhý době konečně monster horor který mě bavil. Příběh o monstru které bylo uvězněno v dolech je sice neoriginální ale dostatečný, atmosféra zasněžené chatky je celkem solidní a kamera je parádní. Já se bavil ale není to monster film který by se musel vidět, bohužel je pohřben díky lepším kouskům 80 let. ()

Reklama

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavý námet a sľubný úvod s množstvom archívnych fotografii odkazujúcich na banské nešťastie v minulosti. Po znovuotvorení bane sa nájdu kosti baníkov naukladané na hromade, čo nasvedčuje tomu, že ich niekto vyzabíjal. Hoci sa z toho, čo film sľubuje veľa nesplní, lebo príbeh má skôr pomalé tempo a utápa sa riešením vzťahov sympatických hrdinov, pekná nostalgická atmosféra hororov 80. rokov, ho zachráňuje. A keď sa konečne malé monštrá dostanú do akcie, tak stojí za to sa pozerať... Škoda tej opatrnosti, lebo tie zubaté potvory s chápadlami boli nepochybne atraktívne a postavy aj prostredie detto! ()

Quint 

všechny recenze uživatele

Předvídatelný monster horor, který přesto, že je plný hororových klišé, tak jedno z nich rozkošně podvrací. A sice způsob, jak horory nakládají s domácími mazlíčky. Jednou z vedlejších postav je totiž malý pudl, který má nezvykle tuhý kořínek. Nejlepší scéna z celého filmu je ta, v níž ho panička nechá samotného v domě, v jehož sklepě se skrývá ústřední monstrum. Pes se tak na několik minut stane hlavní postavou, o kterou se opravdu bojíme, protože dobře víme, že to má podle všech žánrových konvencí spočítané, ale on přitom dokáže opakovaně o vlásek unikat. Monstrum většinu času nevidíme, což je dobře, protože vypadá velice směšně. Nicméně, dokud se drží mimo obraz, tak film místo toho, aby nechal pracovat divákovu fantazii (jako to skvěle dělají třeba Čelisti), tak nás akorát krmí lacinými subjektivními záběry z pohledu monstra, v nichž se kameraman „vrhá“ na herce. A to je docela nuda. Jaká škoda, že ten pudl nedostal víc prostoru. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „The Boogens“ je takovou hezkou ukázkou své doby, tedy 80. let, kdy letěli slashery a kdy ještě bylo co točit a mělo to správnou atmosféru. I tak jednoduchý nápad jako příšerky z dolů se tak podařilo přetavit v něco celkem funkčního, i když co si budeme povídat, tohle je jednohubka, na níž se podíváte jednou, ale víckrát už asi nebudete mít potřebu film vidět. ()

Zajímavosti (6)

  • Vyvrcholenie filmu bolo natáčané v skutočnej bani. (beso74)
  • Pes Tiger nie je pudlík, hoci sa naňho veľmi podobá. Je to plemeno bišon, známe od staroveku. Už vtedy robil spoločnosť urodzeným dámam. Vo filme si túto rolu podelili dva psy. (beso74)
  • Keď sa policajný dôstojník pýta na nezvestnú ženu, Roger (Jeff Harlan) si zapína košeľu na dvakrát. (beso74)

Reklama

Reklama