poster

Extra život

 • Velká Británie

  A Life Less Ordinary

 • Slovensko

  Extra život

 • Slovensko

  Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (143)

 • kleopatra
  *****

  Proč mám tenhle film ráda, když mi vadí už ta nálepka "romantická komedie", únosy, nebeské vlivy a happyendy? Jednoduše pro dvojku McGregor-Diaz, kteří se napřed navzájem unesou, pak jeden do druhého správně prudí, pak loupí, vydírají, přepadávají, tančí, zpívají a mimochodem se zamilují. Jo a protože to celé koordinují andělé a že je to vůbec celý správně praštěný.(14.12.2004)

 • molotov
  ****

  Docela jsem bavil. A dobře.(5.4.2004)

 • viperblade
  *****

  Geniální!!! Po prvních deseti minutách jsem si myslel, že tohle dokoukám jen kvůli McGregorovi a Diaz. Jenže pak přišel únos, pak se Ewan pokoušel po telefonu vyjednat podmínky (u téhle scény jsem vážně nemohl) pak tanec v baru a já se přistihl, že jsem v extázi. Připomnělo mi to filmy bratří Coenových, jenže: Tohle je drsnější, ulítlejší a zároveň mnohem vtipnější, než kterýkoliv jejich film. Pokud chcete parádní černou komedii, u které se skvěle pobavíte, tak tohle by mohl být film pro vás. Už jen pro ten parádní závěrečný epilog!(28.9.2009)

 • Pavka5
  ****

  "Tak dobře ty zmrde mám tady tvojí dceru a pokud nedostanu, co chci pošlu ti ji po kouskách, slyšel si mě? Ucvakám ji prsty štípačkama a pak si je usmažím k snídani" =D(3.3.2009)

 • JohnnyD
  *****

  Danny Boyle je mimoriadne flexibilný režisér. Túto nadupanú šialenú romantickú komédiu s anjelmi zbožňujem. Cameron Diaz je na zožranie!(23.6.2012)

 • Stegr
  ****

  70%(27.10.2011)

 • k212
  ****

  Typické téma, nahlížené z netypického úhlu. Lépe řečeno, to co mě nebaví u Boylea ve smrtelně vážných záležitostech (Pláž kupříkladu), to mu u mě prochází v této komedii. Počínaje klasickým raveovým tempem, přes halucinačně ujeté záběry kamery, skrz zajímavě nasnímanou krajinu, až po přeslazený -nicméně originálně pojatý- hepáč. No a Ewan McGregor zde poprvé ukazuje ve vší parádě, co v něm skutečně dřímá - tedy tanec a zpěv.(3.3.2003)

 • IQ Tiqe
  ***

  Až na závěrečnou scénu s kulkou to byla průměrná, ale zábavná komedie. P1tr to strušně vystihl. Cameron Diaz mi tu byla mnohem sympatičtější než v jejích novějších rolích, zato Ewan McGregor vypadal -pro mě- nezvykle mladě.(29.7.2009)

 • kingik
  **

  Archanděl Gabriel není spokojen se stavem lásky mezi lidmi, a proto vyšle dva anděly na speciální misi. Mají se postarat alespon o jednu skutečnou lásku, jinak za trest zůstanou na Zemi. Vyberou si snílka a smolaře Roberta, který dostal padáka, opustila ho dívka a ještě přišel o byt. S pistolí vtrhne do kanceláře bývalého šéfa, kde se právě nachází i jeho dcera, kterou Robert unese, zamiluje se do ní, ale pak padnou do rukou andělů, kteří se zmocní Roberta a očekávají, že ho dívka přijde zachránit. V této chvíli ani jeden netuší, jak se při plnění tohoto úkolu zapotí...Ani se nechce věřit, že tuhle slátaninu natočil před lety letošní oscarový vítěz režisér Danny Boyle. Film je tak splácaný, jako když pejsek s kočičkou pekli dort, a v některých pasážích je úplně mimo mísu. Herci se sice vydatně snažili, ale z téhle slaboduché pitominky nic nevydolovali. 40%(3.3.2009)

 • francis
  ****

  Trochu horší čtyři. Je to parádně ujetý a je jenom škoda, že je to tak nedotažený, stylově nejednotný, což je v tomhle případě ke škodě věci. Kdyby tenhle film natočili ve svým stylu bratři Coenové, byla by to kultovní záležitost jako vyšitá.(16.11.2006)

 • dzej dzej
  *****

  Skvělé, od první do poslední vteřiny originální a rozhodně ne romatická komedie (tedy esi je pro vás romantická komedie film, kde nekomu v detailu řezají nohu skalpelem, tak potom ano...). Příběh o andělích, lásce, dovednostech únosců a umění karaoke. Poznámka Oskara o koláži z Tarantina a Capry je velmi trefná...(27.1.2008)

 • iamek
  **

  Hodně nudná komedie, která díky dobrému obsazení a slušného scénáře mohla dopadnout mnohem lépe.(15.8.2010)

 • Jinny
  ***

  Dost zamotané a nerozmotané, ale dialogy svižné a režie zručná....(20.2.2003)

 • Natascha
  ****

  Velmi příjemná a překvapivě dost vtipná komedie, plná jemně zvrhlého černého humoru. První půlka je ale mnohem lepší, ke konci film ztrácí tempo a je vidět snaha nějak film ještě natáhnout. Každopádně ústřední dvojice je skvělá a kdyby konec nebyl tak přeslazený a Ewanu McGregorovi nenačesali vlasy až někde do nebes, možná bych sáhla k maximálnímu hodnocení.(13.12.2006)

 • eLeR
  ***

  Výborný nápad, ale Extra život nebol až taký extra ... nevadí Danny, ideme ďalej. Apropo, zase skvelá muzika. FILMOVÁ RULETA 2017 a Videné v rámci 90 dní s deväťdesiatkami (2017)(4.6.2017)

 • Dharter
  ****

  Nežádoucí kilty (propagace trans-dez-orientace), a děj pouze plynul... ✔(15.9.2011)

 • Janek
  ***

  Velmi nevyrovnaný film, a ten konec??!(16.3.2006)

 • BoPo
  ***

  Páčilo sa mi to. Neviem presne prečo, ale páčilo.(16.9.2009)

 • korbitch22
  ****

  roztomile ujetá komedie,která má šmrnc,vtip a šarm:-)prostě danny boyle.náramně pobaví a sledovat ewana mcgregora je radost,herec je to prostě perfektní.chápu že ujetej styl humoru ne všem sedne,což dokazuje tak malé hodnocení,však pro mě jeto ten pravý šálek dobré kávy:-)(5.2.2010)

 • Anderton
  ***

  Boyle pričuchol k štúdiovej komercii, aj keď svojsky, McGregor sa začína štylizovať do polohy špecifických milovníkov a Diaz je proste iba pekný doplnok. Takže zatiaľ žiadny výrazný klad som nevymenoval, ale žiadne ma bohužiaľ nenapadajú. Celkom príjemná nekonvenčná jednohubka na večer, keď nič lepšie nejde v telke.(28.5.2012)

 • Frajer42
  ***

  Příběh by byl zřejmě takovou nekoukatelnou romatickou sračkou s naprosto stereotypním spojení dvou naprosto odlišných a k sobě se nehodících lidí, kteří se do sebe bezhlavě zamilují, ovšem kdyby ji byl býval neměl na svědomí Danny Boyle, který ji umíchal dle svého typického receptu a stvořil velice milý, bláznivý a vtipný film. Skvělé bylo ústřední duo i herecké obsazení dvou hlavních protagonistů. Cameron Diaz byla neskutečná kočka a Ewan McGregor byl naprosto úžasný vidlák. O žádný extra trhák se sice nejednalo, ale v rámci žánru z mé strany určitě spokojenost. Příjemná komedie, která určitě nikoho nijak neurazí. Lepší tři kusy.(14.7.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace