Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

Lacike

Síce je to videoklipovo čiernohumorne pojatá romanca, tak jej chýba drajv, vydarené fóry a ani chémia medzi ústredným párom nie je najsilnejšia. Na to je on príliš veľký idiot a ona rozmaznaná. Ale je to skvele obsadené (po rokoch som zistil, že tu hrá aj Monk) a sami o sebe jednotlivé postavy celkom fungujú. Vizuálne to je tiež celkom dobre natočené. Proste typický nepodarený film od špičkového tvorcu. Síce sklamanie, ale stále pozerateľný priemer. 5/10. ()

Terva

Zástup hvězd v romantické komedii, která se vymkla z božích rukou... Scénář : John Hodge. Kamera : Brian Tufano. ()

Kryton

Výborný herci i celkem zajímavý nápad , ale jako celek to bohužel moc nevyšlo. Boyle pak taky už žádnou romantickou komedii nenatočil a to je jen dobře! ()

nigga

Vcelku podceňovaný film, který mě překvapil v tom, jakej má rychlej spád, že má vcelku inteligentní dialogy, skvělý černý humor a originální příběh. A opět nepřekvapivě, jak to u Boylea bývá, super kamera, hudba a herecký výkony, Cameron Diaz tu podává zatím svůj nejlepší výkon ve své kariéře(vlastně až po Vítězové a Poražení). Prostě pohodovka a nenápadná hitovka. 80% ()

Jillen

Ani chvilku nudy jsem z filmu neměl. Prostě bláznivá, trhlá, pošahaná komedie, kterou miluju! Ewan a Cameron k sobě pěkně sednou...Dávám 95% ()

aluna

Kdyby všechny romkom vypadaly (co se nápaditosti a originality scénáře týče) jako tahle, rozhodně by nebylo od věci, přehodnotit můj odmítavý postoj k nim. Ewan a Cameron tvoří rozkošnej, s lehkostí zahranej párek, je mezi nimi jiskra a správně se kočkujou. Opravdovou scénáristickou vychytávkou jsou tady ale dva andělé „v podmínce“, co plní svojí tradiční úlohu velice netradičním způsobem. A rozhodně si počkejte na titulky, protože animovaná sekvence je další svěží (nesnáším to slovo-deformace z reklam na drogistický (Boží) zboží, a je ironií, že tenhle nekonvenční film přesně vystihuje tak konvenční slovo, ale je to tak) nápad, co mě jen utvrzuje v tom, že i tento žánr si zaslouží pozornost, pokud se dělá s vtipem, nadsázkou a zaujetím. Nadšení! „Human fucking beings! What you have to do!?“ PS: Holly Hunter znovu jako božská mrška… ()

Laxik

Strašně sympatická komedie, kde hlavní dvojice naprosto exceluje. Já se smál v jednom kuse a Cameron to vyšvihlo do mé TOPky hereček. Co k tomu dodat. ()

nirvanafan

Nenadchne, neurazí, ale dvojici Ewan-Cameron bych ráda viděla i v nějakém dalším filmu, protože si nějak nemůžu vybavit, kde jsem viděla sympatičtější filmový pár :) ()

contrastic

Danny Boyle Trainspottingem nasadil vysokou laťku, takže následující film to neměl asi úplně jednoduchý. Možná i proto není Extra život v červených číslech. Přitom je to vtipná, originální a lehce plynoucí zábava s fungující dvojicí Ewan a Cameron . ()

Anglie

Další povedená britská komedie(i když s některými americkými herci).. Tvůrci prostě umí a je to vidět. Některé scény jsou možná drastické, ale rozhodně nezapomenutelné. ()

OG_Swifty

Vubec si nepamatuju, proc jsem se na tenhle film chtel podivat, protoze to byla docela nuda. Postavy celkem trapny, jejich chovani takovy nicim zajimavy a prislo mi, ze to vlastne nema zadny spad. Od zacatku bylo jasny, k cemu dojde a tak bylo jenom otazkou, nez ubehne vetsina stopaze k nejakymu tomu finale... Ale abych to jen nemrdal, bylo tam par vtipnejch scen a finale me taky docela bavilo (i diky hudbe), takze takovy slaby 3* tomu dam. A animak na konci byl sracka. ()

Martin741

Na to, ze to vzniklo rok po kultovom Trainspottingu je to len taky znesitelny priemer. V McGregorovi /a myslim, ze aj v Cameron Diaz/ drieme ovela vacsi herecky potencial nez predviedli obaja v tomto filme. 50 % ()

deepend

Extra život je dost nedoceněný film, pravda trochu mišmaš, ale právě proto ten film mám rád. Výborní herci, skvělý soundtrack. ()

Sandstorm

Není to špatný film, hodně dobře se na to kouká, ale ten konec to totálně zabil...nebýt toho nepovedeného konce tak bych klidně dal 4*, takhle je to jen 2,5* ()