Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Proč mám tenhle film ráda, když mi vadí už ta nálepka "romantická komedie", únosy, nebeské vlivy a happyendy? Jednoduše pro dvojku McGregor-Diaz, kteří se napřed navzájem unesou, pak jeden do druhého správně prudí, pak loupí, vydírají, přepadávají, tančí, zpívají a mimochodem se zamilují. Jo a protože to celé koordinují andělé a že je to vůbec celý správně praštěný.(14.12.2004)

usmevný film na ktorom som sa pobavil a duo mcgregor a diaz ako spivaju somewhere under the sea je fantastickáááá danny išiel do holywoodu a natočil slušný film o osude ktorý mame každy nepisany aj ked anjeli sa snažia o pravý opak bravo ale preca už to neni anglicky film ale komerčak made in hollywood(22.8.2007)

Zástup hvězd v romantické komedii, která se vymkla z božích rukou... Scénář : John Hodge. Kamera : Brian Tufano.(22.5.2011)

Vcelku podceňovaný film, který mě překvapil v tom, jakej má rychlej spád, že má vcelku inteligentní dialogy, skvělý černý humor a originální příběh. A opět nepřekvapivě, jak to u Boylea bývá, super kamera, hudba a herecký výkony, Cameron Diaz tu podává zatím svůj nejlepší výkon ve své kariéře(vlastně až po Vítězové a Poražení). Prostě pohodovka a nenápadná hitovka. 80%(10.7.2008)

Výborný herci i celkem zajímavý nápad , ale jako celek to bohužel moc nevyšlo. Boyle pak taky už žádnou romantickou komedii nenatočil a to je jen dobře!(21.10.2008)

Kdyby všechny romkom vypadaly (co se nápaditosti a originality scénáře týče) jako tahle, rozhodně by nebylo od věci, přehodnotit můj odmítavý postoj k nim. Ewan a Cameron tvoří rozkošnej, s lehkostí zahranej párek, je mezi nimi jiskra a správně se kočkujou. Opravdovou scénáristickou vychytávkou jsou tady ale dva andělé „v podmínce“, co plní svojí tradiční úlohu velice netradičním způsobem. A rozhodně si počkejte na titulky, protože animovaná sekvence je další svěží (nesnáším to slovo-deformace z reklam na drogistický (Boží) zboží, a je ironií, že tenhle nekonvenční film přesně vystihuje tak konvenční slovo, ale je to tak) nápad, co mě jen utvrzuje v tom, že i tento žánr si zaslouží pozornost, pokud se dělá s vtipem, nadsázkou a zaujetím. Nadšení! „Human fucking beings! What you have to do!?“ PS: Holly Hunter znovu jako božská mrška…(17.11.2010)

Ani chvilku nudy jsem z filmu neměl. Prostě bláznivá, trhlá, pošahaná komedie, kterou miluju! Ewan a Cameron k sobě pěkně sednou...Dávám 95%(6.2.2006)

Strašně sympatická komedie, kde hlavní dvojice naprosto exceluje. Já se smál v jednom kuse a Cameron to vyšvihlo do mé TOPky hereček. Co k tomu dodat.(23.2.2012)

Nenadchne, neurazí, ale dvojici Ewan-Cameron bych ráda viděla i v nějakém dalším filmu, protože si nějak nemůžu vybavit, kde jsem viděla sympatičtější filmový pár :)(29.10.2012)

Diaz nemusím, ale jak napsala Kleopatra, je to správně praštěný :)(12.6.2011)

Vubec si nepamatuju, proc jsem se na tenhle film chtel podivat, protoze to byla docela nuda. Postavy celkem trapny, jejich chovani takovy nicim zajimavy a prislo mi, ze to vlastne nema zadny spad. Od zacatku bylo jasny, k cemu dojde a tak bylo jenom otazkou, nez ubehne vetsina stopaze k nejakymu tomu finale... Ale abych to jen nemrdal, bylo tam par vtipnejch scen a finale me taky docela bavilo (i diky hudbe), takze takovy slaby 3* tomu dam. A animak na konci byl sracka.(9.9.2017)

Vyborna komedie! Mam proste slabost pro filmy s andely... :)(6.12.2012)

Danny Boyle Trainspottingem nasadil vysokou laťku, takže následující film to neměl asi úplně jednoduchý. Možná i proto není Extra život v červených číslech. Přitom je to vtipná, originální a lehce plynoucí zábava s fungující dvojicí Ewan a Cameron .(7.8.2019)

Další povedená britská komedie(i když s některými americkými herci).. Tvůrci prostě umí a je to vidět. Některé scény jsou možná drastické, ale rozhodně nezapomenutelné.(1.2.2003)

Není to špatný film, hodně dobře se na to kouká, ale ten konec to totálně zabil...nebýt toho nepovedeného konce tak bych klidně dal 4*, takhle je to jen 2,5*(10.2.2011)

70% Komedie která mě pobavila a velmi mile překvapila černočerným humorem.(18.9.2011)

• Eldrick

Neskutečně otravná záležitost.(29.11.2010)

V podstate uplne priemerna a nicim vynimocna komedia, ktorej dava navrch akurat vyborny McGregor a niekolko skutocne vydarenych a vtipnych pasazi.(20.12.2005)

trochu iný romantický príbeh. má to všetko, čo mám na filmoch rada - romantiku, akciu, humor, mágiu. a kto by dokázal odolať Ewanovi McGregorovi?(19.1.2006)

Mám rád Dannyho Boyla, mám rád Ewana McGregora a Cameron Diaz byla za mlada neuvšřitelně sexy, takže není moc co řešit. Čas od času se film nevyhne slabším momentům, ale to přebijí dostatek vtipných momentů, zapříčiněných z velké části dvojící andělů.(11.4.2008)

Jé, mý pětihvězdičkový hodnocení nekompromisně nakoplo renomé filmu o celý procento:) No to jsem fakt rád, páč bych tenhle počin daleko radši viděl v červenejch barvách... to neříkám jen, protože se mi docela lehko povedlo identifikovat s brilantním McŘehořovym trotlovstvím/snílkovstvím, ale hlavně že jsem se prostě bezvadně bavil (zásluhou "šílenýho zálesáka z kopců" až slzel smíchy a pěstí bušíc do matrace). Diazku nijak zvlášť nemusim, ale v týhle švihnutý roli mi určitě sedla! Takže skvělá romanťárna, která se přesně trefila i do tej mej aortální pumpy. "Vy mě zabijete? ...Jo! ...Tak to nevim, proč bych měl kopat?! ...Jestli se ti to nelíbí, střelim tě do koulí a než vykrvácíš, tak ti hrob vykopu já!";)(1.9.2012)