Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

Lopic

Mám rád Dannyho Boyla, mám rád Ewana McGregora a Cameron Diaz byla za mlada neuvšřitelně sexy, takže není moc co řešit. Čas od času se film nevyhne slabším momentům, ale to přebijí dostatek vtipných momentů, zapříčiněných z velké části dvojící andělů. ()

Lanark

Dlouho jsem nenapsal žádný trefný a dobrý komentář, tak je asi na čase a myslím, že to mám hodně promyšlené a myslím, že to tentokrát fakt trefím...takže: Tento film je píčovina na entou! ...dobrý ne? ()

Wormboy

V podstate uplne priemerna a nicim vynimocna komedia, ktorej dava navrch akurat vyborny McGregor a niekolko skutocne vydarenych a vtipnych pasazi. ()

carly

trochu iný romantický príbeh. má to všetko, čo mám na filmoch rada - romantiku, akciu, humor, mágiu. a kto by dokázal odolať Ewanovi McGregorovi? ()

pufina

Mé druhé setkání s Ewanem McGregorem bylo otřesné. Extra život není zrovna "extra film". Cameron Diaz (pardon její fanouškové) byla příšerná. Následující text obsahuje SPOILER Pointa filmu byla zajímavá - jak dva andělé mají spojit dva lidi (a ještě zásahne Bůh, kterého Gabriel poprosí přes andělskou pevnou linku), pointa zajímavá, ale provedení pokulhává (spíš bych diagnostikovala frakturu toho provedení). konec SPOILERU Celkově mi film nic nedal, na zaplácnutí nudy je ale lepší než reklamy. ()

pakobylka

Taková průměrná, trošičku fádní jednohubka. Nedokázala se vyhnout trapně afektovaným výstupům, které měly umocnit všeobecné veselí, ale co se mě týká, minuly se účinkem. Ke konci ztrácí vtip i nadhled a stává se mírně slaboduchou, což je vzhledem k neotřelému námětu docela škoda ... 2,5* ... P.S.: Jak vidno, andělé zachrání leccos, ale režisérům se do řemesla raději nepletou - asi pro to mají své důvody. ()

Juto

Dvojica anjelov sa nemá vrátiť do neba skôr, ako splnia svoje poslanie: prinútiť dvoch ľudí na Zemi, aby sa zamilovali a držali spolu. 6/10 ()

dr.fish

V podstatě nejde o nic víc než romantický cajdák, který nad průměrnou komedii vynáší jen množství energie a nápadů do filmu vložených. Ne vždy šťastně, ale přece vložených. Film chvílemi nudí, chvíli se řítí napříč dimenzemi jako vítr. Je to zmatek, místy stupidní, chvílemi sentimentální a místy i trochu originální. Na neděli ideální, do letního kina super...a závěrečné titulky s formeláky přidaly tu nejistou čtvrtou hvězdu! ()

Triple H

Milé, ale zároveň strašný maglajz, ktorý nevie čo chce byť, ani ako to povedať. Boyle po kredite zaslúžene vydobytom Trainspottingom dostal viac peňazí a v snahe posúvať sa ďalej tápe. Vybral si totiž látku, ktorá je jednoduchá, zemitá a strohá (podobne ako jeho prvé dva filmy) a v tomto štádiu jeho kariéry teda aj nutne zaostávajúca za jeho ambíciami a prirodzeným vývojom. V tomto prípade menej malo byť viac. Boyle ale mieša štýly, žánre, hudbu, nadprirodzené prvky, humor, akciu, romantiku a celé je to vlastne prázdna blbina. Tá pubertálna rozgajdanosť a úprimná snaha sú sympatické, ale výsledok je príliš nesúrodý, aby výraznejšie zaujal. 90s nostalgia. ()

Mrkvič

Danny Boyle se nezapře. Komedie plná nápadů. Do toho skvělý McGregor a roztomiloučká Camerona Diaz. Teda ne tak roztomiloučká jako nádherná. Extra život a Něco na té Mary je jsou její jediné filmy, kde ji mám rád, ale stejně to ještě stačí. Kromě hlavních hrdinůl film ale obohacují další. Andělé, tatíče nebo i sluha. K tomu fajn písničky a vůbec nepotřebuju řešit, že film není nijak moc ucelený, a je v něm spousta zbytečných scén. ()

_DAVE_

Crazy komedie po "Boylovsku"?? Proč ne, já se bavil. Některé scény jsou hodně inspirované Trainspottingem, Cameron přesto že ji moc nemusím byla úžasná. ()

lennyd

Na zem jsou sesláni dva andělé - O'Reillyová (Holly Hunter) a Jackson (Delroy Lindo) s neobvyklým úkolem - vzhledem k narůstajícímu počtu rozvodů, což se jejich šéfovi moc nelíbí, mají dát dohromady dva pozemšťany - jinak se nemají vůbec vracet. Problém je v tom, že předurčené osoby se nemají ani moc šancí potkat - Robert (Ewan McGregor), věčný smolař a uklízeč v jednom podniku a Celine (Cameron Diaz), znuděná dceruška bohatého miliardáře (shodou okolností Robertova šéfa). Ale andělé mají svoji práci docela zjednodušenou, když Robert, naštvaný svým vyhazovem, Celine unese ... Což o to, námět je docela zajímavej, akorát film skončil někde na půl cesty. Celý námět s anděly je až moc násilně na zbytek příběhu naroubovaný (skoro jako by "to" někoho napadlo až po přečtení již hotového scénáře a připsal to. Na druhou stranu celá hlavní linie Roberta a Celine je naprosto dokonalá - uťápnutý Ewan McGregon je brilantní, a ač Cameron Diaz dvakrát nemusím, tady mi vůbec nevadila. Například ve scéně s telefonátem tatínkovi je perfektní! ()

Master19

Některé momenty jsou skvělé, vtipné a dokonce i originálně a pěkně natočené. Navíc je tu Cameron Diaz a pěkná porce černého humoru. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za podivný závěr a jednu za Ewana McGregora, který mi vůbec neseděl (možná, že to je ale slepá závist, protože bych si to s ním hned vyměnil). ()

shantim

Jde o zdařilý pozitivní atmosférou nabitý snímek, který se nemá rozhodně za co stydět. Je to lehká romantická komedie s prvky nadsázky a černého humoru. Na nic jiného si ani nehraje, přiznává to. A tak to má být, ne? Já mu dávám 75% hvězdiček. ()

Brain-D

Skvělá zábavná variace romantiky od Dannyho Boyla se s kvělým hůmorem...to nemohlo dopadnout špatně. Ewan McGregor jako smolař byl prostě skvělý. ()

Unnamed

Ujetá romantické komedie s Ewanem McGregorem a Cameron Diaz? Sem s tím! Příběh je sice neuvěřitelně trhlý, ale o to více zábavný. Hudba k tomu všemu zajímavě pasuje a dodává scénám na dynamice. Musím říct, že jsem se královsky bavil. Samozřejmě má i tento film svá slabá místa, jako několik zbytečně dlouhých scén s anděli, ale to je tak vše, co bych mu mohl vytknout. Pro mě silné 4*, vzhledem k špatnému hodnocení z řad ostatních, 5*! ()

zdenny

Nádherná netradiční, trochu mysteriózní romance, ve které je Cameron prostě nádherná. Tento film bych tak trochu řadil mezi filmy jako "True romance", "Interstate 60" a dalších, kterých zamilované romance se odehrávají na pozadí nečekaného, divácky atraktivního děje. Jsou vtipné ale taktéž násilné, a skrytě se dotýkají větších témat, které ale divák pro celkovou bezstarostnost a cool jízdu nemusí řešit. ()

Krasus

Příjemná podívaná s kouzelnou dvojicí Ewan a Cameron.Na Boyla celkem milá změna,který si ale ne až tak dobře rozmyslel co vlastně točí,takže z toho vznikla dojemná,groteskní,ale i dramatická jízda únosců,kteří ani pořádně něvědí co vlastně chtějí.Co ale tomuto filmu pomohlo bylo zvolení země,kdyby to Boyle natočil na Ostrovech,nevyznělo by to tak jako ve Státech.Nakonec hudba byla fajn,obsazení vcelku taky(i na poměrně vyšinutého Holma) a vše hezky podtrženo skvělou kamerou.Je to úsměvné,nikoli ale vtipné.... ()