Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Ujetá romantické komedie s Ewanem McGregorem a Cameron Diaz? Sem s tím! Příběh je sice neuvěřitelně trhlý, ale o to více zábavný. Hudba k tomu všemu zajímavě pasuje a dodává scénám na dynamice. Musím říct, že jsem se královsky bavil. Samozřejmě má i tento film svá slabá místa, jako několik zbytečně dlouhých scén s anděli, ale to je tak vše, co bych mu mohl vytknout. Pro mě silné 4*, vzhledem k špatnému hodnocení z řad ostatních, 5*!(30.12.2011)

• sedm.1

Nejspíš mi to veškeré EXTRA z tohoto snímku nějak proklouzlo mou pozorností,já viděl prachobyčejnou,navíc nevtipnou a neromantickou,romantickou komedii,která snad jen kromě herců a originálních andělů,nepřináší vůbec nic EXTRA.(14.12.2006)

Dobrý rozbeh, no postupne to stráca šťavu a dospeje to až do konca, ktorý je už úplne mimo. Ewan klasicky kvalitný a Cameron ešte zamladi celkom sympatická. Zatiaľ najslabšie Mistrovo dielo a nerád to priznávam, no dokonca aj Slumdog Millionaire bol lepší.(15.6.2009)

Nenáročné, svižné pokoukání s pár zajímavými momenty, které na jedno zkouknutí nezklame.(14.9.2008)

• Paity

Taková road trip trapárna, kterou jednoznačně kazí Cameron Diaz svým nehraním a neustálými pošklebky. Legrace je ve filmu také hodně málo.(11.7.2013)

Boyle a spol jsou asi moc veliví milovníci Karla Čapka. Nevyšla jim monumentální filmová verze Války s mloky, tak místo toho natočili moderní verzi Jak pejsek s kočičkou pekli dort :-) Ale je to zábavný filmový dort a který se dá podávat vícekrát.(2.11.2007)

Je to sranda + tam hraje Cameron Diaz takže nemůžu jinak. 4*(7.12.2007)

• Tessie

Nesympatická Cameron v úvodní části dokázala překvapit a film se hodnocením ocital někde v průměru. S nástupem času se to stávalo už jenom horším.. až nejhorším.. Komedie - ne, romantický - ne, drama - ne, blbost - jo.(20.7.2013)

Jen se mi smějte, ale já tenhle film miluju, ovšem nejsem schopen říci přesně za co.(23.12.2002)

Silena komedie se slusnym duem (Cameron Diaz a Ewan McGregor) v hlavnich rolich me parkrat rozesmala, vicekrat donutila nechapave zakroutit hlavou a nakonec utvrdila pretrvat optimistou a verit, ze laska vzdy zvitezi, ale bez tech kopancu a kotrmelcu to samozrejme nejde. 45%(15.8.2006)

Podivínský ujetý film, kterému přece jen chybí ten převratný, originální humor, jenž by ze snímku mohl udělat nadprůměrnou komedii. Neříkám, že jsem se v příběhu ztrácela, avšak bývala jsem zmatená, o co vlastně těm "andělům" jde. Také musím zdůraznit, že starý známý hudební doprovod tuc, tuc, tuc je pro experimentální filmy tak typický, až mi začíná lézt na nervy. Ewan je prostě taneční talent, ale trochu mě zamrzelo, že se Cameron ve zpěvu neodvázala - v The Mask jí to přece šlo. Ne, na druhé shlédnutí to není.(15.12.2006)

Vizuálně perfektní komedie o kontrastu mužských a ženských principů, kde nejde přesně určit, kdo koho vlastně unáší a kdo koho vlastně řídí.(29.12.2006)

• Ledkodlaq

Poněkud ujetější, než jsem čekal. Poněkud nudnější, než jsem čekal. Pár vtipných hlášek a záběrů, to je však bohužel vše, zbytek je stmelen nesouměrně a nekvalitně.(21.7.2013)

On se živí jako uklízeč, má divný účes, ještě divnější košili a ve volném čase vymýšlí brakové romány. Ona je bohatá dceruška, co jen tak z legrace střílí do jablek i do lidí. On je únosce a ona oběť, ale vzhledem k jeho neschopnosti a její aktivitě by to mohlo být spíš naopak. Dohromady se je snaží dát dva andělé, jejichž pracovní metody odpovídají době a obtížnosti úkolů, které mají plnit. A je tam hodně krve a zpěvu a tak…No jo, je to paskvil, ale je to okouzlující paskvil, Danny Boyle ještě nezapomněl, jak pracovat s hudbou a Deus ex Machina nikdy nebylo tak skvěle zapracované do příběhu.(6.12.2008)

Jak může dopadnout film o zbohatlické dceři, mladém uklízeči, kterého její otec právě propustí a dvou potřeštěných andělích, kteří se všemi, i ne zrovna andělskými, prostředky snaží ty dva přimět, aby se do sebe zamilovali? Díky Dannymu Boyleovi kupodivu vtipně a zábavně! Tento film je tak praštěný, hezky praštěný, až je zábavný! Černobílá andělská dvojice ve stylu Bonnie a Clyde je úchvatná, především anděl v podání Holly Hunter s kulometem je nezapomenutelný. Skvělá černá komedie.(24.5.2009)

No jo, romantické to je, komediální taky, v televizi to jako kulisa může jet i podruhé, ale dvakrát to sledovat nechci. Prostě zas až tak extra to není a čas je na tom taky trochu znát.(1.12.2010)

Dobrá rodinná komedie, ale mohlo to být i trošku lepší.:)(15.11.2006)

Danny Boyle a romantická komedie? Well... ačkoli tímto žánrem povětšinou opovrhuji, neodolal jsem. A narazil jsem na jeden z mála filmů, které pojmou lásku tak nějak "opravdově", zajímavě a přitom vtipně. Kdybyste mi podrobně popsali obsah se všemi těmi anděli a tak... asi bych se na to nepodíval... Ale někdy se vyplatí nevědět o filmu nic, jít do toho a pak si jen užívat příjemného překvapení.(21.7.2009)

Řádně ztřeštěná komedie, se sympaticky potrhlými postavami (Holly Hunter a Ian Holm nemají chybu, ústřední dvojice je potom sama o sobě bez komentáře), kterou Danny Boyle nastartoval svou zámořskou kariéru. Vysoce nadprůměrná zábava od režiséra, který prostě obyčejné filmy netočí. 80%(12.11.2011)

V Cinemě jsem četla hodnocení, které tenhle film přesně vystihovalo! Extra život - nic moc extra! Ewane a Boyle - vraťte se k Trainspottingu!!!!(12.8.2003)