Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

prasacimor

Dobrý rozbeh, no postupne to stráca šťavu a dospeje to až do konca, ktorý je už úplne mimo. Ewan klasicky kvalitný a Cameron ešte zamladi celkom sympatická. Zatiaľ najslabšie Mistrovo dielo a nerád to priznávam, no dokonca aj Slumdog Millionaire bol lepší. ()

venca163

Problémem romantickejch filmů je, že jsou na sebe vždycky tak cca od půlky nasraný a musíš sledovat, jak skrz vztek, slzy a osamělost zase hledaj cestu zpátky. Navíc ten nadpřirozenej element tu byl fakt hloupej - semtam tam vyskočil nějakej anděl s lopatou a usiloval v rozporu s pro něj očekávanou motivací jednomu z nich o život až moc zatvrzele. Celkem tuctovou romkomedii podrželi hlavně Ewan s Cameron. (65%) ()

sedm.1

Nejspíš mi to veškeré EXTRA z tohoto snímku nějak proklouzlo mou pozorností,já viděl prachobyčejnou,navíc nevtipnou a neromantickou,romantickou komedii,která snad jen kromě herců a originálních andělů,nepřináší vůbec nic EXTRA. ()

femme fatale

Chvílemi trochu zbrklý děj (nebo mi to tak připadalo) ale jinak velmi neobvyklý film, kde mimo hlavních představitelů vybočuje naprosto ďábelská Holly Hunter ()

klukluka

Tak tohle se nepovedlo. Trapná, nesmyslná taškařice. Nesmál jsem se u toho, nebál, nebyl jsem v napjatém očekávání, nedělo se mi nic, jenom jsem se už modlil, aby se do sebe už konečně zamilovali, což by znamenalo závěrečné titulky a konec všeho toho trápení. Extra život jsem si dal po Boyleově novinkovém Transu. Ten mě nadchnul, tohle mě naopak otrávilo. Boyle pro mě není sázkou na jistotu, ale jedno jsem mu až do včerejška nemohl upřít - vyniká v práci s filmovou hudbou. V Extra životě se ale nepovedlo ani tohle. Ty songy mi sem vůbec nepasovaly. Tohle byla typická americká srágora a do té se mnohem lépe než britská a americká nezávislá scéna hodí ty jejich opulentní smyčcový orchestry. Takže to sem měli naprat, udělalo by to tak devět režisérů z deseti. Boyle chtěl být hrozně jinej, jenomže ve všech ostatních směrech byl tak konvenční a slizce americkej, že to pak působilo jako pěst na oko. ()

cab

Silena komedie se slusnym duem (Cameron Diaz a Ewan McGregor) v hlavnich rolich me parkrat rozesmala, vicekrat donutila nechapave zakroutit hlavou a nakonec utvrdila pretrvat optimistou a verit, ze laska vzdy zvitezi, ale bez tech kopancu a kotrmelcu to samozrejme nejde. 45% ()

wosho

Boyle a spol jsou asi moc veliví milovníci Karla Čapka. Nevyšla jim monumentální filmová verze Války s mloky, tak místo toho natočili moderní verzi Jak pejsek s kočičkou pekli dort :-) Ale je to zábavný filmový dort a který se dá podávat vícekrát. ()

Paity

Taková road trip trapárna, kterou jednoznačně kazí Cameron Diaz svým nehraním a neustálými pošklebky. Legrace je ve filmu také hodně málo. ()

Tessie

Nesympatická Cameron v úvodní části dokázala překvapit a film se hodnocením ocital někde v průměru. S nástupem času se to stávalo už jenom horším.. až nejhorším.. Komedie - ne, romantický - ne, drama - ne, blbost - jo. ()

Ledkodlaq

Poněkud ujetější, než jsem čekal. Poněkud nudnější, než jsem čekal. Pár vtipných hlášek a záběrů, to je však bohužel vše, zbytek je stmelen nesouměrně a nekvalitně. ()

Daae

Podivínský ujetý film, kterému přece jen chybí ten převratný, originální humor, jenž by ze snímku mohl udělat nadprůměrnou komedii. Neříkám, že jsem se v příběhu ztrácela, avšak bývala jsem zmatená, o co vlastně těm "andělům" jde. Také musím zdůraznit, že starý známý hudební doprovod tuc, tuc, tuc je pro experimentální filmy tak typický, až mi začíná lézt na nervy. Ewan je prostě taneční talent, ale trochu mě zamrzelo, že se Cameron ve zpěvu neodvázala - v The Mask jí to přece šlo. Ne, na druhé shlédnutí to není. ()

peetriss

Jak může dopadnout film o zbohatlické dceři, mladém uklízeči, kterého její otec právě propustí a dvou potřeštěných andělích, kteří se všemi, i ne zrovna andělskými, prostředky snaží ty dva přimět, aby se do sebe zamilovali? Díky Dannymu Boyleovi kupodivu vtipně a zábavně! Tento film je tak praštěný, hezky praštěný, až je zábavný! Černobílá andělská dvojice ve stylu Bonnie a Clyde je úchvatná, především anděl v podání Holly Hunter s kulometem je nezapomenutelný. Skvělá černá komedie. ()

Vejrrr

Danny Boyle a romantická komedie? Well... ačkoli tímto žánrem povětšinou opovrhuji, neodolal jsem. A narazil jsem na jeden z mála filmů, které pojmou lásku tak nějak "opravdově", zajímavě a přitom vtipně. Kdybyste mi podrobně popsali obsah se všemi těmi anděli a tak... asi bych se na to nepodíval... Ale někdy se vyplatí nevědět o filmu nic, jít do toho a pak si jen užívat příjemného překvapení. ()

sona123

No jo, romantické to je, komediální taky, v televizi to jako kulisa může jet i podruhé, ale dvakrát to sledovat nechci. Prostě zas až tak extra to není a čas je na tom taky trochu znát. ()

Oralfabet

"You have the demeanor of a man whose partner left him for an aerobic instructor." V některých ohledech celkem sympatický, ale zároveň zoufale nefunkční film. Obzvlášť celá ta zápletka s anděly mi přišla totálně nedomyšlená a matoucí... Holly Hunter absolutně miluju, ale fakt nevím, co si o jejím výkonu v tomhle filmu myslet, a nechápu, proč je pořád tak nadržená. Ústřední dvojice je navíc těžce nesympatická (i když Ewana taky vždycky rád vidím) a nějakou romantiku jsem jim nevěřil ani trochu. Prostě právem zapomenutá podivnost s několika vtipnými momenty (štěkající chlápek), která měla skončit tak o patnáct minut dřív, než skončila. 4/10 ()

cherita

On se živí jako uklízeč, má divný účes, ještě divnější košili a ve volném čase vymýšlí brakové romány. Ona je bohatá dceruška, co jen tak z legrace střílí do jablek i do lidí. On je únosce a ona oběť, ale vzhledem k jeho neschopnosti a její aktivitě by to mohlo být spíš naopak. Dohromady se je snaží dát dva andělé, jejichž pracovní metody odpovídají době a obtížnosti úkolů, které mají plnit. A je tam hodně krve a zpěvu a tak…No jo, je to paskvil, ale je to okouzlující paskvil, Danny Boyle ještě nezapomněl, jak pracovat s hudbou a Deus ex Machina nikdy nebylo tak skvěle zapracované do příběhu. ()