Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

heihatchi

Příjemná komedie o netradičním únosci a netradiční oběti. Škoda toho divného konce, mohlo to být za pět hvězd :) ()

zahadum

Mám rád Boyleho lebo vie točiť nesfilmovateľné scenáre! Nechcem povedať, že by toto nikto nedokázal natočiť ale nechcem ani pomyslieť nato ako by to vyzeralo. On dáva do filmov hravosť, ľahkosť, je poeta, vtip s krvou snúbi a pod. Bolo to mystické , tajomné, krvavé, vtipné, nepredvídateľné a ..samozrejme nebesky romantické so štipkou tej pravej pekelnej škodoradosti. Romantická komédia ? kdeže ! čierny komédia ktorá má prvky romantiky ? určite ! Navyše s perfektnou výbavou v podobe McGregora ktorého ksicht sa mení v sekundu z loosera na action hero no.1 ! ...vychrtlá Diaz tvár nemení a nepotrebuje to, skvelá dvojica anjelov a nesmieme zabúdať na patrične lakomého Holma. Keby bolo niekomu málo a bolia ho zuby tak je tu ešte " ten zubár ! Tucci :) bavil som sa nadmieru dobre ! 80 % ()

Kochanski

V Cinemě jsem četla hodnocení, které tenhle film přesně vystihovalo! Extra život - nic moc extra! Ewane a Boyle - vraťte se k Trainspottingu!!!! ()

tragos

Vynikající svěží podívaná, nadupaná hudba, jiskřící ústřední dvojice a trošku života :) Pro chvíle oddechu stoprocentně doporučuju. ()

Rannveig

Správně ujeté! kleopatra to řekla celkem i za mě... jo, a navíc, roztomiloučká plastelínová animace na závěr!-) ()

huko

I když mě nakonec rozesmál nejvíc český dabing - Stanley Tucci ve scéně, kdy dělá sexy fotky Diaz "JOo... Ukaž mi to dětátko", tak to stojí za to... ()

KHkomiks

Je to slabší než Mělký hrob a Trainspotting a chtělo by to změnu závěru, ale jinak to byla dost nadprůměrná komedie a skvěle zahraná i ve vedlejších rolích. Nebyl jsem zklamán. ()

Heroine

Danny Boyle zkusil "jiný" žánr, a svoje typické postavy vsadil do poněkud atypického prostředí : záhrobí. Nevím no, mě se to moc nelíbilo. Podle mne měli táhnout všichni do horoucích pekel :-P ()

GOREGASM

Řádně ztřeštěná komedie, se sympaticky potrhlými postavami (Holly Hunter a Ian Holm nemají chybu, ústřední dvojice je potom sama o sobě bez komentáře), kterou Danny Boyle nastartoval svou zámořskou kariéru. Vysoce nadprůměrná zábava od režiséra, který prostě obyčejné filmy netočí. 80% ()

MickeyStuma

Těžko říct, jestli to bylo úmyslem, nebo to z toho tak nějak vyniklo, celá koncepce děje, atmosféra a celá řada různých roztržitých scén, nemálo připomíná klasický francouzský humorný styl. Nakonec, stačí porovnat charakteristiku hlavních postav. Ewan McGregor v roli Roberta jakoby si propůjčil roztržitost Pierra Richarda a Cameron Diaz náturu Gerarda Depardieu, přičemž si samozřejmě zachovala svoji přirozenou ženskost. A protože jde námětově také o dohled andělů, aby se lidé v zájmu vzájemného souznění dali dohromady, dostává se celý příběh tak trochu do jiné kategorie. Ano, od dob premiéry snímku 'Nebe nad Berlínem' (1987) bylo použití andělů žádaným artiklem. Snímek je tak o to složitější, neboť neustále bazíruje, v jakém žánru se to vlastně celé má vést. Někdo někde dokonce uvedl, že se tvůrci snažili alespoň trošku přiblížit tvorbě Quentina Tarantina, ale to už záleží jen na úhlu pohledu. Plusem je, že se tvůrci snažili vyhnout nepředvídatelným událostem, což se svým způsobem daří, ale ve výsledku z toho přesto zůstává taková podivná pachuť dojmu nedokonalosti. Nápadů je sice více než dost, ale jako celek mají problém se vzájemně jakkoliv propojit. Snímek nevyvolá špatné divácké pocity, ale pro ucelený dojem zábavy, akce, přitažlivosti, patřičných komičností a nějakého božského nadhledu, na tom chtělo více zapravovat. ()

Rockerman

Minule jsem tady Dannyho Boylea chválil, že na co sáhne, to se mu daří. Tak už to neplatí. Teno film se mu nepovedl! Po slibném úvodu, odehrávajícím se v Nebi a vtipném pseudoúnosu, přichází horší pasáž. Vtipů je méně a občas jsou nevtipné. Někdy mi bylo až stydno z toho rádobyhumoru. Film natočil režisér po svém ( dle mého názoru ) nejlepším filmu a to je "Trainspotting". Takže "Extra život" chápu jako takové nadechnutí k dalším skvostům, které si nechal až na konec prvního desetiletí 21.století. Bavil jsem se jen napůl, tedy hodnotím 50%. ()

GlamourCat

"Dcero, mám tady tvýho hajzla a pošlu ti ho po kouskách." Docela vtipné, docela pitomé. A ještě něco... byl tam kufřík s penězma. ()

Kingjiri

Ewan McGregor a Cameron Diaz jsou sice dobře sehraná dvojka, ale komediálních momentů si divák příliš neužije a snímek tak zustává hlavně pokusem o originální lovestory. A právě realizace jinak dobrýho nápadu dopadla spíš průměrně. Nějaký scény s andělama bych dal pryč stejně jako kýčovitější momenty (tanec v baru). Na úkor romantiky bych přidal o něco víc napětí, když už se šlo cestou únosu. Takhle jsem se občas bohužel nudil. Třetí hězda za zajímavej soundtrack a herecký obsazení. ()

Biopler

Uletená komédia, v ktorej poriadne nič nefunguje a ani to o čo sa snaží "anjelská" posádka. Je to Dannyho exhibícia, v ktorej pekne funguje kamera, ktorá občas vykráda Hitchcocka, potešia songy R.E.M. a herci sa síce snažia, ale nezmôžu veľa. Boyle nám chcel niečo povedať, ale najskôr nevedel ako. ()

Razzor_82

"Láska funguje." Extra porce šílené romantiky mezi uklízečem a nafrněnou dcerou multimilionáře. Boyle umí prodat svůj vytříbený styl a nebojí se jít proti proudu. Sympatický koktejl dvou rozdílných postav, které k sobě kupodivu pasují. Zábavný McGregor a hezky usměvavá Diaz. Ucho diváka potěší i výborně chytlavý hudební soundtrack8/10 ()

chlebos

Rozhodně to není tak špatný film jak jsem se několikrát dočetl některé scény jsou k popukání a jiné jsou prostě jiné. Každopádně to není špatný film. ()