Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

josieaddms

Danny Boyle se pořád je opakuje, tématem, herci, příchutí, atmosférou, nulovým sdělením, přehrávajícími herci a samozřejmě Ewanem McGregorem..... ()

src

Rozhodne zajimavy film s Holly Hunter, ktera si svou roli ocividne vychutnava. Bohuzel ke konci tvurcum dosel dech. Animovana vlozka na konci dojem trochu vylepsuje (lec nic nevysvetluje), ale ne o moc. ()

fojtas

vynikajici a nezapomenutelny film!!!skvele herecke vykony, vyborna zapletka, skvele propojeni sveta lidi s myterickymi andeli...vyyybornee ()

kubilov

Ewan McGregor a Danny Boyle potřetí, ale napotřetí jim to už spolu tolik nejde. Tentokrát vynechali všechny ostatní skotské chlapíky a přibrali k sobě krásnou a okouzlující Cameron Diaz. Ve zvláštním příběhu o nebi a zemi, propojeném s (ne)povedeným únosem a s hledáním životní lásky za pomoci dvou andělů? Zní to každopádně šíleně a možná i proto se s tím Danny nepopasoval dostatečně, aby myšlenku scénáře prodal. I když to docela šlape, chemie mezi hlavní dvojicí funguje a Stanley Tucci opět pobaví, je Extra život jeden z nejhorších počinů tohoto výjimečného britského režiséra a Ewanův účes zde mě bude minimálně ještě týden strašit. ()

JosefTomas

Nikoli dokonalé, jako pro mě geniální Mělký hrob dua Boyle/Hodge, ale přesto velmi, VELMI záživné. Extra život je ideální pro všechny znuděné z tradičních romantických komedií, protože s přepáleností pracuje nadmíru dobře a hlavně se nebojí jít směle proti zavedeným konvencím v podobě naprosto nevídaného mixu žánrů. Jde o snímek, kde vás nebude absolutně zajímat cíl, který mnoho lidí odhadne předem, ale spíš ta nevyzpytatelná cesta, co k němu vede a díky ní dovede být film krásně vděčný pro každého, kdo mu dá prostor. Stačí být jen trochu snílek. ()

Filipes

Extra život rozhodně není průměrná komedie. Mohla se jí klidně stát kdyby nehrál hlavní roli Ewan McGregor, kdyby nebyl scénář tak originální (nápad s anděli a nebem je opravdu vynikající) a kdyby neměl jakési zvláštní "boží" kouzlo. Tenhle filmík jsem si tak v 11 letech pouštěl na VHS a dnes si jej mohu v klidu vychutnávat na DVD. ()

megajalec

Klasicky na rozmedzí troch a štyroch, originalita v tomto prípade zaokrúhľuje nahor. Trochu mi vadila fantasy rovina. Naopak, dobrá bola prekvapivo romanticko - komediálna. ()

muttant

Príjemne šialená komédia (nečakal som, že sa budem smiať až tak veľmi), ktorá sa berie vážne až na konci, a preto je ten koniec úplne hrozný. ()

Gormie

Celkem zábavná "tarantinovka", která se znaží o originalitu, čímž si značně škodí - mluvím především o zbytečných a krkolomných postavách andělů. ()

mijano

Ako romantická komédia? Podľa mňa sa dalo z toho scenára vyťažiť omnoho viac. Aj herci mali podľa mňa na viac a mal sa im nechať väčší priestor. Až na ten čistý priestrel to bolo v celku dobré. Ale inak sa dalo na tom pobaviť. ()

p.a.douch

Obsazení dobrý a na Cameron byl v pětadvaceti pěknej pohled. Ewan taky bez problémů. Boyle režijně v poho. Zábava dobrá, andělé Hunter a Lindo sice poněkud nezvyklí, ale pobaví. Zloduši taky bez problémů. Takže já se bavil a dám 80 %. ()