Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu.(15.9.2008)

sice úplně otřesnej nápad, ale nějak to zafungovalo líp než jsem čekal, v tomhle žánru rozhodně to lepší co se dalo natočit...(1.1.2013)

• BubbleGum

Docela vtipný, docela praštěný, docela blbý, docela roztomilý. Kdyby po mě někdo chtěl abych mu doporučila nějakou oddychovou komedii, klidně bych mu řekla ať se podívá na tenhle film. Ale jinak v tom nic jiného už není. McGregora mám celkem ráda, Diazovou až tak moc ne... ale nevadilo mi to tu, a několikrát jsem se zasmála, takže celkem dobrý.(14.5.2013)

1 3 5 6 7 8 následující >>