Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Velmi příjemná a překvapivě dost vtipná komedie, plná jemně zvrhlého černého humoru. První půlka je ale mnohem lepší, ke konci film ztrácí tempo a je vidět snaha nějak film ještě natáhnout. Každopádně ústřední dvojice je skvělá a kdyby konec nebyl tak přeslazený a Ewanu McGregorovi nenačesali vlasy až někde do nebes, možná bych sáhla k maximálnímu hodnocení.(13.12.2006)

Ujetá romantické komedie s Ewanem McGregorem a Cameron Diaz? Sem s tím! Příběh je sice neuvěřitelně trhlý, ale o to více zábavný. Hudba k tomu všemu zajímavě pasuje a dodává scénám na dynamice. Musím říct, že jsem se královsky bavil. Samozřejmě má i tento film svá slabá místa, jako několik zbytečně dlouhých scén s anděli, ale to je tak vše, co bych mu mohl vytknout. Pro mě silné 4*, vzhledem k špatnému hodnocení z řad ostatních, 5*!(30.12.2011)

Koktejl výborné muziky, a skvělé kamery. Danny Boyle, Trainspotting, a McGregor opět v hlavní roli, to musí být fakt zábava (v dobrém slova smyslu). Hlavní dvojka to táhne perfektně, a docela jsem zasmál, i druhé dvojici andělů, kteří tam ale vůbec nemuseli být jako andělé. Jinak parádní film s ještě lepším hvězdným obsazením.(27.7.2012)

Boyle pričuchol k štúdiovej komercii, aj keď svojsky, McGregor sa začína štylizovať do polohy špecifických milovníkov a Diaz je proste iba pekný doplnok. Takže zatiaľ žiadny výrazný klad som nevymenoval, ale žiadne ma bohužiaľ nenapadajú. Celkom príjemná nekonvenčná jednohubka na večer, keď nič lepšie nejde v telke.(28.5.2012)

Milý Danny, asi bych se podivoval, že jsi na celý den dal paní logice neschopenku, ale co je mi to platné, když oba hrdinové byli tak roztomilí. Tentokrát tě zachránilo právě ono jiskření mezi Ewanem a Cameron, o proti kterému jsou Pompeje neškodnou zápalkou. Milé setkání, ale příště bych na ten tvůj sex-appeal raději nespoléhal.(28.9.2009)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)