poster

Extra život

 • Velká Británie

  A Life Less Ordinary

 • Slovensko

  Extra život

 • Slovensko

  Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aluna
  *****

  Kdyby všechny romkom vypadaly (co se nápaditosti a originality scénáře týče) jako tahle, rozhodně by nebylo od věci, přehodnotit můj odmítavý postoj k nim. Ewan a Cameron tvoří rozkošnej, s lehkostí zahranej párek, je mezi nimi jiskra a správně se kočkujou. Opravdovou scénáristickou vychytávkou jsou tady ale dva andělé „v podmínce“, co plní svojí tradiční úlohu velice netradičním způsobem. A rozhodně si počkejte na titulky, protože animovaná sekvence je další svěží (nesnáším to slovo-deformace z reklam na drogistický (Boží) zboží, a je ironií, že tenhle nekonvenční film přesně vystihuje tak konvenční slovo, ale je to tak) nápad, co mě jen utvrzuje v tom, že i tento žánr si zaslouží pozornost, pokud se dělá s vtipem, nadsázkou a zaujetím. Nadšení! „Human fucking beings! What you have to do!?“ PS: Holly Hunter znovu jako božská mrška…(17.11.2010)

 • cherita
  ****

  On se živí jako uklízeč, má divný účes, ještě divnější košili a ve volném čase vymýšlí brakové romány. Ona je bohatá dceruška, co jen tak z legrace střílí do jablek i do lidí. On je únosce a ona oběť, ale vzhledem k jeho neschopnosti a její aktivitě by to mohlo být spíš naopak. Dohromady se je snaží dát dva andělé, jejichž pracovní metody odpovídají době a obtížnosti úkolů, které mají plnit. A je tam hodně krve a zpěvu a tak…No jo, je to paskvil, ale je to okouzlující paskvil, Danny Boyle ještě nezapomněl, jak pracovat s hudbou a Deus ex Machina nikdy nebylo tak skvěle zapracované do příběhu.(6.12.2008)

 • kingik
  **

  Archanděl Gabriel není spokojen se stavem lásky mezi lidmi, a proto vyšle dva anděly na speciální misi. Mají se postarat alespon o jednu skutečnou lásku, jinak za trest zůstanou na Zemi. Vyberou si snílka a smolaře Roberta, který dostal padáka, opustila ho dívka a ještě přišel o byt. S pistolí vtrhne do kanceláře bývalého šéfa, kde se právě nachází i jeho dcera, kterou Robert unese, zamiluje se do ní, ale pak padnou do rukou andělů, kteří se zmocní Roberta a očekávají, že ho dívka přijde zachránit. V této chvíli ani jeden netuší, jak se při plnění tohoto úkolu zapotí...Ani se nechce věřit, že tuhle slátaninu natočil před lety letošní oscarový vítěz režisér Danny Boyle. Film je tak splácaný, jako když pejsek s kočičkou pekli dort, a v některých pasážích je úplně mimo mísu. Herci se sice vydatně snažili, ale z téhle slaboduché pitominky nic nevydolovali. 40%(3.3.2009)

 • Krasus
  ****

  Příjemná podívaná s kouzelnou dvojicí Ewan a Cameron.Na Boyla celkem milá změna,který si ale ne až tak dobře rozmyslel co vlastně točí,takže z toho vznikla dojemná,groteskní,ale i dramatická jízda únosců,kteří ani pořádně něvědí co vlastně chtějí.Co ale tomuto filmu pomohlo bylo zvolení země,kdyby to Boyle natočil na Ostrovech,nevyznělo by to tak jako ve Státech.Nakonec hudba byla fajn,obsazení vcelku taky(i na poměrně vyšinutého Holma) a vše hezky podtrženo skvělou kamerou.Je to úsměvné,nikoli ale vtipné....(31.12.2007)

 • Rockerman
  ***

  Minule jsem tady Dannyho Boylea chválil, že na co sáhne, to se mu daří. Tak už to neplatí. Teno film se mu nepovedl! Po slibném úvodu, odehrávajícím se v Nebi a vtipném pseudoúnosu, přichází horší pasáž. Vtipů je méně a občas jsou nevtipné. Někdy mi bylo až stydno z toho rádobyhumoru. Film natočil režisér po svém ( dle mého názoru ) nejlepším filmu a to je "Trainspotting". Takže "Extra život" chápu jako takové nadechnutí k dalším skvostům, které si nechal až na konec prvního desetiletí 21.století. Bavil jsem se jen napůl, tedy hodnotím 50%.(1.7.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace