Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Minule jsem tady Dannyho Boylea chválil, že na co sáhne, to se mu daří. Tak už to neplatí. Teno film se mu nepovedl! Po slibném úvodu, odehrávajícím se v Nebi a vtipném pseudoúnosu, přichází horší pasáž. Vtipů je méně a občas jsou nevtipné. Někdy mi bylo až stydno z toho rádobyhumoru. Film natočil režisér po svém ( dle mého názoru ) nejlepším filmu a to je "Trainspotting". Takže "Extra život" chápu jako takové nadechnutí k dalším skvostům, které si nechal až na konec prvního desetiletí 21.století. Bavil jsem se jen napůl, tedy hodnotím 50%.(1.7.2011)

Některé momenty jsou skvělé, vtipné a dokonce i originálně a pěkně natočené. Navíc je tu Cameron Diaz a pěkná porce černého humoru. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za podivný závěr a jednu za Ewana McGregora, který mi vůbec neseděl (možná, že to je ale slepá závist, protože bych si to s ním hned vyměnil).(16.7.2007)

Příběh by byl zřejmě takovou nekoukatelnou romatickou sračkou s naprosto stereotypním spojení dvou naprosto odlišných a k sobě se nehodících lidí, kteří se do sebe bezhlavě zamilují, ovšem kdyby ji byl býval neměl na svědomí Danny Boyle, který ji umíchal dle svého typického receptu a stvořil velice milý, bláznivý a vtipný film. Skvělé bylo ústřední duo i herecké obsazení dvou hlavních protagonistů. Cameron Diaz byla neskutečná kočka a Ewan McGregor byl naprosto úžasný vidlák. O žádný extra trhák se sice nejednalo, ale v rámci žánru z mé strany určitě spokojenost. Příjemná komedie, která určitě nikoho nijak neurazí. Lepší tři kusy.(14.7.2018)

Vcelku podceňovaný film, který mě překvapil v tom, jakej má rychlej spád, že má vcelku inteligentní dialogy, skvělý černý humor a originální příběh. A opět nepřekvapivě, jak to u Boylea bývá, super kamera, hudba a herecký výkony, Cameron Diaz tu podává zatím svůj nejlepší výkon ve své kariéře(vlastně až po Vítězové a Poražení). Prostě pohodovka a nenápadná hitovka. 80%(10.7.2008)

Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu.(15.9.2008)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)