poster

Extra život

 • Velká Británie

  A Life Less Ordinary

 • Slovensko

  Extra život

 • Slovensko

  Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aluna
  *****

  Kdyby všechny romkom vypadaly (co se nápaditosti a originality scénáře týče) jako tahle, rozhodně by nebylo od věci, přehodnotit můj odmítavý postoj k nim. Ewan a Cameron tvoří rozkošnej, s lehkostí zahranej párek, je mezi nimi jiskra a správně se kočkujou. Opravdovou scénáristickou vychytávkou jsou tady ale dva andělé „v podmínce“, co plní svojí tradiční úlohu velice netradičním způsobem. A rozhodně si počkejte na titulky, protože animovaná sekvence je další svěží (nesnáším to slovo-deformace z reklam na drogistický (Boží) zboží, a je ironií, že tenhle nekonvenční film přesně vystihuje tak konvenční slovo, ale je to tak) nápad, co mě jen utvrzuje v tom, že i tento žánr si zaslouží pozornost, pokud se dělá s vtipem, nadsázkou a zaujetím. Nadšení! „Human fucking beings! What you have to do!?“ PS: Holly Hunter znovu jako božská mrška…(17.11.2010)

 • Triple H
  **

  Milé, ale zároveň strašný maglajz, ktorý nevie čo chce byť, ani ako to povedať. Boyle po kredite zaslúžene vydobytom Trainspottingom dostal viac peňazí a v snahe posúvať sa ďalej tápe. Vybral si totiž látku, ktorá je jednoduchá, zemitá a strohá (podobne ako jeho prvé dva filmy) a v tomto štádiu jeho kariéry teda aj nutne zaostávajúca za jeho ambíciami a prirodzeným vývojom. V tomto prípade menej malo byť viac. Boyle ale mieša štýly, žánre, hudbu, nadprirodzené prvky, humor, akciu, romantiku a celé je to vlastne prázdna blbina. Tá pubertálna rozgajdanosť a úprimná snaha sú sympatické, ale výsledok je príliš nesúrodý, aby výraznejšie zaujal. 90s nostalgia.(23.1.2017)

 • pakobylka
  **

  Taková průměrná, trošičku fádní jednohubka. Nedokázala se vyhnout trapně afektovaným výstupům, které měly umocnit všeobecné veselí, ale co se mě týká, minuly se účinkem. Ke konci ztrácí vtip i nadhled a stává se mírně slaboduchou, což je vzhledem k neotřelému námětu docela škoda ... 2,5* ... P.S.: Jak vidno, andělé zachrání leccos, ale režisérům se do řemesla raději nepletou - asi pro to mají své důvody.(29.10.2012)

 • m-Jan
  ****

  Chápu že po Trainspottingu a Mělkém hrobu člověk čeká divy a ono přijde odlehčení s trošičkou najivity. Jenže.. příběh je rychlý a svižný, Boyle je stejný jako předtím (jeho způsob snímání z dálky bych nominoval do síně slávy nejlepších snímačů z dálky :-D) jenom jde o jiný žánr (i když ne o tolik, jen v popředí nejsou drogy nebo smrt). Výkony skvěle v souladu s žánrem až lituju toho že E. McGregor už hraje jen v tom v čem hraje 80%(2.1.2009)

 • Radek99
  ***

  Každý den nemůže být posvícení a každý film nemůže být Trainspotting, to ví už Danny Boyle asi dobře... Po takovém filmu se další projekt točí určitě těžko a očekávání bývají veliká, Boylemu se je bohužel podařilo naplnit jen z malé části. Trainspotting 2 se nekoná, jen velmi průměrná krimikomedie...(1.2.2007)

 • - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)