Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

• pufina

Mé druhé setkání s Ewanem McGregorem bylo otřesné. Extra život není zrovna "extra film". Cameron Diaz (pardon její fanouškové) byla příšerná. Následující text obsahuje SPOILER Pointa filmu byla zajímavá - jak dva andělé mají spojit dva lidi (a ještě zásahne Bůh, kterého Gabriel poprosí přes andělskou pevnou linku), pointa zajímavá, ale provedení pokulhává (spíš bych diagnostikovala frakturu toho provedení). konec SPOILERU Celkově mi film nic nedal, na zaplácnutí nudy je ale lepší než reklamy.(28.11.2010)

Bizarní hořko-bílo-černá s rozinkami... ;-) Neotřelá taškařice na otřepané téma s andělskou zápletkou, leč velmi vypointovaná, zábavná a svižná. Archanděl Gabriel >laboruje< , ale nakonec - "ty úspěšný vztahy se dělaj v nebi" - že... :o) - - - Extra komedie ala americký Boyle - s rozkošným animáčkem nakonec!(12.12.2006)

Koktejl výborné muziky, a skvělé kamery. Danny Boyle, Trainspotting, a McGregor opět v hlavní roli, to musí být fakt zábava (v dobrém slova smyslu). Hlavní dvojka to táhne perfektně, a docela jsem zasmál, i druhé dvojici andělů, kteří tam ale vůbec nemuseli být jako andělé. Jinak parádní film s ještě lepším hvězdným obsazením.(27.7.2012)

On se živí jako uklízeč, má divný účes, ještě divnější košili a ve volném čase vymýšlí brakové romány. Ona je bohatá dceruška, co jen tak z legrace střílí do jablek i do lidí. On je únosce a ona oběť, ale vzhledem k jeho neschopnosti a její aktivitě by to mohlo být spíš naopak. Dohromady se je snaží dát dva andělé, jejichž pracovní metody odpovídají době a obtížnosti úkolů, které mají plnit. A je tam hodně krve a zpěvu a tak…No jo, je to paskvil, ale je to okouzlující paskvil, Danny Boyle ještě nezapomněl, jak pracovat s hudbou a Deus ex Machina nikdy nebylo tak skvěle zapracované do příběhu.(6.12.2008)

Danny Boyle a romantická komedie? Well... ačkoli tímto žánrem povětšinou opovrhuji, neodolal jsem. A narazil jsem na jeden z mála filmů, které pojmou lásku tak nějak "opravdově", zajímavě a přitom vtipně. Kdybyste mi podrobně popsali obsah se všemi těmi anděli a tak... asi bych se na to nepodíval... Ale někdy se vyplatí nevědět o filmu nic, jít do toho a pak si jen užívat příjemného překvapení.(21.7.2009)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)