poster

Extra život

 • Velká Británie

  A Life Less Ordinary

 • Slovensko

  Extra život

 • Slovensko

  Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Krasus
  ****

  Příjemná podívaná s kouzelnou dvojicí Ewan a Cameron.Na Boyla celkem milá změna,který si ale ne až tak dobře rozmyslel co vlastně točí,takže z toho vznikla dojemná,groteskní,ale i dramatická jízda únosců,kteří ani pořádně něvědí co vlastně chtějí.Co ale tomuto filmu pomohlo bylo zvolení země,kdyby to Boyle natočil na Ostrovech,nevyznělo by to tak jako ve Státech.Nakonec hudba byla fajn,obsazení vcelku taky(i na poměrně vyšinutého Holma) a vše hezky podtrženo skvělou kamerou.Je to úsměvné,nikoli ale vtipné....(31.12.2007)

 • JFL
  ****

  Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu.(15.9.2008)

 • kingik
  **

  Archanděl Gabriel není spokojen se stavem lásky mezi lidmi, a proto vyšle dva anděly na speciální misi. Mají se postarat alespon o jednu skutečnou lásku, jinak za trest zůstanou na Zemi. Vyberou si snílka a smolaře Roberta, který dostal padáka, opustila ho dívka a ještě přišel o byt. S pistolí vtrhne do kanceláře bývalého šéfa, kde se právě nachází i jeho dcera, kterou Robert unese, zamiluje se do ní, ale pak padnou do rukou andělů, kteří se zmocní Roberta a očekávají, že ho dívka přijde zachránit. V této chvíli ani jeden netuší, jak se při plnění tohoto úkolu zapotí...Ani se nechce věřit, že tuhle slátaninu natočil před lety letošní oscarový vítěz režisér Danny Boyle. Film je tak splácaný, jako když pejsek s kočičkou pekli dort, a v některých pasážích je úplně mimo mísu. Herci se sice vydatně snažili, ale z téhle slaboduché pitominky nic nevydolovali. 40%(3.3.2009)

 • venca163
  ***

  Problémem romantickejch filmů je, že jsou na sebe vždycky tak cca od půlky nasraný a musíš sledovat, jak skrz vztek, slzy a osamělost zase hledaj cestu zpátky. Navíc ten nadpřirozenej element tu byl fakt hloupej - semtam tam vyskočil nějakej anděl s lopatou a usiloval v rozporu s pro něj očekávanou motivací jednomu z nich o život až moc zatvrzele. Celkem tuctovou romkomedii podrželi hlavně Ewan s Cameron. (65%)(19.12.2017)

 • dobytek
  ***

  Extra je na tomhle filmu hlavně soundtrack (Prodigy, Orbital, Underworld...). Jinak to zase nic až tak extra neni. Danny Bojl sice točí (spíš teda před lety točil) takovym stylem, že se na většinu jeho filmů dobře kouká a člověk se u toho nenudí, ale nějak mi moc nesedla celá ta zápletka s andělama seslanejma na Zem. Ze začátku tam byly některý hodně dobrý scény, ale tak od půlky je to akorát pořád víc a víc romantický a míň a míň zábavný.(8.3.2014)

 • - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace