Reklama

Reklama

Láska to nebyla

  • Izrael Ahava Zot Lo Hayta (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Láska to nebyla je tragický milostný příběh mezi vězeňkyní a nacistou. Helena Citron, krásná a plná života, je jako mladá žena odvezena do Osvětimi, kde brzy nachází nepravděpodobnou útěchu pod ochranou Franze Wunsche, důstojníka SS, který se do ní a jejího magnetického zpěvu zamiluje. Riskovali popravu, kdyby je chytili, ale pokračovali v zakázaném vztahu až do konce války a osvobození tábora. O třicet let později přichází Heleně dopis od Wunschovy manželky, v němž ji žádá, aby jí „oplatila laskavost“ a svědčila ve prospěch Wunsche. Tváří v tvář nemožnému rozhodnutí si Helena musí vybrat. Pomůže muži, který zmařil tolik životů, ale zachránil ten její? (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (4)

Awer 

všechny recenze uživatele

Dokument velmi trefně zachycuje realitu dvou zjevně šílených otázek, jíž je dodnes nepohodlné a neobvyklé si připustit: 1, Zplynovali se Židé sami? 2, Jsou Němci lidé? Díly mozaiky seskládává pečlivě, ač se z části uvážlivě, z části alibisticky a z části z prosté nutnosti (neb mrtvých se těžko ptát) vyhýbá větší konfrontačnosti. A tak si můžeme místy vychutnat čirou absurditu, kdy jeden na první dobrou pozná nevinnost esesáka, druhá že on sám je nacista. Zradit své se nenosí, a když "můj" neznamená člověka bez přívlastků, je nevyhnutelná. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Veľmi cenný a hodnotný dokument, ktorý verne rozpráva o útrapách vo vyhladzovacom tábore v Osvienčime a o tom, ako sa z dobre mienených činov môže stať neskôr aj láska. Obdivujem odvahu vtedajších ľudí sa vzoprieť osudu a snažiť sa prežiť takmer neprežiteľné. Tvorcovia pekne zobrazujú dilemu Heleny Citron, ktorá mala ísť svedčiť v prospech Franza Wunscha - v tom čase to bola ozaj Sophiina voľba. Podobných dokumentov by sa malo točiť ešte viac a malo by to byť povinné pre tých občanov, ktorí dokážu vhodiť svoj lístok novodobým náckom, resp. tým, ktorí zneužívajú pudové témy na návrat k moci. 80 % ()

Reklama

Galerie (30)

Reklama

Reklama