Stan a Ollie

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Životopisný

Velká Británie / USA / Kanada, 2018, 98 min

Vážne neuveriteľné akým spôsobom dokázali S. Coogan a John C. Reilly stvárniť Laurela a Hardyho. Myslím, že aj títo velikáni grotesky by im zatlieskali. Celým filmom sa tiahne veľmi príjemná melanchólia a smútok, ktorý však nebol smerom k divákovi nátlakový. Je síce pravda, že dejová linka mohla mať občas rýchlejšie tempo, ale v zásade som veľmi spokojný. Inak Stan po Ollieho smrti už nikdy nevystupoval a nikdy sa z Ollieho odchodu nespamätal. A až do svojej smrti ďalej pokračoval v písaní gagov a vtipných scénok pre nich oboch. Tomu poviem kamarátstvo ako hrom, až za hrob. Poučné a smutné zároveň. Nadpriemer. 75/100(2.4.2019)

Skôr dráma, ako komédia... pekne nasnímaná, dobová žánrovka o legendárnej komedialnej dvojke z ranného obdobia kinematografie, ktorá má čo ponúknuť. Či už sú to skvelé herecké výkony, práca s kamerou alebo krásne historické kulisy. Dej sa zameriava na obdobie kedy už L a H neboli na vrchole slávy a rozhodne nežili život hereckých hviezd. Tak ako je to v prípade dnešných hollywoodskych detí... Pocitovo však len priemerne zábavná záležitosť, ktorej chýba výraznejšie tempo, pútavejšie dialógy ale aj väčšia gradácie deja. Jedna projekcia bude stačiť, no fanúšikovia historických snímkov k nej majú o dôvod viac... 55 %!!(6.4.2019)

Kdysi dávali v televizi o víkendu (v neděli tuším) pořad s výběrem ze starých grotesek a Laurel s Hardym to u mě vyhrávali na celé čáře. Proto jsem byl na tento životopisný počin velmi zvědavý, jenže... Film se mi na jednu stranu hodně líbil, Steve Coogan (ač mnou neoblíbený) i John C. Reilly zahráli skvěle, snímek měl svou atmosféru a hezky ukázal, jak vypadá ústup ze slávy, na stranu druhou jsem byl zklamaný, protože jsem si myslel, že se toho o obou komicích dozvím mnohem více. Ani tak se mi ale pod čtyři hvězdičky jít nechtělo, protože jsem se dobře bavil.(5.8.2019)

Stan & Ollie je příjemný nostalgický snímek, jedoucí podle předem známé šablony a určený výhradně fanouškům, kteří tvorbu legendární dvojice dobře znají a chtějí se dozvědět co nejvíce z jejího soukromí - ale i ti budou asi trochu zklamáni, protože kromě sloganu "přátelství nade vše" a hořkého znázornění skutečnosti, že vysloužilým hvězdám stříbrného plátna dříve nikdo moc respektu neprokazoval, nemá příběh moc co nabídnout. Jako člověk, který na filmech Laurela a Hardyho nevyrůstal a chtěl by si je teprve časem doplnit, musím bohužel konstatovat, že tenhle projekt, jakkoli sympatický a divácky vstřícný, mě k jejich zhlédnutí nijak výrazně motivovat nedokázal. Více zde.(20.3.2019)

Asi bych začal tím, že tady máme tu čest s vyšší dívčí, co se týče ztvárnění historických postav. Ani Steve Coogan ani John C. Reilly nejsou zrovna moji velcí oblíbenci, ale to co s přispěním maskérského týmu předvedli….palec nahoru. Chcete další plus? Ruku na srdce, kdo z nás znal příběh konce kariéry jedněch z nejoblíbenějších herců své doby? No tak tady ho máte barevné na bílém. Celkově je snímek příjemný, lidský, zbytečně netlačí na pilu, okatě nehoní plusové body a celkově pohladí po duši jako černobílá groteska zmiňovaných pánu. Kdybych chtěl mermomocí najít nějaký kaz, tak snad že by vyprávění mohlo trochu více držet pohromadě, ale jinak smekám buřinku.(6.1.2020)

• - Při závěrečných titulcích beží v malém okně na pravé straně taneční scéna z filmu Na divokém západě (1937), kde pánové Stan Laurel (Stanley) a Oliver Hardy (Ollie) předvedou svůj talent. Je také ukázáno několik archivních fotografií z britského turné. Taneční scéna se objevila i ve filmu, odehráli ji hlavní herecké hvězdy Steve Coogan (Stan Laurel) a John C. Reilly (Oliver Hardy). (Rominator)

• - Film je věnován památce Lois Laurel (1927–2017), která byla dcerou Stana Laurela. (Rominator)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. října 2018 na londýnském filmovém festivalu BFI v Anglii. (Rominator)