Stan a Ollie

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Životopisný

Velká Británie / USA / Kanada, 2018, 98 min

Famózne podaný životopis, krásne nasvietený a príbehovo vystavaný. Pri scéne ako sa rozoštvú títo dvaja bárdi ľudového humoru je pri minime formálnych barličiek (žiadna hudba, kamerové zoomy,...) si človek dokáže hrýzť nechty ako pri finále väčšiny akčných filmov, pretože - a to je samozrejme najväčšie eso celého filmu - herci... celé to stojí na hlavnej dvojke, ktorých podoba s originálnymi postavami spôsobila podchvíľou až husinu + oba protagonistické výkony by som nazval... "dospelým (...?)" herectvom. Tento snímok ostal v mojich očiach až zločinne odignorovaný akadémiou. Chápem, že Coogan a Reilly nie sú u oskarov príliš zaujimavé mená, ale za masky som nič zaslúženejšie veľmi dávno nevidel.(23.3.2019)

Po fakticke strance je film hodne mimo. Laurel a Hardy tocili vesele dal pro Hala Roache az do roku 1940, takze se nerozesli v roce 1938, jak se nam snazi namluvit film. Po odchodu od Hala Roache tocili spolecne pro studio 20th Century Fox a jejich posledni film pro toto studio byl Toreadori v roce 1945. Pak jeste v roce 1951 natocili v evropske koprodukci film Laurel a Hardy zdedili ostrov. Nikdy mezi nimi nebyla zadna rozepre, perfektne se doplnovali. Staci se podivat na nejaky dokument o nich. Proste jejich filmy behem druhe svetove valky uz tolik netahly. Dalsi fail je, ze oni vystupovali se zivimi skeci od roku 1947 a vsude meli vyprodano. A pro tyto vystoupeni porad pripisovali nove scenky. Posledni vystoupeni meli v roce 1954. Pred tim projezdili Velkou Britanii, Franci, Belgii a Skandinavii. Byli hodne uspesni az do sveho konce (Laurel dostal infarkt a pak uz byl hodne nemocny). Proste hodne vyfabulovany film. Nevim jak ten film odpovida knizni predloze Laurel & Hardy - The British Tours od A.J.' Marriota a co si vymysleli scenaristi. Proste tento film neni postaveny na nejakych faktograficych zakladech, ale je hodne mimo, coz hodne zamrzi. A ti co neznaji jejich osud, si budou myslet, ze se to tak opravdu odehralo a to bude 99% divaku. Skoda, ti dva by si urcite zaslouzili lepsi film.(3.12.2019)

takový ten klasický životopisný kousek dnešní doby, který je po většinu času mile úsměvný, ale dokáže zahrát i na vážnější notu. Kdo by čekal, že se tu půjde víc do hloubky a nebo že se snad divák dozví o hlavní dvojici něco víc, bude zklamán. Film se zaměřuje na období, kdy kdysi závratná kariéra obou pánů pomalu ale jistě končí a oni se s tím musí nějakým způsobem srovnat. Příběhově tak Stan & Ollie nenabízí nic překvapivého. velké štěstí pro tvůrce je, že mají v hlavních rolích pány Coogana a C.Reillyho, kteří jsou skvělí a svým předobrazům snad z oka vypadli...60%(20.3.2019)

Neskutečný koncert Steva Coogana a Johna C. Reillyho, kteří se Laurelem a Hardym stali nejen na jevišti, ale stoprocentně se do nich vžili i jako do opravdových lidí a skutečných přátel. To, co předvádějí, spolehlivé odvede divákovu pozornost od ne zrovna objevného příběhu (i když mě velmi potěšilo, že film zpracovává právě sklonek jejich kariéry) a v závěru snadno dojme. Tak krásné to je.(26.10.2019)

• ilemas

Tušil jsem, že mě film ničím nezaujme, přesto mě to nedalo a mé nejoblíbenější komiky jsem chtěl znovu vidět i když v jiné podobě. Je to stejné jak s F.M.v Bohemian Rapsody .I když to napodobitelé zvládnou zahrát skvěle, není to prostě ono. Dívat se na naprosto odlišné ksichty oblíbených komiků a zpěváků prostě nedám. Je to jako s kapelama, také nechodím na revivaly, hráblo by mě z toho. Mám rád pouze originál. Film úplně nezatracuji, jen mě děsně nudil, u pár jejich scének jsem se ani nezasmál.(1.11.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. října 2018 na londýnském filmovém festivalu BFI v Anglii. (Rominator)

• - Film se inspiroval knihou „Laurel & Hardy - The British Tours“ (česky „Laurel a Hardy: Britské turné“), kterou napsal A. J. Marriot. (Rominator)

• - Film je věnován památce Lois Laurel (1927–2017), která byla dcerou Stana Laurela. (Rominator)