poster

Pastýřka a kominíček (TV film)

Pohádka / Rodinný / Krátkometrážní

Česko, 2020, 9 min

Režie:

Viktor Tauš

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Kamera:

Martin Douba

Producenti:

Viktor Tauš

Střih:

Alois Fišárek
(další profese)
 • marhoul
  ***

  Kvalitní počin, vydařený ve všech směrech dokonce natolik, že se divák těžko mohl soustředit na vše zároveň. Vlastně to nejdůležitější- četba pana Lábuse- se ztrácelo mezi vystoupením akrobatů, červánky, záběry na pražská panoramata a pěknou hudbou. Spíše to ocení dospělí než děti, skutečně pěkné, ale bohužel. V devítiminutovém večerníčkovém formátu to vyznělo přeplácaně.(5.10.2020)

 • Slarque
  ***

  Vizuálně působivý experiment, kde všechno fungovalo – od pražských střech přes zapadající slunce až po show našich předních akrobatů. Škoda, že ČT nekývla na původní návrh na živý přenos. Nakonec jsem pro samá vizuální lákadla ani příliš nesledoval, co četl Jiří Lábus. Ale myslím, že děti tento večerníček moc neocení...(1.9.2020)

 • zdeny99
  *

  Vizuálně zdařilý experiment, kde vše funguje tak jak má. Nad pražskými střechami zapadá slunce, je vidět Pražský hrad, strahovský klášter, do toho hraje příjemná hudba a akrobaté předvádějí svoji show. Na tohle se divák soustředí víc než na čtení Jiřího Lábuse. Ovšem jako večerníček či dokonce pohádka tohle nemohla Česká televize myslet vážně. Vždyť tohle děti nemůže zaujmout a i já jsem s tím měl problém. Soustředil jsem se jen na tu vizuální stránku, ale v celkově v kontextu s pohádkou Hanse Christiana Andersena mě to nezaujalo a nudilo. [37. hodnocení, 4. komentář, 50%](2.9.2020)

 • rakovnik
  ****

  Našeho prcka takové pojetí pohádky vůbec nezaujalo. Mně se ale líbil přednes Jirky Lábuse, a oceňuji to, že se jeden záběr povedl. Nejvíc práce ale asi muselo dát stěhování všech věcí, nástrojů a koz na střechy(1.9.2020)

 • kajas
  ***

  Na rozdíl od jiných uživatelů jsem se více zaměřila na Lábusovu četbu než na vizuální zpracování. Zajímavý koncept, který ale vůbec nemůže bavit cílovou skupinu, tedy děti sledující každý den před spaním Večerníček.(4.10.2020)

 • - Po pražských střechách performovali artisté z Cirk La Putyka, Losers Cirque Company, Dekkadancers a Slack Show. (zdeny99)

 • - Pohádka byla speciálně natočená pro 55. narozeniny Večerníčku i k sedmým narozeninám stanice ČT :D a v pondělí 31. srpna 2020 nahradila na jeden večer tradiční vysílání Večerníčka. (zdeny99)

 • - Střechu Paláce Lucerna zaplnily desítky pozvaných hostů, mezi nimiž byl například basketbalový reprezentant Tomáš Satoranský, režisér Šimon Caban nebo římskokatolický kněz Ladislav Heryán. Přítomní po konci natáčení, které se podařilo na třetí pokus, odměnili účinkující uznalým potleskem. Součástí živého natáčení byla i skupinka dětí z dětských domovů. (SONY_)