Pár na dovolené na odlehlém ostrově, Christine (Maggie Q) a Neil (Luke Hemsworth), přišli na ostrov dokumentovat místní kulturu. Ráno se probouzí v zaneřáděném bytě bez vzpomínek na to, co se stalo. V panice se snaží chytit trajekt, aby se mohli dostat domů. Cesta k trajektu je ale podivná, stejně jako náhrdelník Christine, který nikdy předtím neviděla. Z ostrova se nedostanou a cestou zpátky do vesnice si uvědomí, že Neil minulou noc nahrával na svůj digitální fotoaparát. Když si přehrají video z minulé noci, zjistí, že se podíleli na místním rituálu, zahrnujícím podivný drink v baru, po kterém následuje násilný incident mezi Neilem a Christine. Ten končí zabitím Christine jejím partnerem Neilem a pohřbením jejího těla. (Bospor)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Darren Lynn Bousman, který se proslavil Saw 2,3 a 4 a peckou Mother´s Day bohužel za posledních 10 let hodně polevil a nenatočil už nic zajímavého a tohle taky díru do světa neudělá. Příběh se odehrává v pěkném prostředí Thajska, kde se pár po divoké noci probudí a nepamatují si vůbec nic a na videozáznamu z předešlé noci vidí, že přítel přítelkyňi uškrtil, avšak nyní žije, ale něco není v pořádku. Přišlo mi, že Bousman finančně film příliš nepodpořil. Nevypadá sice úplně levně, ale ani draze a nic moc se tam bohužel neděje. Naštěstí Maggie Q je pěkná ženská a v mini šortkách jí to sekne a ke konci došlo na trochu krve i pár snaživých masek, takže ten průměr nakonec vytáhnu, ale je to spíš zklamání. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 5/10. ()

Psychor

Bousman se postupem času vyprofiloval v jednoho z nejzajímavějších tvůrců současnosti, což názorně dokumentuje snímkem Death of Me, kde velmi inovativně kombinuje prvky žánru a autorského filmu. Režisér hned v úvodu umně využívá omezené narace k vytvoření napětí a doslova diváka vtahuje do děje. Očekáváme, že nám vyprávění doplní chybějící články bizarního řetězu příčin a následků, avšak odhalení nepřichází. Naopak se neustále stupňuje naše nejistota, až se nakonec společně s postavami propadneme na tenký halucinační led, kde se stírá hranice mezi reálným a imaginárním, či dokonce životem a smrtí. Závěrem dodávám, že Death of Me rozhodně není určen popkornovému publiku, které nachází zalíbení v tuctových lekačkách či zběsilé akci. Jedná se o horor pro opravdu vyzrálé fanoušky žánru, kteří dokáží ocenit skutečnou kvalitu. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku uděluji pět slabších hvězd. ()

darkrobyk

Nepodařená variace na Rituál (1973), který je zde také mimo jiné zmíněn. Filmu by slušel radikální sestřih. Po většinu času se nic neděje, což by mi nevadilo, kdyby si snímek držel tajemno, nejistotu a napětí. Jenže to zmatené pobíhání postav a prázdné řeči začnou po určité době ubíjet. Bousman jakoby váhal, zda se má dát cestou drsného hororu, nebo menšinového artu. Jakmile se ale režisér nerozhodne a zůstane na půl cesty, vznikne vždy nepovedené dílo. Přesto dávám mizerné 3* za Maggie Q, nádherné přírodní scenérie a posledních deset minut. A byť dojde i na střeva ven, nijak mě tenhle snímek nenadchnul. Oplácaný Luke Hemsworth byl tak nesympatický, že mně byl jeho osud zcela ukradený. Nejlepší tak zůstává příroda.... ()

tron

Mám rád folk horory a aj ich odnož, v ktorej prevažne americkí alebo britskí turisti zavítajú do exotickej cudzej krajiny, kde sú konfrontovaní s čudnými miestnymi zvykmi a stanú sa obeťami tunajších záhadných rituálov, ktorých pointu keď pochopia, zvykne bývať spravidla už pekelne neskoro (Seventh Moon, Ghost House, Teraz sa nepozeraj). Death of Me síce nemá nijako extrémne objavný scenár, ale všetko odsýpa ako má, ústredný párik je vcelku sympatický a svoje pochopiteľne robí najmä výprava ostrova, na ktorom sa deje niečo veľmi zvláštne. Divák je sem-tam krok (možno až dva) pred hrdinkou, ale nevadilo mi to. Naopak, užil som si túto hororovú jazdu. ()

Marceloo

Po ťažkej noci sa Neil (Luke Hemsworth) a Christine (Maggie Q) prebúdzajú vo svojom dovolenkovom apartmáne a zisťujú, že nevedia, čo sa stalo a ako sa dostali naspäť do apartmánu. Po zhliadnutí videa z predchádzajúcej noci nie sú o nič múdrejší, pretože ja na ňom zobrazené, ako Neil zavraždil Christine, čo nedáva žiadny zmysel, pretože stojí rovno pred ním. Čakajú na nich nepríjemné odhalenia o tom, do čoho sa počas svojho večierku zaplietli. - V roku 2010 to vyzeralo, že bude Darren Lynn Bousman jedným z najvýznamnejších hororových mien modernej doby, ale v nasledujúcich rokoch kvalita jeho tvorby prekvapivo klesla a Death of Me je toho ďalším dôkazom. Námet nie je zlý, ale nemyslím si, že toto je príbeh, ktorý by mal spracovať režisér s pätnástimi rokmi skúseností s týmto žánrom, pretože je to tematika vhodná skôr pre hororového debutanta. Herecky to tiež za vela nestojí a nezachraňuje to ani moja oblúbená Alex Essoe, ktorá dostala žalostne málo priestoru. Trochu škoda, že tvorcovia neobsadili snaživú herečku Saru Malakul Lane, ktorá sa často objavuje v béčkových hororoch a je z Thajska, takže by sem sadla ideálne. Som zvedavý, ako režisér utiahne nový príspevok do série Saw, ale obávam sa, že tým, že už má svoje miesto v Hollywoode isté, ho už prešla túžba vytvárať niečo hodnotné, čo je poznať aj na tomto filme, pretože to vyzerá, ako keby celá crew proste odišla na výlet do Thajska, za ktorý sa im nechcelo platiť, tak tam niečo občas pofilmovali, aby im niekto ten výlet preplatil. Aspoň že to točili v tom Thajsku, pretože miestna kultúra a krásne masky z toho robia aspoň priemernú záležitosť. + Alex Essoe + herečka z Slumber ()

• Film se natáčel v provincii Krabi v Thajsku. (SONY_)