Romance po irsku

• Velká Británie Wild Mountain Thyme (více)
Trailer 1

John Patrick Shanley, autor klasického filmu Pod vlivem úplňku, přenáší svou romantickou vizi do Irska. Tvrdohlavá farmářka Rosemary Muldoonová (Emily Bluntová) se uchází o přízeň svého souseda Anthonyho Reillyho. Problém je, že Anthony (Jamie Dornan) zřejmě zdědil rodinné prokletí a ke své krásné ctitelce zůstává lhostejný. Když Anthony zjistí, že jeho otec Tony Reilly (Christopher Walken) plánuje prodat rodinnou farmu svému americkému synovci (Jon Hamm), musí se v tomto zábavném, dojemném a romantickém filmu vydat za svým snem... (HBO Europe)

Trailer 1

Anderton

Írska romantická dráma, ktorá spočiatku nevie, či bude drámou o boji medzi postavami o pozemok, alebo iba romantická feel good záležitosť. Nakoniec je z toho to posledné, čo je zrejme to najlepšie rozhodnutie. Škoda, že sme nešli týmto smerom hneď od začiatku a napríklad sme už od prvých minút nevedeli, že Dornan je včela, veď uvidíte. Mimochodom tento herec je tu obsadený proti svojmu typu a je mi ako nesebavedomý beťák sympatický. Je to síce celé akosi divné, ale írsky svojské, čo by mi potvrdili asi iba Íri. ()

Arsenal83

Neviem, akým spôsobom sa tu ocitli tak komerčne silní herci, ako si to rozpočet mohol dovoliť, pretože ide skutočne o niečo, čo môžete pozerať na TV Doma každý deň v príbehoch od Pilcherovej, pričom tu sa pridáva štipka humoru a prostredie je vidiecke Írsko. Hudba z Labutieho jazera je asi to najlepšie, čo prináša tento film, ale to si viem pustiť aj na YouTube. ()

castor

Emily Blunt zvládá s přehledem dramatické i komediální role, nebojí se ani ostřejší akce, Jamie Dornan se už pár let snaží úspěšně utéct ze stínu svého „odstínového“ hrdiny, který měl rád bičík, svázané ruce a stažené kalhoty. Tady je to svedlo na irský venkov, kde proti sobě tak trochu bojují dvě farmářské rodiny, kdy jde zejména o jeden malý pozemek. Tihle dva se znají od dětství, a zatímco ona je rázná a tvrdohlavá, on je ostýchavý podivín. Provází je neporozumění i neschopnost komunikace, ovlivňují svérázné vedlejší postavy. Romantická linka procházející filmem naneštěstí není dostatečně silná, zápletka není nikterak zajímavá, chybí nějaká skutečně zapamatovatelná scéna. Asi nejvíc (kromě úchvatných scenérií) potěší Christopher Walken. Oscarový John Patrick Shanley se po celou kariéru potýká tak trochu s kvalitativními výkyvy, tady si vybral spíš slabší chvilku. ()

Ephemeris

Fukin šajt, dis is sum Oiryš rromantik! Tak toto bolo teda niečo! Tie z nás, ktoré si intenzívne chcú vyrábať košíčky, piecť koláče a adoptovať mačky, čakali veru niečo iné! Toto v niektorých pasážach pripomínalo absurdnú drámu alebo rovno dadaizmus. Netvrdím, že je to zlé, dokonca zvažujem tretiu hviezdu, ale tá sa asi predsa stratila v daždi. ()

k212

Stereotypy a konformita vedou k neporozumění, vnitřní bolesti, neschopnosti komunikace a projevení citu, k izolaci, neustálému očekávání... Naštěstí pro diváka nakonec tohle dusno upustí páru, a zjeví se skutečně já hlavních hrdinů. Divnofilm s nesympatickým hrdiny, který šustí papírem divadelní hry, i přesto smysl má. ()