Mým hlavním motivem bylo si to pustit kvůli té Ostravské operaci, jak to bývá zvykem vše má své klady i zápory. Za převažující klady považuji, autentičnost míst kde se natáčelo, natáčet dnes u Sýkorova mostu takový film a vidět nad ním památník s tankem T-34 by bylo naškodu. Taky si myslím, že dalším kladem je použití originálních zbraní a uniforem. Také mě zajímal, příběh Miloše Sýkory, který se podílel na zachráně mostu, který se podle něj tak jmenuje. Natáčelo se v tvrdých 50. letech, takže tohle působilo jako oddychovka v těchto těžkých časech, rozhodně pro svou propagandu se nestyděli udělat obrovskou operaci s několika stovkami vojáku československé lidové armády, za což mají u mě plus. Ale totálně mě štvalo, jak tam řešili znárodnění a takové nesmysly, na druhou stranu to nebylo tak zpolitizované jako např. Sokolovo.(8.6.2012)

• Morholt

Pokud pominu nadmíru povedené bojové scény, tak se jedná jen a jen o tupou propagandu. Představitelé západního odboje jsou zobrazováni jako arogantní snobové pohrdající dělnou třídou popřípadě jako zbabělci, zatímco u ruských generálů a komunistů je tomu pochopitelně naopak. Vše korunuje samostatná, zřejmě dramaticky-milostná, linie jednoho z tankových velitelů, který je navíc extrémě na pěst. 30%(16.2.2012)

• ripo

„Tanková brigáda" je prvým filmovým dílem, které oslavilo hrdinně boje našich jednotek po boku Sovětské armády. A přestože jde o úplně novou thematickou oblast, v které náš film nemá žádné zkušenosti, vyšlo z rukou tvůrců tohoto filmu dílo dobré. Autoři zvolili formu široké historické fresky a tomuto záměru podřídili celkovou komposici díla. Mohli tak ukázat nejen hrdinství vojáků a jejich osudy, ale i celé politické pozadí bojů brigády, intriky londýnské vlády i boj Komunistické strany Československa za konečné vítězství nad fašismem na všech frontách. Vznikl tak film politicky úderný a umělecky přesvědčivý. Filmový přehled 36/1955(8.10.2009)

Bojové scény mohly být trošičku propracovanější,ne jenom střelba tanku na dálku a neustálé popojíždění.Bojové scény z dobívání Ostravy však nemaj chybu a odvaha J.Valy byla doslova ukázková.Takoví lidí si zaslouží uznání a čest a né naparující se důstojníci co veleli operacím někde z bunkru a zbírali za jednotky pouze metály.Vím že to nebylo pravidlem ale bohužel bylo.jinak o propagandě se radči bavit nebudu,byla prostě taková dobatak to tak musíme brát.Růžek za postavení proti komunismu byl vylíčen jako největší slizák:-)))(5.7.2009)

• drankeryth

Tak na tento film som sa nesmierne tesil, lebo je o tankistoch, ktorych ja mozem:) Po prezreti filmu az do zaverecnych tituliek musim napisat, ze to bolo pre mna hlboke sklamanie, ake to bolo nezaujimave a plne hlasiek ospevujucich komunizmus na kazdom kroku. Este na zaciatku filmu som tomuto vojnovemu filmu daval sancu, ze to asi bude dobry vojnovy film, ale plynutim casu dopredu ma len utvrdilo, ze to bolo nezaujimave a hlavne plne dialogov nie moc putaveho typu, ze by ste kazde ich slovo hltali s otvorenymi ustami. Skor sa pri tom zivalo a nadavalo, ze co to vypustili bratia komunisti do sveta. Jednu z hlavnych uloh si aj zahral Julius Pantik este v mladsom vydani v podani velitela tanku pomenovaneho Janosik:) Velka skoda bola, ze sa film viac nesustredil na tie hromadne bitvy uprostred krajiny, ktore fakt vyzerali, ze tvorcovia filmu mysleli na vsetko a bolo to prevedene na skvelej urovni. Aj to samotne dobijanie sa mestom Ostrava mohli viac rozviazat a nie len ukazat prechod cez ten most. Keby toto vsetko urobili tak, ako si to myslim ja a nie len film obkecavat neatraktivnymi dialogmi, tak by z filmu vysiel megafilm, na ktory by som velmi rad spominal. Takto z toho len vznikla taka atrapa na vojnovy film, kde to vsetko nejako divno posobi na mna a preto si len podla mna zasluzi velmi nizke hodnotenie. Sorry, ale ja to tak citim a nic to nezmeni na mojom finalnom verdikte.(1.2.2012)