Helena a její chlapci

Zázračný indický lektvar (E84)

(epizoda)
  • Francie La Tisane indienne

Kri-kri

Touto epizodou začne tajný milostný románek mezi Kristiánem a Benediktou, čímž Benedikta konečně dostane trochu více prostoru. Johana se celý den věnuje vaření čaje z indických bylin. Její lektvar ale vydává strašný smrad, Johana tím zamoří nejprve pokoj děvčat, následně garáž a nakonec i pokoj v hotelu. Natálii tím dokonce odradí kluka, kterého měla na pokoji, prý poprvé potkal holku, která bydlí v zoologické.:) Kristián při úklidu garáže: "Mě tak někdo vidět, bojovníka za lidský práva. Dřu tady jak americkej otrok.":) A na Texase: "Nemůžeš jíst jako člověk? Já taky neházím hranolky po celým bytě!":) V tomto dílu se naposled objeví Sofie. 100% ()

Ebibrigi

Johanna je intenzivně zaměstnaná vývarem indických bylinek a nezpozoruje, že Kristián se začíná věnovat smutné Benediktě. Jejich sblížení je tak přirozené, tak něžné, že se doslova rozplívám nad jejich tajnou láskou.  Rozesmálo mě několik hlášek a legračních momentek. Například jak Johanna vychvaluje svoje bylinky, jakou mají blahodárnost. Načež Helena ji odpoví:”Jakou blahodárnost, Johanno? Když to naposled Kristian vypil, byl hned celej do zelena a kolem něj kroužili růžoví sloni.” 😃 Johanna:”Holky, pochopte, ten lektvar je ďábel.”  Helena:”To jo, jde z něj smrad takovej, že jestli existuje peklo, může s ním soupeřit.” 😄 Tak prvně si Johanna lektvar vyvařuje v pokoji, pak zadýmuje celou garáž a když ji odevšud vyženou, jde zamořit i hotelový pokoj.  Epizoda s lektvarem v hlavní roli pobaví a dojme sblížení Kristiána a Benedikty. ()