Helena a její chlapci

Překvapení (E200)

(epizoda)
  • Francie Surprise

Kri-kri

Mikuláš se Sebastiánem ráno natrefí v garáži na spící Rózu. Ta se rozhodla v garáži přespat, aby nepropásla Oliviera, neboli Joja, jak si jej pojmenovala. Než přijde, začne ji svádět José, dokonce si ji posadí na klín, načež židle zátěž obou nevydrží a oba skončí na zemi.:) Mikuláš Rózu vyprovodí právě včas, těsně poté totiž přijde Benedikta. Holky plánují u Alfréda oslavu Mikulášových narozenin, Helena pozve i Natálii. Olivier Rózu ujistí, že mezi nimi k ničemu nedošlo a nemiluje ji, ona se přesto večer vetře na narozeninovou oslavu. Vtipná je Lola hledající ponožku a jak pošle Mikuláše na nádraží s odůvodněním: "Letiště se mi zdálo trochu daleko.":) 95% ()

Aquilles

Původně se sice zdálo, že hlavní náplní epizody má být Mikulášova oslava narozenin, nakonec si ale celý díl pro sebe ukradla Róza.  Na jednu stranu působí jako neuvěřitelně otravná holka, které se člověk jen tak nezbaví (takže kdo by se divil Olivierovi, že s ní nechce hned chodit), na druhou stranu je ale tak skvěle napsaná a zahraná, že se divák prostě nemůže nudit. Ta holka má na všechno odpověď, a když ji jedněmi dveřmi vyhodíte, můžete si být jistí, že se vrátí druhými. ("Ta kytara má divný zvuk, ne? Trochu jako pohrabáč." / "Nejsem do tebe zamilovaný." - "Fakt ne? A nechceš se se mnou pomilovat jen tak?" - "Ne, Rózo." - "No tohle, to jsi teda první.") V epizodě pak perlí i Lola, když Adéle "přerovná" skříň kvůli své ponožce, anebo když pošle Mikuláše na nádraží, protože letiště se jí zdá daleko. ()