Helena a její chlapci

Nový skladatel (E226)

(epizoda)
  • Francie Nouveau compositeur

Kri-kri

Lole volají kluci z diskotéky, Adéla jim sdělí, že Lola odjela do kláštera v Tibetu.:) Lola Sebastiánovi nevěru odpustí a jde za ním do garáže. Jakmile ho spatří držícího se s Lindou za ruce, rozpláče se a uteče. Fava představí Heleně Fabiena, skladatele písně, kterou Helena souhlasila nazpívat. Když pak jdou do kavárny, přiběhne Lola a s pláčem Heleně sdělí co viděla. Adéla si vyčítá, že jí nevěřila. Líbí se mi, jak Helena vystartuje na Favu: "Teď mě dobře poslouchej! Dosud jsem mlčela, ale existuje moment, kdy jsem schopna udělat hloupost, třeba se vykašlat na tu tvoji smlouvu. A to je chvíle, kdy mě přátelé potřebují, teď mi dej pokoj!" 95% ()

Ebibrigi

Z této epizody mi není příliš dobře u srdce, a to jednak kvůli zhrzené Lole a jednak kvůli tomu jak Thomas manipuluje s Helenou. Děsně mě nervuje, jak ji lže a vnucuje pošahanému Fabienovi. Takže díky tomu nepatří mezi mé oblíbené, ovšem má tolik vtipných hlášek, že se to hezky vyrovná a o to míň depresivních puntíků u mě má.  Už hned ze začátku se válím smíchy. Pochybní kluci z diskotéky z předešlého večera volají holkám na pokoj a chtějí Lolu. Ta jim dala telefonní číslo. Nyní ovšem nemá zájem se s nimi vybavovat a nechá se zapírat.  Helena: “Lolo! Ještě jednou ten telefon zazvoní, uškrtím tě tím kabelem!!” 😀 Nemá chybu, když opět ten zatracený přístroj zazvoní, vyřídí to Adéla a ta namluví nápadníkovi, že Lola odjela do kláštera, do Tibetu.  Lola:  “Cože? Ani se nezeptal, do kterého kláštera jsem odjela?!” 😀  Lola pookřeje, uvědomí si, že má Sebastiána pořád ráda a rozhodne se napevno získat ho zpět.  V garáži Mikula čeká na ostatní kluky aby mohli zkoušet, ale je na něm vidět, že je trochu naštvaný. Přichází Olivier s Kryštofem a Mikuláš jim potvrzuje, že není vůbec nadšený z toho, jak Helena dala souhlas k nazpívání písničky Thomase Favy. Nejvíc ho mrzí, že se s ním o tom nejdřív neporadila.  Kluky přichází pozdravit Benedikta. A to je ta další krásně vtipná část.  Znovu se válím smíchy a strašně lituju, že nebylo natočeno jak Chozé marodí. Jak si stěžuje, že je na umření. Ve dne v noci sedí u telefonu a volá své sestřenici zdravotní sestřičce, popisuje ji své příznaky a ptá se jestli nemá infarkt. Benediktu přitom kybycuje, nic mu není akorát.   Chudák Bene 😀 Ale kluci slibují, že ji pomstí.  Mezitím do nahrávacího studia přivádí Thomas skladatele Fabiena a seznamuje ho Heleně. Fabien je okamžitě okouzlen Helenou a zve ji na večeři, na skleničku. Ta ovšem odmítá. Chce nazpívat píseň, vrátit Mikulovi smlouvu od Thomase a tím to mít za sebou. Nemá sebemenší zájem se s Fabienem jakkoli jinak stýkat. Bohužel není jen diváckým pocitem, že se Thomas snaží dát Helenu a Fabiena dohromady. Vymýšlí intriky a absolutně se nemá k tomu vrátit Heleně smlouvu. Nedodržel svůj slib.  Kluci v garáži mluví o holkách a Olivier se spiklenecky nakloní k Mikulovi: “Nechtěl bys Helenu se mnou vyměnit za Rózu? - “Róza je prostě geniální, pere mi trička. Barvy jen září, bílá je ještě bělejší.”  Mikula:”Tak to já asi budu celej život vybledlej.” 😀😀   Do garáže vchází Adéla s Lolou, která hledá Sebastiána, chce mu říct, že mu odpouští. Kluci tuší problém, neboť vědí, že Sebastián chodí s Lindou. Ke vší smůle zanedlouho i Sebastián přichází, ovšem ruku v ruce s Lindou. To je šokující pro Lolu, která utíká pryč.  Adéla za ní běží až do kavárny ale podaří se ji utěšit až Helena, která tu shodou okolností sedí s Thomasem a Fabienem. Skvěle Thomase Helena setřela, aby ji nechal v klidu s nešťastnou Lolou. Dobře tak! 👍  Takhle se na prevíty musí. Na hrubý pytel hrubá záplata.  Sebastian se tou nepříjemnou situací užírá. Dává si za vinu, že kvůli němu trpí nejen Lola ale i Linda. Netuší co dál, je bezradný, neví pro kterou se rozhodnout. Na pokoji utěšuje Helena plačící Lolu, když v tom někdo zaklepe. Za dveřmi stojí Linda se slzami v očích, obě se obejmou a podpoří se. () (méně) (více)