Komentáře uživatele Kri-kri k tomuto TV seriálu

Ať si zamerikanizované stádo tupých ovcí říká co chce, pro mě je Helena a její chlapci jednoznačně nejlepší seriál, jaký kdy byl natočen! A je mi úplně jedno, že jdu proti davu, tento seriál je moje vlastní citová záležitost. Nádherným způsobem je zde kladen důraz na lásku a přátelství, dva hlavní motivy seriálu. Divákům je jasné, že takhle to v reálném světě nechodí a ani autoři se nesnaží o tom někoho přesvědčovat. Snahou tvůrců je poukázat na to, jak by mezilidské vztahy měly fungovat. Každá z hlavních postav má svůj osobitý charakter. S některými se v mnohém ztotožňuji (Natálie, Manu), jiné obdivuji pro jejich serioznost a autoritu (Helena, Mikuláš), s dalšími se hezky od plic zasměju (Johana, Kristián, Lola, José, Róza) a na některé dívky (Benedikta, Anežka, Zaza, Taxi) se prostě jen krásně kouká.:-) Ale téměř všichni na mě působí velice sympaticky (averzi mám pouze vůči Lindě a Tereze, neboť rozvrátily vztah Johany a Kristiána). Musím také zmínit protřelé záporáky, jako je narkomanka Ariela a hudební producent Thomas Fava, kteří partě nejednou pořádně zkomplikovali život. I přes obrazovku se natolik vžívám do děje, problémů a milostných zápletek hlavních hrdinů, až mám pocit, že jsem také členem jejich party. Všechny radosti i zármutky prožívám s nimi a nejedna scéna mě i po tolika shlédnutí dokáže dojmout. Zpočátku byly epizody pouze v humorném duchu a každý díl měl samostatný příběh. Zhruba od 90. dílu začaly mít epizody na sebe přímou návaznost a děj postupně nabývá na dramatičnosti. Objevují se vážnější společenská témata, jako např. drogová závislost, pokus o znásilnění některé z dívek, potrat nebo nákaza virem HIV. Vůbec mi v seriálu nevadí to studiové prostředí, pořád je tam mnohem větší rozmanitost interiérů, než bývá u amerických seriálů tohoto typu. Jsem rád, že se mi v době vysílání podařilo nahrát všech 280 dílů + prvních 65 dílů navazujícího seriálu Rozmary lásky. Díky tomu i po tolika letech, kdy seriál dávno upadl u diváků i vedení všech našich TV v zapomnění, mám stále možnost sledovat tento romanticko-komediální skvost francouzské kinematografie. Každoročně si alespoň jednou dávám "maraton Heleny" od začátku do konce a pokaždé se ujistím, že mě tenhle seriál nikdy neomrzí. A když vidím, jak nízké hodnocení dává tomuto skvělému seriálu naprostá většina uživatelů ČSFD, nepočítejte s tím, že se s vámi o tento skvost s českým dabingem podělím! Proamerický režim jednou provždy na území ČR uvalil na francouzské sitcomy přísné embargo a já toto rozhodnutí hodlám respektovat. Snad až si český národ začne francouzských sitcomů více vážit a zdejší hodnocení se vyšplhá alespoň na 70% bych mohl změnit názor. Ale to by české stádo ovcí nesmělo být zblblé amerikanistickou propagandou a komerční sračkou Přátelé, což není nic jiného, než trapná a obscénní kopie Heleny. Na seriálu Helena a její chlapci je nejlépe zřetelné pokrytectví českých diváků. Všichni na to tenkrát čuměli, ale přesto jako jednotné stádo to teď všichni zatracují a zodpadňují, aby před ostatními nebyli za exoty. Pro mě jasných 100%. V mém profilu několik ukázek v CZ a v deníčku článek o seriálu.(19.5.2006)

Tři vysokoškolští studenti a začínající muzikanti, Mikuláš, Štěpán a Kristián se v kavárně U Alfréda poblíž fakulty seznámí s Katkou a Helenou, studentkami druhého ročníku sociologie. Zatímco si kluci rozvrhují, kdo s kým bude chodit, děvčata o seznámení s chlapci poví jejich spolubydlící Johaně, která je zrovna rozhádaná se svým nynějším přítelem. Aby přišla na jiné myšlenky, ještě týž den zorganizují společné setkání. Už v kavárně se rozdělí do dvojic - Helena k Mikulášovi, Katka se Štěpánem a na Johanu zbude Kristián. Kluci vezmou dívky do garáže, kde denně s kapelou zkoušejí a Helena večer zajde domů a mladší sestře Justine prozradí, že je zamilovaná. Tento díl sice nepatří k nejvtipnějším, což se ale dá pochopit, přece jen jde o úvodní epizodu seznamovací diváky s hlavními postavami, proto dám plný počet. 100%(17.9.2018)

Johana vlítne do garáže a oznámí klukům, že večer se koná oslava Katčiných narozenin. Kluci se nejprve vymlouvají, že musí zkoušet, ale nakonec s účastí souhlasí. Před Katkou Johana a Helena večerní oslavu s chlapci tají. Katka je trochu v rozpacích, její bývalý přítel Thierry jí poslal květiny. Oslava i s překvapením se vydaří, všichni se dobře baví, ovšem jen do chvíle, než se v restauraci nečekaně objeví Thierry, což Katce úplně zkazí večer. Katka se rozhodne o vztahu s Thierrym říct Štěpánovi. V tomto dílu Johana poprvé Kristiána osloví "Kuřátko Kri-kri".:) 95%(17.9.2018)

Děvčata nacházejí pod dveřmi podstrčené anonymní milostná vyznání a začnou se bavit představou, kdo je asi mohl napsat. Kristián se svěří Mikulášovi, že se zakoukal do nové dívky z posluchárny, ale dosud se neodvážil na ni ani promluvit. Když se pak kluci v kavárně setkají s děvčaty, spatří onu novou studentku. Později se s Natálií seznámí Johana a pozve ji na společnou večeři s chlapci. Kristián se nakonec klukům přizná, že to on psal Natálii milostné dopisy a spletl si dveře. Zábavná epizoda a první s mojí oblíbenou Natálií. Kristián: "Kdyby se Johana ptala na mě, tak právě letím do Jižní Ameriky a netušíš, kdy se vrátím.":) 95%(25.6.2019)

Johana si všimne, že Kristiánovi se líbí Natálie a tak začne cvičit a držet dietu. V bazénu předstírá, že se topí a seznámí se s plavčíkem Jimmym. Kristián si dohodne rande s Natálií, jenže nedopadne podle jeho představ. Do hovoru se jim připlete Kristiánova stíhačka Sofie, která se s Natálií zná ze základky v Bordeaux. Kristián začne žárlit na Jimmyho a o Natálii ztratí zájem. Výborná a vtipná epizoda, hlavně scéna v kavárně, jak Kristián dělá ksichty a schovává se.:) A Katčina hláška k Johanině jízdě na kole: "Tady nejde o Tour de France, problém je v elektrice. Kri-kri si koupil generátor a potřebuje šlapající odborníky, aby šel proud." 95%(25.6.2019)

V této epizodě jde o to, že Katka strávila noc s bývalým přítelem Thierrym, Johana s Helenou se domnívaly, že byla se Štěpánem. Triviální zápletka, ale skvělé zpracování a díl plný výborných hlášek. Už úvodní scéna je nápaditá. Mikuláš se Štěpánem nocují na chodbě a jejich dialog navozuje dojem, že Kristián je v pokoji s Johanou. Teprve po chvílí se ukáže, že celé hodiny hrál karty o bicí s Robertem z prodejny nástrojů. Zazněly tu super hlášky. "Jsou slabí jedinci a silní jedinci." "Ještě chvíli a bude z tebe mrtvej jedinec.":) Roberto: "Jestli se žena dozví, jakou jsem udělal cenu, zbývá mi jen čekat na pustém ostrově, až dosáhne rozvodu.":) 100%(7.9.2018)

Tato epizoda je pro mě největší nostalgická záležitost, jedná se o úplně první díl, který jsem z tohoto seriálu shlédl a k tomu zcela náhodou. Hned mě to vtáhlo do děje, bylo to něco nového, nepoznaného, ani to na mě vůbec nepůsobilo studiově. Tuhle partu jsem si zamiloval doslova v pár minutách a trvá to dodnes. José se pokouší sbalit Helenu, zatímco Mikuláš si v garáži dal tajné rande s Natálií, které ale naruší Kristián s Johanou a vzápětí se běží poradit se Štěpánem a Katkou. U mojí první epizody mě především udržela zvědavost, jestli Helena načape Mikuláše s Natálií a jak to celé dopadne. Dobrá epizoda + silná nostalgie dají dohromady 100%.(29.8.2018)

Vtipná i melancholická epizoda, v níž Helena neví, zda miluje Mikuláše nebo Josého a nad fotkou obou se rozhoduje stylem "Miluju ho, vášnivě, k zbláznění, vůbec ne.":) Navíc žárlí na Natálii, že začala chodit s Josém. Katka a Johana usilovně přemýšlejí, jak toto Helenino dilema vyřešit. Zvlášť vtipný byl Johanin test spočívající v tom, jestli si Mikuláš a José zavírají zubní pastu nebo ji nechávají otevřenou.:) Taky tu zaznělo několik trefných hlášek, např. holky mluví o tom, že si Natálie půjčila skripta o primitivních společnostech, načež vzápětí přišla do kavárny Natálie s Josém, což Katka okomentovala: "Já jsem věděla, že se ti budou líbit primitivové.":)) 100%(29.8.2018)

Katka s Johanou vymýšlejí, jak Helenu přimět k rozhodnutí, zda miluje Mikuláše či Josého. U toho padne několik originálních hlášek: "Mikuláš bělí prádlo a José obsahuje enzymy.":) Děvčata přijdou s osvědčenou taktikou - vyvolání žárlivosti. Vymyslí si kluka jménem Alan, který Helenu balí recitováním erotických básní a dovrší to historkou, že Helena odešla za Alanem, což kluky stojí jednu bezesnou noc. Kristián jako obvykle vše podbarvuje šovinistickým nadhledem: "To snad ne, založte klub Helenou zlomených srdcí.":) Helena se nakonec definitivně rozhodne pro Mikuláše a kluci mezitím složí novou píseň. 95%(20.5.2019)

Název epizody evokující pro mě nezáživné téma, ale přitom z toho vyšel výborný díl plný humoru. Hned na začátku zuřící Johana a ještě lepší, když pak vtrhne do garáže, začne mlátit do bubnů a činelů a nadávat Kristiánovi do blbečků a kreténů.:) Nezapomenutelná scéna, kdy Mikuláš připravuje Helenu na řidičák a postupně se v garáži sejdou všichni. Názorná ukázka za pomocí přibližování se židlemi proti sobě, což značí předjíždění v noci a kamion stojící na krajnici.:) Velmi roztomilý závěrečný dialog Kristiána s Johanou a jeho omluva "Omlouvám se, Johano, byl jsem bídák." A vzápětí všichni vtrhnou dovnitř a zvolají "Řek to!" 100%(7.9.2018)

Helena s Katkou se učí, kluci zkoušejí a Johana se šíleně nudí. Večeře s Jimmym jí nevyjde, klukovi, co jí v kavárně začne balit vylije na hlavu karafu s vodou a tak se z protestu večer zabydlí v garáži. Kristiána hledajícího pozdě v noci Johanu pro změnu svádí Natálie. V této epizodě se poprvé objeví krysa Texas, po mnoho dílů maskot party. Navíc se tento díl vyznačuje ještě jedním specifikem, nejvyšším počtem dějství. Většinou jich bývá 7, tady jich je neuvěřitelných 15. Nadprůměrný, zábavný a vtipný díl, i když žádná scéna ani hláška výrazně nevyniká. Snad jen jak se Johana zprvu bojí Texase a snaží se ho zaplašit a Kristián šaškující před Natálií. 95%(7.9.2018)

Zatímco se kluci připravují na zkoušky, děvčata si zajdou do tělocvičny, kde se z legrace nechají balit Josém a Jimmym a nakonec souhlasí jít s nimi na večeři. Docela vtipná epizoda s několika dobrými scénami a hláškami, např. Mikulášovo a Štěpánovo předstírání sháňky papíru a poštovní známky.:) A když se pak vrátili z fitcentra "Nějak se mi zdálo, že cítím Katčin parfém." "Nevěděl jsem, že jsi drogovej pes.":) Vtipný taky byl začátek, jak Kristián nejprve vyrušoval a pak pro změnu dělal němýho.:) Pohodová a zábavná epizoda. 95%(30.4.2019)

Natálie si pozdě v noci sjedná v kavárně tajnou schůzku s Kristiánem. S pláčem neustále opakuje, že nutně musí mluvit se Štěpánem, ale on jí nebere telefon. Chvíli mlží, ale pak přizná důvod - čeká se Štěpánem dítě. Kristián neví, jak s informací naložit a tak se rozhodne promluvit s Helenou, jenže jejich tajnou schůzku odhalí Johana a vsugeruje si, že Helena to táhne s Kristiánem. Nakonec se to mezi Helenou, Kristiánem a Johanou urovná a Kristián si pak podá Štěpána, načež teprve pak kluci přiznají, že to celé byl vtip. Docela vtipná epizoda, zvlášť mě dostala hláška "Víš, trochu cvičení ve dvou ještě nikomu neuškodilo.":-)) 100%(17.9.2018)

Přiznávám, že zápletka, v níž se Johana rozhodne prodat své věčně nepojízdné auto pro mě zpočátku nebyla příliš zajímavá, ale způsob, jakým se Kristián ujal zprostředkování prodeje je velmi vtipný a tak i tato epizoda hýří humorem. Je tu plno skvělých hlášek. "Tohle mi vysvětli, už bylo asi dvacet kupujících a nikdo ho nekoupil." "Jsou blbci, všichni se chtějí projet.":) "Kristiáne, ty nám tak vykládej o přátelství. Když dostane balík, zavře se ve skříni." Štěpán: "Odpusť mi, božská Kači, klečím tu před tebou v pláči.":) Též bylo skvělé, jak se Johana s grácií vypořádala s novou majitelkou auta: "Protože ta služba na zámku byla součástí koupě, tak ruším obé a zde vracím šek. Patří mi auto, ale taky můj králíčínek.":) Tentokrát musím dát plných 100%.(30.4.2019)

Severní pařížská fakulta pořádala sobotní ples a dívky se hned zapsaly. Zato chlapcům se tam vůbec nechtělo, neboť hlavním tématem večera byla taneční soutěž. Katka s Helenou se tedy rozhodly pro stávku, dokud kluci soutěž v tangu neodsouhlasí, ale Johana nechtěla čekat a tak začala balit plavčíky na plovárně. Když pak přivedla pro každou náhradníka, Štěpán, Mikuláš a Kristián museli ustoupit. V tomto dílu mě nejvíc pobavily Johaniny provokace, kažení stávky a nebo jak během zkoušky vypojila kabel.:) "Jen si tu obryni nechej." "Klidně bych ti ji pustil, ale musím být solidární s kamarády.":) 95%(20.5.2019)

Katka potkala fotografa, který jí nabídl, aby se nechala fotit pro reklamu na značkový parfém. Dívky byly nadšené, ovšem kluci a zvlášť Štěpán z toho velkou radost neměli. A když jí fotograf Patrick navrhl týdenní pobyt na Bahamách, Katka raději nabídku fotomodelky odmítla. I v této epizodě zazní několik vtipných hlášek, jako třeba: "Je to úžasné, výjimečné, neuvěřitelné, je to geniální!" "Ale no tak, Johano, to nám tady místo té noviny budeš odříkávat celý slovník superlativů?":) A nebo: "Jsou to tvoje fotky, tvoje tvář, tvoje tělo, do toho nemá co mluvit." "Ty teď zastupuješ hnutí feministek?" 95%(20.5.2019)

Kristián už nějakou dobu chodí pozdě na zkoušky. Štěpán, Mikuláš a José jsou přesvědčeni, že má jinou holku. Jejich obavy jsou ale brzy vyvráceny, Kristián přizná, že vzplanul pro nový sport - motokáry. Všichni ho jdou podpořit na dráhu a tak se seznámí s jeho bratrancem Fredericem, jenž se na první pohled zamiluje do Katky. Zajímavá epizoda s plno dobrými hláškami. "Už nebudeš chodit pozdě na zkoušky?" "Přísahám na Johaninu hlavu." "To abych se nechala připojistit.":) Vtipné taky bylo, jak Johana přinutila Kristiána vypít indiánský odvar a on pak měl halucinace. "Kluci, neměl bych radši zajít k doktorovi?" "To tě přejde, už jsi míň zelenej." "Jo, teď vidím mnohem míň růžových slonů.".) 95%(3.9.2019)

Katka pokračuje v nevinném flirtování s Fredericem a Štěpán čím dál víc žárlí. Nakonec se spolu pohádají a když se Katka chce udobřit, Štěpán jí praští s telefonem. Johana, která taky začala jezdit na motokárách byla vybrána na závod začátečníků a zrovna ve chvíli, kdy José domluvil Štěpánovi, aby přestal trucovat jim Mikuláš oznámí, že Katka a Johana měly nehodu. Helena Johaně prozradí, že Frederic chtěl Katku políbit, ona mu dala facku a řekla, že miluje Štěpána. Johana: "Ale vždyť jsem vyjela z dráhy jen trochu. Nemůžu za to, že nějaký blbeček tam postavil betonový sloup.":) V této epizodě je jasně vidět, jak se postupně mění charaktery některých postav. Zatímco zde je José rozumný a udělující rady, později se z něj stane sobecký děvkař. 95%(3.9.2019)

Johana se rozhodne najít Texasovi snoubenku a navíc i novou dívku Josému, protože Natálii vadí zkoušení o víkendech. Co se týče partnerky pro Texase, napoprvé neuspějí, ochočená krysa se s kanální zcela ignorují. Větší štěstí mají dívky při hledání nové přítelkyně pro Josého, v kavárně natrefí na Benediktu a ještě týž večer si všichni vyjdou na společnou večeři. Nakonec se holkám podaří najít v kanálu i partnerku Texasovi. Zábavná je scéna, kdy všichni tři kluci celí špinaví z procházky kanálama přijdou do kavárny a Benedikta v šoku k holkám: "To jsou vaši snoubenci?!" Vtipný originální příběh a hlavně první díl s Benediktou. 95%(8.9.2018)

Zatímco José s Benediktou prožívají lásku, Natálie je rozchodem s Josém hluboce raněna. Večer se jde vyplakat k holkám a ty začnou litovat, že rozbily jejich vztah. Rozhodnou se proto najít Natálii jiného přítele. Zatímco dívky sbalí dva kluky na plovárně doufajíc, že se některý z nich bude Natálii líbit, Mikuláš se Štěpánem šli do protiútoku - na oplátku se nechali balit dvěma kadeřnicemi a všichni se pak střetli v kavárně. Není to špatná epizoda, i když málo bohatá na hlášky, jedna z mála je tato: "Copak si myslíte že nevidím, že čtyři hodiny čtete pořád jednu stránku?" "Čtyři? Jen tři a půl." 90%(20.5.2019)

Holky dosud nenašly Natálii ideálního snoubence. Johana sestaví portrét podle Natáliiných poznatků a vyjde z toho Kristiánův bratranec Frederic. Druhý den Johana dohodne Natálii s Fredericem schůzku u Alfréda, jenže ve stejnou dobu tam kluci mají schůzku s Patricií, snoubenkou Frederica. Vtipných hlášek je tu plno. "Ona není kanón, ona je B A." "Co je to B A?" "Bomba atomová." Kristián: "Jste hnusní, představujete karikaturu chlapa, který myslí jen na vlastní potěšení. A já jsem myslel, že jsem jediný vzorek dosud žijícího druhu." A nebo Katka, když Johana v noci rozespalým holkám ukazuje kresbu: "Je to mimozemšťan, má na hlavě rohy." 95%(8.9.2018)

Je to zvláštní, ale tento díl mi prvních pár let dost vadil. Nějak jsem nedokázal pobrat tu romantiku, kterou zde Johana vyloženě překypovala, z té přeslazenosti mi bylo šoufl. Když jsem si pouštěl VHSku s díly 20-29, tento jsem častokrát přeskakoval. To trvalo asi tak dva, tři roky, časem jsem si ale i na tuto epizodu zvykl a už mi vůbec nevadí, ba dokonce mi Johanin zápal pro romantiku a poezii připadá vtipný. Kristián dokonce souhlasil, že se účastní Thibautova malování aktů. A Johana vida kolem Kristiána poslušnou múzu otočila "Ano, strašně, hrozně, příšerně žárlím, když vidím, jak se ta holka točí kolem milovanýho kuřátka!":) 90%(30.7.2018)

Johana se rozhodne nahrát kluky při zkoušce a kazetu rozeslat do všech hudebních vydavatelství. Jenže kluci jsou proti a tak je holky nahrají tajně, kazeťák i mikrofon rafinovaně skryjí. Vše jim prozradí až když se Johana probojuje do kanceláře DB Records a producent Thomas Fava si jejich muziku poslechne. Kluci zprvu trucují, ale nakonec divkám odpustí. Srandovní je Johana, když dělá že se drbe, aby mohla zapnout nahrávání.:) Z vtipných dialogů bych vybral třeba tento - Helena: "Johana má pro vás něco fantastickýho." Kristián: "Aha, nové krajkové prádlo." Johana: "Krajkové prádlo bych ukázala jenom tobě, ale všem ne." Katka: "To je otřesné, vy na nic jiného nemyslíte!" Štěpán: "Ale ne, myslíme na vás ... bez prádla." 95%(8.9.2018)

Fava pozve děvčata na večeři, údajně aby si s nimi promluvil o chlapcích, ale spíš je začne balit, což nejvíc rozčílí Katku. Děvčata klukům namluví, že jdou na večeři s Johaniným stejdou z Texasu. Mezitím José střídá schůzky s Natálií i Benediktou. Johana i Katka svádění Favy odolají, ale Helena se s ním začne scházet sama a častěji. V tomto dílu je plno výborných hlášek, např. na konci Katka s Johanou o Heleniných schůzkách s Favou "Je přesně jak babička." "A to proč? Měla hodně mužskejch?" "Ne, chodila po provaze." Nebo jak Štěpán odváděl Kristiána špehujícího Josého s Benediktou "Že na tebe, nezbedníku, tvou Johanu zavolám?! Padej! Lehni! Řekl jsem, že ten film je nepřístupný!":) A Johana mazlící se s Kristiánovou čepicí.:) 100%(9.9.2018)

Katka s Johanou konečně vezmou na milost Toma Favu coby přítele Heleny. Kristián se snaží Mikulášovi dohodit jinou přítelkyni. Fava pozve všechny tři dívky na oběd a Katka pojme podezření, že se ji celou dobu pokoušel balit. Její obavy se potvrdí, když ji pozve do studia vyzkoušet si jak zpívá a při tom se ji snažil políbit. Katka s Johanou se rozhodnou, že Heleně nic neřeknou a radši provedou akci vyhození. Z hlášek třeba "On mi nevoní" "Třeba nemá ten správný deodorant." Tato epizoda je pro mě silná nostalgie, je totiž první, kterou jsem při prvním vysílání v 1995 nahrál, tehdy ještě na MC kazetu, proto dám plný počet 100%.(9.9.2018)

Thomas Fava má Heleně přiznat, že ji podvádí s Natálií, ale neudělá to a ještě ji pozve na dovolenou na Tahiti. Kluci jsou netrpěliví, stejně tak Katka s Johanou. Nakonec vybuchne Mikuláš, vletí do vydavatelství a Favu dotáhne do garáže, kde ho kluci přinutí se Heleně přiznat. Velmi pěkná zpomalená závěrečná scéna s Helenou a Mikulášem v garáži, jak si padnou do náruče. Ani v tomto dramatickém dílu nechybí vtipné hlášky: "Proč kroutíš tím kapesníkem?" "Uklidňuje mě to, jinak bych zakroutila krkem jistým osobám!" A nebo když se holky zeptaly Heleny, jestli ji bolí rozchod s Favou: "Moje dušička ano, ale víc bolí nohy.":-D 95%(30.7.2018)

Helena se vrátila k Mikulášovi, z čehož mají všichni velkou radost, tedy kromě Kristiána. Podle něj si Helena zaslouží trpět, když opustila Mikuláše kvůli Favovi. Mikuláš s Kristiánem si to mezi sebou rychle vyříkají, ale s Johanou to tak snadné nemá. Johana na protest proti Kristiánovi chování pozve na večeři nového plavčíka Bruna a Kristián obvolává svůj početný harém bývalek.:) Když u žádné nepochodí, zbude mu poslední možnost - Sofie. Docela vtipná epizoda s dobrými hláškami. "To je kretén! To je ale doopravdy kretén!" "Ale ne, vždyť jenom řekl, co si myslí." "Možná je upřímný, ale stejně je kretén!":-D A nebo: "Kristiáne, nech to plavat, byla rozčílená." "Já ji naučím, aby se kontrolovala, i když je rozčílená!" 100%(28.7.2019)

Štěpán dostal od agentury nabídku na další focení pro reklamní kampaň na slipy Slipbo, ale odmítl kvůli Katce. Kluci se mají zúčastnit vystoupení rockových kapel, jenže jim někdo ukradne nástroje. Kristián přesvědčuje Štěpána, ať nabídku agentury přijme, aby si mohli koupit nové nástroje, jenže Katka je zásadně proti. A když konečně ustoupí, tentokrát se nechce fotit Štěpán kvůli narážkám natěšené Natálie. Nakonec se obětuje Kristián. Johana je na něj hrdá, vnucuje časopis s fotkou a autogramem i číšníkovi v kavárně. Vtipná epizoda s dobrými hláškami. "Za tvůj mozek by ti jistě dali dost. Je skoro nový, nepoužívaný.":) Katka: "Copak to nechápete, holky? Jsou věci, o které se nedělím." Johana: "Jo, Štěpánův zadek." 100%(28.7.2019)

Johana šílí, neboť kluci sledují závody Formule 1 a ona nemůže být se svým Kri-krim.:) Dokonce spočítá, že za 40 let kvůli velké ceně ztratí 8 let s Kristiánem.:) Přesvědčí Katku a Helenu a společně vymyslí plán, jak kluky od závodů odlákat. Zorganizují společný víkend na hradě u Loiry. Fór je v tom, že tam není televize a kluci chtějí sledovat závody. Holky se urazí a v tělocvičně hledají náhradníky. I když sportovní tématika je mi cizí, tento díl je vtipný a zábavný. Zvlášť nezapomenutelná je scéna, kdy se klukům na obrazovce ukážou všechny tři dívky, jak si lebedí v posteli na hradě.:) "Víte čemu se podobáte? Dvěma podsvinčatům v říji! Vaše prasničky vás nalákaly na víkend na venkově do hradu s velkejma postelema a vy na to skočíte!":-D 100%(25.7.2019)

Fakulta pořádá maškarní bál a tak Helena, Katka a Johana šijí klukům kostýmy. Ti z nich ale nadšeni nejsou, rezolutně odmítají vzít si na sebe kostýmy andělů. Holky se rozčílí, že celý den šily zbytečně a kostýmy roztrhají na kusy. Pak jim ovšem kluci zavolají, že souhlasí jít na ples za anděly.:) Nakonec jdou všichni tři za upíry a José, který se celou dobu vysmíval je Benediktou donucen jít v převleku za Ludvíka XIV. Vynikající epizoda plná skvělých hlášek a scén, zvlášť Johana zde exceluje, třeba jak chce šít sešívačkou a nebo zapomenuté jehly v Kristiánově kostýmu.:) "Takže jsem ztratila dvě ..." "Jsi si jistá, jen dvě?" 100%(25.7.2019)

Skvělý díl plný výborných scén a hlášek! Johana se chystá na společný víkend s Kristiánem, jenže náhle dostane spalničky, což její plány zkomplikuje, nakonec ale přece jen oba prožijí společný víkend. Výborná scéna s Johanou předvádějící v kavárně zakoupené hadry a hádka s číšníkem "Blešák?! Tak to se nevyznáte v kvalitě, milej zlatej!" Pak hlášky před zrcadlem "Tak milý beďare, na souboj!" "Oni mi vylízaj, chtějí mě sežrat!" A nakonec když Kristián leze po okapu: "Mám na obličeji alespoň 25 pupínků, ty bys mě nepoznal!" "Nech bejt pupínky pupínkama! Když mi neotevřeš, bude ze mě placka s víc než pětadvaceti modřinama!":-)) 100%(29.8.2018)

Johana se rozčiluje nad předminulým časem konjunktivu, když jí nečekaně zavolá Angelina, kamarádka z Texasu, že právě přiletěla do Paříže. Johana absolvuje velmi náročnou cestu na letiště a ta historka fakt stojí za to!:) Čapnou ji policajti, neboť jela po dálnici v protisměru a navíc si nezapla pás. S polštářem na břichu jim namluvila, že bude rodit a tak ji dovezli na středisko, kde musela doktorovi přiznat, co je její břicho. Když se konečně dostane na letiště, Angelina ji odpálkuje, protože při čekání tam náhodou sbalila Kristiána, což se nakonec provalí.:) Docela vtipná a zamotaná epizoda obohacena o Natálii koketující s klukama v garáži. 95%(29.8.2018)

Kluci šprtají na zkoušky, jenže pokaždé je od nich něco vyruší. Nejprve zatčení holek pro rušení nočního klidu, jež způsobí Angelina hlasitým zpěvem pod okny prezidentského paláce a pak nevinné polibky dívek s plavčíky po závodu na kolech. V důsledku toho Mikuláš neprojde u zkoušky a musí na vojnu. Přesto je tento díl naditý skvělými hláškami. "Melete dokola buržoazně reakcionářský kecy." "Třeba bys nebyl za bubnem vůbec vidět. Johana by běžela za tebou a volala, to tak krásně buší můj milej, překrejvá ho buben.":-D "Začínám poezii 17. století." "Tak ji nech bejt, vydržela to tři sta let, vydrží to ještě dvě hodiny.":) Výborná je vyšilující Johana: "Dejte mi pusu od Kri-kriho, pusu, pusinku, takovou pusisinečku!":-)) 100%(30.7.2019)

Mikuláš neprošel u zkoušek a proto musí na vojnu. Helena mu jako dárek na rozloučenou uplete příliš velký svetr. Kristián Mikulášovi uděluje všemožné rady, jak se z vojny dostat mnohem dřív. O nejlepší zápletku epizody se ale postarala Johana, v bazénu natrefila na Pierre-Yves de la Rivaudière, syna vrchního velitele armády. Ten se zamiloval do Katky a Johanu napadne, že by díky tomu mohl být Mikuláš z vojny propuštěn. Velmi vtipná scéna v tělocvičně, hlavně ten Katčin záchvat smíchu a Johana uklidňující ji poléváním vodou z flašky. "Krásná květina a kytky se přece zalévat musejí." "Říkala jsem, Katko, nežbrundej tu grenadinu!" 100%(9.9.2018)

Majitel prodal garáž a nový vlastník se rozhodl ji zbourat. Kluci i děvčata si lámou hlavu, jak najít novou zkušebnu. Každý na to jde po svém. Mikuláš se Štěpánem pročítají inzeráty, Johana se snaží na podnikatele zapůsobit svým šarmem, Kristián využije toho, že je do něj bláznivě zamilovaná Sofie, jejíž otec má garáž bez auta a dokonce i Natálie nabídne Mikulášovi novou zkušebnu za podmínky, že se s ní vyspí. Není nouze ani o vtipné hlášky, např. Johana: "Musíte bojovat! Až přijdou garáž bourat, vrhneme se pod buldozera!":-)) A nebo Kristián "Jsou povolání, která by neměla existovat. Například podnikatel!":) 95%(30.7.2018)

Kristián je přesvědčen, že ve snu složil píseň, která se stane hitem. Nadšena z toho je především Johana, ovšem jen do chvíle, než Kristián bezdůvodně napadne Štěpána, že na něj žárlí. Johana se Kristiána nezastane a on to bere jako důkaz, že ho už nemiluje. Nakonec se ale ti dva usmíří a Johana dokonce ten superhit (kterým není nic jiného než Yesterday) nahraje na kazeťák. Zábavná epizoda, zejména druhá polovina. Skvělá scéna v kavárně se Sofií a následná milenecká hádka, Kristián v přestrojení a Johana vyšilující, že za ní po okapu leze nějaký šmírák.:) A pak Johanina noční návštěva s hypnózou v pokoji chlapců. "Jestliže Kristián dává přednost ošklivé otrokyni před osobitou povahou, má na to právo.":) 100%(30.7.2019)

Katka s Helenou žehlí trička, aby prodejem na večírku vybraly peníze na školné Natálii. Johana u Alfréda zařídí půjčení kavárny výměnou za to, že ji vymalují. A tak se kluci pustí do práce, Kristián na sebe několikrát vylije kýbl s barvou. Natálie vědoma si toho, že bude v Paříži už jenom týden chce silnou vzpomínku - strávit noc s Mikulášem. Ten samozřejmě odmítne, ovšem debatu chlapců s Natálií nahraje Johanin kazeťák. Holky zuří, ale nakonec se vše urovná. Odpustí i Natálii a na večírku jí předají 60 000 franků na další rok studií. Výborná scéna se zuřící Johanou a Kristián krčící se pod plakátem. "Já jsem podle tebe strašně agresivní ženská?! Na plný pecky mi jede siréna, copak nevidíš, jak mi nad hlavou dělá ee-ee-ee-ee!" "No tak, holka, už ji vypni.":) 100%(10.9.2018)

Katce se ozval Cedric a protože měl splín, dali si pozdě v noci schůzku v baru. Nebyl by z toho takový povyk, kdyby je tam náhodou nespatřil Kristián a celý den si pak na všech vybíjel zlost, zejména s Johanou se dost ostře pohádal. Nakonec se vše vysvětlilo a Cedric děvčatům vymaloval pokoj. Nevím proč tvůrci zvolili zrovna tmavě béžovou, ta dosavadní růžová pokoj více zesvětlovala. I zde bylo několik vtipných momentů, třeba na začátku, kdy rozespalá Johana zuřivě mlátí s budíkem, že jí přerušil sen s nahým Kristiánem na pláži, přitom zvonil telefon.:) A nebo Kristián na Johanu, když vylezla po okapu "Nemohlas tam zůstat jako chrlič?!":-) 95%(27.8.2018)

Kristián přivede do garáže tři fanynky. Mikuláš, Štěpán a José se jim začnou věnovat, zatímco Kristián zůstane na ocet. Mezitím jsou dívky v tělocvičně a následně i v kavárně obtěžováni třemi kluky, na které nakonec vyklopí zmrzlinu. Když pak přijdou do garáže, spatří své kluky v objetí fanynek. Pouze Kristián, na něhož žádná nezbyla si skládal z papíru slepičky. Namísto scény se pomstí tím, že zařídí, aby je kluci načapali s těmi třemi kluky z posilovny. Nakonec se z fanynek vyklubou profesionální zlodějky hudebních nástrojů. Zábavná epizoda s dobrými hláškami. Johana dávající autogram: "Mé oblíbené pijavici s nejhlubším znechucením Marilyn.":) 95%(30.6.2019)

Nový baskytarista Sebastián se pomalu začleňuje do kapely a dokonce se už setkal i s Natálií, která si nenechala ujít příležitost jej svádět. Katka nedokáže přenést přes srdce, že ji Štěpán opustil a rozhodne se pro návrat do rodného Carcassonne. Natálie jejího odjezdu využije a chce zažádat ředitelství koleje o přeřazení na pokoj k Heleně a Johaně. Johana proto nelení a ještě týž den přivede do party Lolu, která v pokoji děvčat obsadí místo po Katce. Tato epizoda je kvůli Katčině odjezdu velmi smutná, ale najde se tu i několik vtipných momentů. Jeden z nich je třeba když Benedikta vychrstne na Natálii sklenici vody "Mimina ty taky občas zloběj!":) 100%(10.9.2018)

Lola se nastěhuje do pokoje děvčat a svěří se, že její snoubenec se zabil na motorce. Johana si usmyslí, že Sebastián a Lola se do sebe musí zamilovat. Do pokoje chlapců se nastěhuje nový student Martial, jenž působí dojmem špinavce a neotesance. Lola a Benedikta, aby se vyhnuly polibku od něj si vymyslí chřipku a Johana zajde ještě dál, sehraje divadlo, že kluci mají nakažlivou nemoc podobnou lepře.:) Martial na to skočí, odstěhuje se a volnou postel zabere Sebastián. Povedená a humorná epizoda s dobrými hláškami. "Johano, to není důvod, abys mě líbala každých pět minut." "Ano, pět minut je moc dlouho, já se pokusím každé dvě minuty.":) 95%(30.6.2019)

Lolu v tělocvičně sbalí vtipálek jménem Bob, což dost rozčílí Johanu, neboť ta stále chce dát dohromady Lolu se Sebastiánem, aby byli opět tři dívky a tři chlapci bydlící spolu na koleji jako za dob Štěpána a Katky. Johaniny plány ještě víc komplikuje Natálie, která se všemožně snaží vetřít do přízně Sebastiánovi. Johana je štěstím bez sebe, když se dozví, že Bob minimálně na dva roky odjíždí na polární výpravu. Vtipná scéna je hned na začátku, kdy se Bob dvoří Lole a z hlášek když si Natálie na Sebastiánovi vynutí polibek za dárek, José to okomentuje "Ona jen inkasovala za fakturu." A Johana dodá "To vidím, Sebastián platil DPH." 95%(10.9.2018)

Johana si vezme do hlavy, že aby se kluci v muzice proslavili, musejí na pódiu tancovat. Dokonce je začne učit texasský tanec hootanany, což v Lole vyvolá záchvat smíchu. Kluci jsou po náročném dni nacvičování tanečních kreací rozlámáni a tak nepohrdnou masáží od děvčat a přidají i menší pomstu. Kristián totiž přinese do pokoje zrcadlo, které dost zkresluje, což děvčata nepoznají a zhrozí se, jak jsou tlusté a kluci je při tom nechají.:) Pobaví Josého růzovo-fialový dres a hlášky zejm. ke konci dílu. "Už mi nevadí, že jsem rozlámanej, jinak bych nevěděl, že masíruješ jako masérky z Thajska." "Ty znáš masérky z Thajska?" "Ale ne, něco jsem asi četl.":) 95%(30.6.2019)

Tato epizoda od začátku do konce srší vtipnými hláškami a humornými situacemi. Kristián přinesl malou ruční kameru a spolu s ostatními kluky se rozhodl tajně natáčet kalhotky holek z fakulty. Nejprve zkusil své umění v kavárně, kde se mu k filmování nabídly Sofie s Natálií. Velmi povedená scéna na chodbě fakulty, kde Mikuláš a Sebastián zabavují procházející dívky, zatímco Kristián v podřepu jim strká kameru pod sukně a když si ho všimnou, vymluví se, že ztratil pinzetu.:) Helena, Johana a Lola jejich dílo tajně shlédnou a rozhodnou se pomstít, na oplátku nafilmovaly nahé kluky pod sprchou, které sbalily ve fitcentru. Skvělý díl, plný počet 100%.(27.8.2018)

Johana koupí Kristiánovi růžovou kravatu, z čehož on zjevně nemá velkou radost. Dokonce se kvůli ní pohádají, když si ji Kristián odmítne vzít k romantické večeři ve dvou. Aby Johaně udělal radost si kravatu druhý den přece jen vezme, ovšem neujde pozornosti mnohých dívek z fakulty, které na něm díky ní mohou oči nechat. Kristián je rázem obklopen houfem fanynek a Johana začne žárlit. Proto kravatu tajně ukradne a zničí.:) I tady zazní výborné hlášky: "Pánové, já jdu do kina s pěti buchtama!" "Radši se vyhni Johaně, mohla by ty buchty připálit." A nebo "Ty myslíš, že ji Kri-kri snese? "Proč by ne, není těžká." Skvělá epizoda! 100%(5.9.2018)

Docela vtipná epizoda, přestože je v ní tentokrát nastíněna tématika nebezpečných sekt. Johana a později Kristián se začnou řídit podle pokynů sekty Nový život, kterou vedou podvodníci Ludvík a Antonína, aby z důvěřivých studentů vytahali co nejvíc peněz za křišťály, zkažené potraviny a podobné nesmysly. Dokonce v garáži uspořádají seanci Nového života. Johana se ze sekty vymaní díky žárlivosti, vůbec se jí nezamlouvá, že by Kristián s Antonínou provozovali "znovuzrození". Padlo tu i několik vtipných hlášek: "Tak on je seknutej můj miláček!" nebo "To je geniální, Kristián s tou babou nebyl ve vaně!" 95%(20.4.2018)

Kristián má tajné rande s Benediktou a Johana vyšiluje, celý večer neví, co je s Kristiánem. Nakonec ho jde hledat. Naneštěstí ji porazí auto a upadne do kómatu. Mikuláš se Sebastiánem marně hledající Kristiána přeruší v kavárně rande Natálie s jejím přítelem. Kristián se o Johanině úrazu dozví až ráno a hned běží do nemocnice. U jejího lůžka si uvědomí, jak ji miluje. Johana se probere a Kristián tajný románek s Benediktou ukončí. I v této dramatické epizodě se najde pár vtipných situací, zejm. díky Natálii. Výborná je její hláška, když se jí Mikuláš zeptá, jestli neviděla Helenu, Johanu nebo Kristiána: "To se mi snad zdá! Večeřím s přítelem, nemám službu na kontrolní věži." A nebo "Potřebujete jeřáb, abyste se přemístili?" 95%(5.9.2018)

Helena se setká s bývalým přítelem Olivierem a on ji pozve na večeři. Jelikož kluci zruší plánovanou večeři s děvčaty a rozhodnou se strávit večer s Lindou a jejími kamarádkami, Helena nakonec Olivierovo pozvání přijme. Vše by bylo v pořádku, kdyby Natálie nepřišla holkám poreferovat, že u Alfréda viděla kluky s jinými děvčaty. Vtipné bylo soupeření Kristiána s Josém o přízeň Kim "Já toho komára rozdrtím!" "No tak vidíš, José, poprvé v životě uvidíš komára bez křídel, jak ti uletí s Kim před nosem.":) Taky se mi líbí scéna, kde Johana vylije Kristiánovi na hlavu karafu s vodou a prohlásí, že dnes zapomněla dát vodu své rybce. 95%(6.9.2018)

Johana je na Kristiána pořádně rozzuřená, ale Heleně, která se vrátí z večeře s Olivierem nic neřekne, pouze jí začne navrhovat návrat k Olivierovi. Sebastián a Mikuláš se ráno za včerejšek cítí provinile, Kristián si z oné události nedělá hlavu a José se Benediktě sám přizná, motivací mu taky byla sázka s Kristiánem o 200 franků.:) Helena se nakonec o předchozím večeru dozví od Benedikty a na oplátku Mikulášovi přizná, že byla na večeři se svým bývalým. V této epizodě je vtipné zejména Johanino obvolávání bývalých přátel a také Kristiánův budíček: "Budíček už zvonil a Kristiánek vás budí a říká vám pomalu ...VSTYK VY DVA!!!":-) 95%(6.9.2018)

Kristián trucuje, neboť za ním z Londýna přiletěla Diana, jeho fanynka a milenka z turné a on je příliš hrdý, aby se Johaně omluvil. Mikuláš se ho snaží obměkčit připomenutím odjezdu Štěpána a Katky, ale marně. Johana je v klidu, dívkám tvrdí, že už Kristiána nemiluje. Na důkaz toho se s nimi vsadí, že políbí třetího kluka, co vejde do kavárny. Diana bydlí u Josého, brzy se jí ujme Natálie, opět totiž vycítí příležitost intrikařit a rozvracet partu. K údivu všech Johana pozve Dianu na společnou večeři, Kristián to považuje za provokaci. Netuší, že Johana odešla na noc k Johnovi Wanderovi. Kristián: "Říkám si, jestli si je nemám nechat obě, rozumějí si. Diana dny sudé, Johana dny liché a na víkend obě.":) 90%(25.8.2019)

Mikuláš se brzy ráno v garáži sejde s Helenou, aby se poradili, jak usmířit Johanu a Kristiána. Natále intrikaří na všech frontách, manipuluje s Kristiánem i s Dianou. Johana se vrátí od Johna s nepořízenou, odmítl ji kvůli Kristiánovi. Nakonec se Johana rozhodne Kristiánovi odpustit. Už to vypadá, že se vše v dobré obrátí, i Sebastián Lole řekne, že ji miluje. Jenže Natálie opět naočkuje Dianu, aby zabojovala o Kristiána a ten z frajeřiny prohlásí: "Johano a Diano, já vás miluji obě." To už je na Johanu příliš a rozhodne se, že se vrátí do Texasu. Jindy mám Natálli rád, ale v těchto dílech, kdy se snaží rozvrátit vztah Kristiána a Johany je mi dost protivná. I tak je to velmi vydařený díl, dávám 5 * a 95%.(25.8.2019)

Všichni se chystají na koncert a aby se kluci s holkama neminuli, Mikuláš zůstane v kavárně, kde se seznámí s Arielou, postarší módní fotografkou. Také se v této epizodě poprvé objeví Gedeon, Kristiánům kamarád z Toulouse. Mikuláš pomalu podléhá pokušení sejít se znovu s Arielou. Pobaví Johana se svýma super elektronickýma hodinkama a Gedeon, jak je vyjevený z Benedikty i ostatních dívek. A taky jak se kluci baví o Ariele "Tohle je nějaký prototyp z jiné planety?" "Tyhle se jistě sériově nevyrábějí." Kristián. "Podívejte, sedla si." José: "No přece nebude malovat zdi.":) 95%(30.9.2019)

Mikuláš se vrátí pozdě v noci ze schůzky s Arielou, Heleně se vymluví, že jeho kamarád měl problémy. Dlouho ale nevěru neutají, když se později v garáži cicmá s Arielou, načapá je Gedeon a situaci podbarví hláškou: "No koumám, žádná nuda, co? Tedy hochu, klóbrc dolů.":-)) Pak následuje srandovní dialog Mikuláše a Gedeona, kdy Gedeon nejprve zjišťuje, jak se takové starší ženské balí a pak zas chce po Mikulášovi, aby mu přenechal Helenu.:) A když pak Mikuláš odjede na víkend za "starou tetou", Gedeon vyjede po Heleně a ve vzteku jí všechno vyžvaní. Pobaví Gedeonovo přiznání, že šmíroval Benediktu v koupelně.:) 95%(30.9.2019)

Helena už ví o Mikulášově nevěře, před Johanou a Lolou ale vše zamlčí a slzy svede na alergii. Gedeon nevydrží tíhu svědomí a pozdě v noci vše vyklopí Kristiánovi a ten zas zburcuje Johanu. Než se Mikuláš vrátí z víkendu, o jeho avantýře se už všichni dozví. Ve výsledku Gedeon dvakrát schytá pěstí mezi oči - od Kristiána a následně od Mikuláše. Mikuláš přileze za Helenou s prosíkem, ta mu nakonec odpustí. V tomto dílu pobaví Kristiánova přednáška k Sebastiánovi ohledně ochrany, ale především scéna s korpulentní dívkou v kavárně, která dělá oči na Kristiána, což Johanu vytáčí k nepříčetnosti.:) 95%(30.9.2019)

Tato epizoda je jednou z klíčových celého seriálu. Začátek sice vypadá idylicky, Helena Mikulášovi odpustila úlet s Arielou a jsou spolu šťastni. Jenže nenapravitelný Kristián zatouží po špásování se starší ženou a tak brzy hupsne do pelechu k Ariele. Netušil, že Johana ho večer bude chtít navštívit tradiční okapovou cestou a když ho nenajde na koleji, už najisto ho načapá inflagranti v garáži. Pohár její trpělivosti právě přetekl a definitivně se rozhodne vrátit se do Texasu. Ani v této epizodě nechybělo několik vtipných hlášek, např. když se Kristián vymluvil, že dostal chřipku a půjde se vypotit, Johana se mu nabídla, že ho půjde ošetřovat a on na to odvětil: "Mám rád svoje mikroby a bojím se, že bys mi je nakazila.":) 90%(27.8.2018)

Johana poté, co ji Kristián podvedl s Arielou odjela do Texasu a všichni jsou z toho velmi smutní. Všichni kromě Kristiána, ten machruje a všechny okolo baví tím, jak objevil pravou lásku díky Ariele. Nikdo ho nedokázal přesvědčit, že Johana je pryč. Až nakonec se k tomu odhodlala Benedikta a on, vzhledem k tomu, že spolu před časem měli krátký románek jí přece jen uvěřil. V této epizodě jsou nejvtipnější narážky ostatních na Arielu. Třeba když Kristián pronesl, že Ariela není puberťačka, ale pravá žena, José si přisadil "Už pěkně dlouho.":) A perfektní hlášku na Arielu měla i Natálie "Fakt jsem si myslela, že Johana pro tebe znamenala mnohem víc. Vidím, že sis našel správnou medicínu. A pospěš si tady se slečnou, už dlouho nebude pěkná.":-)) 90%(27.8.2018)

Kdybych měl sestavit žebříček deseti mých nejoblíbenějších epizod, tato by jistě byla mezi nimi. Krásný a dojemný díl, v němž Kristián napsal pro Johanu písničku, Mikuláš složil hudbu a Helena ji ve studiu Johna Wandera nazpívala. Veliké pozitivum českého dabingu bylo, že část písně nazvané Možná v září byla přeložena do češtiny, takže divák neznalý francouzštiny (což se u české mládeže předpokládalo) alespoň snáze pochopil její smysl. Refrén zněl "Nemůžu jinak, než tě čekat, možná že v září vrátíš se k nám." Tomuto nádhernému romantickému dílu nelze nedat nic než plný počet 100%.(20.4.2018)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, pochopitelně proto, že se vrátila Johana!:) Zprvu o tom ale nikdo neměl ani tušení. Anežka zanechá zprávu, že už pro ni v pokoji děvčat není místo, což kupodivu nikdo nepochopí. Helena si podá Natálii, vyčte jí, že spolu s Favou ukradla Kristiánovu píseň pro Johanu Možná v září. José Anežce vyzná lásku, ta jej ale odmítne, přesto však přijme jeho nabídku k dočasnému bydlení u něj. Všichni pak v garáži čekají na Anežku, předpokládají, že odjíždí a chce se s nimi rozloučit. Miluju tu scénu, kdy Kristián čeká sám v garáži, vzpomíná na události poslední doby, do toho hraje Peut-être qu'en septembre, v garáži se objeví Johana a s radostným výkřikem "Králíčku Kri-kri!" skočí Kristiánovi kolem krku. 100%(5.9.2018)

Helena s Johanou ošetřují Mikuláše a Kristiána, kteří se ve studiu poprali s Favovýma gorilama. Fava si klade podmínky - Helena musí nazpívat předělanou píseň Možná v září, jinak jde Kristián do lochu. Tohle všechno dost rozběsnilo Natálii, jenže když chtěla s Favou mluvit, nechal těmi svými strážci zmlátit i ji. Tato epizoda ničím zajímavým nevyniká, snad jenom scéna Fava vs. Johana, když ji přede všemi začne lichotit, ona pronese "Ještě jeden krok a přišpendlím tě na zeď!" A pak mu flusne do ksichtu.:) Menší zajímavost, jednoho z Favových strážců hraje Gérard Vivès, známý jako recepční Gérard z Dívek od vedle. Tentokrát to na víc jak 4 * není. 80%(2.9.2018)

Johana přišla na nápad, jak vyřešit problém s Favou - rychle ho sbalit a nenápadně mu sebrat Kristiánovu smlouvu. Před ostatními ale mlčela, nechtěla to zakřiknout a tak se vymluvila, že jde na lékařskou prohlídku. Kristián se nejprve obával o její zdraví a pak si domýšlel, že Johana s ním asi čeká dítě.:) Srandovní je scéna v kavárně, jak se Johana schovává pod stolem a ještě vtipnější dějství ve studiu, kdy se Fava chytil na Johaninu léčku. Dokonce odhalil masochistické sklony.:) Klekl si před ni, začal jí líbat boty a ponižoval se: "Ležím ti u nohou, dělej si se mnou co chceš, jsem tvůj otrok!" Zajímavější epizoda než předchozí, proto dám 5 * a 85%(2.9.2018)

Kristián si stále dělá starost o Johanu, ta se chová ještě podivněji než jindy. Děvčata začnou vyzvídat, proč Johana nemůže s ostatními na večeři, ale ta se z toho vykroutí. Později všem navykládá, že začala chodit na kurz čínštiny. V této epizodě se seznámili a zamilovali se do sebe Agnes a John Wander, díky čemuž se Helena od Agnes dozvěděla, že Johana se schází s Favou. Líbila se mi Helenina poznámka Johaně "Chci se zapsat k tobě do kurzu.":) Zvláštností českého překladu je odkaz na Gumáky, viz Johana "Gumáky, ty já miluju, to je skvělý pořad." Přitom v originále zmiňují francouzský pořad Pas de pitié pour les croissants. Jinak ale nijak zvlášť vtipná ani dějově zajímavá epizoda, takže dám jen 4 * a 80%.(2.9.2018)

Skvělá epizoda, zvlášť díky Johaně, která opět zachránila situaci a vymyslela plán, jak vyzrát nad Thomasem Favou. Na oko ho sbalila, aby mu mohla čmajznout smlouvu. Scéna ve studiu, kdy Fava nepříčetně zuří a marně se dovolává svých goril, Johana mu to nandává a Helena pálí smlouvu nemá chybu!:) Mimo to pobaví, jak José dráždí Kristiána s nahrávkou Johanina hlasu na synťáku.:) Navíc se do sebe zamilovali Agnes a John Wander, to vše si zasloužilo parádní oslavu. Jen škoda, že po této epizodě Agnes ze seriálu bez vysvětlení zmizí a když se pak John po čase znovu objeví, už o ní nepadne ani slovo. 95%(20.4.2018)

Kluci slaví, že se Sebastián probral z kómatu a dost se při tom zhulákají, což vede k srandovním situacím. José v domnění, že vychází ze dveří se snaží vecpat do skříně.:) "Kluci, můžete mi prozradit, kde je vypínač? Je tu tma." "Zatáhni za rukáv mého saka a uvidíš hned líp.":) Kristián pak ještě dospává opici během dne Johaně na rameni. I dívky slaví, Johana dokonce ve své štědrosti pozve na porci lupínků všechny z kavárny. Zato Natálii do smíchu není, Kanu ji chce opustit. Benedikta za to cítí vinu a přizná Josému, že ho podvedla s Kanuem. V této epizodě se mi velmi líbí poslední scéna, kdy José Benediktě její úlet odpustí. Je to totiž jedna z mála scén celého seriálu, kdy dokáže, že ji opravdu miluje. 95%(31.7.2019)

Johana opět odjela do Texasu, tentokrát ale kvůli operaci její matky. Nejprve si všichni myslí, že Kristián z toho bude v depresi, ovšem ten momentálně nabyté svobody začne plně využívat. Ani před ostatními nijak netají, že všechen svůj čas tráví s Terezou a že je mu víc než jen kamarádka. Když se mu ostatní snaží domluvit, spustí svoji originální teorii, že holky jsou jako květináče, muži mají povinnost zasít do nich co nejvíce semínek a on zkrátka odmítá spokojit se jen s jedním květináčem.:-)) Po této přednášce se jde vytrucovat k Tereze a ona se pak jde usmířit s děvčaty. Na můj vkus jí Helena, Lola a Natálie nějak rychle odpustí, že zabrala Johanino místo. 90%(27.8.2018)

Kristián už má tolik milenek, že si schůzky s nimi musí zapisovat do speciálního notesu a někdy kvůli nim i odložit zkoušku. Do garáže si přivede dokonce dvě milenky naráz a vyjede i po Lindě. Je mi zvláštní, že se Linda bránila a dokonce dala Kristinovi facku, přitom o pár dílů později ho sama sbalí a nedělá jí problém s ním chrápat. Poprvé se tu objeví Kryštof, který měl být na týden náhradním bubeníkem a Lola si usmyslí, že by měl Kristiána nahradit i u Terezy. Kristián si totiž dopřál na týden prázdniny na venkově u nějaké starší ženské, jak on sám tuto činnost vtipně nazval "udělat s majitelkou malou exkurzi po jejím pozemku.":) 90%(4.9.2018)

Kristián je u jedné ze svých milenek, zatímco nic netušící Tereza o něm v jednom kuse básní a těší se na jeho návrat. Lola přesvědčuje Terezu, že by se měla zamilovat do Kryštofa a Kristiána nechat Johaně. Benedikta se přidá na stranu Loly, Helena se do toho nechce plést. Tereza neustoupí ani tehdy, když večer v kavárně natrefí na jednu z Kristiánových milenek. Dobře jí to Lola řekne: "Otři si slzy a zkus Kryštofa. Kryštof je možná muž tvého života, ty to ale přes ty svoje slzy nemůžeš vidět." Z pokoje chlapců je telefonní centrála, co chvíli volá některá z Kristiánových milenek, jedna dokonce do pokoje vyšplhá po okapu. 85%(31.7.2019)

Touto epizodou prošel početný harém Kristiánových milenek. Kristián se sám označil za "milovníka přírody". Trefné bylo, když si postěžoval, že mají v hlavě seno a Natálie mu odvětila "Ale seno patří k přírodě." Holky mu dokonce koupily užitečný dárek - kondomy s příchutěmi. Kryštof se oficiálně stal druhým klávesákem kapely, čehož využila Tereza a hned se mu, dle Kristiánova přání, nabídla. Vtipné je třeba jak Helena hupsne na postel, čímž polije Lolu usrkávající vleže limonádu. Z hlášek třeba Kristián k Lole "Sixtinská kaple je už hotová, takže teď ses dala do té seventínské?":) A nebo jeho pokec s jednou z milenek "Kristiáne, lásko, kde ses schovával?" "Vyjel jsem si na Jupiter nadýchat se.":-) 90%(3.9.2018)

Tereza s pláčem přizná holkám, že Kristián po ní chtěl, aby se vyspala s Kryštofem. Kristián si téměř od všech potajmu vypůjčí peníze. Helena s Mikulášem začnou mít podezření, že Kristián opět jede v drogách. A Nemýlí se, Kristián skutečně má v kavárně tajnou schůzku s Arielou, která, jak se ukázalo, ještě není vyléčená. Mikuláš si pak Kristiána pěkně podá, Kristián mu nakonec ještě poděkuje, což Mikuláš okomentuje "Mám jediný poslání, chránit Kuřátko.":) Tento díl by sice byl spíš na 4 *, ale mám slabost pro nečekané návraty delší dobu se nevyskytujících postav a to i v případě, že jde o feťačku Arielu, proto trochu nadhodnotím a dám 5 * a 90%.(3.9.2018)

V této epizodě mě Helena dost zklamala.:( Proč vůbec pomáhala Lindě usmířit se s Kristiánem? S Johanou přece byla větší kamarádka a přitom tentokrát pomáhala Lindě ukrást Johaně Kristiána. Zřejmě chtěla být zadobře úplně se všemi, až to někdy přeháněla a Linda v Paříži jí byla v ten moment bližší, než Johana v Texasu. Tím spíš mě potěšila Lola, neboť nepřestala dávat dohromady Terezu s Kryštofem, aby Kristián zůstal Johaně. Nijak moc zajímavá epizoda a i málo vtipná, akorát se tu poprvé objevila Kristiánova sestřenice Adéla, kterou nejprve všichni kluci považovali za jednu z jeho holek.:) Víc jak 4 * nedám. 80%(4.9.2018)

Tento díl je oproti předchozímu o poznání povedenější, zejm. ve vtipnosti a celkové pohodové atmosféře. Kuře je zas ve svém živlu, hned po ránu jde na Mikuláše a Sebastiána s proudem vody a málem při tom vytopí pokoj. V posilovně zas sehraje "svatbu" Terezy s Kryštofem. Srandovní je vyjednávání Josého s Kristiánem o číslo na Adélu. Sebastián si zanotuje "Adélka připomíná andílka.":) Helena s Benediktou trápí Lolu dietou, ani ten zmrzlinový pohár jí nedopřejí. José se dočká rande s Adélou, ta mu uštědří pořádného monokla a duchapřítomný Mikuláš vymyslí historku o porouchaných dveřích v obchodě s nástroji. 90%(4.9.2018)

Tento díl mám velmi rád, po dlouhé době se vrací Johana!:) A jak už to u ní bývá, s pořádným entrée. Kristián zrovna vykládá, jak je s Lindou šťastný a vtom vtrhne do garáže Johana. Dlouho však všeobecná radost netrvá. Nejprve Johana přizná Kristiánovi, že v Texasu měla poměr s jiným bubeníkem a vzápětí jí on vpálí, že ji podvedl s Lindou (ale že měl mimo ní desítky jiných známostí raději zamlčí). Natálie vyjede po Jakubovi, což dost rozzuří Lolu. I v tomto dílu se najde několik vtipných hlášek, třeba když si José stěžuje, že Bene a Adéla se o něj budou dělit, Kristián to okomentuje "Jsi obloženej, budeme ti říkat sendvič.":) A nebo José "Kdykoliv něco plácnu, mám tu odpověď a stereo." 100%(3.9.2018)

Johana je po dlouhé době zpět v Paříži a vypráví dívkám o krátké avantýře, kterou prožila v Texasu s jedním bubeníkem. Nezapomněla ani na dárky, zvlášť laso pro Lolu je velmi originální. Kristián si vybral Lindu a všechny Johaniny fotky vyhodil. Líbí se mi scéna, kde Kristián jednu fotku roztrhá, ale vzápětí ji slepí izolepou a u toho hraje v podkresu Peut-être qu'en septembre. Johana se snaží přijít na jiné myšlenky tím, že začne balit Jakuba netušíc, že nemá sebemenší šanci. José je neustále v obležení Benedikty a Adély. "Řekni nám, co by sis dal?" "Mám nápad, co třeba steak Zmizněte.":) Zvláštností dílů kolem Johanina návratu (tj. 170-174) je, že se v nich bez vysvětlení vůbec neobjevuje Kryštof. 95%(15.4.2019)

Zprvu je to velmi humorná epizoda. Benedikta a Adéla věčně nalepené na Josém snažící se ho co nejvíc vytočit a zároveň se mu pomstít za to, že si mezi nimi stále nedokáže vybrat. Kluci z toho mají pořádnou srandu. Lola zas žárlí na Johanu, která se začala motat kolem Jakuba a v rozčílení po ní chce švihnout činkou, která ovšem slítne na její nohu, což Johana pak komentuje "Spadla jí na nohu její špatná povaha.":) Lola pak ještě pobaví, když si na bolavou nohu nahňácá plnou tubu masti. Pak ovšem Natálie vpálí Mikulášovi, že Jakub je zamilován do Heleny, což mu nakonec potvrdí i Jakub a je jasné, že brzy nastanou komplikace. 90%(20.4.2018)

Johana je po návštěvě u kartářky přesvědčena, že potká ideálního kluka a tak ho hned začala hledat. "Ona ti snad řekla, že je ve tvé skříni?" "Co ty můžeš vědět, třeba se sem dnes v noci vloudil oknem." "A nezmínila se jasnovidka, že je to zloděj, co vykrádá byty?":) Kristián všechny obtěžuje nesnesitelným smradem z parfému, co mu Linda dovezla ze Švédska. Sebastián a Mikuláš to okomentují, že jde o výrobek na bázi výtažku uzené ryby v rozkladu. Později vyjde najevo, že mu Linda omylem dala čistič skvrn. Jakub se rozhodne vrátit do Toulouse, jenže předtím šel na večeři s Helenou, ta ho pak šla vyprovodit na nádraží, kde je zahlédl Mikuláš. 95%(15.4.2019)

Mikuláš se nevrátil na noc domů, zato José přišel ke klukům žádat o azyl, neboť s Benediktou a Adélou už je to k nesnesení. Helena se svěří Lole a Johaně o večeři s Jakubem a že je Mikuláš spolu zahlédl na nádraží. Vtipná mi přišla hláška "Nemohlas ho chytit? "Ne, to nešlo. " Máš pravdu, běhat moc neumíš.":) Bene s Adélou vylezou za klukama po okapu a sdělí jim, že Mikuláše zahlédly v nočním baru s Natálií. Helena si to pak s ní jde vyřídit, díky čemuž jsme v této jediné scéně z celého seriálu mohli zahlédnout Natáliin pokoj. Helena se cítila provinile, ale nakonec se Mikuláš vrátil a s Helenou si slíbili, že o tom co se stalo nikdy nebudou mluvit. 95%(15.4.2019)

Jeden z nejpovedenějších dílů druhé poloviny seriálu, je plný humorných scén a hlášek. Johana opravářkou Lindinýho auta, Kristián šmírující sprchující se holky, José stále pronásledován dvěma neodbytnými fúriemi a pak to hromadné kočkování v garáži. V poslední scéně to dokonce vypadalo, že se Kristián s Johanou dají znovu dohromady. Bohužel se tak nestane, tato epizoda je na mnoho let poslední s Kristiánem, což je vlastně to jediné, co se jí dá vytknout. Pobavila mě především Johana, jak se vrtala v motoru a argumentovala "Já i on jsme ze stejné země, my o sobě něco víme.":) 95%(20.4.2018)

Johana s Kristiánem se usmíří a odjedou spolu na prázdniny. Holky z toho mají radost, zatímco kluci se domnívají, že odjel s Lindou. José vynervován životem s dvěma fúriemi se rozhodne vyměnit zámek a tak Benedikta s Adélou musejí přijmout azyl u děvčat. Tento díl sice není z nejhumornějších, ale přesto se tu najde několik velmi vtipných momentů. Třeba na začátku, když Helena vzbudí Lolu sprchou z vázy s kytkama. Pobaví i Lola s tím svým "Musím se soustředit, musím se soustředit.":) A na konci - Benedikta: "Nemáme kde spát." Sebastián: "Kristián tu není, takže máme volnou postel." Lola: "Jo takhle? Co děláš dnes večer, Kryštofe?" Sebastián: "Ale ne, zmýlil jsem se, nemáme volnou postel!":) 95%(26.7.2019)

Adéla s Benediktou přespí u děvčat, jenže si musejí najít bydlení a tak se rozhodnou v kavárně sbalit nějakého sympatického kluka s velkým bytem. Po několika nevydařených pokusech natrefí na Gérarda, načež José dostane záchvat žárlivosti. Nakonec je nucen si konečně vybrat a je dobře, že si zvolil svoji skutečnou lásku Benediktu. I v této epizodě se najde několik vtipných scén a hlášek. Třeba když Lola koupí Sebastiánovi velký svetr "Copak jsi se srazil a nic jsi mi neřekl?" A především rozhovor kluků o šmírování holek: "Mohl by ses dívat klíčovou dírkou, až by se sprchovaly." "Tam nacpaly žvýkačku." "Ty pátravý očko, žes to zkusil?" "No jistě, vy byste to neudělali?" "Co si to o nás myslíš? Být to na mně, vedle kliky bych vyvrtal tajnou dírku.":-D 95%(26.7.2019)

Johana s patřičným entrée vlítne do pokoje, vrací se totiž z šesti týdenních prázdnin na malém ostrově v Karibiku. Sdělí dívkám, že se s Kristiánem rozhodli bydlet společně. Kluci mají jiné starosti, téhož rána jim totiž někdo vykradl pokoj a zaměřil se výhradně na Kristiánovy věci. Johana poté, co Lole a Benediktě odvypráví zážitky z prázdnin prozradí Heleně, že ji Kristián požádal o ruku. Jenže Kristián se celý den neukáže a večer Mikuláš najde od něj dopis. Epizoda plná Johanina elánu, hláškami tentokrát perlí především José, když Kryštof nabízí Adéle bydlení. Kryštof: "Ten pokoj se dá zavřít na klíč." José: "No a taky otevřít.":) Také pobaví, jak Johana rozrazí dveře garáže a odnesou to Sebastián s Lolou.:) 95%(3.9.2019)

Přestože se Kristián po návratu z prázdnin celý den neobjevil, Johana je v klidu. Je totiž přesvědčena, že zašel k rodičům. Ve skutečnosti ale Kristián zmizel neznámo kam. Ze dne na den opustil Johanu, kapelu i fakultu a Mikulášovi napsal, aby se nepokoušel ho hledat a ať na něj zapomenou. Nic netušící Johana zatím s Lolou plánují, jak dát dohromady Adélu s Kryštofem. A tak zatímco Helena jde Johaně oznámit tu novinu ohledně Kristiána, Johana, Lola a Benedikta se snaží sbližovat Kryštofa s Adélou. V této epizodě na rozdíl od několika předešlých příliš humoru nenajdete a když, tak jen minimum. Po nějaké době děj opět zachází do dramatických událostí. I tak dávám slabých 5 * a 90%.(3.9.2019)

Johana pokračuje ve svém plánu dát Adélu s Kryštofem dohromady a jelikož Lola a Helena chtějí, aby se co nejrychleji vzpamatovala z toho, že ji Kristián beze slova opustil, raději na její plány kývnou. Johana si usmyslí, že aby uspíšila zamilování, Adéla se k nim musí nastěhovat. Dokonce kvůli tomu obnoví prověřenou metodu - vylepí po pokoji Kryštofovy fotky. Poněkud dětinsky se v tomto dílu zachová Mikuláš tím, že všem zakáže o Kristiánovi mluvit. Kryštof se klukům svěří, že už se do Adély dávno zamiloval. José: "Kryštof by se měl zamilovat do Johany, má přece ráda bubeníky a já bych si tak mohl nechat Adélu v rezervě." Sebastián: "To je bezva nápad, musím ho říct Benediktě.":) 90%(20.9.2019)

Johana Adéle ve spánku našeptává, jak miluje Kryštofa, jenže Adéla z toho dostane spíš noční můry. José a Benedikta se potkali s Lindou, prý byla v depresi a brečela, nejspíš bude chtít mluvit s Johanou, což Sebastián trefně poznamená: "Můžou založit klub kuřecích obětí.":) Děvčata u Alfréda natrefí na Natálii, i ona dostala kopačky od Kanua. Johana se pokusí o vtipné zhodnocení nakupených rozchodů "Mám nápad, založím s Natálií a Lindou klub zhrzených milenek." Pobaví José svojí žárlivostí vůči vysokým blonďákům. Benedikta přivede Lindu za děvčaty, Linda Johanu šokuje oznámením, že s Kristiánem čeká dítě a proto utekl. 90%(20.9.2019)

Až doposud se Johana držela, ale poté, co jí Linda oznámila, že Kristián utekl ze zbabělosti, neboť s ní čeká dítě, už nedokázala své emoce dále udržet. Tentokrát vybuchne i Mikuláš. Johana je zcela apatická, ani na Adélu a Kryštofa už nemá pomyšlení, až když Lola nadhodí, že Kristián opět vyhrál to Johanu znovu nakopne. Johana mě v tomto dílu dost překvapuje, stará se tu o holku, která jí přebrala kluka a ještě se od něj nechala naprcat. Jinak je tato epizoda na velmi dlouho poslední s Johanou, v závěrečné scéně oznámí dívkám, že se vrací do Texasu. Ve skutečnosti Johana mizí ze scény, neboť její představitelka Rochelle Redfield byla těhotná. 95%(20.9.2019)

José se hned po ránu pustí do zprovoznění nového syntetizátoru, přitom si neodpustí několik poznámek na počínající vztah Kryštofa a Adély. Johana odjela a holky se věnují těhotné Lindě. Nejvíc se na dítě připravuje Lola zakoupením knih Jak vychovávat dítě, Bezbolestný porod a k tomu plné tašky různobarevných klubíček vlny. Natálie se rozhodne sbalit Kryštofa a poté, co se dozví, že si začal s Adélou, zkouší ji od Kryštofa odradit pomluvami. Do karet jí hraje, že Adéla namísto toho, aby šla s holkama do garáže, odjela tajně s cizím klukem na motorce. A to by nebyla Natálie, kdyby to za čerstva nešla vyslepičit ostatním. Trochu slabší díl, absence Johany je znatelná. 85%(20.9.2019)

Lola pokračuje ve štrikování a navíc se zajímá, kde a s kým byla minulý večer Adéla. Když nedostane uspokojivou odpověď, usmyslí si, že i ona čeká dítě. José se celou noc věnoval rozebranému syntetizátoru. Natálie přinese Kryštofovi k prohlédnutí své album fotek a při té příležitosti mu opět předhazuje neznámého frajera, s kterým Adéla včera odjela. Až později Kryštof přizná, že na všech fotkách, co mu Natálie ukazovala byla zcela nahá. Pozdě v noci jde Adéla na další tajnou schůzku s neznámým motorkářem, ale tentokrát ji při tom načape Helena. I tento díl je poněkud slabší, i tak ale dám slabých 5 * a 85%.(20.9.2019)

Lola si ráno udělá dva těhotenské testy a rozčílí se, že jsou vadné, neboť oba jsou negativní. Zato Adéla je nesoustředěná a myšlenkami jinde. Když ji Helena přistihne, jak chce prodat rodinné šperky, Adéla se zhroutí a přizná, že potřebuje 20 000 franků pro Kristiána, jenž se zadlužil za drogy a splatit je má do zítřka. José prodá nový syntetizátor, Lola zas několik svých obrazů, i ostatní se složí a tak je problém zažehnán. Lola dostane chuť na paellu a Sebastián s Lindou pro ni jedou na motorce, jenže nabourají a hrozí, že Linda přijde o dítě. 90%(25.2.2019)

Lola má celou noc nervy na pochodu, obviňuje se, že kvůli ní Linda možná potratí. Stejně tak si to vyčítá i Sebastián. Lola chrstne Natálii zmrzlinu do obličeje, neboť Lindino dítě nazvala bastardem. Natálie si to jen tak nenechá líbit a využije toho, že Sebastián usnul sám v garáži a spícího ho začne líbat a objímat. A když tam vlítne Lola, začne Natálii mlátit.:) Tato epizoda (poprvé v seriálu bez Heleny) není zpočátku moc zajímavá, ale poslední dvě scény v garáži jsou výborné. V tomto dílu se poprvé objeví nové prostředí fitcentra. A ty hlášky ke konci. "Sebastián: "Já s Natálií nic neměl." Lola: "To je přece jasný, byla to její práce, lenochu!":-)) A když se pak ti dva usmíří, José si neodpustí hlášku "Mač končí, výsledek 1:1.":) Závěr vyzdvihuje mé hodnocení na 5 *. 90%(25.2.2019)

Lola má hned od rána nerudnou náladu, večer se přejedla pizzy a z toho ji rozbolel žlučník. Sebastián na tom nebyl o nic lépe. Zuřil, když několikrát museli přerušit zkoušku, dokonce seřval i chudáka Benediktu. Lola si pak chvíli namlouvala, jestli ty nevolnosti nemají i jinou, šťastnější příčinu a celá rozradostněná běžela za Sebastiánem. To už ale opět zkouška odpadla, v garáži se totiž Natálie vzpamatovávala z napadení třemi kluky, které znala od vidění a ti se pokusili ji znásilnit. V této epizodě mě potěšil nepatrný odkaz na Kristiána, když Sebastián prohlásil "Jasně, rockové hvězdy, jak říkal ... no ...někdo, koho jsme znali." 85%(31.8.2018)

Tato epizoda nepatří k mým nejoblíbenějším. Nejen že je málo vtipná, ale ani dějově nijak zvlášť nevyniká. Téměř celou dobu kluci i holky neustále jen řeší, jak potrestat ty tři zvrhlíky, co se pokusili znásilnit Natálii a přitom aby je nemohli zažalovat. Mikuláš sice nějaký plán vymyslí, jenže diváci se ho nedozví, s tím musejí počkat až do následujícího dílu. V této epizodě se pouze dozvíme, že zvrhlíci vlastní revolver a že holky se nabídnou jako volavky, aby se jim podařilo nalákat je do garáže. Helena u toho není, stále je s Lindou. Tentokrát musím dát pouze 4 * a 80%.(31.8.2018)

Konečně nadešel okamžik pomsty. Lola, Benedikta, Adéla a Natálie se pozdě v noci vypraví na diskotéku k Nelly vyhlížet ty tři papalášské synáčky. Zatímco Sebastián, José a Kryštof podle plánu čekají v garáži, Mikuláš se vloudí na diskotéku v přestrojení za prodavače květin. Jeho převlek zabere, ani holky ho zprvu nepoznají. Akorát mi nejde do hlavy, proč dal tomu vyhazovači tolik bankovek. Holky ty tři zvrhlíky sbalily a dovedli do garáže, kde je přiměly se svléknout donaha, načež se objevili kluci schovaní v krabicích a připraveni pořizovat fotky pro rodiče oněch zvrhlíků. O poznání zajímavější díl, než ten předchozí a s novým prostředím. 90%(31.8.2018)

Mikuláš sdělí dívkám, že Natálii se daří lépe a odpoledne ji pustí z nemocnice. Lola se stále nemá k tomu, aby ukončila podivnou hru s Thierrym na paní a jejího otroka a žádá Helenu o pomoc. Oliviera v garáži hledá jeho nová známost Róza, s níž se seznámil předchozí večer na diskotéce U Nelly. A tak zatímco v garáži mají všichni veselo díky neodbytné Róze, v kavárně Lola zažívá dramatické chvíle, Thierry se totiž zachová jako nebezpečný blázen. Co mi v této epizodě vadí je Lolin přístup k Natáliině sebevraždě. Když totéž provedla Linda, litovala ji a chtěla se kvůli ní rozejít se Sebastiánem, zatímco u Natálii tvrdí, že jenom hrála divadlo. Už proto tentokrát dávám jen 4 * 85%(31.7.2019)

Zatímco Sebastián má záchvat smíchu z Rózy, Benedikta vyhodí Josého z bytu, protože se při oslavě Mikulášových narozenin válel s Rózou pod stolem. A aby toho nebylo málo, později nachytá Josého ve chvíli, kdy se snaží Rózu vzbudit polibkem. Bene se pak Josému pomstí líbáním s Manuelem. Róza toho vyvede daleko víc, např. U Alfréda to odnesou stoly a židle a dokonce posprejovaná stěna. Co mě v této epizodě pobavilo, jak se Lola po bujaré noci v tělocvičně snaží usnout a do toho vlítne rozčílená Benedikta.:) A taky José o chrápající Róze: "Víte určitě, že nemá na zádech knoflík na ztlumení zvuku?":) 90%(20.8.2019)

I když Benedikta a José řeší menší vztahové nedorozumění, přesto je v této epizodě mnoho vtipných situací a hlášek. Hned po ránu za klukama po okapu (původně Johanin nápad) vleze Róza, aby navštívila Josého (neboli "Love-Love", jak si ho pojmenovala) a přitom si vymkne kotník. Lola se rozhodne podobat se Audrey Hepburnové, což očaruje zejména Manuelovi. Ale především ty hlášky nemají chybu, např. Adéla na Rózu: "Oni tě ještě nesebrali pro potulku?":) Róza: "Nechci rejpat, ale vypadá to tu jako někde na pohřbu." Olivier: "Jo a jestli nesklapneš, mohl by to být tvůj pohřeb.":) A pak ještě když na otravnou Rózu vyjel: "Ze které planety jsi sem přišla?!":) V závěru se překvapivě dozvíme, že Linda potratila. 95%(30.7.2018)

Všichni jsou smutní, že Linda potratila. Nejhůře to ale nese Lola, která se na dítě nejvíce těšila. Vybíjí si na všech vztek, dokonce i na Sebastiánovi, kterého shodí z okapu (naštěstí spadne do hromady kartonů). Dobře jí to Helena vpálí: "Ty jsi ho nenosila v břiše, buď realistka! Ty jsi o dítě nepřišla!" Pozitivum je, že tato událost znovu usmíří Benediktu s Josém. Humor se v tomto dílu téměř nevyskytuje, jen občas trochu pobaví Róza. Zvláštností epizody je, že v úvodní znělce mezi hlavními postavami jsou opět vráceni Johana s Kristiánem, třebaže už deset dílů předtím byli nahrazeni Adélou a Kryštofem. 85%(20.8.2019)

Róza jde za děvčaty s prosbou, aby jí dávaly lekce slušného chování a hlavně jak získat Oliviera. Kluci chtějí jet pro Lindu do nemocnice, jenže auto Benediktiných rodičů se porouchá. Róza navrhne, že auto obstará přes jednoho kámoše. Až když už jsou Helena s Mikulášem na cestě vyjde najevo, že luxusní Cadillac je kradený. Sebastián s Kryštofem je naštěstí včas doženou na motorce. V této epizodě nejvíc pobaví svými hláškami Rózin svérázný kamarád Alan. Také se mi líbí, že Rózu autoři konečně začali ukazovat i z té empatičtější stránky, kdy už nedělá jen problémy, ale snaží se i pomoct. A způsob, jakým se Róza vrhá na Oliviera velmi připomíná Johanin styl. 90%(20.8.2019)

Natálie se Heleně svěří s obavami, že je přes Favu možná nakažená virem HIV. Helena ji přesvědčuje, aby šla na test. I Mikuláš má strach, neboť když se onehdy vyspal s Natálií, neměl prezervativ, přizná to i Heleně. Lola si najde novou autoškolu: "Sebastiáne, uspěla jsem při první lekci!" José: "Lolo, kolik bylo mrtvých?":) Nejvíce humoru v této epizodě obstará energická Rózina sestra Zaza, která vpluje do garáže a vrhne se na "Joja". K tomu perlí hláškama. "Lola: "Vy jste početná rodina?" Zaza: "Jo, pět holek a čtyři kluci. Máma chtěla pobírat co nejvíc přídavků.":) Vtipné je, jak si Zaza splete Oliviera se Sebastiánem, zatímco Olivier se schová za Sebastiána a také jak Zaza odpálkovává Josého.:) 90%(30.7.2019)

Mikuláš a Helena mají strach z nákazy HIV, Natálie naštěstí jejich obavy uklidní, výsledky jejího testu jsou negativní. Lola v autoškole rozložila na kousky dalšího instruktora.:) Byla by to celkem obyčejná nadprůměrná epizoda nebýt zpestření v podobě Róziny sestry Zazy, která se lepila na "Joja", přitom se snažila o pozornost Thomase Favy a ještě perlila nezapomenutelnýma hláškama. Třeba na Kryštofa: "Malej velkej muži, kdo ti dovolil promluvit?!":) Nejlepší její hláška směřovala na Josého: "Mozarte, učeš si paruku!":) Taky bylo vtipné, jak ji José špízoval zrcátkem, když se převlékala.:) 95%(30.7.2018)

V tomhle dílu se José stane fackovacím panákem a to doslova. Schytá hned tři facky, z toho jednu od Zazy a dvě od Benedikty.:) A to jen proto, že se s klukama neuváženě vsadí, že do večera sbalí Zazu. Ta ale o něj zpočátku nemá zájem a když konečně svolí, přijde to v ten nejméně vhodný moment. Benedikta hezky zuří, ale ani to neodradí Lolu v psaní textu k písničce. Bene: "Už toho mám dost a je konec!" Lola: "Hele, konec, to se mi bude perfektně rýmovat s tím kopec!":)) Natálie si s Helenou konečně otevřeně promluví o úletu s Mikulášem a Róza se vrátí ke svému "Jojovi".:) Velmi vtipný je Lolin text k písničce o tom, jak se připravuje na řidičák.:) 95%(29.8.2018)

Adéla osočuje Lolu z podezíravosti poměru Sebastiána a Lindy a navíc že o tom pověděla Manuelovi. Fava informuje Helenu o písni, kterou má nazpívat. Lola i v tělocvičně zuří, chce se Sebastiánovi za každou cenu pomstít. Začne balit cizí kluky a zfackuje Sebastiána. Bláznění Loly pokračuje i v kavárně. Róza, přestože má chřipku je nalepená na Olivierovi a diví se, že Mikuláš svoji novou píseň nenabídne Favovi. Mezitím Fava uzavře s Helenou tajnou dohodu - když nazpívá píseň vybranou vydavatelstvím, vrátí jí Mikulášovu smlouvu. Tato epizoda není moc zajímavá ani vtipná, děj se nijak výrazně neposouvá, proto dám jen 4 *. 85%(6.9.2018)

Touto epizodou začíná několikadílná minisérie (dost dlouho na stanici TF1 cenzurována), v níž Thomas Fava v nahrávacím studiu zdroguje Helenu. Ale hezky popořadě. Na začátku nikdo netuší, jaké drama budou všichni v následujících čtyřiadvaceti hodinách prožívat. Lola začne žít pozitivně dle knihy o východních filosofiích, Róza se rozhodne vymalovat garáž a přitom vylije barvu na Josého syntetizátor a pak ho ještě dorazí džusem z plechovky. Mikuláš si zažárlí, když u Alfréda natrefí na Helenu s Fabienem. A pak už Helena jde na onen drogový dýchánek do studia. Tento díl nepatří k nejvtipnějším ani mým nejoblíbenějším, takže dám jen 90%.(28.8.2018)

V garáži se José pozdě do noci pokouší opravit synťák, který mu nechtíc zničila Róza. Holky se jdou bavit na diskotéku, kam přišel i John Wander a Mikuláš tím pádem začne mít o Helenu strach. Adéla se poprvé setká s Brunem, když jí pomůže odpálkovat dotěrného kluka. Mezitím ve studiu už jsou Fava s Fabienem, zvukařem Brunem a Franckem zfetovaní a snaží se přimět Helenu, aby si taky šňupla. Když odmítne, Fava jí nabídne kousek dortu a Helena netušíc, že lze drogu přimíchat do jídla nepohrdne nabízeným pokrmem. Brzy o sobě neví, čehož využije Fava a sebere jí z tašky Mikulášovu smlouvu. O fous zajímavější díl než předešlý, takže dám 90%(28.8.2018)

Zdrogovaná Helena se ve studiu chláme, cicmá se s Fabienem a u toho všichni poslouchají novou Mikulášovu píseň. Když Heleně začne být špatně, banda feťáků se rozhodne pokračovat v zábavě na diskotéce u Nelly. Mikuláš se pěkně rozzuří, když spatří Helenu ve Fabienově objetí, rozběhne se do garáže, ze vzteku rozfláká kytaru a porve se s Josém, který se ho snaží uklidnit. Když se Fava s Fabienem pokusí usínající Helenu odvléct, kluci a Benedikta na poslední chvíli zakročí a před diskotékou se strhne velká rvačka. Humor v těchto epizodách nehledejte, do takto dramatických událostí se zkrátka nehodí. Za jeden z nejzajímavějších dílů dávám 95%.(28.8.2018)

Helena jde do nemocnice za Favou, Lola zapřáhne Manuela do cvičení a Adéla se tajně schází s Brunem. Dějově se sice nejedná o příliš zajímavou epizodu, ale zato je plná srandovních hlášek. Lola "Heleno, kde chceš cvičit? "Někde, kde se moc neunavím." "A ty Bene?" "Tam kde Helena.":) A když Helena mluví o návštěvě Favy po tom všem, co jí provedl, Róza to okomentuje "Ve škole mě učili, že Napoleon zemřel na Svaté Heleně, ale až teď vím, kdo byla ta svatá Helena.":) A pak v garáži - Lola: "S Manu můžeš o Lindě klidně mluvit, Sebastiáne. Já na něm právě pracuju, aby na ni zapomněl." José: "A jak to děláš? Elektrošoky?":-) 90%(30.8.2018)

Lola se rozhodla, že pomůže vydělat peníze pro dítě, které čeká Róza. Za tímto účelem zaúkoluje všechny ostatní. Josému práce u odtahovky nevyšla a tak Lola navrhne, že si musí založit vlastní podnik. Všichni se pustí do vydávání studentského časopisu Školní drbna. Jenže ten ani přes zajímavé články a Lindiny autogramy nejde zrovna moc na odbyt. Nejméně jich prodá José, protože musel, jak před Bene neuváženě přiznal, zpracovávat holky.:-) Lola musí splatit papír a pronájem tiskárny a tak holky večer pracují coby servírky na diskotéce u Nelly v zajíčkovských kostýmech, což u kluků vyvolá velký záchvat smíchu. 90%(30.8.2018)

Helena se brzy ráno vrací z prázdnin a Lola s Adélou ji málem přizabijí vázou, neboť ji považují za zloděje. Dívky pak Heleně vyprávějí, jak celý týden vydělávali pro Rózino dítě, přičemž si Lola uvědomí, že všechny peníze schovala do tašky se špinavým prádlem, kterou Adéla den předtím odnesla do prádelny. Vrátili se i Mikuláš, Olivier a Róza. Nejvtipnější je scéna, kdy Zaza vlítne do garáže a pustí se do Rózy, ta nakonec vylije Zaze na hlavu plechovku oleje.:) Pěkná je i oslava u Alfréda, kdy všichni předají Róze vydělané peníze. Docela vtipná epizoda, i když scéna se zuřící Zazou mohla být trochu delší. Zde byla Isabelle Bouysse ještě kočka.:) 90%(24.2.2019)

José v noci nepřišel domů, Benedikta je přesvědčena, že ji opět podvedl. Helena ji přesvědčí, aby nejprve zavolala ke klukům, zda po koncertě přespal u nich. José ke klukům přiběhne pár vteřin před telefonátem Benedikty. Ve skutečnosti strávil noc se třemi fanynkami, z nichž jedna za ním přijde do garáže. José pak Benediktě navykládá, že Josette je Brunova holka, s níž strávil noc. Adéla vyslechne, jak se Bene svěřuje Heleně a když pak Adéla vejde do garáže, shodou náhod spatří, jak se na Bruna lepí dvě Josého fanynky, vlepí mu facku. José je nucen říct Benediktě pravdu. Od tohoto dílu až do konce seriálu jsou ti dva od sebe. 90%(1.8.2019)

Lola si chce vyzkoušet, co všechno je Laurent pro ni ochoten udělat a tak mu nařídí, aby si pro ni od jedné holky v kavárně vyžádal šátek. Laurent si poradí po svém, s tou dívkou dohodne výměnu za Lolinu kabelku. José vyšplhá do pokoje chlapců po okapu jen v ručníku. Večer si přivedl domů dvě holky, které ho okradly o elektroniku i veškeré oblečení. Helena s Adélou si vzpomenou, že v kavárně zahlédly dívku, co měla na sobě Benediktinu bundu. Čtveřice zlodějů pod pohrůžkou zabití málem unese Helenu, kluci naštěstí přijdou včas. Mikuláš: "Když pomyslím, že jsi riskovala život pro toho děsnýho Josého a ty jeho prezervativy...":) 90%(1.8.2019)

José má hned po ránu špatnou náladu, Benedikta mu stále neodpustila. Celý den je mezi nimi napjatá atmosféra. Kluci složí novou píseň a když ji přehrají děvčatům, ukáže se, že Adéla umí krásně zpívat. I Lola předvede svůj hudební talent na syntetizátor a na Sebastiánovi je v tu chvíli vidět, jak lituje, že ji opustil. Při večeři Adéla ostatním ukáže text, co napsala k nové písničce. Večer mají kluci v baru U Nelly druhý veřejný koncert, při němž Mikuláš šokuje Adélu tím, že ji vyzve, aby zazpívala jejich novou píseň. Tato epizoda nádhernou písní Parce que c'était écrit comme ça odstartovala pěveckou kariéru Manuely Lopez. 95%(1.8.2019)

Lola ani po včerejším fiasku na diskotéce nehodlá ustoupit, za každou cenu chce Olivierovi najít přítelkyni. Za tímto účelem se setká s Lindou. Ta ji potvrdí, že se na Bahamách zamilovala do nějakého pracháče. Pak ji vezme sebou na focení, kde se Lola seznámí s třemi švédskými manekýnkami. Přivede je do garáže, aby si Olivier některou vybral. Do garáže zavítá i Natálie. Očividně je opět v depresi z toho, že je sama a klukům navrhne, že se se všemi pomiluje. V něčem musím s Natálii souhlasit - ostatní ji považují za děvku, ale přitom skoro každý svého partnera podvedl a někdo i vícekrát. Benedikta a José se stále neusmířili. 85%(20.8.2019)

Sebastián a Mikuláš jsou zvědaví, kterou dívku si Olivier vybral. Na novinky dychtivě čeká i Lola. Jedinou, která se Olivierovi líbila mu před nosem přebral José. Nejen že s ní flirtoval v pizzerii I na diskotéce, ale dotáhl si ji i na noc domů. K jeho smůle mu zrovna další den Benedikta odpustí a na důkaz lásky si jde k němu pro prsten, který ji José kdysi daroval. Pochopitelně že Inke v Josého posteli vše mění. José u Nelly zapíjí svoji smůlu. Připojí se k němu Natálie, vzpomínají, jaké to bylo, když spolu chodili a nakonec společně odcházejí. 85%(20.8.2019)

Taxi přespala v koupelně u kluků, neboť toužila strávit noc s Olivierem. "Ona je ten problém!" "Nejsi moc galantní k dívce." "Takže ty jsi dívka? Já měl zato, že jsi otravnej element.":) Natálie se svěří Heleně, že už týden chodí s Josém, Helena je ale přesvědčena, že José stále miluje Benediktu. Benedikta se čím dál víc sbližuje s Fabricem, jenž ji zavedl do dramatického kroužku a večer na diskotéku k Nelly, kde je zahlédla Natálie. Pobaví Lola s dárkem Sebastiánovi, naopak požitek z těchto dílů snižuje český dabing Taxi, resp. Tišnovská jako dočasná náhrada za Duchkovou. 90%(30.9.2019)

Sebastiánovi se vůbec nelíbí, že se José dal dohromady s Natálií. Ke klukům po okapu vyšplhá Taxi pronásledovaná policisty, neboť ukradla rohlíky. Za Benediktou přijde Natálie vyjasnit si situaci s Josém. Benedikta ji sice ujistí, že už je mezi ní a Josém konec, ale je na ní vidět, že k němu stále ještě něco cítí. Lola tentokrát přehání víc než obvykle, dokonce přesvědčuje Adélu, že Natálie přišla Benediktu zavraždit.:) "Jsem si jista, že Natálie už přemýšlela, jak Benediktu rozřeže na kousky, aby se zbavila mrtvoly. Možná až se vrátíme, najdeme všude kousíčky těla.":-)) Taky pobaví, jak chce José v kavárně sbalit holku a ta mu vlepí facku.:) 90%(2.8.2019)

Benedikta se ráno vzbudí ve Fabricově posteli a přestože se mezi nimi nic nestalo, dělá si starosti, co na to řeknou holky a navíc ji pod Fabricovou postelí načapá Taxi.:) A tak i když se Benediktě podaří před všetečnou Lolou utajit, kde strávila noc, nakonec to vyžvaní Taxi, načež se Lola urazí, že to před ní zatajili. Obměkčí ji až Fabrice přiznáním, že Benediktu miluje. José sice stále chodí s Natálií, ale ani to mu nebrání pokukovat po jiných dívkách. V kavárně natrefí na Natáliinu kamarádku Virginii a Natálie je spolu seznámí. Je schopna se jakkoliv ponížit, jen aby si Josého udržela. Trochu slabší díl, Lola je tu příliš otravná, proto jen 85%.(30.9.2019)

Lola dostane od tety ze Sao Paula brazilský amulet, který údajně přináší štěstí tomu, kdo ho nosí. Jenže účinek amuletu je zcela opačný. Každému, kdo si jej vyzkouší vzápětí přinesl smůlu. Hned zrána se Lola opaří horkým kafem a několikrát během dne ji ohodí blátem projíždějící auto. Na Fabrice zákaznice v kavárně vychrstne zmrzlinu a v garáži vypadnou pojistky. Vytočená Lola nakonec amulet švihne do popelnice, jenže to údajně přináší ještě větší katastrofu. Nakonec to vyřeší Taxi, která jí amulet čmajzne, protože skrze svůj vlastní amulet je imunní. Docela vtipná epizoda, pobaví kočkování kluků na pokoji a jak se holky přehrabují v popelnici.:) 90%(2.8.2019)

Mikuláš oznámí ostatním, že José přešel k jiné kapele. Ve stejnou chvíli to Helena poví děvčatům. Benedikta měla jet s Fabricem na víkend do Normandie, ale kvůli této nečekané situaci to odloží, což zarmoutí Taxi: "Sakra a máme po víkendu pod dekou, můj Jojo.":) Večer mají kluci hrát u Nelly a tak jim Taxi přivede náhradníka, ten ale nedokáže zahrát ani akord. Nakonec přijde s řešením Lola - jelikož hraje na syntetizátor, navrhne, že večer za Josého zaskočí. Natálie vyčte Josému, že opustil kapelu a on ji zmlátí. V této epizodě nejvíc pobaví scéna v tělocvičně, kdy Lola švihne Ismovi na nohu činku a na Bernieho převrhne rotoped. Taxin kámoš Joe též pobaví: "Páni, ty máš ale botky samochodky.":) 90%(2.8.2019)

Lola si umane, že není normální, aby dva muzikanti opustili kapelu. Je přesvědčena, že je někdo uhranul. Najme si brazilského čaroděje, aby jejich uhranutí odstranil. Kirgana je vskutku srandovní postava, neostýchá se lepit se na všechny holky, zvlášť po Benediktě vyloženě vyjede. Podaří se mu uvést do transu i spoře oděnou Taxi. K dovršení všeho dívkám nabulíkuje, že je uhranul Fabrice. Ten jim naopak přinese štěstí, náhodou se totiž srazí s Kryštofem, jenž se před pár dny vrátil z Anglie. Kirgana: "Tady někde je blondýnka, má modrý oči." Lola: "Jsi to ty, Benedikto, to je jasný." Kirgana: "Cítím kolem ní škodlivé vlny, velmi škodlivé!" Lola: "Ježíši, co to může být?" Helena: "Podle mě to děláš ty, jsi vedle Bene.":) 90%(2.8.2019)

Olivier si přijde ke klukům pro věci, rozhodl se bydlet u Josého. Mikuláš a zvlášť Sebastián se k němu chovají odměřeně. Olivier: "Neviděli jste Taxi?" Sebastián: "Je to fajn holka a nesnáší grázly!" Olivier pak jde za Taxi v domnění, že se to mezi nimi urovná, jenže ta je pevně rozhodnuta. Už ho nemiluje, protože opustil kapelu. Ani sliby, že odřekne turné s novou kapelou a vrátí se ke klukům na ni neplatí. Taxi mu vpálí, co všechno kluci udělali pro něj a pro Rózu a on je takhle zklamal, čímž se jí zhnusil. Je vidět, že Taxi je správná holka se srdcem na pravém místě. Škoda že nepokračovala i v Rozmarech lásky.:( 90%(2.8.2019)