Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Houdini

V TV to kdysi uváděli jako nejoblíbenější francouzský seriál. A tak ho doporučuji vždy, když mi někdo začne vychvalovat francouzskou kinematografii. ()

Gemini

Takový malý, studiový, francouzský, a o poznání vážněji se tvářící předobraz Dawsonova Světa. Tedy až potom, co se vyčerpaly "studentské humoresky"... ()

T2

Tak aj takéto prkotinky sa veru prv keď nebolo nič iné pozerali a pre pubertakov to bolo vtedy aspoň zaujímavé. Neskutočne ale hmlisto si aj na to ešte teraz trošku spomínam aspoň na to že som také niečo pozeral. ()

Adrian

Nostalgicka spomienka na povinnu skolsku dochadzku, kedy som kvoli tomuto serialu (ako aj tomuto) zdrhaval vzdy zo skoly domov, aby som stihal zaciatok... :) ()

DaViD´82

Ach ty hříchy mládí... Nostalgické guilty pleasure jak hrom. Jsem si vědom jak strašná i tupá tato teenegerovská telenovela byla. Na druhou stranu to mělo své jisté zvláštní kouzlo. Minimálně v prvních několika desítkách epizod. Všední dny po škole? Jedině N@va a strasti Heleny, Johany, Bendedikty, Laly, Adeline, Lindy, Kathy a Natálie... Kdypak to budou zase dávat? ()

Oskar

Název může evokovat ledacos, takže ne, Helena není prostitutka. Je amatérská zpěvačka, má na repertoáru toliko jednu píseň a v každém ze 116 dílů ji do roztrhání těla nacvičuje v garáži za doprovodu "chlapců" (Mikuláš, Štěpán, Kristián - slyšící také na jméno "Králíček Kri-Kri"). Podle mě by slečna Helena udělala větší štěstí jako reprezentantka Francie ve špulení rtů do dálky, protože takový um v této oblasti nespatříte ani v pavilonu opic. Ale chce být zpěvačkou, tak jí to přejme. :) Tímto mile nenáročným seriálem, komediálním zčásti záměrně, zčásti bezděčně, nás oblažovala tv Nova v roce 1994. Svým mládežnickým zaměřením sice mohl připomínat např. Beverly Hills 90210, ale sociálním zařazením hrdinů byl přece jen blíže realitě a řešení jejich malicherných "problémů" se naštěstí obešlo bez účasti otravných rodičů. Pospolitost hlavní šestice a lehkonohé dialogy vlastně spíš suplovaly u nás tehdy ještě neznámý sitcom Přátelé. Tak jako se Rachel, Chandler a spol. scházívali v Central Perku, měla i Helenina grupa svůj oblíbený bar, kde se zpíjela pod obraz rajčatovým džusem s pepřem. Věřte, že tehdy nám to znělo stejně exoticky, jako by tam dlabali amarouny. :) Povzbuzeni tímto ďábelským nápojem pak ze všech stran řešili, kdo dal komu pusu a kdo jiný se to v žádném případě nesmí dozvědět. Spřádali složité konspirace a za každou druhou větou rituální vyhodili ruce nad hlavu a vykřikli "To je geniální!" Francouzi hodnotí jako geniální prakticky vše, o čem chtějí říct, že to docela ujde; možná i to, co nestojí za nic. Díky doslovnému překladu se to ale vžilo i u nás a vzpomínám si, že inkriminovaná věta se přechodně zařadila do fondu televizních manter jako "Proč jsem si já hloupá nevzala Pištu Hufnágla?" nebo "Je čas udělat dětem pápá." Po skončení Heleny a jejích chlapců nabídla televize nenasytným divákům ještě volné pokračování, které se jmenovala tuším "Strasti lásky", "Hrsti plsti" nebo "Použité pleny", už přesně nevím. Nestálo za nic. Přes to všechno bych celkem rád z nostalgie zase pár dílů viděl. :o) 40% ()

Faidra

Země galského kohouta se srdnatě bránila Římanům ve starověku, Angličanům ve středověku a Němcům v novověku, ale latinskoamerické nákaze se vzdala bez jediného pokusu o obranu a dokonce vytvořila nový vlastní kmen telenovelního viru. Když jsem se na vlastní zraky přesvědčila, co to moje spolužačky před lety tak hltaly, měla jsem neodbytný pocit, že bych měla následovat Oidipova příkladu. Neděste se, myslím tím vypíchnutí očí. ()

Bebacek

Taky jsem to jako malá úplně žrala, ale teď když jsem to viděla asi po 10 letech, nechápu, jak jsem se na to mohla dívat :) ()

Segrestor

Asi mi nedáte do zajímavostí, že jsem jednou potkal na zájezdě Nikolu Votočkovou, která tou dobou dabovala jednu z hlavních postav v tomto seriálu, co? Nevadí. K seriálu. Kdybych byl mladší a neměl do čeho píchnout, tak bych se snad na to díval. Dávali to v dětský prime time, tak proč ne, ale byla to pruda, to vám řekne každý. A nepomohla tomu ani moje "známost" s Nikolou Votočkovou. ()

MM_Ramone odpad!

"Helena a jej chlapci", človek by si myslel, že to bude nejaké porno o náruživej starej Helene, čo si to rozdáva s kdeakými nadržanými mládencami. Filmovou nekvalitou to má síce hodne blízko ku tomuto pokleslému filmovému žánru, ale nie je to porno. Je to dvesto osemdesiat dielná francúzska komická telenovela, ktorá sa po roku 1989 ako jedna z prvých objavila na obrazovkách tuzemských televízií. Našlo si to svojich divákov. No ja si pamätám, že som nad tým len nechápavo krútil hlavou a nestačil sa čudovať, že čo je to za odpad! ()

kulyk odpad!

To se tak jednou sešlo pár žabojedů na ochutnávce odporného, mladého, sotva zkvašeného patoku, přiťukli si tím beaujelaus a přes své čmoudlé okníratěné xychty vychrlili pár úvah o financích. Například na téma, jak si nahrabat na blbech. A jeden, teď už nevím jestli to byl Žán-Brié nebo Kamém-Bért, nadhodil možnost falzifikace Béháčka od těch ignorantů vysídlených za ,,oceán Atlantique". A samozřejmě to bude lepší, intelektuálně na výši, vtipné a elegantní, vždyť jsme vydumali prakticky všechny krásy civilizace. A ani do toho nemusíme moc investovat, lépe než Delyn a Brendy hraje i poslední metař v žoldu země galského kokrhavce....Pár pytlíků a blbek, posmutnělých z hormonální nerovnováhy, nám zásobovalo obrazovky svými zjevy po docela dlouhý čas. A ta hezčí část ze spolužactva to žrala jako Mugabe člověčinu, takže nebohý Kulyk na to musel zízať tiež, chtěl-li se v průběhu nenucené konverzace nenápadně přiblížit ku ňadrům v rozpuku. ()

Davies182

Koukali jsme s rodiči, a i když jsme nikdy vyloženě neumírali smíchy a ani se tak nebavili jako např. u Krok za krokem, bylo to celkem fajn. ()

Divočák

Tak tohle byl fakt úlet. Francouzské Beverly hills, které ovšm narozdíl od svého amerického sourozence disponuje dvojicí úžasných komických postav - Johannou a jejím Krikri. Tímhle nás Nova dopovala na začátku svého vysílání. ()