Reklama

Reklama

Epizody(280)

Obsahy(1)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

(více)

Recenze (168)

Aquilles 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Helena a její chlapci je bezesporu nejznámější z francouzských sitcomů, které se dostaly na české obrazovky. A i když šlo v době vysílání o nezpochybnitelný fenomén, dnes je právě kvůli tomu řazen mezi seriály nejzatracovanější. Je to bohužel škoda, protože rozhodně nešlo jen o vysedávání tří párů v kavárně, jak je dnes série zcela mylně interpretována. Za 280 epizod se před kamerou objevila řada hlavních i vedlejších postav, parta zažila spoustu humorných i dramatických zápletek. Vždy je však v hlavní roli láska a síla přátelství. Párů se v seriálu vystřídalo hned několik a tvůrci si dali pečlivě záležet na tom, aby byl každý jiný. I díky tomu se pak jednotlivé dvojice krásně doplňovaly. Helena s Mikulášem tvořili klasický romantický pár, Johana a Kristián zastávali úlohu humornou, Katka a Štěpán jim byli rozumnou protiváhou. Postupně se pak přidali třeba José a Benedikta (záletník a holka se svatou trpělivostí), Sebastián a Lola (vztah jako na houpačce – mimochodem můj nejoblíbenější pár), Kryštof a Adéla (tak trochu pár z nouze, co na sebe zbyl) a další. Z vedlejších postav je třeba zmínit určitě Natálii, která patří k charakterově nejpropracovanějším postavám, anebo Thomase Favu, který partě několikrát zatopil. Nelze zapomenout ani na naprosto perfektní hudební stránku seriálu. Krásné písničky Héléne Rolles a s nimi spojená instrumentální hudba krásně a výstižně podbarvily nejednu scénu a v uších mi zní vždy ještě dlouho po konci každé epizody. Samozřejmě by se na seriálu daly najít i drobné zápory, jako třeba až přílišná glorifikace Heleny v pozdějších dílech, anebo několik „temnějších“ dílů, které se už výrazně odkláněly od sitcomového žánru. Kvalitu celého seriálu to ale srazit nemůže. ()

HaninaHope79 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno v 90. letech když Helena běžela v TV tak jsem jí zbožňovala, milovala a nesměl mi utéct žádnej díl. Přesto mi jich pár uteklo, neviděla jsem všechny. Což dokáže naštvat, když ty díly pak na sebe navazují a nevíte co se dělo v tom předchozím. Ráda bych si znovu připoměla. Vím, že by mě zase nadchla a bavila. ()

Reklama

Honza__St. 

všechny recenze uživatele

Docela nechápu, že ten seriál po dvoutisícím kdekdo tak pomlouvá. Možná, že to taky bylo delší, než mělo, ale i tak to byla příjemná, pohodová záležitost. O nic horší, než třeba Beverly Hills 90210, z kterého se navíc po prvních pár řadách stala obyčejná blbá soap-opera. Nebylo by na škodu, kdyby Helenu někdo zopakoval (o čemž pochybuju zejména kvůli dabingu, kde byl slyšet originál v pozadí, a který možná po srpnu 1999 taky skončil ve Vávrově šuplíku - a redabing by nikdy nemohl být ono - obzvlášť bez Suchoše na jeho francouzského "dvojníka" Kristiána :D). ()

Carreen 

všechny recenze uživatele

Objektivně vzato to byla fakt děsná hloupost. Téměř nic se tam nedělo, postavy řešily úplné s prominutím kraviny, vedly úplně pitomé rozhovory a nejvíc mě fascinovala ta strašná studiovost a nelogičnost jejich oblečení. Jen tak pro ilustraci: jednou jsem zapnula televizi a tam se pásly krávy - úplně mě to šokovalo. A pak, vždycky mi vrtalo hlavou, proč když má Lolla letní šaty, tak proč Sebastian nosí zimní kabát. Ale aspoň se nepřevlékali tisíckrát za jeden díl jako v BH:o) No a v každém případě mě ten seriál děsně bavil a hlavně jsem se na to stále musela dívat, protože mě moc zajímalo, jak se bude vyvíjet vztah Cricriho a Johanny. Ano, vím, nejsem normální:o) ()

Rakosnicek77 odpad!

všechny recenze uživatele

Seriál Francouzské televize vypráví o životě vysokoškolaček a vysokoškoláků. Přirozenou vůdkyní je Helena, která bydlí na koleji s Johanou a Katkou. Další kdo se v seriálu objeví a uzavírá šestici hlavních představitelů, jsou tři mladí muzikanti Mikuláš, Štěpán a Kristián. Seriál se zabývá vztahy, rozchody, navracení, zahýbáním, vším tím čím nás ve větší i menší míře krmila americká studia ve svých seriálech Beverly Hills, Melrose Place a všech těch podobných výtvorů. Tady se toho chopila Francie a je to podle mého názoru to samé v růžovém, néli horší. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Cathy Andrieu a David Proux, kteří prvních 70 epizod tvořili milostný pár (v českém překladu pojmenováni Katka a Štěpán), byli nějakou dobu skutečně manželé a měli spolu dvě děti, Alice a Mathis. (Kri-kri)
  • Režisér Gérard Espinasse si ve 239. a 240. díle zahrál menší roli oplzlého fotografa. (Kri-kri)

Reklama

Reklama