Třída roku 83

• Indie Class of '83
všechny plakáty

Policista se odmítá smířit s rolí instruktora v akademii. S pomocí pěti studentů, ze kterých vyškolí nájemné vrahy, se plánuje pomstít podsvětí a zkorumpované policii. (Netflix)

xxmurphyxx

Hneď na začiatku priznám, že nie som fanúšik Indickej kinematografie a doteraz som si nenašiel cestu k tomu aby som porozumel, prečo musia skoro v každom filme spievať, tancovať, prečo tam musí byť niekoľko desiatok ak nie stoviek slo mo záberov a prečo musia všetci tak silno prehrávať. Čas od času sa ale nájde výnimka, kde tieto neduhy nie sú, alebo len v minimálnej miere. Toto je jedna z nich. Bohužiaľ je dosť nudná s absenciou väčšej akcie, napätia či gradácie deja a nemá moc čo ponúknuť, snáď okrem sympatického vizuálu navodzujúceho 80s atmosféru, čo je celkom škoda, lebo potenciál to malo podľa mňa dosť veľký. ()

Arsenal83

Na indickú tvorbu stačí, nebola to vôbec taká tragédia a keď sa jeden z hlavných predstaviteľov volá Šukla, hneď to dáva hviezdu hore. V podstate ide o interpretáciu skutočných udalostí z osemdesiatych rokov v Bombayi na základe románu, čiže má to svoju hodnotu. Skorumpovaná polícia, podsvetie, keby to bol americký film tak dám rovnako ako tu tri hviezdy. Rozdiely robiť nebudem. ()

Marze

Portret korupcniho systemu je uz obehrany . Bobby Deol je tezko uveritelny jako postava s autoritou, aby nastolil poradek porusenim zakona. Pusobi to jako prodlouzeny trailer. Na konci filmu jsem cekal, kdy zacne. Je zde malo napeti a akce. ()

Lacike

Indická Ayerovka o skorumpovaných poldoch v retro kabáte, keďže sa to odohráva v 80tych rokoch. Nie je to zlé, ale nejak ma tá banda cigošov nezaujala. Ale na Indické pomery to má krátku stopáž a nikto tam netancuje a ani nespieva. 4/10. ()

Gienah

Politicko-spoločenská dráma s nádychom akčného filmu. O tom, ako je mafia krytá vládnucou politickou garnitúrou a ako sa polícia snaží nastoliť poriadok. Následná veta z filmu trefne vystihuje jeho pointu "Policajný systém je ako minca s dvoma stranami. Jedna strana je zákon, druhá poriadok. A občas na to, aby sa udržal poriadok, poruší sa zákon." Zaujímavé sú historické zábery mesta a kamera navodzujúca dobovú atmosféru. ()