Reklama

Reklama

Zlatý slavík 1972

(koncert)
všechny plakáty
Hudební
Československo, 1973, 77 min

Obsahy(1)

Koncert vítězných interpretů ankety Mladého světa. V roce 1972 tuto anketu vyhráli Naďa Urbánková a Karel Gott, koncert s vyhlášením výsledků se uskutečnil v roce 1973 v pražské Lucerně... Zlatý slavík byla anketa popularity československých zpěváků, zpěvaček a skupin organizovaná v letech 1962–1991 časopisem Mladý svět. Anketu vymyslel redaktor Mladého světa Ladislav Smoljak a nazval ji podle dětské hračky. Od roku 1969 do pádu komunismu byly jeho výsledky z politických důvodů falšovány. Například v roce 1970 nejvíce hlasů v kategorii zpěvaček získala Marta Kubišová, ovšem výsledky nesměly být publikovány. V roce 1996 byla tato anketa obnovena pod novým názvem Český slavík. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dvě písně od 34leté Evy Pilarové, dvě od 41letého Waldemara Matušky a o zbytek času se v minirecitálech podělili vítězové - 34letá Naďa Urbánková (tehdy neobyčejně populární, což potvrzuje i dlouhotrvající potlesk, kterým si publikum vynutilo přídavek) a 34letý Karel Gott. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Historická hodnota převažuje, jinak je záznam večera naprosto nezajímavý, moderující Šimek se po smrti Grossmanna teprve hledal... ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama