poster

Just Imagine

Muzikál / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1930, 102 min

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Výprava(22.6.2004)

 • corpsy
  **

  Vysoko naivný a hlúpučký počin, v ktorom znejú priteplené dobové songy a tanečné kreácie s príšerne grotestknými a trápnymi hereckými výkonmi. A to radšej nespomínam scény odohrávajúce sa na Marse. Ak by som nebol nostalgik a výprava by nebola jednou z tých lepších, tak by to bolo ešte za menej.(9.3.2013)

 • Oktavianus
  **

  Film je to nesmírně zajímavý, ale též dost hloupý. Především jeho muzikálová stránka, jsou to nejhloupější melodie s texty těch mizerných muzikálů, jichž je všude dvanáct do tuctu, a že by ten odporný El Brendel (k jehož všeobecné kritice se tu přidávám) byl nějak úžasný zpěvák, to určitě ne. Děj je poměrně nesmyslný, naštěstí po přesunu na Mars o něco lepší, ale ani tak rozhodně nejde o žádný zázrak. Což je škoda, protože vedle zajímavého námětu a některých nápadů, jako jsou čísla místo lidských jmen, je tu parádní výtvarná stránka filmu. Je zábavné, že v době vzniku filmu šlo o budoucnost padesát let dopředu, zatímco dnes už je rok 1980 těžké retro ztracené před pětatřiceti lety. Ale na velkolepé ulice plné vznášedel, mrakodrapů a futuristické architektury se kouká skutečně náramně. Bohužel zůstává pouze u toho.(11.9.2015)

 • Braddy
  ***

  Velmi netradiční spojení muzikálu a sci-fi. První polovina filmu je vcelku nudná komedie s několika hudebními čísly a rádoby vtipnými momenty s věčně "přiopilým" hlavním hrdinou (který mě stejně jako zelvopyra od začátku iritoval). Ale jak se děj filmu přesune na Mars, začne být film skutečně zábavný. Kdyby tvůrci vyhodili otravného hlavního hrdinu a celý film byl o cestě na Mars s pantomimickými Marťany, dám 5*!!(3.9.2012)

 • zelvopyr
  ****

  Originální, silně vysokorozpočtový komediální sci-fi film se zpěvy :) Město vypadá, že stálo modelem pro město v Pátém elementu - auta jsou přežitek, ulicemi se valí hejna letadlovrtulníků. Maureen O´Sullivan v jednom z jejích úplně prvních filmů to zde velmi sluší a slušně hraje. Marjorie White to samé... Naopak na "švédský" přízvuk El Brendela a jeho přiožralý styl herectví jsem byl alergický od první sekundy. P.S. zobrazovaná Země roku 1980 je snad ještě trapnější, než náš skutečný svět... ale Mars je mnohem zajímavější. Zápletka s fyzicky rozdvojenými osobnostmi je taková... aktuálně Freudovská? :)(6.3.2012)

 • - Pro film byl postaven model New Yorku, který představoval, jak by mělo město vypadat v roce 1980. Stál 250 000 dolarů a byl srovnáván co do velkoleposti se slavnou Langovou Metropolis. (Hans.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace