Terno

všechny plakáty
Krátkometrážní / Taneční / Komedie / Drama
Česko, 2019, 20 min

honajz

Na dvacet minut je to roztahané jak tříhodinový oskarový epos, třetina by stačila. A přestože se zde nabízí hodně zajímavý nápad, není žel nijak rozveden, dopvyprávěn, ani vypointován - takže jsem se celou dobu díval naprosto zbytečně. Na tak velké časové ploše prostě chci jako divák vědět víc - o ní, o něm, chci doznění (viz učebnice scenáristiky). ()

honajz2

Slabý scénář, v němž chování postav nedává smysl a dilema hlavního hrdiny, jestli jít do taneční soutěže či ne nijak nevyvrcholí. Vlastně celá ta historka v zamčeném obchodě je zbytečná a pro film nepodstatná, sice hlavní hrdina na konci asi získá sebevědomí, ale je to zobrazeno utrhnutím lístku s telefonním číslem do soutěže - což je poměrně špatné zobrazení, když si ten samý lístek utrhl i v práci. Po filmařské stránce to taky není bůhvíjaká sláva a do toho je zde pár tanečků, aby se neřeklo, ale ve finále jsou taky zbytečné. Ani dialogy nic nezachraňují, protože nepůsobí realisticky. Prostě ten film stojí a padá na scénáři, který je poměrně chabý a kvůli tomu Terno nefunguje - ačkoli ten nápad sám o sobě není nic moc. 1* ()