Reklama

Reklama

Kriminální příběh, v němž policie hledá vraha černé studentky Sapphiry Robinsonové, slouží k zamyšlení nad rasismem a pátrá po příčinách rasové nenávisti. (oficiální text distributora)

Recenze (13)

Aky 

všechny recenze uživatele

Špičková anglická detektivka, která nezůstává v ničem na povrchu. Nenásilná úvaha nad rasismem ze všech úhlů, z nichž na něj lze pohlédnout, končící závěrem, že sice nebylo vyřešeno, neboť uvnitř v lidech se toho příliš vyřešit nedá a jsou situace, které jsou na daném půdorysu už vůbec neřešitelné. Ovšem i první plán vyšetřování vraždy mladé ženy by stačil k tomu, aby to byl skvělý film. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Poctivá britská kriminálka s dorazom na dialógy sa spočiatku vyvíja ako obyčajný prípad, ale čoskoro sa sympatická dvojica vyšetrovateľov ( hlavne Nigel Patrick ) ocitne tvárou v tvár rasistickému podtextu. Dej ubiehal rýchlo a je to aj tým, že scény boli krátke a svižne zostrihané. Veľká spokojnosť. 4+ ()

Reklama

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Nemôžem si pomôcť, ale niektoré scény v starých filmoch mi vyvolávajú úsmev na tvári. Najmä tie s prehnanými mimickými výrazmi a som rada, že dnes je už herectvo menej afektované. Pretože to bolo dôvodom, že tomto filme namiesto toho, aby bola naháňačka policajtov a Johnnyho pre mňa napínavá ma skôr príjemne pobavila. Odhliadnuc však od týchto mojich nepodstatných "výhrad" sa jedná o skutočne kvalitnú kriminálnu drámu poodkrývajúcu "démonov", ktorý v nás žijú. ()

nervoznideda 

všechny recenze uživatele

Vyšetřování vraždy mladé ženy . Klasická anglická krimi s anglickým humorem. Problémy z roku 1959 platí i v roce 2010. Vřele doporučuji. Film jsem viděl v 1959 na FFP v Praze jako 18letý a byl to silný zážitek, který mám až do dnes. Jako starý si ho vychutnávám ještě líp (4x) V tv ho uváděli jako Nenávist. Po dlouhé době jsem si dal Sapphiru a udělal jsem dobře je 11.06 . 2018 ten film nemá chybu, rasismus byl a bude deda :-) i dnes fascinující film 3.12.2019:-) ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Poctivě natočená kriminálka, u níž si můžete být takřka jistí, že odhalení vraha přijde až takříkajíc v poslední vteřině a bude překvapivé. Za druhý dabing vzniklý a uchovaný ale jako první (původní byl vysílán živě, to musela být velká paráda) dávám vysoké hodnocení, přeci jen duo Ráž Němec, to je těžký kalibr. Úplně jsem scénáři nevěřil, že černoška byla bílá, přeci jen MJ žil v jiné době a už měl jiné možnosti. Milovníci staré dobré Anglie budou ale asi zklamáni, je to pinewoodovka tzn. ateliérovka. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Snímek je velmi ceněný jednak pro rafinované režijní zpracování, tak i pro nevšední motiv hledání příčin rasových předsudků a konfliktů. (E.R.E.)

Reklama

Reklama