Reklama

Reklama

Lo spettro

  • USA The Ghost

Obsahy(1)

Lákavá přítomnost oku lahodící hororové ikony Barbary Steele oživuje sequel Horrible Dr. Hichcock režiséra Riccarda Freda. Steele se vrací jako Cynthia, problémová vdova po sadistickém vrahovi a nekrofilovi, která se kdysi spikla se svým milencem, aby zavraždili jejího manžela dříve, než by se mohla stát další z jeho týraných hraček. Naneštěstí pro ni nemůžete potlačit zlého muže, o čemž svědčí náhlé objevení se mstivého ducha doktora. Všechno ale není takové, jak se zdá. Tak zjistíme, že hrozivé zjevení je nějak spojeno se záhadným domácím Cynthie. (noelcoward73)

(více)

Recenze (13)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Taliansky snímok "Lo spettro" je starý, dobrý, gothický horrorový thriller o vdove Margaret Hichcockovej, ktorú začne prenasledovať duch jej mŕtveho manžela, ktorého spolu so svojim milencom doktorom Charlesom Livingstoneom zavraždili. Spinknutie, vražda, dedičstvo, pomsta zo záhrobia a nečakané vyvrcholenie. Film "Lo spettro" natočil v roku 1963 režisér Riccardo Freda pod pseudonymom Robert Hampton. Do hlavnej úlohy obsadil okúzľujúcu Barbaru Steele. **** ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Temné drama v hávu gothického horroru se sametově krásnou Barbarou Steeleovou. Nevěra, dědictví, chtíč, curare, hrobka, lebky, astrál, magie, staré sídlo, tajná chodba.... Velmi dobrá atmosféra hlavně tehdy, když za okny zuří noční bouře a po stěnách klouzají neklidné stíny. Závěr připomene fantaskní povídky od Poa, kdy se ukáže racionální vysvětlení. Mohlo být více mlhy, pavučin a záhrobí, i tak jsem byl nakonec spokojen. Za zmínku stojí i výborná hudba (Franco Mannino) a pěkná kamera. ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Príjemný starý horor o žene, ktorá sa so svojím milencom rozhodne zavraždiť manžela. Onedlho po tom sa však v ich dome začnú diať podivné veci a oni zisťujú, že tam zrejme nebudú sami. Nastáva tak otázka, či manžel skutočne zomrel a straší tam jeho duch, alebo ide o niečo iné. Film má slušnú, napínavú atmosféru, ktorú podfarbuje štýlový starý vizuál a pekná, mrazivá hudba. Je len škoda, že v určitých momentoch skĺzava z hororu do roviny menej efektívnej detektívky a aj záverečné rozuzlenie sa nesie v tomto duchu. Celkový dojem mám ale dobrý a myslím, že keby som to pozeral v noci a sám, tak by to bolo ešte lepšie. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Názorný příklad dokonalého gotického hororu. Jeho síla není jen v rodinných zámcích a zatuchlých hrobkách, ale především v uhrančivě krásné Barbaře Steele, která stvoří napětí už jen zkřiveným obočím a vytřeštěnýma očima. Zajímavé je, že jak v předešlém, tak i v tomto režisérově díle vystupuje postava doktora Hichcocka: tentokrát ne jako nekrofila, ale mrzáka na vozíku, který se po smrti rozhodne strašit své vrahy. I když je děj poměrně klasický, krásně odsýpá a obsahuje několik příjemných zvratů a pár skutečně mrazivých momentů. Tyhle filmy se nesledují, ale prožívají! ()

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Bohužel, Lo Spettro je pro mě příklad ne příliš zdařilého gotického hororu. Naprosto nezajímavý příběh, který postrádá spád a onu pomyslnou retro jiskru, kterou na těchto kouskách hltám. Co by snad stálo za zmínku je kamera, démonická Barbara Steele a závěr, který decentně nakopne celkový dojem. Kdovíjakou atmosférou také Lo Spettro nepřekypuje, a ta je nevalná už od samotného začátku. Škoda. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama