Hunted

Trailer 2

Eve (Lucie Debay) měla ten horší den. Výstavba budovy, kterou spravuje, bude opožděna a její partner ji začal rozčilovat přehnanou potřebou kontroly. Žena si chtěla na chvíli oddychnout.. Napít se, poslechnout si hudbu a zapomenout na otravný svět. Jakoby naschvál se na ni v baru přilepí, agresivní „účetní“ s uvolněnou kravatou a příliš mnoha vypitými drinky. Nakonec se však objevil záhadný, bystrý a uvolněný chlap s okouzlujícím úsměvem. O několik minut později mezi nimi něco zajiskřilo. Eve se však brzy dozví, že její rytíř v lesklé zbroji je ve skutečnosti zvrhlý psychopat, který má vážné problémy s emoční kontrolou. Když náhodou skončí v lese, začne lov. Ten se však bude lišit od všech jiných honů. (LIVINGDEAD)

Trailer 2

J*A*S*M

Jestli vás někdy zajímalo, jak by to vypadalo, když by oceňovaný evropský režisér moderním způsobem zpracoval pohádku o Červené karkulce jako lesní exploitation horor, tak tady máte odpověď. Já se dle synopse tak trochu bál, že Hunted bude postoprvé to, co jsme viděli už stokrát. Tedy nenápaditá lesní naháněčka mezi obětí a "lovci". Naštěstí tohle má styl a s postupující stopáží si mě to čím dál víc získávalo, jak se začínaly dít bizarnější, komičtější a absurdnější věci. Konečně v tomhle vyčerpaným a líným subžánru někdo natočil něco, co má vlastní ksicht! Příjemný překvápko a první fakt dobrá letošní žánrovka. ()

*CARNIFEX*

Na záver hororového maratónu lesný survival, ktorý bavil viac, ako sa od neho pôvodne očakávalo. Gore síce v nedohľadne, no vďaka hudobnému doprovodu sa jedná o celkom solídne zvládnutú, atmosferickú jednohubku, a preto mi prišla tá posledná 20 minútovka, ako absolútne nevhodná kombinácia, kedy doposiaľ seriózny nádych, vystriedala odľahčená forma v duchu “Brave Heart”. Ja skutočne neviem, čo som si mal o tej “naháňačke” po baráku myslieť, no na mňa táto záverečná pasáž pôsobila akosi absurdne. Čakal som vzhľadom na počiatočnú myšlienku z úvodu niečo mystické, a i keď tu nejaká snaha o mystiku v rozuzlení je, mohlo to byť ďaleko intenzívnejšie. Za tri ... ()

Gilmour93

To spojení Karla Zemana a intra Coppolova Draculy mě na začátku mírně zaskočilo, ale tvůrčí historie režiséra do toho vnesla světlo. Čarovný, magicky ševelící les a v něm křehká laň měnící se v divoženku, kapradí podmanivého vizuálu, černohumorný mech, podhoubí podvratnosti a závěrečný lysohlávkový esprit v oparu mysticismu. Sadistický filmař Hardy a jeho otloukánek Laurel tyhle krásy asi neocení, ale musím ty kluky jedny misogynní pochválit, že se při obracející se kartě lesního diskomfortu postarali o zábavu.. ()

EvilPhoEniX

Svižný lesní Survival z oblíbené Francie! Sympatická blondýnka jde do baru na pár drinků a tam střetne chlápka, promění pár slov a šup už je u něj v autě, ovšem až tam si uvědomí, že tenhle chlap asi nebude ten pravý, je to totiž psychopat s vraždícími úmysly. Kdo hledá příběh může film rovnou vynechat, ale jako lesní naháněčka je film dostatečně napínavý a Arieh Worthalter hraje psychopata fakt bezvadně, ten jeho herecký výkon táhne celý film nahoru. Potěší i krásná příroda a spousta záběrů na lesní zvěř a s gore se tentokrát šetřilo, ale minimálně šíp zapíchlý v uchu a balvan v obličeji v paměti utkví. Já se příjemně bavil a ikdyž jsem čekal trochu drsnější podívanou, tak tady mile rád nadhodnotím. Příběh***, Akce*** Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

ricci.s

Ďalší prírastok do môjho obľúbeného hororového žánru, ktorého sa asi nikdy nepresýtim. Lesný survival, v ktorom dvaja chumaji unesú peknú blondínečku, aby sa s ňou pobavili, no cestou majú autonehodu a môže sa začať lesná naháňačka. Pred pár rokmi tu už bola francúzsko-belgická spolupráca vo fajnovej pecke "Revenge", a som veľmi rád, že pokračuje, pretože toto je niečo podobné, iba v inom prostredí. Postavy sú podarené - jeden z nich je úplne vyšinutý vraždiaci magor, ten druhý je mentálne retardovaný a ukvičaný trpiteľ, z hlavnej hrdinky je spočiatku lovná zver, avšak veľmi rýchlo sa mení na lovca, keďže jej pomáha aj samotná matka príroda. Film je prekrásne nasnímaný, s detailnými zábermi živočíchov, sem tam prekvapí niečím nečakaným, v záverečnej tretine je to už viac komediálne, ale v podarenom zmysle. Pridať na brutalite a bolo by to za 5. ()