Hunted

Eve (Lucie Debay) měla ten horší den. Výstavba budovy, kterou spravuje, bude opožděna a její partner ji začal rozčilovat přehnanou potřebou kontroly. Žena si chtěla na chvíli oddychnout.. Napít se, poslechnout si hudbu a zapomenout na otravný svět. Jakoby naschvál se na ni v baru přilepí, agresivní „účetní“ s uvolněnou kravatou a příliš mnoha vypitými drinky. Nakonec se však objevil záhadný, bystrý a uvolněný chlap s okouzlujícím úsměvem. O několik minut později mezi nimi něco zajiskřilo. Eve se však brzy dozví, že její rytíř v lesklé zbroji je ve skutečnosti zvrhlý psychopat, který má vážné problémy s emoční kontrolou. Když náhodou skončí v lese, začne lov. Ten se však bude lišit od všech jiných honů. (LIVINGDEAD)

*CARNIFEX*

Na záver hororového maratónu lesný survival, ktorý bavil viac, ako sa od neho pôvodne očakávalo. Gore síce v nedohľadne, no vďaka hudobnému doprovodu sa jedná o celkom solídne zvládnutú, atmosferickú jednohubku, a preto mi prišla tá posledná 20 minútovka, ako absolútne nevhodná kombinácia, kedy doposiaľ seriózny nádych, vystriedala odľahčená forma v duchu “Brave Heart”. Ja skutočne neviem, čo som si mal o tej “naháňačke” po baráku myslieť, no na mňa táto záverečná pasáž pôsobila akosi absurdne. Čakal som vzhľadom na počiatočnú myšlienku z úvodu niečo mystické, a i keď tu nejaká snaha o mystiku v rozuzlení je, mohlo to byť ďaleko intenzívnejšie. Za tri ... ()

J*A*S*M

Jestli vás někdy zajímalo, jak by to vypadalo, když by oceňovaný evropský režisér moderním způsobem zpracoval pohádku o Červené karkulce jako lesní exploitation horor, tak tady máte odpověď. Já se dle synopse tak trochu bál, že Hunted bude postoprvé to, co jsme viděli už stokrát. Tedy nenápaditá lesní naháněčka mezi obětí a "lovci". Naštěstí tohle má styl a s postupující stopáží si mě to čím dál víc získávalo, jak se začínaly dít bizarnější, komičtější a absurdnější věci. Konečně v tomhle vyčerpaným a líným subžánru někdo natočil něco, co má vlastní ksicht! Příjemný překvápko a první fakt dobrá letošní žánrovka. ()

LIVINGDEAD

Zpočátku to vypadalo nadějně, psyhopati nahánějí ženskou v lese. Mohl to být skvělý horror, kdyby se to v závěru nezvrtlo v komedii, kdy ženská s modrou hubou nahání psychopata.... škoda. Francouzi umí lepší horrory. 😢😢😢 ()

ricci.s

Ďalší prírastok do môjho obľúbeného hororového žánru, ktorého sa asi nikdy nepresýtim. Lesný survival, v ktorom dvaja chumaji unesú peknú blondínečku, aby sa s ňou pobavili, no cestou majú autonehodu a môže sa začať lesná naháňačka. Pred pár rokmi tu už bola francúzsko-belgická spolupráca vo fajnovej pecke "Revenge", a som veľmi rád, že pokračuje, pretože toto je niečo podobné, iba v inom prostredí. Postavy sú podarené - jeden z nich je úplne vyšinutý vraždiaci magor, ten druhý je mentálne retardovaný a ukvičaný trpiteľ, z hlavnej hrdinky je spočiatku lovná zver, avšak veľmi rýchlo sa mení na lovca, keďže jej pomáha aj samotná matka príroda. Film je prekrásne nasnímaný, s detailnými zábermi živočíchov, sem tam prekvapí niečím nečakaným, v záverečnej tretine je to už viac komediálne, ale v podarenom zmysle. Pridať na brutalite a bolo by to za 5. ()

EvilPhoEniX

Svižný lesní Survival z oblíbené Francie! Sympatická blondýnka jde do baru na pár drinků a tam střetne chlápka, promění pár slov a šup už je u něj v autě, ovšem až tam si uvědomí, že tenhle chlap asi nebude ten pravý, je to totiž psychopat s vraždícími úmysly. Kdo hledá příběh může film rovnou vynechat, ale jako lesní naháněčka je film dostatečně napínavý a Arieh Worthalter hraje psychopata fakt bezvadně, ten jeho herecký výkon táhne celý film nahoru. Potěší i krásná příroda a spousta záběrů na lesní zvěř a s gore se tentokrát šetřilo, ale minimálně šíp zapíchlý v uchu a balvan v obličeji v paměti utkví. Já se příjemně bavil a ikdyž jsem čekal trochu drsnější podívanou, tak tady mile rád nadhodnotím. Příběh***, Akce*** Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

Gilmour93

To spojení Karla Zemana a intra Coppolova Draculy mě na začátku mírně zaskočilo, ale tvůrčí historie režiséra do toho vnesla světlo. Čarovný, magicky ševelící les a v něm křehká laň měnící se v divoženku, kapradí podmanivého vizuálu, černohumorný mech, podhoubí podvratnosti a závěrečný lysohlávkový esprit v oparu mysticismu. Sadistický filmař Hardy a jeho otloukánek Laurel tyhle krásy asi neocení, ale musím ty kluky jedny misogynní pochválit, že se při obracející se kartě lesního diskomfortu postarali o zábavu.. ()

darkrobyk

Eve je blbá blondýna. Ano, tenhle motiv bývá ve filmech častý, tahle je ovšem ultrablbá. Jde do baru, chová se jako děvka a jako děvka také skončí. Následně sice pošahanci se svým kumpánem uteče, jenže je má stále v patách. V závěru se vše obrátí a blbka honí pošahance. To už je ale z filmu komedie a člověk neví, zda jsou na tripu jen postavy, nebo i on. Tedy já. Pěkný je úvodní příběh o dívce, kterou zachránil les. Líbila se mi i následná paralela, kde les pomáhá blondýně, ale co si budeme povídat, docela se nadře, protože ona je fakt tupá. Les báječný, některé scény mají pěkný adrenalin, gore sice šokující není, ale o násilné scény není nouze - kamenem do huby, šíp v hlavě, šíp v rameni, klackem po hlavě... V závěru jsem měl chvílemi pocit, že sleduji Statečné srdce. Skvělá kamera, úderná a mrazivá hudba, solidní pošahanec. Šel bych s hodnocením výše, ale až příliš často jsem nad Eve kroutil hlavou a přál si, aby konečně dostala za vyučenou a třeba i zařvala......což jistě nebyl tvůrčí záměr. Proto zůstanu u průměru, byť chvílemi jsem si film užil. Příroda by byla na deset hvězd. ()

misterz

Paradoxne tie časti, kde sa ešte nič nedialo ma bavili asi najviac. Potom sa stal z toho nudný a hlavne predvídateľný survival, stereotyp bez šťavy. A opäť tu máme starú klasiku, ktorá už nemá čo ponúknuť, námet je totiž dávno vyčerpaný - najskôr vystresovaná žienka uteká a potom akoby zázrakom (v tomto prípade asi vďaka prírode) sa z nej stane super hrdinka wonder woman, ktorá okolo seba mláti hlava nehlava. Boli tu však momenty, ktoré pobavili. Priemer. 60/100 ()

pornogrind

Po zdejších recenzích jsem od Hunted čekal netradiční lesní survival. Tuctovej není. S tím souhlasím, ale nejsem si jistej jestli je tohle cesta tím správným směrem. Já osobně mám z filmu hodně rozporuplný pocity. Místy má film fakt napínavý pasáže který mě dokázali strhnout z toho ale vytasí pár WTF momentů který mi hlava nebere. To jako myslíte vážně ? Kouzelnej les kterej chrání nevinné. To mě poser. Od jisté chvíle mi to přišlo jako nechtěná komedie. Samotnej vrchol pak pro mě byl naprosto zoufalej.  Chválím obsazení dvou hlavních postav a pár solidních napínavých pasáží. Jako celek mi to ale moc neštymuje. ()

Socrates

Kde sakra Francouzi berou tyhle kvalitní démonický ksichty? Arieh Worthalter is the new Vincent Cassel. A v týhle chuťovce extra povedenej, člověk by mu nejradši urazil palici. Nepozorná blondýna se často chová jako blondýna, ale nemyslete si, když jste sexuálně a citově neuspokojeni, nevyspalí, hladoví, promrzlí a ve stresu, děláte prostě zoufalý chujoviny. ()

Kudly4

Solidní, lesní naháněčka ! Frajerka se jde uvolnit do baru, kde narazí na pohledného típka, ten se ale vzápětí změní v její noční můru. K cizímu do auta prostě nelez ! Líbil se mi ten nápad se zvířaty, hudba tvořila fakt hustou atmosféru, roztržené břicho nebo šíp v uchu jsou povedené brutální scény, ale trochu jsem čekal krvavější finále. Ono, jak se otočilo nahánění, tak to dostalo takový, za mě až "cirkusový" nádech s WTF scénami a vytratilo se téměř všechno, co film celou dobu budoval. Každopádně, i tak se jedná o dost povedený Survival Horor, který se určitě vyplatí vidět. (36. hodnocení, 10. komentář) ()

Marze

Lesni bajka, naladovy thriller o preziti,ktery vam zpusobi nocni poceni. Je tu trocha mystiky, necekane zablesky humoru a chytre zvraty. ()

eraserhead666

Horror-thrillerový ekvivalent motivačního "moudra", že když něco hrozně moc chceš, celý vesmír se spojí, abys to dokázal. Tady se tedy spojí příroda, aby zachránila hlavní hrdinku. Výrazné plusové body za zápornou postavu a úvodní příběh, mínusové za až moc náhod v příběhu a závěrečnou sebeshazující a nevhodnou komičnost (např. paintball) snižující předchozí až magickou atmosféru. ()

JASON_X

Zajímavý kousek. Začne jako víceméně standardní thriller o dvou únoscích a následných lesních lovcích žen, postupně je víc a víc prodchnutý duchem metafyzického matriarchálního pohanství a mysticismu, aby se v závěrečné čtvrthodince zvrhnul v takřka halucinační fantasmagorii, která si s většinovým divákem nemilosrdně vytře zadek. K mému nadprůměrnému dojmu z filmu přispěla jeho nevyzpytatelná originalita a zároveň i záživnost, zajímaví herci (démonický psychopat Worthalter a prudce charmantní blondska Debay), i několik zapamatováníhodných scén (benzínka, zmrtvýchvstání matky, atd.). ()

Morholt

Nejdřív to vypadalo na klasický rape and revenge, ale k rape vůbec nedošlo a zvrhlo se to v také klasickou lesní hru na honěnou a to tak že dobrou. Sychrává atmosféra sice nebyla nijak výjimečná, ale tady stačila. Co se nějakého gore týče, tak toho si tu divák moc neužije, ale čiší z toho taková ta zdravá brutalita, která nějaké ty létající končetiny hravě nahradí. Herecky výborné. Záporák je katalogový padouch a jeho představitel si to zjevně užívá a hlavní hrdinka dokáže sem tam vyčarovat božsky šílený výraz hodný keltské divoženky. Seděly mi i úlety jako byla bába s šípem, paintball a vlastně i samotný závěr. Jediné, co mě trošku vadilo, byl řetězec náhod, díky kterému záporák se svým nohsledem uprchlou holku vždycky našli. To prostě bilo do očí. Ale to je jen kosmetika. Frantíci umí. 75% ()

milicjant

Exploitation meets National Geographic. ZRUČNĚ a OSOBITĚ natočená, skvěle nacastovaná a těžko předvídatelná žánrovka s postupně opadajícím napětím zato však s ultraatmosférickou pasáží klub - dálnice - benzínka v úvodu. ()

Miseet

Ou. Raději bych dělala miliony jiných věci, než abych se na to musela koukat znovu. Celý film je totálně jednoduchý. Neděje se zde nic přelomového, ani nečekaného. Stopáž, která je sama o sobě dost krátká, mohla být ještě kratší, protože se opravdu díváme jen na úmorné a nekončící běhaní po lese. ()