Všem se daří dobře

• angličtina

Everybody's Fine

Všetkým sa vodí dobre

Itálie / Francie / USA, 1990, 126 min

Viac ako obsah na tomto filme zaujmú bohaté obrazy Talianska na sklonku 80. rokov, príjemná hudba a bravúrny výkon majstra Marcella. Škoda slabšieho deja; dosť banálny príbeh o starnúcom mužovi, ktorému sa rúcajú ideály o jeho deťoch a na ktorého deti nemajú vôbec čas. Nič nové. Celkovo - taká pohodovka.(17.2.2009)

Zeptejte se starého Mattea, jak se má jeho pět dospělých dětí, rád vám poví, že všem se daří dobře, jen jim ve své úspěšnosti jaksi chybí čas na návštěvu otce - nebo jen odvaha přiznat svá selhání? Zeptejte se ho, jestli měl na konci své cesty dost dioptrií na to, aby tu přehradu z přetvářky, co vystavěla jeho neschopnost zůstat otcem, namísto projektantem svých snů do jejich životů, uviděl. A neptejte se mě, jestli jsem všechen ten smutek chtěla sdílet s ním...(26.8.2013)

Mam neskutocne rad taliansku kinematografiu na rozdiel od takej povedzme Snorlax, ktora je platonicky zamilovana do francuzskej kinematografie. To ja ne, lebo stale si myslim, ze hnoj sa produkuje vsade - bez ohladu na narodnost. Italia vyprodukovala uz dostatok hnoja, ale niekedy sa mi zda, ze ten francuzsky je o cosi smradlavejsi a horsie sa rozklada. No nic, prec od hnoja, smerom k dobremu a kvalitnemu filmu. Nie je tu nic komplikovane a an i strhujuci dej nehrozi - starsi chlap sa rozhodol navstivit svoje haranty ktoe ziju po roznych mestach Italie. V roli starsieho muza sa predstavil Marcello Mastroinanni /La Noche/ ktory putuje po krajine. Poznavam tu nielen pribeh kazdeho z deti ale i Italiu a jej realie. Tornatore mi rezisersky navyse dost smakuje a jeho filmy mam neskutocne rad . 74 %(10.3.2018)

Giuseppe Tornatore opět velmi lže, je totiž i autorem scénáře. Všem dětem se až tak "bene" nedaří. Road movie s Marcellem Mastroiannim a skvělou kamerou a skvělou hudbou Ennia Morriconeho. MM ukazuje nohy starce prostitutkám a pan GT sem tam zastaví obraz včetně komparsu. Nebyl jsem nasrán ani zklamán. A taky se mi líbil fór s balónem evokujícím černou medůzu (na takové bejkárny je Tornatore skvělý) a Morricone coby dirigent Traviaty.(18.9.2011)

Tak 85 %, lepší čtyři hvězdičky. Jedno z posledních děl Mistra Mastroianniho, film hluboce lidský a dobře vypovídající o současné společnosti. Tenkrát té italské, dnes už ale i té naší. Otec vychovává své děti k výjimečnosti a když vyrostou, stanou se z nich natolik obyčejní lidé, že než by se k tomu přiznali, raději s otcem pokrytecky přeruší kontakt. Otec při své pouti postupně poznává pravdu, kterou mu ukáže vlastně důchodkyně, s níž strávil asi dva dny na výletu v Rimini... Film navázal na kdysi dobrou tradici italského psychologického filmu se sociálními motivy. Jedna hvězdička vyškrtnuta za některé snové vize, které mi trochu narušovaly kontinuitu vyprávění.(10.9.2014)