poster

Všem se daří dobře

 • Itálie

  Stanno tutti bene

 • Francie

  Ils vont tous bien!

 • angličtina

  Everybody's Fine

 • Slovensko

  Všetkým sa vodí dobre

Drama

Itálie / Francie / USA, 1990, 126 min

 • winstonik
  ***

  Viac ako obsah na tomto filme zaujmú bohaté obrazy Talianska na sklonku 80. rokov, príjemná hudba a bravúrny výkon majstra Marcella. Škoda slabšieho deja; dosť banálny príbeh o starnúcom mužovi, ktorému sa rúcajú ideály o jeho deťoch a na ktorého deti nemajú vôbec čas. Nič nové. Celkovo - taká pohodovka.(17.2.2009)

 • mat.ilda
  ***

  Zeptejte se starého Mattea, jak se má jeho pět dospělých dětí, rád vám poví, že všem se daří dobře, jen jim ve své úspěšnosti jaksi chybí čas na návštěvu otce - nebo jen odvaha přiznat svá selhání? Zeptejte se ho, jestli měl na konci své cesty dost dioptrií na to, aby tu přehradu z přetvářky, co vystavěla jeho neschopnost zůstat otcem, namísto projektantem svých snů do jejich životů, uviděl. A neptejte se mě, jestli jsem všechen ten smutek chtěla sdílet s ním...(26.8.2013)

 • Martin741
  ****

  Mam neskutocne rad taliansku kinematografiu na rozdiel od takej povedzme Snorlax, ktora je platonicky zamilovana do francuzskej kinematografie. To ja ne, lebo stale si myslim, ze hnoj sa produkuje vsade - bez ohladu na narodnost. Italia vyprodukovala uz dostatok hnoja, ale niekedy sa mi zda, ze ten francuzsky je o cosi smradlavejsi a horsie sa rozklada. No nic, prec od hnoja, smerom k dobremu a kvalitnemu filmu. Nie je tu nic komplikovane a an i strhujuci dej nehrozi - starsi chlap sa rozhodol navstivit svoje haranty ktoe ziju po roznych mestach Italie. V roli starsieho muza sa predstavil Marcello Mastroinanni /La Noche/ ktory putuje po krajine. Poznavam tu nielen pribeh kazdeho z deti ale i Italiu a jej realie. Tornatore mi rezisersky navyse dost smakuje a jeho filmy mam neskutocne rad . 74 %(10.3.2018)

 • farmnf
  ****

  Giuseppe Tornatore opět velmi lže, je totiž i autorem scénáře. Všem dětem se až tak "bene" nedaří. Road movie s Marcellem Mastroiannim a skvělou kamerou a skvělou hudbou Ennia Morriconeho. MM ukazuje nohy starce prostitutkám a pan GT sem tam zastaví obraz včetně komparsu. Nebyl jsem nasrán ani zklamán. A taky se mi líbil fór s balónem evokujícím černou medůzu (na takové bejkárny je Tornatore skvělý) a Morricone coby dirigent Traviaty.(18.9.2011)

 • Vesecký
  ****

  Tak 85 %, lepší čtyři hvězdičky. Jedno z posledních děl Mistra Mastroianniho, film hluboce lidský a dobře vypovídající o současné společnosti. Tenkrát té italské, dnes už ale i té naší. Otec vychovává své děti k výjimečnosti a když vyrostou, stanou se z nich natolik obyčejní lidé, že než by se k tomu přiznali, raději s otcem pokrytecky přeruší kontakt. Otec při své pouti postupně poznává pravdu, kterou mu ukáže vlastně důchodkyně, s níž strávil asi dva dny na výletu v Rimini... Film navázal na kdysi dobrou tradici italského psychologického filmu se sociálními motivy. Jedna hvězdička vyškrtnuta za některé snové vize, které mi trochu narušovaly kontinuitu vyprávění.(10.9.2014)