poster

Starman - Výrobce hvězd

 • Itálie

  L'uomo delle stelle

 • Velká Británie

  The Star Maker

Komedie / Drama / Romantický

Itálie, 1995, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • mat.ilda
  *

  Možná ten film měl být snem o slávě, iluzi, marné naději, tvrdém nárazu a neměnnosti charakteru, mně se však všechny tyto záměry spojily v jedno velké nedorozumění v díle, kterému je osmnáct a stylizuje se do šedesátníka, s tím, že výsledkem není příjemné retro, ale film pro pamětníky bez kouzla doby vzniku.(25.8.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film . . . . . . . Zlatý Lev - výběr(28.6.2004)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $371,674Tržby Celosvetovo $3,570,000(17.3.2010)

 • DaViD´82
  *****

  Tornatore se vyznává ze své lásky k filmu. Ennio mu k tomu složil hudební složku s velkým há. Děj je umístěn do Sicílie a je v něm vše od lásky, humoru až po drama. A ne, není to Bio Ráj. Když už, tak spíše takové "Bio Ráj 1,5" akorát s podvodníčkem, který za poplatek naoko dělá kamerové zkoušky vesničanů pro velká filmová studia. Starmaker je režijně vypiplaný jak to umí snad jen Tornatore. Třeba ta několika minutová nepřerušovaná jízda kamery skrz vesničku v době, kdy se všichni učí závěrečné dialogy z Jihu proti severu, proto je i slovo dokonalost příliš nedokonalé. A nebo... Ne, to by bylo na dlouho, prostě je to Tornatore v nejlepší formě a to o kvalitách vypovídá samo o sobě lépe než kdejaký nadšený komentář.(17.1.2009)

 • Tom_Lachtan
  **

  Pokud vypadá Sicílie tak, jak ji tu Tornatore popisuje, musí se jednat o hotové peklo na zemi, vedro, všichni jsou zpocení, uřvaní, ubrečení, uječení a všeobecně neskutečně nesympatičtí a dovolím si říct, že dalece degenerovaní. V tomhle filmu je tak možná jedna, maximálně dvě alespoň lehce snesitelné postavy, které by ovšem v kterékoliv jiném filmu působili jako nacističtí prznitelé právě narozených dětí. A Oslů. A dekapitovaných kanárků. Navíc se něco opravdu zajímavého stane po hodině a čtvrt filmu, do té doby se před kamerou (tvůrců, i před kamerou hlavní postavy) defilují nudné a odpudivé postavy, vyprávějící své pofidérní osudy. Tahle fakt ne.(4.1.2014)

 • sochoking
  ****

  Miestami žalostne vtipné, miestami otupné, ako sicílske slnko.(23.3.2009)

 • Real Tom Hardy
  ***

  "HAVE YOU EVER SEEN "GONE WITH THE WIND"?" ------------ To čo za pekelne špičkový káder sa tu stretol? Tornatore v réžii, jedinečný Dante Spinotti za kamerou a skladateľská legenda Morricone v notách. Človek by si myslel, že počet hodnotení bude aspoň cez dve tisícky, v skutočnosti nie je ani cez dve stovky. Nuž. The Star Maker sa točí okolo Morelliho, hľadača talentov, ktorý okráda a balamutí nie moc bystrých obyvateľov Sicílie. Dej je pomerne strohý a priamočiary, s hŕstkou príbehových odbočiek. Na počudovanie mi počas dvoch hodín nevadilo takmer nič, až na jednu drobnosť. Film vyzerá, ako keby bol točený v 60. rokoch s rozpočtom o hodnote novšieho Nissanu. Neviem presne, či je to zle, keďže príbeh je zasadený do 50. rokov, viem však, že mi to enormne vadilo.(2.8.2018)

 • d-fens

  ocenenia : Oscar 1996 - Nominácia na najlepší zahraničný film(1.2.2012)

 • arnybossy
  ***

  Sem tam pobavil, muzskemu oku polahodil, hudbou ohuril, krasnou Siciliou inspiroval, no dejovo zial neoslnil. Giuseppeho mam velmi rad a jeho slabsiu chvilku mu bez problemov prepacim :)(9.6.2013)

 • Aljak
  ***

  Aj keď je väčšina filmu vyplnená podobnými motívmi imaginárneho hľadania hereckých talentov, udržiavalo si to svoju úroveň po celú dobu a ani raz to nespadlo niekam do monotónnej fádnosti. Veď tie kastingy v podstate pôsobili dosť komicky, a k tomu všetkému tie prenádherné kulisy starých kamenných sicílskych miest a okolitého vidieku - no proste fantázia. Tornatore opäť raz krásne odprezentoval svoj rodný ostrov tak ako sa patrí. Napriek tomu som očakával niečo o kúsok dynamickejšie a zamotanejšie. Aj keď záverečná štvrtina filmu bola naozaj nadpriemerná, no ostatok bol taký bežný Tornatoreho štandard.(11.1.2014)

 • Flyer
  ****

  Po Baarii nejslabší Tornatore, kterého jsem doposud viděl, což ovšem neznamená, že se jedná o špatný film. Star Maker se může pyšnit tradičně skvělou Tornatoreho režií, zajímavým a neotřelým dějem, jenž podbarvují Morriconeho tóny a jemný humor. Bohužel, laťka nastavená famózním Bio Rájem byla nastavena příliš vysoko a u Star Makera jsem měl chvílemi pocit, jako bych sledoval tak trochu "alternativní verzi" výše uvedeného oscarového snímku. Dějově jsou to sice odlišné filmy, přesto mi určité úseky ze Star Makera přišly jak vystřihnuté z Bio Ráje. Toto okaté sebevykrádání je asi jediné, zato poměrně velké mínus tohoto snímku.(2.3.2009)

 • Martin741
  *****

  Dejovo hodne jednoduche, ale rezisersky vycibrene, namakane s takmer perfektnymi dialogmi. Rezisera Tornatoreho /legenda o 1900, Bio Raj/ dost mozem, na rozdiel od mentalov typu Pif. Oziarene nadhernym sicilskym slnkom, kde chlap hlada herecke talenty pre filmy ...... nadhera. Akcne sceny takmer ziadne, skor taky taliansky ciry art, a to ja moc rad : 95 %(11.3.2018)

 • shantim
  ****

  Tornatore točí rád příběhy o zkrachovalcích a samotářích. Nejinak je tomu i u tohoto snímku. Hlavním hrdinou je malý podvodníček, který za menší úplatu slibuje obyčejným lidem možnost stát se filmovou hvězdou a naplnit tak jejich sen o bohatství a slávě. Nakonec je za tuto svou "snahu" tvrdě potrestán a nejinak dopadnou i někteří z těch, co jeho řečem uvěří. Je mezi nimi i naivní, chudá a opovrhovaná dívka, do které se on sám zamiluje. 86% hvězdiček(20.5.2010)

 • mohamedsfinger
  *****

  Tenhle film balancuje na té nejtenší hranici mezi hořkou komedií a pravým dramatem a já si myslím, že postupem času od prvního plynule přechází k tomu druhému. A nejde zde jen o tu zmiňovanou lásku kfilmu, ale hlavně o lásku k Sicílii a jejímu težkému údělu. Ten se během pár minut objeví ve tvářích všech vesničanů při castingu, za což hercům patří opravdová poklona, protože během tak krátké doby vyjádřit tolik se nepovede jen tak. Samozřejmě v ničem nezaostává ani hlavní hrdina a krása žen (zvláště Beaty), jež do tohoto snímku dokonale zapadají. A jak už to tak bývá u pana ražiséra zvykem, tak po formální stránce je film doveden k dokonalosti a podtrhnut nádhernou hudbou.(4.5.2010)

 • ZkuKol
  ***

  Tornatore má slabost pro Sicílii a kouzlo filmu. To ovšem neznamená, že mu to pokaždé sežerem. Nostalgie, figurky, hřejivý humor a sympatický antihrdina jsou sice kalitní propriety, ale přece jen dost okoukané a ani povedené dlouhé scény se steadycamem prostě celkový dojem okoukanosti nezachrání. Chtělo už by to změnu, ale ona mu to akademie i diváci žerou. Hledá talenty pro italský film a teď přijel hledat na Sicílii - to bude poprask na vsi!... 50%(26.12.2010)

 • Gabretta
  ***

  Prostředí a atmosféra podobná jako v předchozích i následujících Tornatore filmech - Bio Ráj, Maléna, Baaria. Nicméně něco tomuhle kousku chybí. Tornatoreho fascinace filmovým světem by si zasloužila lepší uchopení. Nejde o nic, co by člověka chytilo za srdce - byť jen trošku - a to je velká škoda. V podstatě už při závěrečných titulcích ze mně film úplně vyšuměl do ztracena.(6.1.2013)

 • D.Sleeper
  *****

  Per astra ad aspera... Zářivost všedních dní doceníme, až když jsme o ně připraveni... Jinak nepřekvapivě brilantní Tornatore & Morricone.(30.9.2014)

 • siloalampa
  ***

  Dokonalé spracovanie po filmovej stránke, avšak chýbal silný príbeh a to ma doposiaľ na Giuseppeových snímkoch bralo najviac. Starman je pekný a vcelku dobrý film, ale druhý krát si naň svoj čas už asi nenájdem. Škoda, tie prsia by možno za to stáli...(5.3.2013)

 • milanko8
  *****

  "Miluji příběhy, kde se všichni líbají a jsou navždy šťastní..." Osušit líčka, přiznat si, že tahle věc se minimálně přiblížila Biu Ráj, poděkovat Giuseppemu a být šťastný, že jsem ji mohl vidět... 100 %(18.7.2010)

 • klukluka
  ***

  Dlouho to byla vlastně jen přehlídka mluvících hlav. Oživit to měla jen "překvapení" v podobě lidí kteří se chtěli stát filmovými hvězdami - policajt, válečný veterán, senilní stařec, bandité, ošklivci..., případně ukázky toho, co byli lidé možné slávě ochotni obětovat. Jakýsi příběh se dostavil snad nejdříve někdy v polovině, a to, že je to příběh, mi docvaklo až na konci. Že nežádoucí spolupasažérka nepředstavovala pro Joea jen flirt, ale že se do ní zamiloval. Takže mi nevyhovoval styl vyprávění, pomyslných 60 procent.(6.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace