Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dej se odohráva na Sicílii behom päťdesiatych rokov a rozpráva o Joeovi Morellim (Sergio Castellitto), ktorý se vydáva za hľadača talentov pre štúdio Cinecittà v Ríme. Všetko se ale zmení, keď se stretne s mladou dievčinou Beátou. (nessbeal)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Možná ten film měl být snem o slávě, iluzi, marné naději, tvrdém nárazu a neměnnosti charakteru, mně se však všechny tyto záměry spojily v jedno velké nedorozumění v díle, kterému je osmnáct a stylizuje se do šedesátníka, s tím, že výsledkem není příjemné retro, ale film pro pamětníky bez kouzla doby vzniku. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Pokud vypadá Sicílie tak, jak ji tu Tornatore popisuje, musí se jednat o hotové peklo na zemi, vedro, všichni jsou zpocení, uřvaní, ubrečení, uječení a všeobecně neskutečně nesympatičtí a dovolím si říct, že dalece degenerovaní. V tomhle filmu je tak možná jedna, maximálně dvě alespoň lehce snesitelné postavy, které by ovšem v kterékoliv jiném filmu působili jako nacističtí prznitelé právě narozených dětí. A Oslů. A dekapitovaných kanárků. Navíc se něco opravdu zajímavého stane po hodině a čtvrt filmu, do té doby se před kamerou (tvůrců, i před kamerou hlavní postavy) defilují nudné a odpudivé postavy, vyprávějící své pofidérní osudy. Tahle fakt ne. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Aj keď je väčšina filmu vyplnená podobnými motívmi imaginárneho hľadania hereckých talentov, udržiavalo si to svoju úroveň po celú dobu a ani raz to nespadlo niekam do monotónnej fádnosti. Veď tie kastingy v podstate pôsobili dosť komicky, a k tomu všetkému tie prenádherné kulisy starých kamenných sicílskych miest a okolitého vidieku - no proste fantázia. Tornatore opäť raz krásne odprezentoval svoj rodný ostrov tak ako sa patrí. Napriek tomu som očakával niečo o kúsok dynamickejšie a zamotanejšie. Aj keď záverečná štvrtina filmu bola naozaj nadpriemerná, no ostatok bol taký bežný Tornatoreho štandard. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"HAVE YOU EVER SEEN "GONE WITH THE WIND"?" ------------ To čo za pekelne špičkový káder sa tu stretol? Tornatore v réžii, jedinečný Dante Spinotti za kamerou a skladateľská legenda Morricone v notách. Človek by si myslel, že počet hodnotení bude aspoň cez dve tisícky, v skutočnosti nie je ani cez dve stovky. Nuž. The Star Maker sa točí okolo Morelliho, hľadača talentov, ktorý okráda a balamutí nie moc bystrých obyvateľov Sicílie. Dej je pomerne strohý a priamočiary, s hŕstkou príbehových odbočiek. Na počudovanie mi počas dvoch hodín nevadilo takmer nič, až na jednu drobnosť. Film vyzerá, ako keby bol točený v 60. rokoch s rozpočtom o hodnote novšieho Nissanu. Neviem presne, či je to zle, keďže príbeh je zasadený do 50. rokov, viem však, že mi to enormne vadilo. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Tornatore se vyznává ze své lásky k filmu. Ennio mu k tomu složil hudební složku s velkým há. Děj je umístěn do Sicílie a je v něm vše od lásky, humoru až po drama. A ne, není to Bio Ráj. Když už, tak spíše takové "Bio Ráj 1,5" akorát s podvodníčkem, který za poplatek naoko dělá kamerové zkoušky vesničanů pro velká filmová studia. Starmaker je režijně vypiplaný jak to umí snad jen Tornatore. Třeba ta několika minutová nepřerušovaná jízda kamery skrz vesničku v době, kdy se všichni učí závěrečné dialogy z Jihu proti severu, proto je i slovo dokonalost příliš nedokonalé. A nebo... Ne, to by bylo na dlouho, prostě je to Tornatore v nejlepší formě a to o kvalitách vypovídá samo o sobě lépe než kdejaký nadšený komentář. ()

Reklama

Reklama