poster

Starman - Výrobce hvězd

 • Itálie

  L'uomo delle stelle

 • Velká Británie

  The Star Maker

Komedie / Drama / Romantický

Itálie, 1995, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  *****

  Dejovo hodne jednoduche, ale rezisersky vycibrene, namakane s takmer perfektnymi dialogmi. Rezisera Tornatoreho /legenda o 1900, Bio Raj/ dost mozem, na rozdiel od mentalov typu Pif. Oziarene nadhernym sicilskym slnkom, kde chlap hlada herecke talenty pre filmy ...... nadhera. Akcne sceny takmer ziadne, skor taky taliansky ciry art, a to ja moc rad : 95 %(11.3.2018)

 • shantim
  ****

  Tornatore točí rád příběhy o zkrachovalcích a samotářích. Nejinak je tomu i u tohoto snímku. Hlavním hrdinou je malý podvodníček, který za menší úplatu slibuje obyčejným lidem možnost stát se filmovou hvězdou a naplnit tak jejich sen o bohatství a slávě. Nakonec je za tuto svou "snahu" tvrdě potrestán a nejinak dopadnou i někteří z těch, co jeho řečem uvěří. Je mezi nimi i naivní, chudá a opovrhovaná dívka, do které se on sám zamiluje. 86% hvězdiček(20.5.2010)

 • DaViD´82
  *****

  Tornatore se vyznává ze své lásky k filmu. Ennio mu k tomu složil hudební složku s velkým há. Děj je umístěn do Sicílie a je v něm vše od lásky, humoru až po drama. A ne, není to Bio Ráj. Když už, tak spíše takové "Bio Ráj 1,5" akorát s podvodníčkem, který za poplatek naoko dělá kamerové zkoušky vesničanů pro velká filmová studia. Starmaker je režijně vypiplaný jak to umí snad jen Tornatore. Třeba ta několika minutová nepřerušovaná jízda kamery skrz vesničku v době, kdy se všichni učí závěrečné dialogy z Jihu proti severu, proto je i slovo dokonalost příliš nedokonalé. A nebo... Ne, to by bylo na dlouho, prostě je to Tornatore v nejlepší formě a to o kvalitách vypovídá samo o sobě lépe než kdejaký nadšený komentář.(17.1.2009)

 • Tom_Lachtan
  **

  Pokud vypadá Sicílie tak, jak ji tu Tornatore popisuje, musí se jednat o hotové peklo na zemi, vedro, všichni jsou zpocení, uřvaní, ubrečení, uječení a všeobecně neskutečně nesympatičtí a dovolím si říct, že dalece degenerovaní. V tomhle filmu je tak možná jedna, maximálně dvě alespoň lehce snesitelné postavy, které by ovšem v kterékoliv jiném filmu působili jako nacističtí prznitelé právě narozených dětí. A Oslů. A dekapitovaných kanárků. Navíc se něco opravdu zajímavého stane po hodině a čtvrt filmu, do té doby se před kamerou (tvůrců, i před kamerou hlavní postavy) defilují nudné a odpudivé postavy, vyprávějící své pofidérní osudy. Tahle fakt ne.(4.1.2014)

 • mat.ilda
  *

  Možná ten film měl být snem o slávě, iluzi, marné naději, tvrdém nárazu a neměnnosti charakteru, mně se však všechny tyto záměry spojily v jedno velké nedorozumění v díle, kterému je osmnáct a stylizuje se do šedesátníka, s tím, že výsledkem není příjemné retro, ale film pro pamětníky bez kouzla doby vzniku.(25.8.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace