poster

Starman - Výrobce hvězd

 • Itálie

  L'uomo delle stelle

 • Velká Británie

  The Star Maker

Komedie / Drama / Romantický

Itálie, 1995, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Tornatore se vyznává ze své lásky k filmu. Ennio mu k tomu složil hudební složku s velkým há. Děj je umístěn do Sicílie a je v něm vše od lásky, humoru až po drama. A ne, není to Bio Ráj. Když už, tak spíše takové "Bio Ráj 1,5" akorát s podvodníčkem, který za poplatek naoko dělá kamerové zkoušky vesničanů pro velká filmová studia. Starmaker je režijně vypiplaný jak to umí snad jen Tornatore. Třeba ta několika minutová nepřerušovaná jízda kamery skrz vesničku v době, kdy se všichni učí závěrečné dialogy z Jihu proti severu, proto je i slovo dokonalost příliš nedokonalé. A nebo... Ne, to by bylo na dlouho, prostě je to Tornatore v nejlepší formě a to o kvalitách vypovídá samo o sobě lépe než kdejaký nadšený komentář.(17.1.2009)

 • mohamedsfinger
  *****

  Tenhle film balancuje na té nejtenší hranici mezi hořkou komedií a pravým dramatem a já si myslím, že postupem času od prvního plynule přechází k tomu druhému. A nejde zde jen o tu zmiňovanou lásku kfilmu, ale hlavně o lásku k Sicílii a jejímu težkému údělu. Ten se během pár minut objeví ve tvářích všech vesničanů při castingu, za což hercům patří opravdová poklona, protože během tak krátké doby vyjádřit tolik se nepovede jen tak. Samozřejmě v ničem nezaostává ani hlavní hrdina a krása žen (zvláště Beaty), jež do tohoto snímku dokonale zapadají. A jak už to tak bývá u pana ražiséra zvykem, tak po formální stránce je film doveden k dokonalosti a podtrhnut nádhernou hudbou.(4.5.2010)

 • Martin741
  *****

  Dejovo hodne jednoduche, ale rezisersky vycibrene, namakane s takmer perfektnymi dialogmi. Rezisera Tornatoreho /legenda o 1900, Bio Raj/ dost mozem, na rozdiel od mentalov typu Pif. Oziarene nadhernym sicilskym slnkom, kde chlap hlada herecke talenty pre filmy ...... nadhera. Akcne sceny takmer ziadne, skor taky taliansky ciry art, a to ja moc rad : 95 %(11.3.2018)

 • Aljak
  ***

  Aj keď je väčšina filmu vyplnená podobnými motívmi imaginárneho hľadania hereckých talentov, udržiavalo si to svoju úroveň po celú dobu a ani raz to nespadlo niekam do monotónnej fádnosti. Veď tie kastingy v podstate pôsobili dosť komicky, a k tomu všetkému tie prenádherné kulisy starých kamenných sicílskych miest a okolitého vidieku - no proste fantázia. Tornatore opäť raz krásne odprezentoval svoj rodný ostrov tak ako sa patrí. Napriek tomu som očakával niečo o kúsok dynamickejšie a zamotanejšie. Aj keď záverečná štvrtina filmu bola naozaj nadpriemerná, no ostatok bol taký bežný Tornatoreho štandard.(11.1.2014)

 • Tom_Lachtan
  **

  Pokud vypadá Sicílie tak, jak ji tu Tornatore popisuje, musí se jednat o hotové peklo na zemi, vedro, všichni jsou zpocení, uřvaní, ubrečení, uječení a všeobecně neskutečně nesympatičtí a dovolím si říct, že dalece degenerovaní. V tomhle filmu je tak možná jedna, maximálně dvě alespoň lehce snesitelné postavy, které by ovšem v kterékoliv jiném filmu působili jako nacističtí prznitelé právě narozených dětí. A Oslů. A dekapitovaných kanárků. Navíc se něco opravdu zajímavého stane po hodině a čtvrt filmu, do té doby se před kamerou (tvůrců, i před kamerou hlavní postavy) defilují nudné a odpudivé postavy, vyprávějící své pofidérní osudy. Tahle fakt ne.(4.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace