Eiga Given

• Japonsko 映画 ギヴン (více)
Japonsko, 2020, 59 min

Katakimiku

Byla jsem docela překvapená, že se tvůrci rozhodli zariskovat a tentokrát se věnovat o něco víc romantické stránce příběhu, konkrétně vedlejším postavám. Ale za mě to fungovalo vážně dobře a sice se film kvalitou emotivních momentů nevyrovnal seriálu, ovšem i tak to na mě opět hodně zapůsobilo a těším se jakým směrem se vydají 2 oznámené navazující filmy. 8.3/10 ()

Hromino

Tohle bylo nepříjemné překvapení. U seriálového Given mě tvůrci oslovili tím, s jakou lehkostí a uvěřitelností dokázali ztvárnit příběh kapely, rozvoj vztahů a vývoj čtyř hlavních postav v téměř dokonale vyváženém poměru, a to vše se jim podařilo ještě okořenit dávkou dobré hudby. Ve filmovém pokračování jsou však hned dvě postavy odsunuty úplně do pozadí, příběh kapely a hudba si v podstatě taky berou dovolenou a hlavním nosníkem příběhu se stává vztahovka zbylých dvou postav, kam se začínají vkrádat otravná BL klišé a kde i tempo na prostoru pouhé hodiny začíná haprovat a kazit původní lehkost a přirozenost. Jistěže si i film dokázal zachovat svůj civilní charakter, kvalitní ztvárnění postav a v závěru dát jako náplast na bolístku trochu dobré hudby, ale to, co mě na seriálu oslovilo, je zde nenávratně fuč. Závěrečné vyústění ve stylu jakési nevyhnutelné vztahové předurčenosti také na dobrém dojmu moc nepřidalo, až jsem začal litovat, že jsem nezůstal jen u seriálu. Yaoistky si mohou směle hodit nohy na stůl a užívat si této audiovizuální krmě, já však budu muset účast na případném pokračování ještě zvážit. Slabé 3*. ()