Blade 2

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 112 min

Najlepší Blade. Bez konkurencie. Minúty nabité akciou, tvrdý a nekompromisný Wesley Snipes, pár škaredých upírov, nechutné vnútornosti, zrada, krv, hnus, strieľanie, šerm, boj...Waw, to je presne to, čo chcem vidieť a to čo očakávam. Ron Perlman vo vedľajšej úlohe, Karel Roden zastrelený desiatimi guľkami, úžasný soundtrack. Guiellermovi by bolo potrebné zagratulovať, len v niektorých chvíľach som mala pocit, že nevybral práve najlepších hercov, nemyslím tým Wesleyho ale vedľajšie postavy. Krôčik k dokonalosti. 85%(4.9.2009)

Zatiaľ čo prvý BLADE bol štandardným, neoriginálnym klišé so slušnou dynamikou a slušným vizuálnym gorefestom, dvojka je štandardným, neoriginalným klišé so sakramentsky dobrou dynamikou a vizuálnym uber fucking cool gorefestom. Všade kde sa dalo, sa pritlačilo na pílu a výsledok je drsnejší, slizkejší a nabúchanješí, než bola miernejšia jednotka. V podstate podobný upgrade, ako v prípade T2. A keby sa tým skvelým postavičkám dodalo ešte trochu charakterového pozadia, mohlo to byť na čistých 5*!(25.4.2002)

Lepší než jednička - maximální výplach myšlenek = ve výsledku mnohem zábavnější dílko.(13.7.2002)

Chtěl bych mít takový brýle, jako má Blade. Nespadnou z očí, vydrží každý náraz a nikdy se nezapráší. A mimochodem, "jednička" byla lepší.(4.7.2002)

• Galadriel

Já tomuhle stylu filmů moc neholduji, takže pro mě nic moc, ale kdo chce jen akci, bezduchý příběh a atmosféru, může být při sledování v sedmém nebi.(29.3.2004)

Aneb jak skvěle by Blade I vypadal s pořádným rozpočtem:) Pokud máte rádi Marka Vašuta, budete se první dvě minuty po titulcích skvěle bavit. Pokud ho nesnášíte, tak ostatně taky:) Karel Roden je naprosto neodolatelně slizký (další vzor pro moji budoucí kariéru), a třešničkou na dortu je Assad Dannyho John-Julese. Platí zde všechna pravidla druhých dílů - soubojů je více, jsou propracovanější a krvavější. Nepřátel je více a jsou nechutnější. A hlavní hrdinka je krásnější:) Příběh se žene vpřed jako zběsilý, závěr filmu je naprosto comicsový, nicméně do budoucna mnohé slibující. (Jenže trojka to zazdí se všemi nadějemi:P) A co se hudby týče, soudtrack je opět výborný, ale postrádám dva tracky - druhá část House Of Pain a Name Of The Game od Crystal Method.(22.1.2003)

Blade neoplýval bůhvíjak povedenými triky a byl zbytečně rozmělňován řadou neakčních scén. To Blade 2 je z jiného těsta – triky jsou skutečně na úrovni a počínaje úvodní rozehřívačkou až do „překvapivého“ finále se furt něco děje. A nuda to rozhodně není. Wesley Snipes se drsně tváří a nadto ještě cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Nová rasa „násosků“ působí na plátně nepříjemněji než feťáci v pražském metru a naturalističnost pitvy jednoho z nich pohla i mým nadstandardně odolným žaludkem. Jinak přítomnost českých scenérií a českého Karla Rodena sice potěší, ale v kontextu celého filmu vám podobné detaily budou celkem ukradené. Druhý Blade je nejen především, ale jenom nonstop bezmyšlenkovitou hororovou akcí, která vás vysaje do poslední kapky krve. Takže milí upíři, pokud nebudete mít někdy kolem půlnoci nic na práci, zásobte se čerstvou krví a račte se kouknout na návrat denního tvora. 80% Zajímavé komentáře: Lateef, Rex Mundi, D.I.G(20.11.2005)

Blade 2 není oproti jedničce ničím překvapivý. Zaujme jen spousta další akce a efektních soubojů, no a v neposlední řadě Leonor Varela coby krásná upírka. Jinak je to vpodstatě omílání již jednou řečeného, jen s použitím jiných slov.(19.11.2003)

Pokračování akční jízdy ve stále parádním stylu s ještě hypovější muzikou než ve 4 roky starém počátku něčeho, co jen tak nedokázalo skončit. Blade je zde stylovější, víc akčnější a míň mluvnější. Zato se film odehrává i v Praze a to potěší nejedno oko diváka. O to víc překvapí fakt, že i v Americe se film stal úspěšným a Česko se otevřelo tvůrcům dokořán. Alespoň v té době. Wesley Snipes se stále otáčí, akční jízda nekončí. Všechno jede v té správné atmosféře jako předešlý díl. Možná je více nesmyslné akce a méně hlášek a proto je zde takové hodnocení, ale koneckonců i zde film filmem dělá dost povedená hudební vsuvka, která se povedla v prvním díle a zde na nástavbě jen zdárně sklízí úspěchy, které by teoreticky neměli končit, ale kdo viděl trojku, tak pochopí, že to tak nakonec bohužel nedopadlo. --- Ozvi se mi. Jaký máš tam na hoře počasí, brouku? - Vopaluju se, ty hašišáku.(6.10.2007)

Kritizujte si všichni druhý díl Bladea jak chcete, ale neuberete mu jeho akční pojetí comicsové světa plného upírů a jejich menších ne/povedených genetických pokusů. Guilermo del Toro je výborný režisér, který film staví na akci, když jeho scénář (přiznejme si to na Oscara to není) ztrácí dech (to je poměrně často). Wesley Snipes rozehrává poslední spanilou jízdu na branku a sráží armádu soupeřů. Do filmu se dostávají i počítačové efekty, hodně využité při těch nejkrkolomnějších sekvencích (skok na začátku po kterém se odehraje bitka u motorek... apod.). Příběh je jednoduchý až stupidní, ale otevírá vrata akci, která je velmi kvalitní. Kdo se chce bavit rozhodně zvolí Bladea 2 a nebude si vnucovat falešné představy o tom, jak by měl být akční film promyšlený a filozofující.(14.6.2004)

Daleko lepší, svižnější a zábavnější než první díl. Marně přemýšlím o jiném filmu jehož první část mě moc nezaujala a pokračování naopak dostalo.(22.5.2003)

Rozpočet $54miliónovTržby USA $82,348,319Tržby Celosvetovo $155,010,032║ zaslúžene komerčne najúspešnejší zo série! _Guillermo del Toro natočil viac než slušné pokračovanie. Miestamy výborné strhujúce tempo, spomalená kamera je tiež veľkým plusom, prim hrajú aj triky aj keď nie vždy špičkové ale stráviteľné a Wesley Snipes vo svojej životnej úlohe. /75%/(8.6.2005)

• Marigold

Příšerná digitální slátanina, z níž občas vysvitne plnokrevný rukopis Guillerma de Tora, aby byl vzápětí rozmetán laciným blábolením a opravdu ošklivými triky. O dementním ksichtu Wesley Snipese se už nemá ani cenu šířit, ještě, že pověst tupoty zachraňuje tradičně boží Ron Perlman. Dále nechápu, co dělá mezi upíry Kocour a proč se ani jednou nepřevlékne. Ehm. Z trilogie nejkoukatelnější, stále však hluboce podprůměrné...(8.11.2009)

O chlup lepší než-li jednička. Je to však tím, že tentokrát si to již vůbec na nic nehraje. Tvůrci si prostě pro zábavu sobě a ostatním natočili solidně odsýpající béčko se vším všudy. Hloupé dialogy, cool hlášky a herci, slušná akce, spousta stupidních momentů a tak dále. Škoda, že se nemírnili ve výsledné stopáži, jelikož by to výsledku jen prospělo.(29.6.2007)

• Pohrobek

Tady zbyly jenom a pouze akční až taneční hody umocňované nestravitelným střihem. Všechno, co dělá obvykle film filmem, se vytratilo kamsi do neznáma. Výsledek může být jenom jeden (vlastně jeden dvojjediný): pro první část diváků extra-super nabyté dvě hodiny tvrdé akce, pro tu druhou (doufám, že ne pro zbytek) pitomá, nesmyslná nuda hrající si na zábavu.(10.4.2005)

rozpočet : $54 million tržby celosvetovo : $155,010,032(20.4.2006)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Theme from Blade - Marco Beltrami/Danny Saber [3:02] ,2. Cowboy - Eve/Fatboy Slim [5:31] ,3. I Against I - Mos Def/Massive Attack [5:40] ,4. Right Here, Right Now - Ice Cube/Paul Oakenfold [4:10] ,5. Tao of the Machine - The Roots/BT [3:17] ,6. Child of the Wild West - Cypress Hill/Roni Size [4:14] ,7. The One - Busta Rhymes/Silkk the Shocker/Dub Pistols [3:44] ,8. We Be Like This - Fabolous/Jadakiss/Danny Saber [5:45] ,9. Gorillaz on My Mind - Redman/Gorillaz [4:30] ,10. Gangsta Queens - Trina/Rah-Digga/Groove Armada [3:54] ,11. PHDream - Bubba Sparxxx/The Crystal Method [3:52] ,12. Raised in the Hood - Volume 10/Roni Size [3:26] ,13. Gettin' Aggressive - Mystikal/Moby [3:39] ,14. Mind What You Say - Buppy [3:58],(10.6.2011)

• Fr

Zapomeňte na to co víte. Upíři existují!.… PŘÍBĚH:***temné a pochmurné prostředí funguje.Ačkoliv se tu mluví o logických krocích, nedoporučuji se v čemkoliv pitvat. Padouchové se chovají trapně a W.Snipes cedí divný hlášky. Nebo spíš moudra. Béčko, slušný, ale okouká se./ HUMOR:0-zklamání. Věty typu ,,někdy příště“ (když nechá padoucha žít) mne nebaví./ AKCE:***lítání, střelba (záběry na kulku), Snipesovo karate, hořící upíři a tak to jde stále dokola. Když už se dočkám efektní bitky, tak jsou tam zbytečný zrychlovačky. Zvuk je dobrej, ale nesedí mi výběr hudby./ NAPĚTÍ:**ani ne. Víte, tušíte, tak nějak se vším počítáte./ Bohužel pozitiva přebíjejí negativa a mně vůbec nevadilo, že je konec. Možná kdyby to bylo kratší…(17.4.2008)

"Tak som tuná s kamošmi rozmýšľal... či sa dokážeš červenať." Sklamanie a to také veľké, že 40% nedávam len aby som dvojku odlíšil od ešte horšej trojky. Čo o to, Wesley Snipes je stále frajer a na Rona Perlmana je radosť pozerať, ale biedny scenár, prehnaná dávka gore, primálo originálnych nápadov (bomba na hlave, žiletky), trápny finálny zvrat, príšerne zostrihané akčné scény a prekvapivo nudná réžia, páchajú veľkú škodu. Guillermovi del Torovi (DEVIL) tieto veľké americké filmy príliš nesedia, ale podľa mňa to nie je jeho vina, ale vina hlúpych producentov. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org /texty sa odlišujú/: http://recenzie.org/deti-noci/39-blade-2-60- Kino Považan 2002(1.7.2009)

Tak tohle byl docela narez. Gulliermo del Toro se snazi, aby byl kazdej zaber co nejvic cool a v 90% scen se mu to dari, tech zbylejch 10% je bohuzel trosku nudnejch. Wesley Snipes nepredvadi nijak zvlast uzasnej hereckej vykon, ale plne to vynahrazuje svym vzhledem, protoze je desne cool. Nenapada me, kdo jinej by to tak zahral. A Kris Kristofferson s Ronem Perlmanem jsou vynikajici, hlavne jejich hlasky. Triky jsou na docela slusne urovni, film ubiha ve zbesilem tempu, misty je docela drsnej a choreografie je bezchybna a do toho cool hudba, takze je vam nakonec uplne jedno, ze scenar neni nijak zvlast promakanej. Blade je asi spolu s Phoenixem nejlepsi role Wesleyho a druhej dil Bladea je nejlepsi, takze si 5* zaslouzi.(4.9.2005)

Je to o chloupek lepší než jednička, spousta těžce comicsové akce, několik pěkných scén hrajících na city a opět nějaké ty cool hlášky. A je tady jedna důležitá věc, která povyšuje druhého Bladea nad jedničku - vynikající Karel Roden :-)(27.6.2002)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26