poster

Stroj času

 • Česko

  Cronos

  (festivalový název)
 • Mexiko

  Cronos

 • USA

  Cronos

 • Velká Británie

  Cronos

Horor / Mysteriózní

Mexiko, 1993, 94 min

 • gumli
  ****

  Prvý celovečerný film režiséra Guillerma del Tora a vôbec nie zlý.Trochu horror,trochu rodinná dráma.Ale je hodne odlišný od bežných upírskych filmov.Možno by bolo dobré,keby film mal trochu rýchlejšie tempo.Príbeh je dosť originálny a nezvykli a je aj veľmi vzdialený od ďalších filmov tohoto režiséra,ako napr.Hellboy alebo Pan´s Labyrinth.Cronos prevrátil tému klasického upírskeho horroru hore nohami.(24.3.2009)

 • Radiq
  ****

  Guillermo del Toro už tímhle filmem ukázal, že dokáže zaujmout zajímavým příběhem i jeho zpracováním. Navíc občasná španělština dává filmu exotický nádech. Tajemný nádech to má i bez španělštiny. Distributor se opět předvedl a pojmenoval to stroj času, i když to s cestováním časem nemá nic společnýho. Mě by teda tekovej název spíš odradil, protože filmy s cestováním v čase nemám rád. Cronos zní mnohem zajímavěji a to, že to pak začne zavánět upírskou tématikou, už v názvu být nemusí. Je to skvělej film stojící za shlédnutí.(4.1.2008)

 • YURAyura
  ***

  5/10 Takový slušný mainstreemový standard, co možná i nese nějaké poselství, ale na druhý den už člověk neví, o čem to vlastně celé bylo. Převést smrt se povedlo lépe Dařbujánovi než mexickým hledačům nesmrtelnosti - pravda, začátek byl slušný a sliboval přinést něco nového a zajímavého z hlediska scenáristiky a krve na plátně, ale výsledek je dost přizpůsoben budoucímu komerčnímu úspěchu v zahraničí – dětský horor. Nejspíš taky proto je angažován herec ze západu, který si po hrdelních skřecích v Boji o oheň a dementním mnichovi ve Jménu růže musel k francouzštině přidat i znalost španělštiny.(2.8.2008)

 • dr.horrible
  ***

  Je to celé trochu pomalé a chvíľkami nechcene smiešne,ale zato originálne a tajomné.A to malé dievčatko!Kebyže som už nevidel Hellboya a Bladea dvojku,myslel by som si,že sa práve tieto úžasne vybrané deti stanú súčasťou del Torového rukopisu...Pre milovníkov žánru povinnosť,pre ostatných,tak trochu iný horror,resp. alternatíva k horroru.A ako už napísal POMO,pre filmové kluby ideálna snímka...70%(10.6.2012)

 • sullafelix
  **

  ....horror ??? ...no to snaď nikto nemyslí vážne ... toto dielko zlyháva po každej stranke ...snáď mimo hereckých výkonov, ktoré sa zdajú byť postačujúce ..... Guillermo del Toro však jasne dokazuje že vo svete filmoveho horroru nemá čo hľadať nakoľko kompozícia tohto formátu je vhodná snáď do sveta bulvárnych plátkov a komiksov .......................(7.11.2005)

 • - Přibližně ve 37. minuty je ve skle dveří na střeše vidět hlavu pracovníka štábu. (Terva)

 • - Role Jesuse byla psána pro Max von Sydowa. (HellFire)

 • - Ceny (výběr): Ariel 1993: debut, režie, herec ve vedlejší roli (Giménez Cacho), námět, scénář, výprava, zvláštní efekty, MFF fantastického filmu Brusel 1994: Stříbrný havran (del Toro), MFF Cannes 1993: Cena Mercedes Benz, MFF Sitges 1993: herec, scénář. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace