Přední linie

(seriál)
  • Velká Británie Frontlines
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Velká Británie, 2020, 6 h 53 min (Minutáž: 50–53 min)

Epizody(8)

Fronta je válečnou vřavou v té nejbrutálnější podobě. Žene lidi až do extrémů. Odhalíme ty nejzásadnější fronty druhé světové války a zavedeme vás do samého centra bitvy... Historický seriál Přední linie přináší válečné boje v jejich nejkrutější podobě. Zároveň zachycuje momenty zoufalé odvahy na tak dramatických bojištích druhé světové války, jako byly Midway, Anzio, Monte Cassino, Omaha, Kopec 112, Bastogne, Iwodžima nebo Berlín. Momenty a místa, kde se štěstěna a schopnost rychle myslet často prokázaly stejně důležité a rozhodující jako pečlivé plánování a palební převaha. Přední linie ožívají díky napínavým vzpomínkám pamětníků, jedinečným expertním analýzám a strhujícím záběrům, a zároveň vyvracejí mnohdy opakované mýty. Jsou to příběhy, které se odehrávají nejen z pohledu skrz střílnu, z bunkru nebo kokpitu letadla, ale i očima personálu s životně důležitými podpůrnými úkoly. Tento fascinující seriál nás vezme na cestu kolem světa a přiblíží zážitky a zkušenosti bojovníků v nebezpečných předních liniích. Pochopíme, proč tam docházelo k obvykle surovým a drsným lékařským zákrokům a jak vznikala psychologická traumata. Přední linie nás zavedou do centra akce a odhalí okamžiky zlomu v průběhu nejdůležitějších střetů druhé světové války. (TV Prima)

Marze

První díl o známé pláži Omaha oproti jiným dokumentům o dobývání této pláže zde je mnoho nových detailů jako vojáci zvracící do svých přileb, nebo rozmačkaní či utonulé při nástupu do člunů, složení věcí vojáka nebo plán B na ústup. Ćtvrtý díl pěkně vysvětluje proč spojenci rozbombardovali slavný klášter Montecasino. Díl Kóta112 o bitvě v Normandii je nekončící masakr. ()